Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, C0uP_d3_GrAcE είπε

παιδια καλημερα! Μια σιγουρη και υπευθυνη απαντηση απο καποιον θα ηθελα!

Εχω το Xbox one X . Θελω για το forza horizon 4 και το  forza motosport 7 τιμονιερα! Εχω δει την Logitech G920/G29 αλλα πολλοι λενε οτι λειτουργουν ΜΟΝΟ στο απλο xbox one ή το xbox one S. Εχει αγορασει καποιος αυτη τη τιμονιερα για το Χ να μου πει αν λειτουργει ή οχι;

Υπαρχει αλλη τιμονιερα ισως δοκιμασμενη που να λειτουργει με το Χ; Φοβαμαι μη τη παρω τσαμπα.

Αυτό που λες είναι από δύσκολο έως αδύνατο.

Δηλαδή να δουλεύει ένα περιφερειακό στο xbox one & xbox one s και όχι στο xbox one x και αυτό γιατί και οι τρεις κονσόλες χρησιμοποιούν ακριβώς το ίδιο λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/4/2019 στις 10:13 ΠΜ, mikele13- είπε

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα.

Θέλω τις γνώσεις σας στο εξής θεματακι...

Θέλει ο πιτσιρικάς μου να παίζει πλέον με ποντίκι πληκτρολόγιο και ακουστικά στο Fortnite(ποιο άλλο!) διότι όλοι έτσι παίζουν λέει κλπ...

Τεσπα, το ερώτημα μου είναι το εξής...

Είναι συμβατά όλα τα είδη γιατί κάπου είδα μερικά πληκτρολόγια γραφανε usb 2.0

Έχω δωροεπιταγη από public και βρήκα ένα "καλό" πακετακι...

https://www.public.gr/product/perifereiaka/keyboards/keyboards/trust-gxt-1180rw-gaming-bundle-4-in-1-aksesoyar-gaming/prod9480133pp/

Θα κάνει δουλειά με αυτά η να κοιτάξω κάτι άλλο?

Επίσης οι 2 πίσω θύρες usb είναι πιασμένες από τους εξωτερικούς σκληρούς.

Usb hub στην μπροστινή θύρα αν ενωθούν θα είναι οκ?

Ειδάλλως ΑΝ υποστηρίζει ασύρματα πληκτρολόγιο και ποντίκι να κοιτάξω αυτή την επιλογή.

Εσείς τι λέτε??

Ευχαριστώ και sorry για το σεντόνι...

Παντος προχθες συνδεσαμε το παρακατω που πειρα για το pc στο χβοχ και επαιζαν ολα κανονικα.μαλιστα οπως στην περιπτωση σου ,ο πιτσιρικας μου ηθελε να το δει στο fortnite.δουλευαν ολα κανονικα

https://www.skroutz.gr/s/16816875/Spartan-Gear-Hydra-Gaming-Combo.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ξέρει κανείς πότε βγαίνουν και αν βγαίνουν προσφορές στο game pass από ms? Βρήκα και από το φόρουμ 6 μήνες 30 € αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ή θα χάσω τα λεφτά μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιζω, γραψε εδω να μορφωνονται και αλλοι.

22 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Καλησπέρα ξέρει κανείς πότε βγαίνουν και αν βγαίνουν προσφορές στο game pass από ms? Βρήκα και από το φόρουμ 6 μήνες 30 € αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ή θα χάσω τα λεφτά μου. 

Συνηθως κοντα στην Ε3 τον ιουνιο (αρχες) βγαινουν καταπληκτικες προσφορες. ΑΝ το μελος απο το οποιο θελεις να αγορασεις εχει καλες κριτικες, προχωρας (με δικη σου ευθυνη παντα). Εγω προτιμω κλειδαδικα (τζι 2 ει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2019 στις 10:01 ΠΜ, C0uP_d3_GrAcE είπε

παιδια καλημερα! Μια σιγουρη και υπευθυνη απαντηση απο καποιον θα ηθελα!

Εχω το Xbox one X . Θελω για το forza horizon 4 και το  forza motosport 7 τιμονιερα! Εχω δει την Logitech G920/G29 αλλα πολλοι λενε οτι λειτουργουν ΜΟΝΟ στο απλο xbox one ή το xbox one S. Εχει αγορασει καποιος αυτη τη τιμονιερα για το Χ να μου πει αν λειτουργει ή οχι;

Υπαρχει αλλη τιμονιερα ισως δοκιμασμενη που να λειτουργει με το Χ; Φοβαμαι μη τη παρω τσαμπα.

παιζει κανονικα στο Χ η G920 και με τα 2 παιχνιδια αλλα και με ολα τα αλλα δοκιμασμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε πόνο φράγκα Phil!

https://comicbook.com/gaming/2019/04/07/halo-infinite-xbox-one-pc-biggest-expensive-project/

15 λεπτά πριν, Scorpio_21 είπε

One man show θα είναι η E3 :)

Can't wait.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2019 στις 8:25 ΜΜ, Scorpio_21 είπε

Εκεί που το πήγαινε σωστά ο αρθρογράφος, μνημονεύει τις αστρονομικές προβλέψεις για τη ram και τον Νvme ssd των 4 ΤΒ και με άφησε ξερό. Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να επαληθευτούν αυτά τα χαρακτηριστικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@kostiger Όλα τα dev-kits μέχρι τώρα είχαν για λόγους debugging και tools την διπλάσια μνήμη από το κανονικό - π.χ. του Scorpio είχε 24GB και αρκετά CU παραπάνω ενεργοποιημένα και ανάλογο storage.

24GB είναι τα διπλάσια από το Χ1Χ. 

Δεν μου κάνει εντύπωση - τώρα σίγουρα θα κουμπώσουν και SSD storage αν όχι 2 έστω και 1TB,  αν πάει full gunz blazing η MS ίσως δούμε και NVME στο Anaconda.

Το 2020 πάντα...(να πέσουν και άλλο οι τιμές).

Τις επιλογές αναβάθμισης του ssd/nvme storage θέλω να δω κυρίως του εσωτερικού. Δεν νοείται το 2020 πότε θα βγουν, να σου χαλάει ο εσωτερικός και να μην μπορείς να τον αντικαταστήσεις ο ίδιος και να περνάς από το service.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kostiger είπε

Εκεί που το πήγαινε σωστά ο αρθρογράφος, μνημονεύει τις αστρονομικές προβλέψεις για τη ram και τον Νvme ssd των 4 ΤΒ και με άφησε ξερό. Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να επαληθευτούν αυτά τα χαρακτηριστικά..

Overkill όντως. 😂

Όπως λέει και ο sir πιο πιθανό θεωρώ να έχει απλό ssd για χαμηλό κόστος κ θύρα τοποθέτησης nvme για αναβάθμιση όταν και αν θα έχουν πέσει κ οι τιμές. 

Εμένα η απορία μου είναι αν θα έχει Ray tracing ή κάποια παρόμοια τεχνολογία. 

Όσο για την φήμη για το infinite μου φαίνεται τρομερή υπερβολή. 

Επεξ/σία από Scorpio_21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...