Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Αν οι δύο κονσόλες που παίζουν το ίδιο digital παιχνίδι, είναι off-line, τότε πως καταλαβαίνει η Microsoft ότι ανήκουν σε έναν λογαριασμό και σε πετάει έξω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινει online κρυφα και σε βλεπει 😜

(για το 3ο, μπορεις να αγορασεις ψηφιακα και συνηθως κανει ξεχωριστη 2η εγκατασταση, που σημαινει οτι σβηνεις/μεταφερεις αν θες την 1η εγκατασταση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kostakis1978nov είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Αν οι δύο κονσόλες που παίζουν το ίδιο digital παιχνίδι, είναι off-line, τότε πως καταλαβαίνει η Microsoft ότι ανήκουν σε έναν λογαριασμό και σε πετάει έξω;

Γιατί πολύ απλά, για να μοιράσεις παιχνίδια στην δεύτερη κονσόλα (των παιδιών π.χ.) θα πρέπει να την θέσεις ως Home  με τον λογαριασμό σου (αυτή μπορεί να παίζει offline όσο θες). Στην άλλη που δεν είναι home θα πρέπει να κάνεις sign in στο XBL για να έχεις πρόσβαση στο περιεχόμενο σου οπότε μάντεψε....

Όσο για το 3 που ρωτάς - χωρίς το δισκάκι, όταν θα πας να τρέξεις το παιχνίδι θα σε ρωτήσει αν είσαι κάτοχος του παιχνιδιού. Οπότε ή βάζεις δισκάκι ή κάνεις click στο store button δίπλα - όπου το αγοράζεις και συνεχίζεις κανονικά. Ούτε σβήνεις τίποτα, ούτε κάνει ξεχωριστή εγκατάσταση. Σε άλλες πλατφόρμες ίσως.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dinos234 είπε

Μέτριος μήνας θεωρώ τουλάχιστον δεν εχω κανένα από αυτά. Περιμένω το plus να δω.

Δεν νομίζω ότι είναι συγκρίσιμα πια σε αυτόν τον τομέα: το ένα δίνει 4 παιχνίδια και το άλλο 2 πλέον και τα δύο από τα τέσσερα που δίνει το Gold, σου ανήκουν άπαξ και εφάπαξ αν τα "τσιμπήσεις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/3/2019 στις 4:48 ΜΜ, Sir_Teraflop είπε

Βάλε - βγάλε τον εξωτερικό από την USB, ενώ το xbox είναι σε λειτουργία. Να υποθέσω ότι το έβγαλες και από την πρίζα για λίγη ώρα να καθαρίσει η cache/αφού κρατήσεις το power button στην κονσόλα πατημένο κτλ..

Edit: Για δοκίμασε να βγάλεις και την κονσόλα offline. ;)

Το εκανα και αυτο αλλα δεν έγινε τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 hours ago, kostakis1978nov said:

        1) Για να παίξω τα παιχνίδια του xbox one (είτε είναι σε digital είτε σε physical μορφή) χρειάζεται το xbox να είναι always online; Δηλαδή, εάν έχω κάνει εγκατάσταση το game από το δισκάκι, έχω κατεβάσει και τα updates, μπορώ να το παίξω μετά off-line;

Μου κάνει εντύπωση που υπάρχει κόσμος που τον απασχολεί ακόμα αυτό το θέμα και πραγματικά το έχω απορία: πόσοι είναι αυτοί που δεν έχουν online μονίμως μέχρι και την τοστιέρα τους; Προς τι αυτή η απορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μου κάνει εντύπωση που υπάρχει κόσμος που τον απασχολεί ακόμα αυτό το θέμα και πραγματικά το έχω απορία: πόσοι είναι αυτοί που δεν έχουν online μονίμως μέχρι και την τοστιέρα τους; Προς τι αυτή η απορία;

Υπάρχει κόσμος που δεν έχει μόνιμη πρόσβαση στο ίντερνετ, είτε για χωρικούς λόγους, είτε για χρηματικούς. Επίσης υπάρχει και το θέμα της ιδιωτικότητας/προσωπικών δεδομένων.
(και από την άλλη είμαστε και εμείς που περιμένουμε πότε θα έρθει το 10G Internet στην πόλη μας... 😂 )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εχω την εντυπωση πως ειτε γερναω ειτε ειμαι εκτος κλιματος με τα games. Τι στο καλό μονο εγω θεωρώ γελοια αυτα τα Sekiro edition των κονσολων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Malthador είπε

Μου κάνει εντύπωση που υπάρχει κόσμος που τον απασχολεί ακόμα αυτό το θέμα και πραγματικά το έχω απορία: πόσοι είναι αυτοί που δεν έχουν online μονίμως μέχρι και την τοστιέρα τους; Προς τι αυτή η απορία;

Αγαπητέ φίλε δυστυχώς υπάρχει. Ένας από αυτούς είμαι κι εγώ. Όταν ο ΟΤΕ ζητάει περίπου 4-5 χιλιάρικα για να βάλει κολώνες και να έχω έστω ένα υποτυπώδες σταθερό internet, τότε βολευόμαι με το 3g/4g και προσπαθώ να τα "μπαλώσω" με την αγαπημένη μου παιχνιδοκονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, specre είπε

Αγαπητέ φίλε δυστυχώς υπάρχει. Ένας από αυτούς είμαι κι εγώ. Όταν ο ΟΤΕ ζητάει περίπου 4-5 χιλιάρικα για να βάλει κολώνες και να έχω έστω ένα υποτυπώδες σταθερό internet, τότε βολευόμαι με το 3g/4g και προσπαθώ να τα "μπαλώσω" με την αγαπημένη μου παιχνιδοκονσόλα.

Έτσι είναι. Ακόμα και διακοπές να πας ή να έχεις ένα εξοχικό που δεν έχεις σταθερό/ internet είναι ένα θέμα αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήμουν το προηγούμενο καλοκαίρι για δύο μήνες περίπου σε σπίτι που δεν είχε σύνδεση και δεν είχα κανένα πρόβλημα να παίζω. Κυρίως Skyrim και fifa 17 και μάλιστα το fifa το είχα κατεβάσει όταν είχα gamepass και φυσικά είχε λήξει τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος αν πάρω κωδικό συνδρομής για game pass αν πρέπει να την ενεργοποιήσω σε κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ή όποτε εγώ θέλω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Μπορεί να μου πει κάποιος αν πάρω κωδικό συνδρομής για game pass αν πρέπει να την ενεργοποιήσω σε κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ή όποτε εγώ θέλω? 

Μέσα σε ένα έτος απ'οτι ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους 

Είμαι σε αναζήτηση εξωτερικού σκληρού και βρήκα αυτόν https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/xbox-one/periferiaka-xbox-one/185834-seagate-game-drive-xbox-2tb?refSrc=173251&nosto=productpage-nosto-3

ΣΤΟΝ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ αξίζει? ή να πάρω κάποιον απλό σε 1ΤΒ που βγαίνει γύρω στο 35αρι 

Το θέλω γιατί του μηχανήματος άρχισε να γεμίζει και σε λίγο δεν θα μπορέσω να κατεβάσω τίποτα 

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...