Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα! Γίνεται να παίζουμε τα παιχνίδια που έχουμε σε δισκάκια σε digital μορφή; αυτό το βάλε βγάλε το δισκάκι το έχω βαρεθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, postfire είπε

αρα δε ειναι θεμα κονσολας

Απλα μου φαινεται λιγο περιεργο που απο την μια στιγμη στην άλλη άρχισε να το κανει χωρις να κανει κάποιο update  το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, masterone είπε

Απλα μου φαινεται λιγο περιεργο που απο την μια στιγμη στην άλλη άρχισε να το κανει χωρις να κανει κάποιο update  το παιχνιδι

Βάλε - βγάλε τον εξωτερικό από την USB, ενώ το xbox είναι σε λειτουργία. Να υποθέσω ότι το έβγαλες και από την πρίζα για λίγη ώρα να καθαρίσει η cache/αφού κρατήσεις το power button στην κονσόλα πατημένο κτλ..

Edit: Για δοκίμασε να βγάλεις και την κονσόλα offline. ;)

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, iraki86 είπε

Καλησπέρα! Γίνεται να παίζουμε τα παιχνίδια που έχουμε σε δισκάκια σε digital μορφή; αυτό το βάλε βγάλε το δισκάκι το έχω βαρεθεί...

Δυστυχώς όχι, θα πρέπει να το αγοράσεις digital.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

FB_IMG_1553620746078.jpg

FB_IMG_1553620741852.jpg

 

Ρε φίλε δεν ενθουσιάζομαι συνήθως με τις συλλεκτικές εκδόσεις κονσολών, τις θεωρώ τσίρκο,  αλλά εδώ αρρώστησα....

Μα το θεό.

:o

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Ρε φίλε δεν ενθουσιάζομαι συνήθως με τις συλλεκτικές εκδόσεις κονσολών, τις θεωρώ τσίρκο,  αλλά εδώ αρρώστησα....

Μα το θεό.

:o

Φωτο απο την σελιδα xbox gr στο fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Και του PS4 PRO είναι απίστευτη:

image.png.defb84cd00a235cba62b6a97fba18bba.png

OMG - οι καλύτερες συλλεκτικές EVER!

Έργα τέχνης πραγματικά.

μαμησε!!!αρρωστησα και με το χειριστηριο

 

του ονε μαρεσε περισσοτερο

Επεξ/σία από postfire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, postfire είπε

μαμησε!!!αρρωστησα και με το χειριστηριο

του ονε μαρεσε περισσοτερο

Του One έρχεται και με το απαραίτητο tool για να σφάξεις το Anaconda(XB2) αν κινδυνέψεις από την δύναμη που θα έχει να σε καταπιεί :P  

 

Μια χαρά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το xbox one και τα παιχνίδια.

Γ    1) Για να παίξω τα παιχνίδια του xbox one (είτε είναι σε digital είτε σε physical μορφή) χρειάζεται το xbox να είναι always online; Δηλαδή, εάν έχω κάνει εγκατάσταση το game από το δισκάκι, έχω κατεβάσει και τα updates, μπορώ να το παίξω μετά off-line;

2      2) Εάν έχω δεύτερη κονσόλα xbox one στο σπίτι, μπορώ τα digital games που έχω αγοράσει για την πρώτη κονσόλα, να τα κατεβάσω και να τα παίξω στη δεύτερη κονσόλα δωρεάν; (εννοείται πως θα έχω συνδεθεί με τον ίδιο λογαριασμό xbox live και στις 2 κονσόλες). Αυτά τα παιχνίδια μπορούν να παιχτούν ταυτόχρονα στις 2 κονσόλες ή όχι;

3     3) Και μία τελευταία ερώτηση. Εάν έχω αγοράσει και εγκαταστήσει ένα game σε physical μορφή και έπειτα από λίγο καιρό αγοράσω το ίδιο game σε digital μορφή τι ακριβώς συμβαίνει; Καταρχήν, μου επιτρέπει να το αγοράσω σε digital ή βλέπει πως το έχω εγκατεστημένο σε physical και δεν επιτρέπει την αγορά; Αν μου επιτρέπει την αγορά σε digital, τότε κάνει εγκατάσταση το ίδιο παιχνίδι 2 φορές ή απλά τρέχει το ήδη εγκατεστημένο αλλά χωρίς να ζητάει να βάλω το δισκάκι μέσα;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν χρει

11 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το xbox one και τα παιχνίδια.

Γ    1) Για να παίξω τα παιχνίδια του xbox one (είτε είναι σε digital είτε σε physical μορφή) χρειάζεται το xbox να είναι always online; Δηλαδή, εάν έχω κάνει εγκατάσταση το game από το δισκάκι, έχω κατεβάσει και τα updates, μπορώ να το παίξω μετά off-line;

2      2) Εάν έχω δεύτερη κονσόλα xbox one στο σπίτι, μπορώ τα digital games που έχω αγοράσει για την πρώτη κονσόλα, να τα κατεβάσω και να τα παίξω στη δεύτερη κονσόλα δωρεάν; (εννοείται πως θα έχω συνδεθεί με τον ίδιο λογαριασμό xbox live και στις 2 κονσόλες). Αυτά τα παιχνίδια μπορούν να παιχτούν ταυτόχρονα στις 2 κονσόλες ή όχι;

3     3) Και μία τελευταία ερώτηση. Εάν έχω αγοράσει και εγκαταστήσει ένα game σε physical μορφή και έπειτα από λίγο καιρό αγοράσω το ίδιο game σε digital μορφή τι ακριβώς συμβαίνει; Καταρχήν, μου επιτρέπει να το αγοράσω σε digital ή βλέπει πως το έχω εγκατεστημένο σε physical και δεν επιτρέπει την αγορά; Αν μου επιτρέπει την αγορά σε digital, τότε κάνει εγκατάσταση το ίδιο παιχνίδι 2 φορές ή απλά τρέχει το ήδη εγκατεστημένο αλλά χωρίς να ζητάει να βάλω το δισκάκι μέσα;

Ευχαριστώ πολύ

Όχι δεν χρειάζεται να είναι πάντα online ανάλογα τώρα και το παιχνίδι εννοείται αν είναι αποκλειστικά με online pubg Fortnite εκεί ναι θέλει ίντερνετ.

Μπορείς να συνδέσεις τον λογαριασμό σου και σε δεύτερο λογαριασμό αλλά και εδώ αν δεν κάνω λάθος όπως στο ps4 θα σε πετάει έξω αν παίζεται ταυτόχρονα 

 

Για το 3 δεν γνωρίζω δεν το έχω κοιτάξει αλλά νομίζω δίχως να είμαι σίγουρος ότι μπορείς να το αγοράσεις και σε digital. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...