Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα την τσεπη σου και παρε το Χ (σε τιμη προσφορας και οχι ραφιου φυσικα).

Για τις μελλοντικες κονσολες, ασε τις για το απωτερο μελλον, γιατι και οταν και οποτε κυκλοφορησουν θα ειναι στα υψη οι τιμες, μετα παλι θα περιμενεις κανα χρονο ακομη για να βγουν σε λογικες τιμες-προσφορες.

Ποιος ζει, ποιος πεθαινει σε 2-3 χρονια, στην πολυ χειροτερη πουλας μετα το Χ και παιρνεις νεα, θα εχεις βγαλει τα λεφτα της με 2-3 χρονια χρησης.

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Σοβαρά τώρα; 

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι οι νέες κονσόλες θα είναι πιο αδύναμες από το xbox one x;;;;; 

Αυτό δεν προκειτε να γίνει ποτέ να βγουν νεότερες κονσόλες που θα είναι πιο αδύναμες από τις προηγούμενης γενιάς κονσολων. 

οκ θα κάνω edit το παραπάνω ποστ μου και απλά θα πω ότι είναι άποψη μου και σε βάζω και στοίχημα ότι θέλεις ότι οι νέες κονσόλες όχι απλά θα ειναι δυνατότερες από το Xbox one x αλλά θα ειναι πολύ δυνατότερες. 

Γιατί μην ξεχνάτε ότι ήδη η google ανακοίνωσε την υπηρεσία της με servers που θα έχουν ισχύει 10.7tflops που είναι δυνατότερη και από τις δύο κονσόλες μαζί ps4pro 4.2tflops και xbox one x 6tflops. 

οκ δεν είναι το ίδιο οι κονσόλες με την υπηρεσία που προσφέρει η Google αλλά με βάση περίπου αυτή τη δύναμη θα κυκλοφορησουν και οι νέες κονσόλες. 

Πάλι άποψή μου για να μην παρεξηγηθουν κάποια άτομα. 

Δεν ανέφερα πουθενά για ισχύ, από το μυαλό σου το έβγαλες. Το ποστ μου αναφέρει το θέμα χρόνος ξεκάθαρα.

 

3 ώρες πριν, toutsos είπε

Καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση. Την διαφορά την βλέπω στα specs. Θα την δω στην τηλεόραση μου ομως; θεωρώ οτι μέχρι και το τελευταίο παιχνίδι της σειράς one θα παίζεται στα 30fps απο το xbox one s. Και κάποια enhanced τα φτάνουν 60 απο το x. 

Εγώ παίζω σε PC μόνιτορ βέβαια, αλλά παραδείγματα με τρελή διαφορά που έπαιξα πρόσφατα: RDR2 και Forza 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, toutsos είπε

Καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση. Την διαφορά την βλέπω στα specs. Θα την δω στην τηλεόραση μου ομως; θεωρώ οτι μέχρι και το τελευταίο παιχνίδι της σειράς one θα παίζεται στα 30fps απο το xbox one s. Και κάποια enhanced τα φτάνουν 60 απο το x. 

Πέφτει σε αρκετά παιχνίδια πλέον το S. Να στο πω διαφορετικά το X θα είναι το αντίστοιχο S όταν βγει το επόμενο XB2 πως θα το λένε.Διαφορετικά αν δεν σε ενδιαφέρει το φυσικό μέσο θα μπορούσες να πας εντελώς φθηνά με το Xb1-S All Digital Edition να "τρενάρεις" τον χρόνο και να έχεις κάτι να παίζεις μέχρι την επόμενη γενιά.

Αν το οικονομικό δεν είναι θέμα X1X "δαγκωτό" πάντως. Οι διαφορές είναι τεράστιες πλέον που είναι το baseline στο τι στοχεύουν οι developers και η διαφορά τους είναι δυσανάλογα μεγαλύτερη από ότι υποδηλώνουν απλά τα... flops.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσα tera flops βγαζει η καθε εκδοση xbox, φιλε Sir_Teraflop, αλλα να μας πεις τα flops σε μετρηση tera, οπως ειναι και σωστο αλλωστε να τα μετραμε τα flops, πρεπει σε tera για να καταλαβουμε, ενταξει κυριε Sir_Teraflop? 
Δεν ξερω και πολλα απο flops, αλλα κατα περιεργο τροπο υποψιαζομαι οτι εσυ Sir_Teraflop, θα ξερεις καλυτερα απο τον καθενα μας ποσα tera flops πιανει το καθε xbox, πιστευω θα μας βγαλεις ασπροπροσωπους αγαπητε Sir_Teraflop 😜

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, toutsos είπε

 Καλησπέρα ειμαι σε δίλημμα αν θα πρέπει να αγοράσω το x ή το s. Εχω 4κ tv. Αλλα τα 170ε διαφορά που έχουν αξίζουν;  Η αλήθεια ειναι ότι δεν μου περισσεύουν αλλα θελω να κανω αγορές που να κερδίζω στον χρόνο, δεν αλλαζω συχνά προϊόντα. Τώρα αν σε 1.5 χρόνο βγει το xbox 2 μήπως δεν αξίζει το x μιας και ειναι το τελος της γενιάς του και τα παιχνίδια θα είναι συμβατά με το νεο μοντέλο; Οι διαφορές στα fps ειναι ικανές να αλλάξουν την εμπειρία Gaming? Παρακαλώ τα φώτα σας.. 

Κάνε μια σύγκριση και αποφάσισε https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=xbox+s+vs+xbox+x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, nek4d είπε

Πόσα tera flops βγαζει η καθε εκδοση xbox, φιλε Sir_Teraflop, αλλα να μας πεις τα flops σε μετρηση tera, οπως ειναι και σωστο αλλωστε να τα μετραμε τα flops, πρεπει σε tera για να καταλαβουμε, ενταξει κυριε Sir_Teraflop? 
Δεν ξερω και πολλα απο flops, αλλα κατα περιεργο τροπο υποψιαζομαι οτι εσυ Sir_Teraflop, θα ξερεις καλυτερα απο τον καθενα μας ποσα tera flops πιανει το καθε xbox, πιστευω θα μας βγαλεις ασπροπροσωπους αγαπητε Sir_Teraflop 😜

http://www.wordreference.com/engr/flop

Καλό ε? Τα συνδυάζει και τα δύο! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια εχω xbox one s και εχω ενα προβλημα τις τελευταιες μερες μ κολαει το project cars 2 ανα διαστηματα(κολληματα οχι frame drops) και επειδή παιζω με τιμονιερα εχω προβλημα καθώς οταν κολαει χανω τον ελεγχω ενω αυτο προχωραει χωρις να το βλεπω κ μ βγαζει αλλου το αυτοκίνητο. Δεν το κανει σε συγκεκριμένες χρονικες περιοδους αλλα οποτε να ναι. Το απεγκατεστησα και το εγκατεστησα ξανα αλλα δεν ληθηκε το προβλημα. Ξερει κανεις τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχεις δοκιμασει σε αλλα παιχνιδια αν στο κανει?

αν οχι αυτο πρεπει να δοκιμασεις πρωτα για να δεις αν φταιει η κονσολα η το παιχνιδι

η κονσολα αεριζεται καλα?

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και το forza motoraport 7 επαιζε μια χαρά. Υπαρχει περίπτωση να φταιει το οτι είναι σε εξωτερικο σκληρο το παιχνιδι να κανω δοκιμη να το βαλω στον σκληρό της κονσολας. Παντως μεχρι πριν μια βδομαδα δουλευε σωστα χωρις κανενα προβλημα και δεν εκανε καποιο update ενδιαμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, masterone είπε

Δοκιμασα και το forza motoraport 7 επαιζε μια χαρά. Υπαρχει περίπτωση να φταιει το οτι είναι σε εξωτερικο σκληρο το παιχνιδι να κανω δοκιμη να το βαλω στον σκληρό της κονσολας. Παντως μεχρι πριν μια βδομαδα δουλευε σωστα χωρις κανενα προβλημα και δεν εκανε καποιο update ενδιαμεσα

Δοκίμασε στον σκληρό της κονσόλας και επίσης δοκίμασε και κάποιο άλλο παιχνίδι που να είναι στον εξωτερικό αν κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εβαλα στον σκληρο της κονσολας αλλα παλι τα ιδια δοκιμασα και ενα παιχνίδι απο τον σκληρό π το ειχα καθως και ενα στον σκληρο της κονσολας αλλα δεν κολανε θα το δοκιμασω και σε 720p αναλυση μηπως κ ειναι θεμα γραφικων.

Edit: Το δοκιμασα κ σε 720p τα ιδια παλι

Επεξ/σία από masterone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δισκάκι που έχεις το παιχνίδι το κοίταξες από κάτω να δεις αν είναι γραντζουνιζμένο?

Αν είναι κανε του ένα καθάρισμα με καθαρό οινόπνευμα και ένα απαλό πανάκι και ξαναδοκίμασε να το σβήσεις εντελώς και να το ξανά κάνεις εγκατάσταση από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Το δισκάκι που έχεις το παιχνίδι το κοίταξες από κάτω να δεις αν είναι γραντζουνιζμένο?

Αν είναι κανε του ένα καθάρισμα με καθαρό οινόπνευμα και ένα απαλό πανάκι και ξαναδοκίμασε να το σβήσεις εντελώς και να το ξανά κάνεις εγκατάσταση από την αρχή.

Δεν το εχω σε δισκακι digital το εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, postfire είπε

φιλε αεριζεται καλα η κονσολα?

δοκιμασες 3-4 αλλα παιχνιδια να δεις αν το κανει?

Ναι δοκιμασα και αλλα οπως forza horizon 4 forza Motorsport 7 assassin's creed origins kai mono sto project cars κολλάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...