Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Online στο ίδιο στο σύστημα δύσκολο :D 

Σκοπεύω να το αγοράσω ούτως ή άλλως - έχω το 1 και δεν αντέχω τα μεγάλα μπασκετάκια  ούτε καν. Thanks!

αν σκοπεύεις να το αγοράσεις απλά για ενημέρωση το έχει για 2 μέρες ακόμη με 50% έκπτωση, στα 15 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σου πω κάτι που σκέφτηκα αν θες να το δοκιμάσεις - γιατί δεν συσχετίζεις το 2 controller με το account του παιδιού - κάνε login από το child account και το play now που θα έχει μπες εσύ 2ος! 

@tempo Edit:

 

 

How to assign an account to an Xbox One Wireless Controller
  1. Press the Xbox button to open the guide.
  2. Select Settings.
  3. Select All Settings.
  4. Under Kinect & devices, select Devices & accessories.
  5. Select the controller. ...
  6. To assign the controller to another account, select the account currently assigned to it.

 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ψάχνω ακουστικά να πάρω και έχω μπερδευτεί λιγάκι με το ποια είναι συμβατά με το χειριστήριο, επίσης αν ξέρει κάποιος να μου προτείνει μέχρι 20 ευρώ κάτι θα το εκτιμούσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, BaamBam είπε

Καλημέρα, ψάχνω ακουστικά να πάρω και έχω μπερδευτεί λιγάκι με το ποια είναι συμβατά με το χειριστήριο, επίσης αν ξέρει κάποιος να μου προτείνει μέχρι 20 ευρώ κάτι θα το εκτιμούσα 

https://www.skroutz.gr/s/11588427/Genesis-H70.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, BaamBam είπε

Εξαντλημένο λέει δε μ αφήνει να παραγγείλω μετά πάει 30 ευρώ.

ευχαριστω πάντως 

τα εχω και παιζουν μια χαρα παντως

εμενα με αφινει να το κανω στο plu4you 

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ξέρει κανείς πόσο καιρό μένουν τα παιχνίδια στο game pass? Υπάρχει κάποιο μοτίβο χρονικού ορίου που θέτει για το κάθε παιχνίδι η ms ή τα βάζει και τα βγάζει όποτε ναναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Καλησπέρα ειμαι σε δίλημμα αν θα πρέπει να αγοράσω το x ή το s. Εχω 4κ tv. Αλλα τα 170ε διαφορά που έχουν αξίζουν;  Η αλήθεια ειναι ότι δεν μου περισσεύουν αλλα θελω να κανω αγορές που να κερδίζω στον χρόνο, δεν αλλαζω συχνά προϊόντα. Τώρα αν σε 1.5 χρόνο βγει το xbox 2 μήπως δεν αξίζει το x μιας και ειναι το τελος της γενιάς του και τα παιχνίδια θα είναι συμβατά με το νεο μοντέλο; Οι διαφορές στα fps ειναι ικανές να αλλάξουν την εμπειρία Gaming? Παρακαλώ τα φώτα σας.. 

Επεξ/σία από toutsos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άποψη μου είναι ότι εννοείτε το s μην ξεχνάς ότι σε λιγοτερο από χρόνο θα κυκλοφόρησαν οι νέες κονσόλες γιατί λοιπόν να δώσεις τόσα λεφτά για το x από τη στιγμή που οι νεότερες κονσόλες θα είναι κατά πολύ δυνατότερες και λογικά στην ίδια τιμή με την xbox one x κονσόλα όταν κυοφορησε δηλαδή περίπου 500 ευρώ. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

εννοείτε το s μην ξεχνάς ότι σε λιγοτερο από χρόνο θα κυκλοφόρησαν οι νέες κονσόλες γιατί λοιπόν να δώσεις τόσα λεφτά για το x από τη στιγμή που οι νεότερες κονσόλες θα είναι κατά πολύ δυνατότερες και λογικά στην ίδια τιμή με την xbox one x κονσόλα όταν κυοφορησε δηλαδή περίπου 500 ευρώ. 

Φίλε μου μην γράφεις χαζομάρες και παραπλανεις κόσμο. Εκτός φυσικά και αν δουλεύεις στην Σονυ ή την ΜΣ και τα ξέρεις από πρώτο χέρι!

26 λεπτά πριν, toutsos είπε

 Καλησπέρα ειμαι σε δίλημμα αν θα πρέπει να αγοράσω το x ή το s. Εχω 4κ tv. Αλλα τα 170ε διαφορά που έχουν αξίζουν;  Η αλήθεια ειναι ότι δεν μου περισσεύουν αλλα θελω να κανω αγορές που να κερδίζω στον χρόνο, δεν αλλαζω συχνά προϊόντα. Τώρα αν σε 1.5 χρόνο βγει το xbox 2 μήπως δεν αξίζει το x μιας και ειναι το τελος της γενιάς του και τα παιχνίδια θα είναι συμβατά με το νεο μοντέλο; Οι διαφορές στα fps ειναι ικανές να αλλάξουν την εμπειρία Gaming? Παρακαλώ τα φώτα σας.. 

Η διαφορά από το s στο X είναι τεράστια. Φυσικά πρέπει όμως να έχει γραφτεί και το παιχνίδι ανάλογα. Αν έχεις καλή τηλεόραση θα το εκτιμήσεις πολύ πάντως. Από εκεί και πέρα πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο που είναι στα σκαριά να κυκλοφορήσει, εκτός και αν αγοράζεις day 1. Σίγουρα φέτος, από όσα έχουν ειπωθεί επίσημα, φαίνεται ότι θα ανακοινωθούν οι νέες κονσόλες. Από εκεί και πέρα το πότε θα κυκλοφορήσουν δεν τον γνωρίζουμε. Όπως και να έχει πάντως, μέχρι να κυκλοφορήσουν θα έχεις ξοδεψει αρκετές ώρες διασκεδάζοντας με την κονσόλα σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σοβαρά τώρα; 

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι οι νέες κονσόλες θα είναι πιο αδύναμες από το xbox one x;;;;; 

Αυτό δεν προκειτε να γίνει ποτέ να βγουν νεότερες κονσόλες που θα είναι πιο αδύναμες από τις προηγούμενης γενιάς κονσολων. 

 

οκ θα κάνω edit το παραπάνω ποστ μου και απλά θα πω ότι είναι άποψη μου και σε βάζω και στοίχημα ότι θέλεις ότι οι νέες κονσόλες όχι απλά θα ειναι δυνατότερες από το Xbox one x αλλά θα ειναι πολύ δυνατότερες. 

Γιατί μην ξεχνάτε ότι ήδη η google ανακοίνωσε την υπηρεσία της με servers που θα έχουν ισχύει 10.7tflops που είναι δυνατότερη και από τις δύο κονσόλες μαζί ps4pro 4.2tflops και xbox one x 6tflops. 

οκ δεν είναι το ίδιο οι κονσόλες με την υπηρεσία που προσφέρει η Google αλλά με βάση περίπου αυτή τη δύναμη θα κυκλοφορησουν και οι νέες κονσόλες. 

Πάλι άποψή μου για να μην παρεξηγηθουν κάποια άτομα. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Φίλε μου μην γράφεις χαζομάρες και παραπλανεις κόσμο. Εκτός φυσικά και αν δουλεύεις στην Σονυ ή την ΜΣ και τα ξέρεις από πρώτο χέρι!

Η διαφορά από το s στο X είναι τεράστια. Φυσικά πρέπει όμως να έχει γραφτεί και το παιχνίδι ανάλογα. Αν έχεις καλή τηλεόραση θα το εκτιμήσεις πολύ πάντως. Από εκεί και πέρα πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο που είναι στα σκαριά να κυκλοφορήσει, εκτός και αν αγοράζεις day 1. Σίγουρα φέτος, από όσα έχουν ειπωθεί επίσημα, φαίνεται ότι θα ανακοινωθούν οι νέες κονσόλες. Από εκεί και πέρα το πότε θα κυκλοφορήσουν δεν τον γνωρίζουμε. Όπως και να έχει πάντως, μέχρι να κυκλοφορήσουν θα έχεις ξοδεψει αρκετές ώρες διασκεδάζοντας με την κονσόλα σου.

Καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση. Την διαφορά την βλέπω στα specs. Θα την δω στην τηλεόραση μου ομως; θεωρώ οτι μέχρι και το τελευταίο παιχνίδι της σειράς one θα παίζεται στα 30fps απο το xbox one s. Και κάποια enhanced τα φτάνουν 60 απο το x. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...