Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μεταφερονται τα παιχνιδια σε αλλο λογαριασμο δυστυχως.

Αν σου δωσει μαζι με την κονσολα και τον λογαριασμο του, μπορεις να αλλαξεις email και κωδικο με δικα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο cdkeys έχει με 2.29 CHF (κάνα διευρω δηλαδή) το Battlefield 1 Revolution Edition μαζί με το Battlefield 1943 (360).
Προσωπικά σιχαίνομαι τα fps σε κονσόλες, και ακόμα περισσότερο, σιχαίνομαι να δίνω λεφτά στον καρκίνο που λέγεται ΕΑ, αλλά για μια τυρόπιτα δεν γ@μιέται λες. Που ξες, μπορεί να μπει keyboard/mouse support, αν δεν έχουν βάλει ήδη.

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/battlefield-1-revolution-xbox-one

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Στο cdkeys έχει με 2.29 CHF (κάνα διευρω δηλαδή) το Battlefield 1 Revolution Edition μαζί με το Battlefield 1943 (360).
Προσωπικά σιχαίνομαι τα fps σε κονσόλες, και ακόμα περισσότερο, σιχαίνομαι να δίνω λεφτά στον καρκίνο που λέγεται ΕΑ, αλλά για μια τυρόπιτα δεν γ@μιέται λες. Που ξες, μπορεί να μπει keyboard/mouse support, αν δεν έχουν βάλει ήδη.

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/battlefield-1-revolution-xbox-one

ωραιος φιλε,  ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Στο cdkeys έχει με 2.29 CHF (κάνα διευρω δηλαδή) το Battlefield 1 Revolution Edition μαζί με το Battlefield 1943 (360).
Προσωπικά σιχαίνομαι τα fps σε κονσόλες, και ακόμα περισσότερο, σιχαίνομαι να δίνω λεφτά στον καρκίνο που λέγεται ΕΑ, αλλά για μια τυρόπιτα δεν γ@μιέται λες. Που ξες, μπορεί να μπει keyboard/mouse support, αν δεν έχουν βάλει ήδη.

https://www.cdkeys.com/xbox-live/games/battlefield-1-revolution-xbox-one

Θα μου πεις τσάμπα είναι, αλλά δεν έχει κόσμο το BF1, κάνα δυο servers βρίσκεις.

Μόνο το story πλέον το οποίο αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Θα μου πεις τσάμπα είναι, αλλά δεν έχει κόσμο το BF1, κάνα δυο servers βρίσκεις.

Μόνο το story πλέον το οποίο αξίζει.

Έτσι και αλλιώς ονλινε δεν παίζω, οπότε μόνο για το στορυ το παίρνω έτσι και αλλιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βοήθεια αν μπορεί κάποιος....έχω κατεβάσει το NBA 2K playground 2 (είναι δωρεάν το ΣαββατοΚύριακο με gold και έχει αρκετό γούστο - το προτείνω)......βάζω να παίξω κανονικά και όταν επιλέγω να παίξω εναντίον ενός παίκτη δεν μπορώ να συνδέσω έναν δεύτερο λογαριασμό που έχω στο ίδιο XBOX  και είναι του παιδιού μου (ώστε να παίξουμε ο ένας εναντίον του άλλου). Το παιχνίδι γίνεται κανονικά άλλα δεν εμφανίζονται οι δύο λογαριασμοί (ο δικός μου ως έναν παικτης και το παιδί μου ως αντίπαλος παικτης) άλλα μόνο ένας λογαριασμός δύο φορές. Αυτό το "πρόβλημα" το έχω συναντήσει και σε μερικά ακόμη παιχνίδια.

Προσπαθώ να καταλάβω την λογική του Invite friend to game μήπως έτσι λυθεί το πρόβλημα άλλα δεν γίνεται τίποτε....η επιλογή αυτή είναι ανενεργή....η μόνη επιλογή ενεργή είναι invite friend to party....

 

αν κατάλαβε κάποιος (έτσι όπως το εξήγησα!!!) το πρόβλημα και έχει κάποια λύση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tempo Προφανώς έχεις κάνει τον λογαριασμό του παιδιού σου κανονικό Xbox Αccount όπως το δικό σου και όχι ως family account ενώ ταυτόχρονα τρέχεις το παιχνίδι από τον δικό σου λογαριασμό, οπότε λογικά το παιχνίδι ως local multiplayer θεωρεί ότι έχεις φέρει έναν φίλο κτλ και σου βγάζει δύο παίχτες υπό το ίδιο account. Στην ουσία δεν έχεις "πρόβλημα" αλλά αν και δεν το έχω δοκιμάσει (γιατί δεν χρειάστηκε απλά) θα έκανα το εξής βάζοντας το παιδί ως family account:

Τhe person you want to add already has a Microsoft account on the Xbox One console

  1. press the Xbox button  to open the guide.
  2. Select Sign in down and select your account to sign in.
  3. After you're signed in, press the Xbox button to open the guide.
  4. Select System > Settings.
  5. Under Account, select Family. This section shows all the current members of your family.
  6. Select Add to family.
  7. Select the profile for the person you want to add, and then press the A button  on your controller.

Τα multiple accounts φτιάχτηκαν για family sharing και όχι μόνο αλλά απευθύνονται περισσότερο στην περίπτωση 2 xbox στο σπίτι κτλ.
 
 
Θα έχεις και parental controls έτσι btw αλλά προφανώς αγορές μόνο από το δικό σου για να μην γίνει μπέρδεμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

@tempo Προφανώς έχεις κάνει τον λογαριασμό του παιδιού σου κανονικό Xbox Αccount όπως το δικό σου και όχι ως family account ενώ ταυτόχρονα τρέχεις το παιχνίδι από τον δικό σου λογαριασμό, οπότε λογικά το παιχνίδι ως local multiplayer θεωρεί ότι έχεις φέρει έναν φίλο κτλ και σου βγάζει δύο παίχτες υπό το ίδιο account. Στην ουσία δεν έχεις "πρόβλημα" αλλά αν και δεν το έχω δοκιμάσει (γιατί δεν χρειάστηκε απλά) θα έκανα το εξής βάζοντας το παιδί ως family account:

Τhe person you want to add already has a Microsoft account on the Xbox One console

  1. press the Xbox button  to open the guide.
  2. Select Sign in down and select your account to sign in.
  3. After you're signed in, press the Xbox button to open the guide.
  4. Select System > Settings.
  5. Under Account, select Family. This section shows all the current members of your family.
  6. Select Add to family.
  7. Select the profile for the person you want to add, and then press the A button  on your controller.

Τα multiple accounts φτιάχτηκαν για family sharing και όχι μόνο αλλά απευθύνονται περισσότερο στην περίπτωση 2 xbox στο σπίτι κτλ.
 
 
Θα έχεις και parental controls έτσι btw αλλά προφανώς αγορές μόνο από το δικό σου για να μην γίνει μπέρδεμα.

ο λογαριασμός του παιδιού μου είναι family account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tempo είπε

ο λογαριασμός του παιδιού μου είναι family account

Κάνε έναν test τότε dummy account (όχι family) και δοκίμασε έτσι. Ίσως να είναι ανάλογα το παιχνίδι τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sir_Teraflop είπε

Κάνε έναν test τότε dummy account (όχι family) και δοκίμασε έτσι. Ίσως να είναι ανάλογα το παιχνίδι τότε.

ναι, θα το δοκιμάσω....ευχαριστώ για τις συμβουλές!

μπορεί να είναι και το παιχνίδια γιατί στο fifa παίζουνς κανονικά διπλό τα παιδιά μου, με δύο διαφορετικούς λογαριασμούς. Απλά με μπερδεύει η επιλογή invite to game.....η οποία είναι απενεργοποιημένη και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sir_Teraflop είπε

Μήπως είναι μόνο Online Feature αυτή η επιλογή? Θα δοκίμαζα ευχαρίστως αλλά δεν το έχω το game.

μπορεί άλλα ακόμη και έτσι θα έπρεπε να είναι ενεργή για να παίξουμε online.

Αν έχεις live gold σου συστήνω να το δοκιμάσεις καθώς είναι free για όλο το ΣΚ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...