Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, kon_28 είπε

Καλησπέρα σε όλους, έχω ένα πρόβλημα με το χειριστήριο .

Ενώ έχω τα πάντα ενημερωμένα (μαζί με το χειριστήριο), έχω αλλαγμένες και τις μπαταρίες, δεν αναγνωρίζει το headset (δουλεύει κανονικά σε όλες τις συσκευές).

Παλιότερα δούλευε και με ακουστικά του ενός ευρώ.

Γνωρίζετε κάποια λύση;;;

 

Καλησπέρα - ποιο headset έχεις? Δοκίμασες να συνδέσεις απλά ακουστικά στην ίδια υποδοχή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Καλησπέρα - ποιο headset έχεις? Δοκίμασες να συνδέσεις απλά ακουστικά στην ίδια υποδοχή?

Έχω ένα μάρκας trust, δυστυχώς δεν γνωρίζω το πλήρες όνομα του, απλά ακουστικά δουλεύουν, αλλά αυτά που έχουν μικρόφωνο όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Τι εννοείς δεν δουλεύουν? Δεν δουλεύουν καν ή το μικρόφωνο μόνο? Μέχρι και Nokia ακουστικά κινητού δουλεύουν. Βοήθα για να βοηθήσουμε :) 

 

-Τα ακουστικά χωρίς μικρόφωνο δουλεύουν κανονικά

-Τα ακουστικά με μικρόφωνο δεν δουλεύουν γενικά, ούτε τα αναγνωρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ρυθμίσεις του xbox κοίταξες για το mixing/sound out? Το καρφί μπαίνει τέρμα μέσα και έχει και το ring στο mini jack για το splitting sound/mini jack? Θα βοηθούσε πολύ αν έλεγες το μοντέλο του headset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Στις ρυθμίσεις του xbox κοίταξες για το mixing/sound out? Το καρφί μπαίνει τέρμα μέσα και έχει και το ring στο mini jack για το splitting sound/mini jack? Θα βοηθούσε πολύ αν έλεγες το μοντέλο του headset.

Το καρφί μπαίνει τέρμα και έχει και το ring. Το μοντέλο τελικά είναι Trust Quasar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω τώρα... το βλέπω παλιό μοντέλο που πλασάρεται για PC και Laptop μόνο (usb μόνο για PS3). Αν δεν έχεις λάθος ρύθμιση από την κονσόλα, παίζει να μην υποστηρίζεται από το controller η ωμική αντίστασή του - ειδικά αν μου λες ότι ακουστικά δουλεύουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Τι να σου πω τώρα... το βλέπω παλιό μοντέλο που πλασάρεται για PC και Laptop μόνο (usb μόνο για PS3). Αν δεν έχεις λάθος ρύθμιση από την κονσόλα, παίζει να μην υποστηρίζεται από το controller η ωμική αντίστασή του - ειδικά αν μου λες ότι ακουστικά δουλεύουν. 

Έγινε. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, kon_28 είπε

Έγινε. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Βασικά τσέκαρε αν στο xbox αναγνωρίζεται καν στο Kinect and devices αν θυμάμαι καλά και σου βγάζει επιλογές για την ένταση στο mic κτλ.. Αν αναγνωρίζεται πιθανώς να μην μπορεί να το οδηγήσει το controller.

Χμμμμ - δες εδώ:

https://support.xbox.com/en-US/xbox-one/accessories/connect-compatible-headset

 

Not all 3.5-mm audio jacks are made to the same standard. There are two audio jack standards:

  • Cellular Telecommunications Industry Association (CTIA), and
  • Open Mobile Terminal Platform (OMTP).

If you use an OMTP headset, you’ll probably experience audio or chat issues. However, if your headset or earbuds use the OMTP standard, you can purchase an adapter to convert the device to CTIA. These adapters are available at many electronic retail stores.

The following images show the differences in the CTIA and OMTP standards. The CTIA standard has the microphone section of the jack closer to the end of the cable while the OMTP standard has the ground section of the jack closer to the end of the cable.

 

CTIA:

52d77a65-d68f-448f-9ca8-0a846d9a92c4.png
 
  1. Microphone
  2. Ground
  3. Right audio channel
  4. Left audio channel

OMTP:

52d77a65-d68f-448f-9ca8-0a846d9a92c4.png
 
  1. Ground
  2. Microphone
  3. Right audio channel
  4. Left audio channel
 
 
Οπότε μάλλον κάτι τέτοιο αντιμετωπίζεις - το controller σου δεν έχει τίποτα. Υπάρχει adaptor υποτίθεται αλλά δεν ξέρω καν αν αξίζει τον κόπο.
Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά έχω κι εγώ πρόβλημα με το headset. Eνώ δούλευε κανονικά, πλέον όταν το συνδέω με τα χειριστήρια του one S , τα λευκά (έχω δύο),  δεν δουλεύει.Το headset είναι το hyperx alpha.Αν το συνδέσω με άλλο χειριστήριο (minecraft style, elite, κι ένα άλλο από το πρώτο xbox one) δουλεύει κανονικά.Το ίδιο γίνεται και με άλλο μοντέλο headset. Δηλαδή, το πρόβλημα το έχουν τα controller του one S. Τους έχω κάνει update, έχω κάνει full power cycle την κονσόλα, τίποτα... 3 μέρες πριν, δούλευαν κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Αποφάσισα να αγοράσω και εγώ το xbox one x. Ψάχνω για μεταχειρισμένο. Έρχομαι απο pc και λόγω αγοράς καινούριας tv και ανάγκης απο media player ειπα να τα συνδιασω ολα μαζι. 

Θα ήθελα να μου πείτε τι να προσεξω σε αγορα μεταχειρισμενου one x. Τα συνηθη προβλήματα του. Περι εγγύησης κλπ. 

Επίσης αν κάποιος πουλάει ας μου στείλει να το συζητήσουμε.

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει προβληματα η κονσολα.Προσπαθησε να βρεις κονσολα με οσο μεγαλυτερη διαρκεια εγγυησης,και εμφανισιακα η κονσολα να ειναι οκ.Δηλαδη να μην εχει χτυπηματα γδαρσιματα τα πλαστικα μερη της κονσολας.Επισης να γινει μια δοκιμη να μπει ενα dvd να τσεκαρεις οτι παιζει το drive.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Δεν εχει προβληματα η κονσολα.Προσπαθησε να βρεις κονσολα με οσο μεγαλυτερη διαρκεια εγγυησης,και εμφανισιακα η κονσολα να ειναι οκ.Δηλαδη να μην εχει χτυπηματα γδαρσιματα τα πλαστικα μερη της κονσολας.Επισης να γινει μια δοκιμη να μπει ενα dvd να τσεκαρεις οτι παιζει το drive.

Σ ευχαριστω για την άμεση απάντηση. 

Τι γίνεται με τους λογαριασμούς που δινουν αρκετοί μαζι με την κονσολα; μπορω να μεταφέρω τα παιχνίδια στον λογαριασμό που θα φτιάξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...