Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Καλά, εννοείται ότι αν θέλουν μας πιάνουν όλους στο λεπτό. Ότι και να τους πούμε, δεν ξέρουμε σε τι έχουμε πατήσει accept. Σίγουρα θα υπάρχει κάποια νάρκη που μπορούμε να πατήσουμε πάνω.

Αλλά όσο είναι πίσω από τη sony, δεν νομίζω να το κάνουν (ελπίζω δηλαδή)

Εξάλλου τα λεφτά τα έχουν ήδη πάρει, από το store τα αγοράζουμε.
Αν μας κάνουν τσακωτούς, απλά δεν θα πάρουμε τπτ άλλο.
Κλαίμε και το γυρίζουμε σε άλλο στρατόπεδο.

 Τέλος, δεν νομίζω να περιμένουν τον ρουφιάνο από το helpdesk για να μας πιάσουν. Τραβάνε ένα report και μας έχουν όλους σε 3d γράφημα του powerpoint!

Επεξ/σία από k_dinos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/3/2019 στις 5:56 ΜΜ, Sir_Teraflop είπε

Μπορεί να άργησε 4 χρονάκια αλλά από το πουθενά κυκλοφόρησε:

https://www.microsoft.com/el-gr/p/wireless-display/9nblggh3zw34?activetab=pivot:overviewtab

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

apps.64445.13510798887954901.ac900e15-4dd9-4683-ba32-ad66f7d33293.f1ce2a95-a8d7-4b84-be7d-f919fdc5a8d5?w=1399&h=787&q=60

apps.53085.13510798887954901.003b10d1-a4d0-4c67-8778-37de7da96528.8b3a3f5d-27ca-4569-8d4c-a88a8ec79427?w=1399&h=787&q=60

Κυριότερα όμως:

apps.12514.13510798887954901.8e205078-1b3d-4468-ba10-651bf69c8c9c.719e5c98-8bd0-4b3c-9c9d-8a023ffa9bc2?w=1399&h=787&q=60

https://www.windowscentral.com/new-xbox-wireless-display-app-brings-pc-streaming-xbox-one

Ότι πρέπει για emulators και όχι μόνο.... :)

.... Εγώ πάντως δεν είμαι σίγουρα χαζός και άσχετος <χέχέ> αλλά κάποια ώρα την έφαγα εχθές και δεν μπορώ να τα συγχρονίσω για κανένα λόγο .... ότι κι όπως κι εάν έχω ψάξει και προσπαθήσει !! 

Δεν βλέπει το PC με τίποτα το XB1S !! 

Και κατέβασα και το XB1 SmartGlass μήπως και άλλα μπά !! 

Καμιά πρόταση στη φάση ?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2019 στις 10:33 ΠΜ, fouskos είπε

το NBA LIVE 19 All-Star Edition που μου βγάζει στο store με 4,50 ευρώ είναι το full game?

Γιατί η τιμή είναι σούπερ!

 

Όντως σούπερ η τιμή και το αγόρασα. Αφού το εγκατέστησα και έπαιξα μια ώρα, κατάλαβα γιατί το δίνουν τόσο φτηνά: το παιχνίδι είναι ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ! Έψαχνα μια αφορμή να φύγω επιτέλους από τα 2K τα οποία με κούρασαν με τη σαπίλα τους, αλλά αυτό που είδα στο NBA LIVE 19 με απογοήτευσε οικτρά. Είναι σαν να το προγραμμάτισαν μεταπτυχιακοί φοιτητές Πληροφορικής στα πλαίσια της διπλωματικής τους. Αστεία κίνηση παικτών, AI για τα μπάζα, ο σχολιασμός τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, το UI εντελώς lousy (μου λείπουν οι μέρες εκείνες των πρώτων LIVE που είχαν ένα απλό μενού και τα έβρισκες όλα αμέσως), lag στα online games κλπ. Επίσης, μικρή ποικιλία στις διαθέσιμες ομάδες, μόνο οι 30 του NBA συν τις East και West All Star (όταν στο 2K17 που τώρα έχω έχει μέσα ένα σωρό παλιές legendary NBA ομάδες και ομάδες Euroleague - Eurocup).

Κοινώς, πεταμένα 4,50 ευρώ!

Το 2K είναι αριστούργημα μπροστά στο LIVE. Δυστυχώς δεν έχει τη δυνατότητα στην custom league να βάζεις λιγότερες ομάδες, π.χ. 8 - 16 και να φτιάχνεις ένα πρωτάθλημα τύπου Euroleague. Αυτός ήταν και ο λόγος που είπα να δοκιμάσω με τα 4,5 ευρώ το LIVE...

Μείνετε μακριά. :)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ·· snAp ·· είπε

.... Εγώ πάντως δεν είμαι σίγουρα χαζός και άσχετος <χέχέ> αλλά κάποια ώρα την έφαγα εχθές και δεν μπορώ να τα συγχρονίσω για κανένα λόγο .... ότι κι όπως κι εάν έχω ψάξει και προσπαθήσει !! 

Δεν βλέπει το PC με τίποτα το XB1S !! 

Και κατέβασα και το XB1 SmartGlass μήπως και άλλα μπά !! 

Καμιά πρόταση στη φάση ?! 

Το app το κατεβάζεις μόνο στο xbox και πρέπει το PC να είναι είναι συνδεδεμένο στο wifi δίκτυο σου. Δεν δουλεύει από ethernet και πιθανότατα δουλεύει μόνο σε Win10.

 

Ελάχιστες
Η συσκευή σας πρέπει να ικανοποιεί όλες τις ελάχιστες απαιτήσεις για το άνοιγμα αυτού του προϊόντος
Λειτουργικό σύστημα Xbox One, Windows 10 έκδοση 18288.0 ή νεότερη έκδοση

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Erevus είπε

Όντως σούπερ η τιμή και το αγόρασα. Αφού το εγκατέστησα και έπαιξα μια ώρα, κατάλαβα γιατί το δίνουν τόσο φτηνά: το παιχνίδι είναι ΑΠΛΑ ΤΡΑΓΙΚΟ! Έψαχνα μια αφορμή να φύγω επιτέλους από τα 2K τα οποία με κούρασαν με τη σαπίλα τους, αλλά αυτό που είδα στο NBA LIVE 19 με απογοήτευσε οικτρά. Είναι σαν να το προγραμμάτισαν μεταπτυχιακοί φοιτητές Πληροφορικής στα πλαίσια της διπλωματικής τους. Αστεία κίνηση παικτών, AI για τα μπάζα, ο σχολιασμός τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, το UI εντελώς lousy (μου λείπουν οι μέρες εκείνες των πρώτων LIVE που είχαν ένα απλό μενού και τα έβρισκες όλα αμέσως), lag στα online games κλπ. Επίσης, μικρή ποικιλία στις διαθέσιμες ομάδες, μόνο οι 30 του NBA συν τις East και West All Star (όταν στο 2K17 που τώρα έχω έχει μέσα ένα σωρό παλιές legendary NBA ομάδες και ομάδες Euroleague - Eurocup).

Κοινώς, πεταμένα 4,50 ευρώ!

Το 2K είναι αριστούργημα μπροστά στο LIVE. Δυστυχώς δεν έχει τη δυνατότητα στην custom league να βάζεις λιγότερες ομάδες, π.χ. 8 - 16 και να φτιάχνεις ένα πρωτάθλημα τύπου Euroleague. Αυτός ήταν και ο λόγος που είπα να δοκιμάσω με τα 4,5 ευρώ το LIVE...

Μείνετε μακριά. :)

Και εγώ λόγω τιμής το τσίμπησα. Σε σχέση με το 2k έχει καλύτερα γραφικά το οποίο δεν είναι το ζητούμενο βέβαια. Από βιντεακια στο YouTube μου φαίνεται πως έχει και καλύτερο animation. Ωστόσο, μου φάνηκε κακή η ai, το franchise mode κενό περιεχομένου όπως σε όλα τα σύγχρονα sports games πλέον, αυτή η εστίαση στο street basketball κουραστική και το χειρότερο από όλα το menu,  απαράδεκτη πλοήγηση και lag. Γενικά από τα μπασκετακια είμαι πολύ απογοητευμένος, έχω να επενδύσω χρόνο σε NBA από το 2k11. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Το app το κατεβάζεις μόνο στο xbox και πρέπει το PC να είναι είναι συνδεδεμένο στο wifi δίκτυο σου. Δεν δουλεύει από ethernet και πιθανότατα δουλεύει μόνο σε Win10.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου
Ελάχιστες
Η συσκευή σας πρέπει να ικανοποιεί όλες τις ελάχιστες απαιτήσεις για το άνοιγμα αυτού του προϊόντος
Λειτουργικό σύστημα Xbox One, Windows 10 έκδοση 18288.0 ή νεότερη έκδοση

.... Σε ευχαριστώ βρε φίλε διότι δεν γνώριζα ότι δεν γίνεται με ethernet !! 

Διότι και στο ίδιο δίκτυο είναι συνδεδεμένο και WIN10PC έχω οπότε .... Τελικά είμαι λίγο πολύ χαζός !! 

χέχέχέχέ 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή Wireless Display της Microsoft θα επιτρέπει streaming PC παιχνιδιών στο Xbox One

Γεια σας.αν ας πουμε το pc μου δεν καλυπτει τις προδιαγραφες hardware του παιχνιδιου.εφοσον γινει το streaming στο xbox θα παιζει κανονικα?συγνωμη για το ειδος της ερωτησης.και παλι σας ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να εκμεταλλεύεται την δύναμη του xbox λογικά πρέπει να κάνει απλά μεταφορά εικόνας αν δεν κάνω λάθος δηλ να stream αρεις από το pc στο xbox one. 

Επεξ/σία από dinos234
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναφέρθηκε το θέμα, για να μπορεί να στριμάρει το pc εικόνα στο xbox one πρέπει το pc να υποστηρίζει την τεχνολογία Miracast. Αν δεν υποστηρίζεται από το pc, τότε δεν θα μπορεί να στριμάρει στο xbox one..

Ένας τρόπος να ελέγξεις αν το pc σου υποστηρίζει Miracast είναι να γράψεις στη γραμμή εντολών των w10 την εντολή "netsh wlan show drivers" και από αυτά που θα εμφανίσει, να τσεκάρεις την τελευταία γραμμή που λέει "Wireless Display Supported". Αν λέει NO τότε δεν έχει Miracast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.... Γειά σας αγαπητό Crew !!

Ψάχνω για XB1X Project Scorpio Edition .... ξερό μόνο με το χειριστήριό του <τώρα εάν παίξει\ουν παιχνίδι\α κομπλέ> .... μέχρι ταβάνι 310€ σε κατάσταση ζελατίνας <χέχέ> ή και καινούριο με το κατιτίς παραπάνω βέβαια <😜> !!

.... Τώρα από'κεί και πέρα διαθέτω είτε και σε περίπτωση που το θέλει ο άνθρωπος που θα πάρω την κονσόλα <και βρίσκουμε την διαφορά> είτε προς πώληση <αφού προμηθευτώ την καινούρια σίγουρα .... Μην μείνω και ξερός βέβαια!!> XB1S σε κατάσταση ζελατίνας πραγματικά !!

Στο το κουτί του _ τα χαρτιά του _ τα καλώδιά του _ χειριστήριο _ βάση για όρθια τοποθέτηση στο κουτί της _ τριπλό σύστημα ανεμιστήρα δύο ταχυτήτων στο κουτί του !!

.... Το οποίο S όταν πράξω την φάση της αγοράς του X μα και βέβαια θα το ανεβάσω και σε ξεχωριστή αγγελία !!

.... Εν αναμονή απαντήσεών σας !!

Ευχαριστώ !! 

💚🎮🍀😜

Επεξ/σία από ·· snAp ··
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ·· snAp ·· είπε

.... Γειά σας αγαπητό Crew !!

Ψάχνω για XB1X Project Scorpio Edition .... ξερό μόνο με το χειριστήριό του <τώρα εάν παίξει\ουν παιχνίδι\α κομπλέ> .... μέχρι ταβάνι 310€ σε κατάσταση ζελατίνας <χέχέ> ή και καινούριο με το κατιτίς παραπάνω βέβαια <😜> !!

.... Τώρα από'κεί και πέρα διαθέτω είτε και σε περίπτωση που το θέλει ο άνθρωπος που θα πάρω την κονσόλα <και βρίσκουμε την διαφορά> είτε προς πώληση <αφού προμηθευτώ την καινούρια σίγουρα .... Μην μείνω και ξερός βέβαια!!> XB1S σε κατάσταση ζελατίνας πραγματικά !!

Στο το κουτί του _ τα χαρτιά του _ τα καλώδιά του _ χειριστήριο _ βάση για όρθια τοποθέτηση στο κουτί της _ τριπλό σύστημα ανεμιστήρα δύο ταχυτήτων στο κουτί του !!

.... Το οποίο S όταν πράξω την φάση της αγοράς του X μα και βέβαια θα το ανεβάσω και σε ξεχωριστή αγγελία !!

.... Εν αναμονή απαντήσεών σας !!

Ευχαριστώ !! 

💚🎮🍀😜

Βάλε αγγελία, το έχεις γράψει σε 2 topic και θα σβηστεί από τους moderators.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2019 στις 7:36 ΠΜ, yiankap είπε

Τα επιπλέον 100 € είναι όντως απαγορευτικό ποσό τώρα για εμένα (είμαι και γκαντέμης όταν μοίραζε στα 120 € XBOX o Γερμανός εγώ δεν είχα το κεφάλαιο !)

Όσο για τον δίσκο αυτός είναι 1 TB και το μηχάνημα πρέπει να είναι ελάχιστα δουλεμένο όπως μου είπε γιατί υπάρχει και η κούτα και όλα τα παρελκόμενα και ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι (ούτε στον σκληρό). Αν είχε παιχνίδια θα σήμαινε ότι δουλεύτηκε έστω και για λίγο, θα τα έβαζε μαζί με την κονσολα για να ανεβάσει την τιμή κιόλας.

Απλά ενημερωτικά, πήρα τελικά την κονσόλα, είναι όντως στην πέννα. Τα χειριστήρια είναι ολοκαίνουρια και το τροφοδοτικό είχε μέχρι και τις ζελατίνες πάνω!! Από παιχνίδια ένα FIFA DEMO είχε μόνο μέσα εγκατεστημένο και το μηχάνημα δεν ήταν σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (είχε χρήστη δηλαδή) ώστε να πεις ότι το καθάρισε προ της πώλησης !! Από ότι φαίνεται ισχύουν τα λεγόμενά του περί μόνο 6 ωρών χρήσης. 

Μερικές απορίες όμως (για εσάς μπορεί να είναι αστείες για εμένα που ασχολούμαι με το xbox one για πρώτη φορά όμως δεν είναι)

1. Έκανα συνδρομή στο  game pass με 1 € (για το πρώτο μήνα) στο PC μου με το microsoft account μου. Όταν μπαίνω όμως στο XBOX one , με το ίδιο account, μπαίνει αυτόματα στο game pass?

2. Μόλις λήξει το game pass σταματάνε και τα παιχνίδια να είναι playable ή τίθενται περιορισμοί στη χρήση τους?

3. Παιχνίδια σαν αυτό : https://www.cdkeys.com/gears-of-war-4-xbox-one-digital-code , πως εγκαθίστανται στο XBOX?

4. Πήρα επαναφορτιζόμενες ΑΑ μπαταρίες, μήπως είναι καλύτερα μακροπρόθεσμα να πάρω ένα play and charge kit?

5. Δέχεται περιφερειακά PC (keyboard, mouse, τιμονιέρα USB διπλής χρήσης PC - PS3)?

6. Αξίζει η αγορά remote control για το XBOX ONE από το ebay, ώστε να το λειτουργώ ως HTPC?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiankap είπε

1. Έκανα συνδρομή στο  game pass με 1 € (για το πρώτο μήνα) στο PC μου με το microsoft account μου. Όταν μπαίνω όμως στο XBOX one , με το ίδιο account, μπαίνει αυτόματα στο game pass?

2. Μόλις λήξει το game pass σταματάνε και τα παιχνίδια να είναι playable ή τίθενται περιορισμοί στη χρήση τους?

3. Παιχνίδια σαν αυτό : https://www.cdkeys.com/gears-of-war-4-xbox-one-digital-code , πως εγκαθίστανται στο XBOX?

4. Πήρα επαναφορτιζόμενες ΑΑ μπαταρίες, μήπως είναι καλύτερα μακροπρόθεσμα να πάρω ένα play and charge kit?

5. Δέχεται περιφερειακά PC (keyboard, mouse, τιμονιέρα USB διπλής χρήσης PC - PS3)?

6. Αξίζει η αγορά remote control για το XBOX ONE από το ebay, ώστε να το λειτουργώ ως HTPC?

Καλορίζικη!

1. Ναι το ίδιο account θα χρησιμοποιείς εφεξής.

2. Store > Redeem code ή και στο xbox app σε κινητό.

3. Αν βαριέσαι το βάλε βγάλε - σε χωρητικότητα δύσκολα θα πιάσεις όμως τις καλές επαναφορτιζόμενες.

5. Ναι αλλά λειτουργούν υπό προϋποθέσεις ανάλογα το παιχνίδι, την εφαρμογή κτλ.

6. Μπα - βάλε καλύτερα το xbox app σε smartphone που κάνει πάνω κάτω τα ίδια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, έχω ένα πρόβλημα με το χειριστήριο .

Ενώ έχω τα πάντα ενημερωμένα (μαζί με το χειριστήριο), έχω αλλαγμένες και τις μπαταρίες, δεν αναγνωρίζει το headset (δουλεύει κανονικά σε όλες τις συσκευές).

Παλιότερα δούλευε και με ακουστικά του ενός ευρώ.

Γνωρίζετε κάποια λύση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...