Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, specre είπε

Σωστός! Μόλις αγόρασα την Deluxe και μου κατεβάζει όλα τα άλλα εκτός από το κυρίως παιχνίδι. Για να δούμε αν θα το τρέξει χωρίς το δισκάκι.

(ζητάει και ένα update 7gb για το απλό)!

Και ΝΑΙ! Τελικά παίζει! 😀  Πρώτη φορά που μου είπαν  μ@λ@κίες από το support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

32 λεπτά πριν, specre είπε

Και ΝΑΙ! Τελικά παίζει! 😀  Πρώτη φορά που μου είπαν  μ@λ@κίες από το support.

Τους έχω μάθει απ'έξω :) 

....Γεννήθηκα με τατουάζ XBOX Live, το γάλα μου μικρός ήταν πράσινο και τα λοιπά :P 

6 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Αναμένω update αν και έχω την πεποίθηση ότι δεν θα το χρειαστείς. :)

:)

7 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Αν πάρεις την Deluxe σίγουρα κάτι θα σου κατεβάσει. Τουλάχιστον updates.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

  Την αντίστροφη μέθοδο ακολουθούσαν σίγουρα κάποιοι που διάβασα στο redit - όπου το το δισκάκι ή το drive ίσα - ίσα αναγνώριζαν το δισκάκι - αυτοί ξεκινούσαν το install που δεν θα τελείωνε ποτέ και από το options key - επέλεγαν see this game in microsoft store και κάνανε cancel την εγκατάσταση και την ξεκινούσαν digital download - και στο τέλος με το δισκάκι κάνανε μόνο authentication. Αγόραζαν και ...γρατσουνισμένα δισκάκια πολύ φθηνά επίτηδες με αυτόν τον τρόπο...

 

7 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Η ερώτησή σου ήταν για την Deluxe έκδοση? Αν ναι είναι λογικό.

Είδες? ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greekboy είπε

Με το να δώσουν σήμερα το crackdown 2,σκεφτομαι να κατεβάσω και αυτό και το 1,να τα παίξω και μετά αν είναι να πάω και στο φρέσκο 3. Η ερώτηση μου είναι αν το 1 και το 2 τα έχει παίξει κανείς στο Xbox one, αξίζουν ή φαίνεται πάρα πολύ η παλαιότητά τους? 

Παραδόξως το ένα είναι το καλύτερο και αυτό που φτιάχτηκε με περισσότερο μεράκι το 2 είναι χειροτερο το 3 δεν το έχω παίξει αλλά μου έχουν πει ότι είναι σούπα και αυτό. Θα σου πρότεινα το 1 που είναι και καλό.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή χθες δεν μπορούσα να κατεβάσω με paypal το παιχνίδι και με εβγαζε σε ενα μενού να αλλάξω τρόπο πληρωμής, μπήκα πάλι σήμερα να δω γιατί συμβαίνει αυτό για το μέλλον να μην έχω πρόβλημα. Στην επόμενη σελίδα λοιπόν μου βγάζει state england και country region united kingdom. Να είναι αλλαγμένο το region χωρίς να το ξέρω? Και πως το αλλάζω πάλι σε ελληνικό? 

Το nfs payback το πλήρωσα κανονικά, το κατέβασα και το έπαιξα κιόλας λίγο χθες. 

Sir teraflop περιμένω τα φώτα σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή χθες δεν μπορούσα να κατεβάσω με paypal το παιχνίδι και με εβγαζε σε ενα μενού να αλλάξω τρόπο πληρωμής, μπήκα πάλι σήμερα να δω γιατί συμβαίνει αυτό για το μέλλον να μην έχω πρόβλημα. Στην επόμενη σελίδα λοιπόν μου βγάζει state england και country region united kingdom. Να είναι αλλαγμένο το region χωρίς να το ξέρω? Και πως το αλλάζω πάλι σε ελληνικό? 

Το nfs payback το πλήρωσα κανονικά, το κατέβασα και το έπαιξα κιόλας λίγο χθες. 

Sir teraflop περιμένω τα φώτα σου... 

Κάπου στα settings του account σου - από PC - έχει επιλογή να αλλάξεις region για το 360. Αν το δεις κλειδωμένο επικοινωνία με το support chat να στο αλλάξουν. Όλοι τότε αν θυμάσαι βάζαμε UK για region και διεύθυνση για το XBOX LIVE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sir_Teraflop είπε

Κάπου στα settings του account σου - από PC - έχει επιλογή να αλλάξεις region για το 360. Αν το δεις κλειδωμένο επικοινωνία με το support chat να στο αλλάξουν. Όλοι τότε αν θυμάσαι βάζαμε UK για region και διεύθυνση για το XBOX LIVE.

Θα το κοιταξω αν και εγω με το 360 που εχω δε θυμαμαι να μπηκα ποτε live και να φτιαχνω λογαριασμους γιατι εφαγα μπαν στα καπακια... Θα  δω τι φταιει  και αν δε βγαλω ακρη θα μιλησω με support σε ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tigio13 είπε

Θα το κοιταξω αν και εγω με το 360 που εχω δε θυμαμαι να μπηκα ποτε live και να φτιαχνω λογαριασμους γιατι εφαγα μπαν στα καπακια... Θα  δω τι φταιει  και αν δε βγαλω ακρη θα μιλησω με support σε ευχαριστω.

Περίμενε λίγο - θα σου στείλω το link να πας απευθείας - δεν είναι δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sir_Teraflop είπε

Περίμενε λίγο - θα σου στείλω το link να πας απευθείας - δεν είναι δύσκολο.

οκ αν και τωρα που μπηκα γραφει 1 συσκευη συνδεδεμενη με το λογαριασμο μου. το xbox one x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://account.xbox.com/el-gr/Settings/Home/?xr=mebarnav&rtc=1#

Επέλεξε το "αλλαγή περιοχής λογαριασμού Xbox 360":

https://live.xbox.com/el-GR/AccountMigration

Κάντο Ελλαδάρα.

Αν σου είναι κλειδωμένο - πας στο chat.

Γενικώς είναι λίγο περίεργη η φάση με την ενσωμάτωση του xbl του 360 στο One. Αν έχεις 2-FA (που θα έπρεπε να έχεις) θα χρειαστείς machine codes για να ενεργοποιήσεις τον λογαριασμό σου στο 360 live κτλ...

Τέλος αν έχεις πρόβλημα  με το να αγοράζεις τα "δωρεάν" παιχνίδια του 360 κάνε μέσω e-banking μια eprepaid και μην βάλεις λεφτά ποτέ. Μια χαρά δουλεύει και αυτή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

https://account.xbox.com/el-gr/Settings/Home/?xr=mebarnav&rtc=1#

Επέλεξε το "αλλαγή περιοχής λογαριασμού Xbox 360":

https://live.xbox.com/el-GR/AccountMigration

Κάντο Ελλαδάρα.

Αν σου είναι κλειδωμένο - πας στο chat.

Μολις κατεβασα crackdown 2. Πραγματικα δεν υπαρχεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση: Πως βλέπω την συλλογή μου από τα αγορασμένα ψηφιακά παιχνίδια του 360 απο account μου στο Pc;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Επεξ/σία από angelponiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, angelponiros είπε

Ερώτηση: Πως βλέπω την συλλογή μου από τα αγορασμένα ψηφιακά παιχνίδια του 360 απο account μου στο Pc;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Θα ήθελα να μάθω κι εγώ. Εμένα μου δείχνει μόνο του One, ενώ έχω redeem κωδικούς και free games από το 360 και δεν μου δείχνει κανένα από αυτά στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα δείχνει πια παιδιά - κάποτε τα έδειχνε όντως. Μόνο από το Xbox δυστυχώς.

Επίσης σήμερα στις 11 το βράδυ (αν δεν έχω κάνει πάλι λάθος με το Time Zone conversion :D) στο Inside Xbox θα έχουμε πιθανότατα νέα που θα συζητηθούν....

  18tVflT.png

           D1doNxtWsAEI92R.jpg  

Το οποίο από χρήστες "καθαρίστηκε" σε:

97ljfwdawkf5.jpg 

https://www.pcgamer.com/halo-the-master-chief-collection-for-pc-might-be-announced-next-week/

https://www.pcgamer.com/halo-the-master-chief-collection-for-pc-might-be-announced-next-week/

και παίζει αν δείτε τις απαντήσεις στο παραπάνω twitter να είναι και Epic Games Store/Win Store exclusive  - αν ισχύει κάντε παραγγελία άπειρες συσκευασίες pop-corn 😅      

Πέτυχα και στο reddit ένα benchmark χρήστη που συγκρίνει SSD/HDD loading times :

 hull2yb4rhl21.png

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...