Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πάρεις την Deluxe σίγουρα κάτι θα σου κατεβάσει. Τουλάχιστον updates.

  Την αντίστροφη μέθοδο ακολουθούσαν σίγουρα κάποιοι που διάβασα στο redit - όπου το το δισκάκι ή το drive ίσα - ίσα αναγνώριζαν το δισκάκι - αυτοί ξεκινούσαν το install που δεν θα τελείωνε ποτέ και από το options key - επέλεγαν see this game in microsoft store και κάνανε cancel την εγκατάσταση και την ξεκινούσαν digital download - και στο τέλος με το δισκάκι κάνανε μόνο authentication. Αγόραζαν και ...γρατσουνισμένα δισκάκια πολύ φθηνά επίτηδες με αυτόν τον τρόπο...

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικά. Πριν ένα λεπτό μου απάντησαν από το support:

" the game license of disc and the digital version is not the same, so once you purchase the digital version of the game, you still need to download it online for just one time and once you downloaded it, you can play it anytime even without the disc. "

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Η ερώτησή σου ήταν για την Deluxe έκδοση? Αν ναι είναι λογικό.

Όχι, για την απλή. Το κόλπο που έγραψες μόλις το δοκίμασα και κατεβάζει όλο το παιχνίδι. Εγώ όμως δεν θέλω να το κατεβάσω από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε μιας και το αγόρασες - δοκίμασε κάτι. Κάνε Cancel το download. - Κάνε install το game από το δισκάκι. Και δοκίμασε να το τρέξεις.

Το είχες εγκατεστημένο?

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το αγόρασα digital ακόμα. Έχω από το δισκάκι την εγκατάσταση, το απεγκατέστησα, το έβαλα ξανά και δοκίμασα το τρικ που έγραψες. Στο 92% έκανα cancel και μετά είπα install από το ms store και μου έβγαλε να κατεβάσω περίπου 24gb.  Όπως και να έχει στα 13 ευρόπουλα είναι τζάμπα η deluxe και λέω να την αγοράσω έτσι κι αλλιώς. Οπότε θα ενημερώσω αργότερα. Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια! 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://support.xbox.com/en-US/xbox-one/errors/error-code-0x803F8001

 

 

Solution 7

If someone else originally bought and installed the game and you want your own copy, buy it digitally in the Microsoft Store on Xbox One. You won't need to reinstall the game before you can play.

Αυτό για να μην "τραβιέσαι" άδικα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

https://support.xbox.com/en-US/xbox-one/errors/error-code-0x803F8001

Αυτό για να μην "τραβιέσαι" άδικα. 

Σωστός! Μόλις αγόρασα την Deluxe και μου κατεβάζει όλα τα άλλα εκτός από το κυρίως παιχνίδι. Για να δούμε αν θα το τρέξει χωρίς το δισκάκι.

(ζητάει και ένα update 7gb για το απλό)!

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, specre είπε

Σωστός! Μόλις αγόρασα την Deluxe και μου κατεβάζει όλα τα άλλα εκτός από το κυρίως παιχνίδι. Για να δούμε αν θα το τρέξει χωρίς το δισκάκι

Αναμένω update αν και έχω την πεποίθηση ότι δεν θα το χρειαστείς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, specre είπε

Δεν το αγόρασα digital ακόμα. Έχω από το δισκάκι την εγκατάσταση, το απεγκατέστησα, το έβαλα ξανά και δοκίμασα το τρικ που έγραψες. Στο 92% έκανα cancel και μετά είπα install από το ms store και μου έβγαλε να κατεβάσω περίπου 24gb.  Όπως και να έχει στα 13 ευρόπουλα είναι τζάμπα η deluxe και λέω να την αγοράσω έτσι κι αλλιώς. Οπότε θα ενημερώσω αργότερα. Ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια! 🙂

Το χτύπησα και εγώ να υπάρχει τώρα που το είδα, και σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Τη deluxe πήρα και εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Τι γινεται το αφεντικο τρελαθηκε??? Δεν προλαβαινουμε...

Έχει προσφορές η ΕΑ : https://www.xbox.com/EL-GR/promotions/sales/ea-publisher-sale

btw σε πολλά από αυτά, τέτοιες τιμές δεν αγοράζεις ούτε used 🤪

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Τι γινεται το αφεντικο τρελαθηκε??? Δεν προλαβαινουμε...

Τσίμπα και ένα Crackdown 2 που βγήκε BC και δωρεάν!

Όλη η τριλογία με Game Pass (Crackdown 3)! 

Πέφτουν χρήματααααα λέμεεεε!

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...