Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, k_dinos είπε

Τελείωσε το πάρτι με την revolut, όποιος πρόλαβε πρόλαβε..

Έφαγα άκυρο μόλις τώρα για αγορά από Αργεντινή

Οπως αναμενοταν αλλωστε, το ειχαμε πει, δεν θα κρατησει πολυ, αφου και ολες οι αλλες mastercard ηταν μπλοκαρισμενες, ηταν θεμα χρονου να μπλοκαρουν και αυτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, k_dinos είπε

Σωστός αλλά το 2ο προφίλ δεν χρειάζεται για local co op. Βάζεις guest ή τον ίδιο λογαριασμό του player1

Πρόσφατα αγόρασα online το Trivial Pursuit της Ubisoft για να παίξω με φίλους locally (έχω 4 χειριστήρια xbox one). Το παιχνίδι ζητούσε να συνδεθεί ο καθένας με δικό του λογαριασμό (κανονικό, κι όχι guest) κι επειδή δεν είχε κανείς άλλος πλην εμού, τα παρατήσαμε. Ευτυχώς η Microsoft μου επέστρεψε τα χρήματα της αγοράς μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο, εγώ στο overcoocked που έχω για local (αλλά και σε  fifa, Pro κτλ) παίζει κανονικά ο guest, αλλά μπορεί και να συνδεθεί σαν τον 1 και εμφανίζεται 'username(1)'.

Αρα μάλλον είναι θέμα του κάθε παιχνιδιού ξεχωριστά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fouskos είπε

το NBA LIVE 19 All-Star Edition που μου βγάζει στο store με 4,50 ευρώ είναι το full game?

Γιατί η τιμή είναι σούπερ!

 

Νομίζω ναι γιατί είχε ξανά αναφερθεί ότι είναι η πλήρης παιχνίδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fouskos είπε

το NBA LIVE 19 All-Star Edition που μου βγάζει στο store με 4,50 ευρώ είναι το full game?

Γιατί η τιμή είναι σούπερ!

Ναι, όχι απλά είναι η πλήρης έκδοση αλλά η All Star Edition. Το είχα πάρει πριν κάνα μήνα που το είχε πάλι στα 4,5 ευρώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, touristen είπε
3 ώρες πριν, fouskos είπε

το NBA LIVE 19 All-Star Edition που μου βγάζει στο store με 4,50 ευρώ είναι το full game?

Γιατί η τιμή είναι σούπερ!

Ναι, όχι απλά είναι η πλήρης έκδοση αλλά η All Star Edition. Το είχα πάρει πριν κάνα μήνα που το είχε πάλι στα 4,5 ευρώ.

δηλαδή έχει όλες τις ομάδες , τους παίκτες και τα γήπεδα του NBA? ρωτάω γιατί βλέπω ότι έχει κάτι ανοιχτά γήπεδα για τουρνουά και μερικούς παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vali είπε

Αν το κατεβάσω από ea access, το κρατάω για πάντα;

Το ea access είναι σαν το game pass όσο έχεις συνδρομή παίζεις μετά κλειδώνεται αν σου τελειώσει η συνδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Κανονικότατη έκδοση είναι. Μπήκε και στο EA Access.

μου κάνει εντύπωση γιατί στο promo video του δεν έχει ούτε ομάδες, ούτε τους παίκτες του NBA (έχει λίγους), ούτε κάποιον αγώνα σε κλειστό γήπεδο....σίγουρα είναι όλα αυτά μέσα στο live με 4.5ευρώ......;;;;;; μην το πάρω και μετά με κυνηγάει ο μικρός ότι άλλα του έταξα......!!!!

 

ποιά δηλ. είναι η διαφορά του απο το ΝΒΑ 2Κ19?

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, tempo είπε

μου κάνει εντύπωση γιατί στο promo video του δεν έχει ούτε ομάδες, ούτε τους παίκτες του NBA (έχει λίγους), ούτε κάποιον αγώνα σε κλειστό γήπεδο....σίγουρα είναι όλα αυτά μέσα στο live με 4.5ευρώ......;;;;;; μην το πάρω και μετά με κυνηγάει ο μικρός ότι άλλα του έταξα......!!!!

ποιά δηλ. είναι η διαφορά του απο το ΝΒΑ 2Κ19?

Είναι άλλο παιχνίδι δίχως να είμαι ειδικός το ένα είναι nba live το άλλο είναι 2k19 κάτι σαν fifa με pro η έκδοση nba live που έχει 4.5€ έχει κάποια έξτρα την αγόρασα πριν λίγο είναι κανονικό παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω 2 xbox one (1 δικό μου και 1 για τα ανιψάκια). Αγόρασα πριν 2 μήνες το nfs payback σε δισκάκι. Τώρα η MS το έχει προσφορά στα 9,90 € και το Deluxe Edition στα 13,20 €. Μπορώ να το αγοράσω digital και να το κάνω install από το δισκάκι και να δουλεύει οκ στο 1 xbox χωρίς αυτό; Έχω limited data 3g-4g internet σύνδεση και δεν μπορώ να το κατεβάσω όλο!

--------------------------------------------------------

Edit: Διάβασα πως γίνεται, οπότε θα το δοκιμάσω και βλέπουμε 🤞

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, specre είπε

Έχω 2 xbox one (1 δικό μου και 1 για τα ανιψάκια). Αγόρασα πριν 2 μήνες το nfs payback σε δισκάκι. Τώρα η MS το έχει προσφορά στα 9,90 € και το Deluxe Edition στα 13,20 €. Μπορώ να το αγοράσω digital και να το κάνω install από το δισκάκι και να δουλεύει οκ στο 1 xbox χωρίς αυτό; Έχω limited data 3g-4g internet σύνδεση και δεν μπορώ να το κατεβάσω όλο!

To xbox one - δεν διαχωρίζει δισκάκια και digital downloads από ότι ξέρω. Το μόνο θέλει είναι να δει ένα license. Στην περίπτωση σου μπορείς να κάνεις το εξής απλό:

- Με το παιχνίδι εγκατεστημένο από το δισκάκι - βγάλε το δισκάκι και προσπάθησε να ξεκινήσεις το παιχνίδι.

- Λογικά το xbox θα σε ρωτήσει αν έχεις το παιχνίδι ναι ή όχι.

- Πατώντας το όχι αν σε πάει στο Store και σου δίνει την δυνατότητα να το αγοράσεις - το αγοράζεις ψηφιακά (την άδεια δηλαδή) και δίνεις το δισκάκι.

- Problem solved.

Για να μην σε πάρω στον λαιμό μου - θα ρωτούσα και την MS πρώτα είτε στο support chat είτε στο τηλέφωνο. Αποποιούμαι των ευθυνών δηλαδή

:P 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...