Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανένα 150άρι το υπολογίζω εγώ. Σχηματάκι θέλω να δω περισσότερο - δεδομένου ότι το BD-ROM πιάνει υπολογίσιμο χώρο στο κουτί του κανονικού S.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατι δε βγαζουν το one x driveless? παντως αν μπορει ο αλλος να παιξει apex και fortnite με ενα 100ικο μετα απο λιγο καιρο, δεν μπορω να φανταστω οτι θα κοστιζει πάνω απο 150 στο launch. Ίσως το δώσουν και λίγο παραπάνω με κανα δωρεάν χρονο στο pass.

Γενικα value  επιλογη για low end market...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται, ότι το Game Pass μετατρέπεται σιγά σιγά στο "safety net" των publisher των οποίων τα παιχνίδια απέτυχαν εμπορικά (και όχι ποιοτικά απαραίτητα) σε όσο ποσοστό και αν είναι αυτό μετρήσιμο (μπήκα μέσα - ρέφαρα - έβγαλα λίγα). Όταν σκάσει η ομοβροντία των Microsoft XBOX Studios την επόμενη γενιά και μεγαλώσει η υπηρεσία ώστε να είναι self sustainable - πραγματικά στυλ Netflix - προβλέπω περιεχόμενο φτιαγμένο αποκλειστικά για αυτήν. Οι εποχές του "ρισκάρω" για τους developer/publishers τελειώνουν. Ελπίζω αυτό να μην συνοδεύεται και από αντίστοιχη πτώση στην ποιότητα προφανώς.

Το Discless x1-s είναι προφανώς η πρώτη κίνηση στην σκακιέρα (πιόνι).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Μου φαίνεται, ότι το Game Pass μετατρέπεται σιγά σιγά στο "safety net" των publisher των οποίων τα παιχνίδια απέτυχαν εμπορικά (και όχι ποιοτικά απαραίτητα) σε όσο ποσοστό και αν είναι αυτό μετρήσιμο (μπήκα μέσα - ρέφαρα - έβγαλα λίγα). Όταν σκάσει η ομοβροντία των Microsoft XBOX Studios την επόμενη γενιά και μεγαλώσει η υπηρεσία ώστε να είναι self sustainable - πραγματικά στυλ Netflix - προβλέπω περιεχόμενο φτιαγμένο αποκλειστικά για αυτήν. Οι εποχές του "ρισκάρω" για τους developer/publishers τελειώνουν. Ελπίζω αυτό να μην συνοδεύεται και από αντίστοιχη πτώση στην ποιότητα προφανώς.

Το Discless x1-s είναι προφανώς η πρώτη κίνηση στην σκακιέρα (πιόνι).

πιστευω στην νεα γενια θα βγουν και οι 2 κονσολες της μσ

η μια θα ειναι χωρις οπτικο μεσω η αλλη θα ειναι πιο τουμπανο το anaconda οπως εχουνε πει διαφοροι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι θα ακολουθήσει τακτική sandwich προς την Sony. Φθηνό discless με Game Pass μπροστάρη - Premium σύστημα με UHD BD-ROM (για gamers και cinefil gamers ταυτόχρονα - που αυτοί και αν είναι του premium σε ήχο/εικόνα..... μην το ξεχνάμε αυτό) και φυσικά SPEC με την ανάλογη τιμή. Βάλε και ισχυρό (οικονομικό) ανταγωνισμό με τα Gold/Gamepass (μην σου πω ότι θα σκοτώσει το Gold χάρη του Game Pass ή και τα ενοποιήσει με μια μεγαλύτερη τιμή η οποία "τυχαία" θα έχει εκπτώσεις, στην αρχή τουλάχιστον) - Play Anywhere - Xcloud + Game Pass on PC ....και θα απολαύσουμε θέαμα στα monitor μας σύντομα!

To πάρτι ξεκινάει καλοκαιράκι με την Ε3.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσε το πάρτι με την revolut, όποιος πρόλαβε πρόλαβε..

Έφαγα άκυρο μόλις τώρα για αγορά από Αργεντινή

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k_dinos είπε

Τελείωσε το πάρτι με την revolut, όποιος πρόλαβε πρόλαβε..

Έφαγα άκυρο μόλις τώρα για αγορά από Αργεντινή

Εγώ πάλι δεν πρόλαβα και ήθελα κάνα δυο παιχνίδια οι διαφορές είναι τραγικές πάντως και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί όταν εμείς με εκτύπωση πχ το παίρνουμε 30 αυτοί με 10 το έχουν δεν είναι μικρή διαφορά να πεις 3 με 4 ευρώ τα περισσότερα έχουν 1/3 τιμης από ότι παρατήρησα. 

Υπάρχει καμία άλλη χώρα που να είναι σχετικά ποιο φθηνά και να δέχεται ελληνικές κάρτες ξέρει κανείς ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Εγώ πάλι δεν πρόλαβα και ήθελα κάνα δυο παιχνίδια οι διαφορές είναι τραγικές πάντως και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί όταν εμείς με εκτύπωση πχ το παίρνουμε 30 αυτοί με 10 το έχουν δεν είναι μικρή διαφορά να πεις 3 με 4 ευρώ τα περισσότερα έχουν 1/3 τιμης από ότι παρατήρησα. 

Υπάρχει καμία άλλη χώρα που να είναι σχετικά ποιο φθηνά και να δέχεται ελληνικές κάρτες ξέρει κανείς ? 

Είναι θέμα αγοραστικής δύναμης. Όταν εσύ πχ βγάζεις 1000 ευρώ το μήνα και εκεί 100, κάπως θα πρέπει η εταιρία να πουλήσει και εκεί, οπότε απλά κατεβάζει τις τιμές στα ψηφιακά που δεν έχουν κάποιο κόστος για την εταιρία (πχ κουτάκι). Μειώνονται τα κέρδη, προφανώς, αλλά από το μηδέν είναι απείρως μεγαλύτερο το κάτι (και όχι 300% αλά MyMarket 😂).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Είναι θέμα αγοραστικής δύναμης. Όταν εσύ πχ βγάζεις 1000 ευρώ το μήνα και εκεί 100, κάπως θα πρέπει η εταιρία να πουλήσει και εκεί, οπότε απλά κατεβάζει τις τιμές στα ψηφιακά που δεν έχουν κάποιο κόστος για την εταιρία (πχ κουτάκι). Μειώνονται τα κέρδη, προφανώς, αλλά από το μηδέν είναι απείρως μεγαλύτερο το κάτι (και όχι 300% αλά MyMarket 😂).

Συμφωνώ σε αυτό εννοείται δεν έχει πολλές μέρες που το έμαθα και μόλις είδα τέτοιες διαφορές έπαθα πλάκα. Και η Τουρκία έχει σε κάποια καλές τιμές αλλά νομίζω κι εκεί δεν πρέπει να δέχονται ελληνική κάρτα. 

Γενικά λίγο που κοίταξα σε όλα τα παιχνίδια πρέπει να είμαστε ποιο ακριβοί από άλλες χώρες Αγγλία λίγο που είδα σε κάποια έχουν καλύτερες τιμές. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Υπάρχει καμία άλλη χώρα που να είναι σχετικά ποιο φθηνά και να δέχεται ελληνικές κάρτες ξέρει κανείς ? 

 

Ελληνικές κάρτες δεν περνάνε πουθενά, ίσως μόνο σε ευρώπη που έτσι και αλλιώς υπάρχει μια τιμή σε ευρώ για όλες τις χώρες.

Το κόλπο είναι να αγοράζεις gift cards για άλλες χώρες.
Για Αργεντινή δεν έχω βρει ακόμα.

Το πιο εύκολο είναι να βρεις για Αμερική που έχει και το Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, k_dinos είπε

Ελληνικές κάρτες δεν περνάνε πουθενά, ίσως μόνο σε ευρώπη που έτσι και αλλιώς υπάρχει μια τιμή σε ευρώ για όλες τις χώρες.

Το κόλπο είναι να αγοράζεις gift cards για άλλες χώρες.
Για Αργεντινή δεν έχω βρει ακόμα.

Το πιο εύκολο είναι να βρεις για Αμερική που έχει και το Amazon.

Αργεντινής βρήκα αλλά δεν συμφέρει όταν δίνεις πχ 12 και 22€ και παίρνεις το αντίστοιχο σε κάρτα 5 και 11€ δεν αξίζει θεωρώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, εγώ έχω σαν πρώτη επιλογή Βραζιλία, και μετά Ρωσία και Αμερική (που εκεί θέλει προσοχή γιατί κάποιες πολιτείες βάζουν extra φόρο) .
Τουρκία δεν πάω και ας είναι τσάμπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά πολύ μπέρδεμα όλο αυτό. Να μπεις σε άλλη χώρα, να φτιάξεις λογαριασμό, να έχεις revolut, να αλλάξεις region και να βγάλεις ισοτιμίες. Νομίζω πως αρχίζω να αναπολώ τις εποχές mega drive.... Έπαιρνα το παιχνίδι, το κούμπωνα ερχόταν και κάνας φίλος βαζαμε 2ο joystick (δε χρειαζόταν να φτιάξεις 2ο προφίλ) και έπαιζες. Καλά εννοείται πως κάνω πλάκα και πως τα πράγματα προχωράνε και έτσι πρέπει αλλά κάποιες φορές γίνονται περίπλοκα χωρίς να υπάρχει λόγος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...