Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί να αλλάξουμε region? Από PC μπήκα στο αργεντίνικο store έκανα την αγορά και στη συνέχεια μου έδινε την επιλογή για εγκατάσταση, επέλεξα να γίνει εγκατάσταση στο xbox και άρχισε να κατεβαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποια ιδέα  ρε παιδιά - σε ηχοσύστημα/soundbar 3.1 (left-right-center speakers+sub), ποια είναι η σωστή επιλογή στα sound settings του Xbox One? Διαβάζω (διφορούμενα) ότι το uncompressed είναι καλύτερο για παιχνίδια (εκτός και αν μιλάμε για atmos) από το bitstream Dolby Digital αλλά δεν βλέπω επιλογή για το setup μου.... Το κουμπώνω 5.1 και ελπίζω το ηχοσύστημα να κάνει downscaling σε 3.1 σωστά? Το αφήνω στέρεο? Κάτι άλλο?

Η σύνδεση είναι Hdmi (Arc).

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Κάποια ιδέα  ρε παιδιά - σε ηχοσύστημα/soundbar 3.1 (left-right-center speakers+sub), ποια είναι η σωστή επιλογή στα sound settings του Xbox One? Διαβάζω (διφορούμενα) ότι το uncompressed είναι καλύτερο για παιχνίδια (εκτός και αν μιλάμε για atmos) από το bitstream Dolby Digital αλλά δεν βλέπω επιλογή για το setup μου.... Το κουμπώνω 5.1 και ελπίζω το ηχοσύστημα να κάνει downscaling σε 3.1 σωστά? Το αφήνω στέρεο? Κάτι άλλο?

Η σύνδεση είναι Hdmi (Arc).

Έχω την εντύπωση ότι αν δεν είναι συνδεδεμένο το soundbar επάνω στο xbox δεν θα σε αφήσει να επιλέξεις 5.1.

Θα σου πετάξει error. 

Εμένα προσωπικά αυτό μου κάνει. Έχω 5.1 και το κοίταγα εχθές. 

Μέσω arc hdmi είμαι και εγώ. 

Έπαιξε κανονικά με επιλογή Bitstream και Dolby digital. 

Το error που μου πέταγε ήταν 0x80bd0009 και μου ανέφερε ότι δεν εντόπισε πηγή ήχου. 

Εμφανιζόταν όταν προσπαθούσα να επιλέξω το 5.1 uncompressed. 

Αν το δοκιμάσεις ενημέρωσε γιατί και εμένα μου έκανε εντύπωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το xbox το έχω στο soundbar πάνω όντως και αυτό στην tv μέσω Arc και δεν έχω error (έχω διαβάσει για αυτό που λες) - μου περνάει και το 4K/HDR άνετα.

Edit<------ stupid τώρα κατάλαβα τι λες/ θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα έναν λογαριασμό αργεντίνικο θα κοιτάξω να δω αν λειτουργεί το θέμα είναι δεν έχω revolut την καινούργια να κοιτάξω να δω για καμία προπληρωμενη να βάλω ? Έχει φθηνά το a way out 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Scorpio_21 είπε

Έχω την εντύπωση ότι αν δεν είναι συνδεδεμένο το soundbar επάνω στο xbox δεν θα σε αφήσει να επιλέξεις 5.1.

Θα σου πετάξει error. 

Εμένα προσωπικά αυτό μου κάνει. Έχω 5.1 και το κοίταγα εχθές. 

Μέσω arc hdmi είμαι και εγώ. 

Έπαιξε κανονικά με επιλογή Bitstream και Dolby digital. 

Το error που μου πέταγε ήταν 0x80bd0009 και μου ανέφερε ότι δεν εντόπισε πηγή ήχου. 

Εμφανιζόταν όταν προσπαθούσα να επιλέξω το 5.1 uncompressed. 

Αν το δοκιμάσεις ενημέρωσε γιατί και εμένα μου έκανε εντύπωση. 

 

Για πήγαινε στο settings TV&Oneguide ---> TV audio και βάλτο στο surround αν δεν είναι. Αφού το έκανα αυτό - επιτέλους(!) (ο λόγος που ρώτησα) πήρα από τo center speaker τους διαλόγους στο Anthem! Στο 5.1 uncompressed δεν έχω error - παρά μόνο στο 7.1. και στο bitstream με γυρίζει φυσικά ότι και να διαλέξω στο dolby digital. (Το βλέπω από το soundbar που υποστηρίζει μόνο DD και όχι DTS).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Για πήγαινε στο settings TV&Oneguide ---> TV audio και βάλτο στο surround αν δεν είναι. Αφού το έκανα αυτό - επιτέλους(!) (ο λόγος που ρώτησα) πήρα από τo center speaker τους διαλόγους στο Anthem! Στο 5.1 uncompressed δεν έχω error - παρά μόνο στο 7.1. και στο bitstream με γυρίζει φυσικά ότι και να διαλέξω στο dolby digital. (Το βλέπω από το soundbar που υποστηρίζει μόνο DD και όχι DTS).

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω. Thanx! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγάζει και από το xbox το store Argentina αλλά δεν δέχεται καμία κάρτα που εχω κοίταξα για προπληρωμή Αργεντινής να πάρω αλλά κάποιες που βρήκα λένε 13 ευρώ τα 300 ars αν δεν κάνω λάθος είναι τα μισά λεφτά δηλαδή δεν αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

18 ευρω τα 500 ars ειναι το τυπικο κοστος αυτην την εποχη στο seagm, σε αλλα μαγαζια (πχ gta) ανεβαινει στα 20 ευρω και πανω.

Αλλα ειναι οντως "χρηματιστηριο", ανεβοκατεβαινουν.

Χανεις 5 ευρω στα 18 (γι'αυτο και αξιζει πολυ η προσωρινη περιπτωση με την καρτα που λεγαμε πριν), οποτε συμφεερει για συγκεκριμενες προσφορες/παιχνιδια.

Σε Τουρκικες καρτες δεν χανεις τετοια ψαλιδα στην ισοτιμια αλλα εκει παλι πρεπει να κοιτας ανα παιχνιδι που συμφερει η διαφορά ή οχι.

Σε ελαχιστες περιπτωσεις υπαρχουν πιο φθηνα στην Τουρκια ακομη και απο Αργεντινη, αξιζουν λοιπον και οι Τουρκικες καρτες.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς χάνεις αρκετά και δεν μπορώ να βρω κάπου gift card Αργεντινής να μην χάνω αρκετά αυτές που βρήκα πληρώνεις τα διπλά και παίρνεις τα μισα με αποτέλεσμα να μην αξίζει έτσι αγοράζω και από Ελλάδα και δυστυχώς δεν δέχεται κάρτες από Ελλάδα όπως συμβαίνει πχ με το switch και έχει πολύ καλές τιμές από Αργεντινή γλυτώνεις τα μισά μην πω σε αρκετά τα παίρνεις με το 1/3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμη ότι τον Μάιο κυκλοφορεί η έκδοση του XB-1S χωρίς drive. Το πιθανό όνομα του φέρεται να είναι XBOX ONE S "All Digital Edition".

Με επιθετική τιμολόγηση και μια τεράστια στάμπα Game Pass στο κουτί ίσως πουλήσει πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...