Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς τι γίνετε αν κάνω μεταφορά στο λογαριασμό revolut λιγότερα χρήματα από το επιτρεπόμενο? Δεν είχα δει ότι η ελάχιστη είναι 10 ευρώ

Edit: άκυρο, μόλις μπήκαν τα χρήματα, μετά από δύο μέρες 

Επεξ/σία από leo066
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, greed είπε

Τι κατσαβίδι θέλει; Σκέφτομαι να το ανοίξω και να μη το στείλω. Βασικά θα κάνω λίγο υπομονή γιατί τώρα το έχω μεταφέρει στο δωμάτιο και είμαι σχεδόν δίπλα του. Στο σαλόνι που κάθομαι 3 μέτρα μακριά τού είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι μου τη σπάει sony και καλά να δυναμώνω την ένταση για να μη το ακούω.. το καλοκαίρι έτσι και αλλιώς δεν θα με ενοχλεί γιατί έχω τζιτζίκια..

Έχετε κανέναν ανεμιστήρα προς πρόταση αν αύριο μεθαύριο το αποφασίσω;

Αφου εισαι μεσα στην εγγυηση θα το στειλεις σερβις.Ανοιγει σχετικα ευκολα η κονσολα.Δες στο yt βιντεακια.Ανεμιστηρα πρεπει να αγορασεις για κονσολα one.Sto ebay θα βρεις να αγορασεις και ειναι πολυ φθηνοι.Αλλα απο την ωρα που εχεις εγγυηση μη το κανεις εσυ κριμα να χαθει η εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πρέπει να είσαι τυχερός σε τι κομμάτι θα πέσεις. Και το δικό μου One κιχ δεν κάνει.

Γνώμη μου και μένα είναι να το στείλεις στην Ms. Οσο και να σε τρώει το Dissasembly είναι καλύτερα απο την στιγμή που είσαι εντός εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NoMans είπε

Πληροφορίες σε γνωστό ξένο σάιτ γράφουν ότι δεν παίζει με Virtual Revolut σε store Αργεντινής και Τουρκίας. Μάλλον στάθηκαν τυχεροί οι πρώτοι.

Μόλις αγόρασα το the crew 2 από Αργεντινή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, leo066 said:

Μόλις αγόρασα το the crew 2 από Αργεντινή

Φιλε πες και την διαδικασια αμα μπορεις, κατεβασα την εφαρμογη και δεν μου δεχοταν την καρτα της πειραιως για να βαλω λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, steveevo είπε

Φιλε πες και την διαδικασια αμα μπορεις, κατεβασα την εφαρμογη και δεν μου δεχοταν την καρτα της πειραιως για να βαλω λεφτα.

Έκανα μεταφορά από το τραπεζικό λογαριασμό την Κυριακή και σήμερα φάνηκαν τα χρήματα, 20 λεπτά πριν λήξει η προσφορά για το the crew 2 που ήθελα. Δεν ξέρω τι γίνεται με κάρτα. Εμφανίζονται άμεσα τα χρήματα με κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, leo066 said:

Έκανα μεταφορά από το τραπεζικό λογαριασμό την Κυριακή και σήμερα φάνηκαν τα χρήματα, 20 λεπτά πριν λήξει η προσφορά για το the crew 2 που ήθελα. Δεν ξέρω τι γίνεται με κάρτα. Εμφανίζονται άμεσα τα χρήματα με κάρτα?

Επελεξα με καρτα γιατι λογικα εμφανιζονται αμεσα, εκανα προσπαθειες να βαλω πολλες φορες της πειραιως αλλα δεν την δεχοταν λογικα ελλαδα μονο με τραπεζικο λογαριασμο θα γινετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα με χρεωστικές της Πειραιώς και εθνικής και με πιστωτική της ευρομπάνκ και δεν τις δέχεται. Τελικά έστειλα με έμβασμα και περιμένω την πίστωση μάλλον αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και μετά πως βάζεις το παιχνίδι στον ελληνικό λογαριασμό σου; 

απλά το γυρνάς σε Argentina region  βάζεις το κωδικό του παιχνιδιού  και το ξανά γυρνάς σε ελληνικό region; 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δημιούργησα στο κινητό έναν λογαριασμό microsoft με region Αργεντινή και έβαλα διεύθυνση χρέωσης μια διεύθυνση που βρήκα από το google στην Αργεντινή. Μετά έκανα προσθήκη λογαριασμού στο xbox και συνδέθηκα. Όταν μπαίνω στο store από το xbox μου ανοίγει το αργεντίνικο, προχωρά η παραγγελία αλλά κολλάει στο σημείο της πληρωμής γιατί απορρίπτει την πιστωτική. Εδώ είναι που χρειάζεται η virtual της revolut.

Φυσικά στο xbox υπάρχει και ο κανονικός λογαριασμός που είχα πριν, αλλά όταν κατεβάσεις κάποιο παιχνίδι είναι διαθέσιμο σε όλους τους λογαριασμούς και έτσι δεν χρειάζεται να αλλάζεις κάθε φορά region.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, vali said:

Εγώ δημιούργησα στο κινητό έναν λογαριασμό microsoft με region Αργεντινή και έβαλα διεύθυνση χρέωσης μια διεύθυνση που βρήκα από το google στην Αργεντινή. Μετά έκανα προσθήκη λογαριασμού στο xbox και συνδέθηκα. Όταν μπαίνω στο store από το xbox μου ανοίγει το αργεντίνικο, προχωρά η παραγγελία αλλά κολλάει στο σημείο της πληρωμής γιατί απορρίπτει την πιστωτική. Εδώ είναι που χρειάζεται η virtual της revolut.

Φυσικά στο xbox υπάρχει και ο κανονικός λογαριασμός που είχα πριν, αλλά όταν κατεβάσεις κάποιο παιχνίδι είναι διαθέσιμο σε όλους τους λογαριασμούς και έτσι δεν χρειάζεται να αλλάζεις κάθε φορά region.

Τζαμπα δημιουργησες νεο λογαριασμο το store του xbox παγκοσμιο ειναι, απλα αλλαζεις το region απο τον browser και εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα αυτό. Απλώς αν θελήσω να πουλήσω την κονσόλα θα μπορούσα να δώσω και τα παιχνίδια μαζί με τον λογαριασμό. Τον κανονικό μου λογαριασμό τον έχω και στο pc και δεν θέλω να τον πειράζω κάθε τρεις και λίγο και θα τον διαγράψω από το xbox αν το δώσω στο μέλλον.

Επεξ/σία από vali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, steveevo είπε

Τζαμπα δημιουργησες νεο λογαριασμο το store του xbox παγκοσμιο ειναι, απλα αλλαζεις το region απο τον browser και εισαι ετοιμος.

Λογαριασμό δεν χρειάζεται να φτιάξεις, όμως θέλει να προσθέσεις στο λογαριασμό σου μια διεύθυνση της Αργεντινής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, vali είπε

Εγώ δημιούργησα στο κινητό έναν λογαριασμό microsoft με region Αργεντινή και έβαλα διεύθυνση χρέωσης μια διεύθυνση που βρήκα από το google στην Αργεντινή. Μετά έκανα προσθήκη λογαριασμού στο xbox και συνδέθηκα. Όταν μπαίνω στο store από το xbox μου ανοίγει το αργεντίνικο, προχωρά η παραγγελία αλλά κολλάει στο σημείο της πληρωμής γιατί απορρίπτει την πιστωτική. Εδώ είναι που χρειάζεται η virtual της revolut.

Φυσικά στο xbox υπάρχει και ο κανονικός λογαριασμός που είχα πριν, αλλά όταν κατεβάσεις κάποιο παιχνίδι είναι διαθέσιμο σε όλους τους λογαριασμούς και έτσι δεν χρειάζεται να αλλάζεις κάθε φορά region.

Το ξέρω αυτό αλλά μπορείς να αλλάξεις region σε κάποιο ελληνικό λογαριασμό μέσα από τις ρυθμίσεις της κονσόλας. 

 

Λογικά λοιπόν αν απλά αλλάξουμε το region σε Argentina θα ισχύει το ιδιο σκηνικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...