Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, martin27 είπε

Πρεπει να ειναι πολυ καλο...στο Αργεντηνικο store εχει την deluxe εκδοση στα 14 ευρω και μολις το τσιμπησα με virtual revolut

Ερώτηση: Άντε και το πήρες. Αν το σβήσεις το Game στο βγάζει στα ready to install ξανά ή πρέπει να γυρίσεις το xbox έστω και για λίγο σε region Αργεντινή για να το έχεις διαθέσιμο για κατέβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Ερώτηση: Άντε και το πήρες. Αν το σβήσεις το Game στο βγάζει στα ready to install ξανά ή πρέπει να γυρίσεις το xbox έστω και για λίγο σε region Αργεντινή για να το έχεις διαθέσιμο για κατέβασμα?

δυστηχως δεν το γνωριζω αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, martin27 είπε

δυστηχως δεν το γνωριζω αυτο

Ε δοκίμασε το ντε! For science που λέμε! 

Μια φορά έφαγε κοκομπλόκο το XBL και αγόρασα ένα παιχνίδι του X360 (BC) και νόμιζε ότι το αγόρασα από το UK/US store. Δεν το έβλεπα ως rdy το install. Στο support chat μου είπαν να αλλάξω το region σε UK/US και τότε το είδα και το κατέβασα. Κάποια στιγμή χρειάστηκε να κάνω reset το xbox -το game δεν ήταν εκεί - έπρεπε να αλλάξω region πάλι. Σπάστηκα.

Για να μην πολυλογώ αν είναι όταν/αν κάνω reset το xbox να αρχίζω να περνάω όλα τα regions και για να δω τι μπορώ να κατεβάσω να μου λείπει. Ναι γλυτώνεις λεφτά αλλά εγώ προσωπικά δεν διατίθεμαι να κάνω αυτήν την διαδικασία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Ε δοκίμασε το ντε! For science που λέμε! 

Μια φορά έφαγε κοκομπλόκο το XBL και αγόρασα ένα παιχνίδι του X360 (BC) και νόμιζε ότι το αγόρασα από το UK/US store. Δεν το έβλεπα ως rdy το install. Στο support chat μου είπαν να αλλάξω το region σε UK/US και τότε το είδα και το κατέβασα. Κάποια στιγμή χρειάστηκε να κάνω reset το xbox -το game δεν ήταν εκεί - έπρεπε να αλλάξω region πάλι. Σπάστηκα.

Για να μην πολυλογώ αν είναι όταν/αν κάνω reset το xbox να αρχίζω να περνάω όλα τα regions και για να δω τι μπορώ να κατεβάσω να μου λείπει. Ναι γλυτώνεις λεφτά αλλά εγώ προσωπικά δεν διατίθεμαι να κάνω αυτήν την διαδικασία.

Ακομα κατεβαινει οποτε θα το κανω αυριο και θα ενημερωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κατσαβίδι θέλει; Σκέφτομαι να το ανοίξω και να μη το στείλω. Βασικά θα κάνω λίγο υπομονή γιατί τώρα το έχω μεταφέρει στο δωμάτιο και είμαι σχεδόν δίπλα του. Στο σαλόνι που κάθομαι 3 μέτρα μακριά τού είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι μου τη σπάει sony και καλά να δυναμώνω την ένταση για να μη το ακούω.. το καλοκαίρι έτσι και αλλιώς δεν θα με ενοχλεί γιατί έχω τζιτζίκια..

Έχετε κανέναν ανεμιστήρα προς πρόταση αν αύριο μεθαύριο το αποφασίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, greed είπε

Τι κατσαβίδι θέλει; Σκέφτομαι να το ανοίξω και να μη το στείλω. Βασικά θα κάνω λίγο υπομονή γιατί τώρα το έχω μεταφέρει στο δωμάτιο και είμαι σχεδόν δίπλα του. Στο σαλόνι που κάθομαι 3 μέτρα μακριά τού είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα αλλά και πάλι μου τη σπάει sony και καλά να δυναμώνω την ένταση για να μη το ακούω.. το καλοκαίρι έτσι και αλλιώς δεν θα με ενοχλεί γιατί έχω τζιτζίκια..

Έχετε κανέναν ανεμιστήρα προς πρόταση αν αύριο μεθαύριο το αποφασίσω;

Σε τρώει να το σφάξεις ε? :D 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις το switch να παίζεις - στείλτο πίσω εγγύηση και αν σου στείλουν πίσω πάλι σκάρτο να το ανοίξουμε μαζί... τι σκας? Να κόψεις κανένα καλώδιο από την wifi κάρτα να τρέχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δω. Το θέμα είναι πως δεν έχω και το security κατσαβίδι που θέλει.

Μάλλον θα το στείλω αργότερα στην Ms ή θα το πουλήσω εδώ και θα πάρω x.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα δούλεψε κανονικά το νέο "κόλπο" για τα ξένα stores. Πήρα με mastercard revolut το AC Origins gold edition στα 7 κάτι. Δυστυχώς δεν υπολόγισα σωστά και δεν μπόρεσα να τσιμπήσω το Oddysey και σε 10 ώρες λήγει η προσφορά.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Ε δοκίμασε το ντε! For science που λέμε! 

Μια φορά έφαγε κοκομπλόκο το XBL και αγόρασα ένα παιχνίδι του X360 (BC) και νόμιζε ότι το αγόρασα από το UK/US store. Δεν το έβλεπα ως rdy το install. Στο support chat μου είπαν να αλλάξω το region σε UK/US και τότε το είδα και το κατέβασα. Κάποια στιγμή χρειάστηκε να κάνω reset το xbox -το game δεν ήταν εκεί - έπρεπε να αλλάξω region πάλι. Σπάστηκα.

Για να μην πολυλογώ αν είναι όταν/αν κάνω reset το xbox να αρχίζω να περνάω όλα τα regions και για να δω τι μπορώ να κατεβάσω να μου λείπει. Ναι γλυτώνεις λεφτά αλλά εγώ προσωπικά δεν διατίθεμαι να κάνω αυτήν την διαδικασία. 

Λειτουργει διαφορετικα το μαγαζι του 360 απο του One.

Προβληματα σαν αυτο που περιεγραψες υπαρχουν και σε αλλες περιπτωσεις χωρις κολπα Αργεντινης, πχ οταν παιρνουμε καποια προσφορα απο UK/US.

Στο one δεν υπαρχουν αυτες οι αηδιες, δεν χρειαζεται καμια αλλαγη region για να "δεις" την βιβλιοθηκη σου.

10 ώρες πριν, bfc είπε

Ποια παιχνιδάκια πήρες? 

Tom Clancy's The Division Gold Edition        3.09e

Watch Dogs 2 - Gold Edition            4.92e

FAR CRY 4 GOLD EDITION                3.85e

Far Cry Primal - Apex Edition            4.40e

Μετα συνεχισα και πηρα επιπλεον:

Assassin's Creed Odyssey - ULTIMATE EDITION    13e

(παρολο που εχω το retail απλο απο αμαζον με κατι εξτραδακια που τα χανω..., ενεδωσα στα Ελληνικα στοιχεια του παιχνιδιου και θα δωσω δωρο το απλο retail, εχει πολλα εξτρα η ultimate και επιπλεον δωρο το Assassin's Creed III Remastered και μετα λενε ακομη ενα remastered δωρο μεσα στο 2019).

MONOPOLY PLUS                    0.86e

Δεν πηρα καποιο απο τα δυνατα πακετα στα Grand Theft Auto V και Ghost Recon: Wildlands, επειδη εχω τα βασικα και λεω ας τα παιξω πρωτα.

Assassin's Creed Origins - GOLD και The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition, τα ειχα παρει νωριτερα με gift cards.

Αυριο λογικα θα βγουν νεες προσφορες.

 

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nek4d είπε

Λειτουργει διαφορετικα το μαγαζι του 360 απο του One.

Προβληματα σαν αυτο που περιεγραψες υπαρχουν και σε αλλες περιπτωσεις χωρις κολπα Αργεντινης, πχ οταν παιρνουμε καποια προσφορα απο UK/US.

Στο one δεν υπαρχουν αυτες οι αηδιες, δεν χρειαζεται καμια αλλαγη region για να "δεις" την βιβλιοθηκη σου.

Tom Clancy's The Division Gold Edition        3.09e

Watch Dogs 2 - Gold Edition            4.92e

FAR CRY 4 GOLD EDITION                3.85e

Far Cry Primal - Apex Edition            4.40e

Μετα συνεχισα και πηρα επιπλεον:

Assassin's Creed Odyssey - ULTIMATE EDITION    13e

(παρολο που εχω το retail απλο απο αμαζον με κατι εξτραδακια που τα χανω..., ενεδωσα στα Ελληνικα στοιχεια του παιχνιδιου και θα δωσω δωρο το απλο retail, εχει πολλα εξτρα η ultimate και επιπλεον δωρο το Assassin's Creed III Remastered και μετα λενε ακομη ενα remastered δωρο μεσα στο 2019).

MONOPOLY PLUS                    0.86e

Δεν πηρα καποιο απο τα δυνατα πακετα στα Grand Theft Auto V και Ghost Recon: Wildlands, επειδη εχω τα βασικα και λεω ας τα παιξω πρωτα.

Assassin's Creed Origins - GOLD και The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition, τα ειχα παρει νωριτερα με gift cards.

Αυριο λογικα θα βγουν νεες προσφορες.

Από ποια χώρα ψωνίζεις ? Οι τιμές που ανέφερες είναι ξεφτίλα πάντως δυστυχώς τα έχω όλα τα παραπάνω που ανέφερες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2019 στις 12:04 ΜΜ, evagelos_21 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα xbox one s , και παίζω κάνα παιχνίδι που κ που.

Πήρα κ ένα 2 ασύρματο controller, για να έρχεται ο ανηψιος μου να παίζουμε μαζί. 

Ενώ παίζω μόνος μου το nba2k, όλα είναι οκ.

Πώς μπορώ να προσθέσω κ 2ο παίχτη;. Το έχω συνδέσει έχοντας δει τα tutorial στο YouTube.

Επίσης στο παιχνίδι batman που είναι για το 360, πώς μπορώ να το συνδέσω , γιατί μου λέει add player, και ότι και να πατήσω δεν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για τα παιδικά ερωτήματα.

Καμιά βοήθεια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, dinos234 said:

Από ποια χώρα ψωνίζεις ? Οι τιμές που ανέφερες είναι ξεφτίλα πάντως δυστυχώς τα έχω όλα τα παραπάνω που ανέφερες. 

Απο Αργεντινη τα πηρε λογικα, με revolut. Θελω να ψωνισω και εγω αλλα κατι ειδα πως για να φτιαξεις καρτα αρχικα ζηταει 6 ευρω κ δεν ξερω τι παιζει. Μας πιεζει κ ο χρονος σε μερικες ωρες θα ληξουν οι προσφορες...

Πατησα επιλογη create virtual card εβαλα τα στοιχεια της debit που ειχα και δεν την δεχοτανε μαλλον Ελλαδα δεχεται μονο απο τραπεζικο λογαριασμο.

Επεξ/σία από steveevo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφορίες σε γνωστό ξένο σάιτ γράφουν ότι δεν παίζει με Virtual Revolut σε store Αργεντινής και Τουρκίας. Μάλλον στάθηκαν τυχεροί οι πρώτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...