Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Δεν εισαι ο μονος με το προβλημα.Πολλα s εχουν αυτο τον θορυβο.Παντως μη σε τρομαζει ο ανεμιστηρας δουλευει σωστα.Η επιστρεφεις πισω την κονσολα, η μιλας με το service της ms.

 

23 ώρες πριν, postfire είπε

γνωμη μου αν ειναι καινουριο και υπαρχει ντοα πηγαινε το πισω να σου δωσουν αλλο σφραγισμενο

Ευχαριστώ παιδιά. Μου το αλλάξανε με το ίδιο πακέτο και θα δω σήμερα/αύριο που θα την εγκαταστήσω αν και αυτή έχει τον ίδιο θόρυβο. Γενικά από ότι άκουσα στο μαγαζί είναι πολύ γνωστό πρόβλημα των one s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, nikolees είπε

Χωρίς μικρόφωνο AKG 92, με μικρόφωνο ,

Με μικρόφωνο Zeroground .

Ευχαριστώ φίλε, με έψησαν τα Zeroground λόγω τιμής και μικροφώνου. Είδα και ένα unboxing στα ελληνικά που φλέρταρε λίγο με το αστείο.

Αναρωτιέμαι, ωστόσο, ελληνική είναι η εταιρεία με μόνο κοινό την ελληνική αγορά; Θα είναι plug n play στο xbox one; περίμενα να έχει jack για να τα συνδέω στο χειριστήριο και όχι usb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα έχω ένα παιχνίδι για το xbox one το οποίο η δισκέτα δε είναι αναγνώσιμη από το xbox υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω τη άδεια για να μπορώ να παίξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2019 στις 6:52 ΠΜ, CCPLUS είπε

Καλημέρα έχω ένα παιχνίδι για το xbox one το οποίο η δισκέτα δε είναι αναγνώσιμη από το xbox υπάρχει κάποιος τρόπος να κατεβάσω τη άδεια για να μπορώ να παίξω 

Οχι δεν υπαρχει αλλος τροπος.Αν το παιχνιδι ειναι προσφατα αγορασμενο μιλα με το καταστημα που το αγορασες να στο αντικαταστησουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου από μετάβαση Xbox One S σε Xbox one X.
Έχω ήδη 4κOLED TV, την lg B6v και είχα υψηλές προσδοκίες.

Στο AC Odyssey που δοκίμασα είδα διαφορές, αλλά όχι τπτ το τρελό.
Ήδη έδειχνε πολύ καλά καθώς και το S βγάζει HDR  αλλά στις 55 ίντσες με 2,5 μέτρα απόσταση δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.

Οκ, το fast travel είναι πιο γρήγορο σε περιοχή που ήδη έχεις επισκεφτεί πρόσφατα, λόγω μεγαλύτερης μνήμης προφανώς. Οι λεπτομέρειες στα ρούχα και τον εξοπλισμό του ήρωα είναι εμφανείς, αλλά ότι τπτ που να αλλάζει σε σημαντικό βαθμό την συνολική εμπειρία.
Εκεί που είδα διαφορά ήταν σε σπηλιές αν ανάψεις το δαυλό. Οι σκιές έχουν έντονη διαφορά και το όλο αποτέλεσμα είναι πιο φυσικό.

Δοκίμασα και το Shadow Of War με το έξτρα 10gb περιεχόμενο για 4κ αλλά είχα να το παίξω καιρό και δεν θυμάμαι πως ακριβώς ήταν για να εντοπίσω διαφορές. 
Και επειδή το AC Odyssey έχει γενικά καλύτερα γραφικά, το Shadow Of War μου φάνηκε λίγο μπροστά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα xbox one s , και παίζω κάνα παιχνίδι που κ που.

Πήρα κ ένα 2 ασύρματο controller, για να έρχεται ο ανηψιος μου να παίζουμε μαζί. 

Ενώ παίζω μόνος μου το nba2k, όλα είναι οκ.

Πώς μπορώ να προσθέσω κ 2ο παίχτη;. Το έχω συνδέσει έχοντας δει τα tutorial στο YouTube.

Επίσης στο παιχνίδι batman που είναι για το 360, πώς μπορώ να το συνδέσω , γιατί μου λέει add player, και ότι και να πατήσω δεν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για τα παιδικά ερωτήματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, k_dinos είπε

Καλησπέρα, είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου από μετάβαση Xbox One S σε Xbox one X.
Έχω ήδη 4κOLED TV, την lg B6v και είχα υψηλές προσδοκίες.

Στο AC Odyssey που δοκίμασα είδα διαφορές, αλλά όχι τπτ το τρελό.
Ήδη έδειχνε πολύ καλά καθώς και το S βγάζει HDR  αλλά στις 55 ίντσες με 2,5 μέτρα απόσταση δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα.

Οκ, το fast travel είναι πιο γρήγορο σε περιοχή που ήδη έχεις επισκεφτεί πρόσφατα, λόγω μεγαλύτερης μνήμης προφανώς. Οι λεπτομέρειες στα ρούχα και τον εξοπλισμό του ήρωα είναι εμφανείς, αλλά ότι τπτ που να αλλάζει σε σημαντικό βαθμό την συνολική εμπειρία.
Εκεί που είδα διαφορά ήταν σε σπηλιές αν ανάψεις το δαυλό. Οι σκιές έχουν έντονη διαφορά και το όλο αποτέλεσμα είναι πιο φυσικό.

Δοκίμασα και το Shadow Of War με το έξτρα 10gb περιεχόμενο για 4κ αλλά είχα να το παίξω καιρό και δεν θυμάμαι πως ακριβώς ήταν για να εντοπίσω διαφορές. 
Και επειδή το AC Odyssey έχει γενικά καλύτερα γραφικά, το Shadow Of War μου φάνηκε λίγο μπροστά του.

Κοίτα αν έχεις σεταρει καλά την tv ώστε να δείχνει 4κ περιεχόμενο,9/10 πάνε plug n play και κλαίνε με το αποτέλεσμα.

Μπορείς να δεις αν έχεις τα σωστά settings μέσω του xbox

Settings----display----4k details και πρέπει να είναι όλα τικαρισμενα εκτός του dolby atmos .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, RedHoodGR είπε

Κοίτα αν έχεις σεταρει καλά την tv ώστε να δείχνει 4κ περιεχόμενο,9/10 πάνε plug n play και κλαίνε με το αποτέλεσμα.

Μπορείς να δεις αν έχεις τα σωστά settings μέσω του xbox

Settings----display----4k details και πρέπει να είναι όλα τικαρισμενα εκτός του dolby atmos .

Καλά την έχω σεταρει, όλα οκ τα δείχνει, μόνο που λέει ότι έχει η tv παλαιότερη έκδοση dolby vision. Από το μενού video modes το μόνο που δεν έχω τικαρει από αυτά που με αφήνει είναι το allow ycc 4:4:2

Στο μενού video fidelity δεν ξέρω ποια είναι η σωστή ρύθμιση για το χρώμα  που έχει για colour depth μέχρι 12bit γιατί η τηλεόραση νομίζω είναι 10bit. 

Επίσης το colour space το έχω standard και όχι pc rgb. 

Χρειάζεται να αλλάξω τίποτα? 

Πάντως δεν λέω ότι δεν αξίζει το X, απλά ότι η διαφορά από το S δεν είναι χαοτική, τουλάχιστον στο 1 παιχνίδι που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. 

 

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tiniakos είπε

https://xbox-store-checker.com/en/new-method-how-to-pay-on-all-stores-without-gift-cards/

Νέα μέθοδος για αγορά από όλα τα stores.

Όποιος μπορεί και έχει revolut είναι ευκαιρία.

Έχεις αγοράσει ο ίδιος με αυτή την μέθοδο να μας πεις εντυπώσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 28/2/2019 στις 11:22 ΜΜ, non-serviam είπε

1. Witcher 3 και δεν θες κάτι άλλο.

2. Με τροφοδοσία (3.5'') θα πηγαίνει πιο γρήγορα, λόγο στροφών. Εσύ επιλέγεις. Όχι.

 

IMG_20190302_140216-750x1000.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, tiniakos είπε

https://xbox-store-checker.com/en/new-method-how-to-pay-on-all-stores-without-gift-cards/

Νέα μέθοδος για αγορά από όλα τα stores.

Όποιος μπορεί και έχει revolut είναι ευκαιρία.

Δοκιμασα τωρα, δουλευει!

Εγραψα αναλυτικα στα σχολια εκει (στα Αγγλικα) την διαδικασια.

Ψωνισα 4 βαρβατα gold editions παιχνιδια σε τιμες χωμα.

Μερικα ακομη δυνατα παιχνιδια, δεν τα πηρα γιατι εχω τις βασικες εκδοσεις..., φτου :-)

Σε αναμονη των επομενων προσφορων σε 7-10 μερες καθως και στις εορταστικες περιοδους.

Αν κρατησει το κολπο, θα γινει παρτυ..., αναρωτιεμαι βεβαια μεχρι πότε...

Μεχρι τότε ομως, ειναι τεραστιο πλεονεκτημα να αγοραζεις χωρις νταβατζιλικι στις τιμες οπως οι 500αρες Argentinian gift cards που πουλανε τωρα με 18 € αντι 12-13 €.

Οταν το σταματησουν το κολπο (οπως εχουν μπλοκαρει τις κλασσικες Revolut visa στην Αργεντινη), ξαναγυρναμε στις Αργεντινικες Gift cards (πιθανονοτατα μετα απο αυτο, να πεσουν τωρα οι τιμες τους) και στις Τουρκικες βεβαιως βεβαιως...

Επεξ/σία από nek4d
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...