Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με το GwG, σαν παρηγορητικό τουλάχιστον αναφέρω οτι τα παιχνίδια του xbox 360 τα κρατάς για πάντα και μπορείς να τα παίξεις κάποια στιγμή που θα το πάρεις απόφαση ή θα βρεις χρόνο στο μέλλον, ακόμα κι αν τότε δεν έχεις ενεργή συνδρομή. Κι επιπλέον, εδώ που τα λέμε, τα παιχνίδια που δίνει στο 360 (που παίζουν και στο one με βελτιωμένο performance), τους περισσότερους μήνες αξίζουν περισσότερο από αυτά που δίνει στο one.. Αρκεί να μην τα είχες παίξει παλιότερα φυσικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, czarjuly είπε

Αν τα 100 ευρώ περίπου παραπάνω που απαιτούνται για να πας σε ένα καινούργιο s μοντέλο είναι απαγορευτικά για σένα και το μηχάνημα είναι ελάχιστα δουλεμένο τότε τσίμπα το,από δίσκο τι έχει μέσα;

Τα επιπλέον 100 € είναι όντως απαγορευτικό ποσό τώρα για εμένα (είμαι και γκαντέμης όταν μοίραζε στα 120 € XBOX o Γερμανός εγώ δεν είχα το κεφάλαιο !)

Όσο για τον δίσκο αυτός είναι 1 TB και το μηχάνημα πρέπει να είναι ελάχιστα δουλεμένο όπως μου είπε γιατί υπάρχει και η κούτα και όλα τα παρελκόμενα και ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι (ούτε στον σκληρό). Αν είχε παιχνίδια θα σήμαινε ότι δουλεύτηκε έστω και για λίγο, θα τα έβαζε μαζί με την κονσολα για να ανεβάσει την τιμή κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiankap είπε

Τα επιπλέον 100 € είναι όντως απαγορευτικό ποσό τώρα για εμένα (είμαι και γκαντέμης όταν μοίραζε στα 120 € XBOX o Γερμανός εγώ δεν είχα το κεφάλαιο !)

Όσο για τον δίσκο αυτός είναι 1 TB και το μηχάνημα πρέπει να είναι ελάχιστα δουλεμένο όπως μου είπε γιατί υπάρχει και η κούτα και όλα τα παρελκόμενα και ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι (ούτε στον σκληρό). Αν είχε παιχνίδια θα σήμαινε ότι δουλεύτηκε έστω και για λίγο, θα τα έβαζε μαζί με την κονσολα για να ανεβάσει την τιμή κιόλας.

Το ότι δεν έχει κανένα παιχνίδι στην κονσόλα δεν σημαίνει ότι έχει παίξει ελάχιστα.

Ούτε επίσης ότι έχει όλα τα παρελκόμενα.

Ίσα ίσα ξηγηθηκε ένα φορμάτ και όλα μέλι γάλα...

Για μένα προσωπικά, καλύτερα να πάρεις τό πρώτο Xbox παρά το S αλλά όχι να σε κοροϊδεύει ο άλλος..

Άνοιξε τα πλαϊνά πλαστικά της κονσόλας και θα δεις ανάλογα την σκόνη που έχει πόσο έχει παίξει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις υπομονη και δεν βιαζεσαι θα ελεγα περιμενε.Πιστευω το πασχα θα παιξει το S στα 200 ισως και πιο κατω.Για 80 ευρω παραπανω εννοειτε πας στο s με την εγγυηση του 2 χρονια.

Για την κονσολα που βρηκες.Αν αποφασισεις να την παρεις τσεκαρε την πρωτα απο κοντα.Βλεπεις σε τι κατασταση ειναι τα πλαστικα,αν ειναι ταλαιπωρημενα ,εχουν σημαδια πανω απο γρατζουνιες τετοιες λεπτομεριες.Και καλο ειναι να δοκιμαστει οτι δουλευει το drive βαζοντας ενα παιχνιδι.Αν ειναι στην πενα η κονσολα και λεει αληθεια ο τυπος δεν ειναι κακη τιμη.120 ευρω με 2 χειριστηρια ειναι καλα.Βεβαια μτχ slim one εχει παιξει αρκετες φορες στα 130 ευρω.Δεν ειναι ευκαιρια του τρεξε και παρτο αυτο που βρηκες, αλλα με τα σημερινα δεδομενα δεν ειναι και κακη τιμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλα και απο την σκονη παλι δεν φενεται αν ειναι πολυ μεταχειρισμενη ή καινουρια

μπορει να ειναι καινουρια να μην εχει παιξει ουτε μια φορα και να ειναι χυμα σε χωρο με πολυ σκονη 

απλα η σκονη ειναι ας πουμε ενας πρωτος παραγοντας που κοιταμε

απλα κοιταμε για χτυπηματα γρατζουνιες κτλ

γενικα τα ονε ειναι σκυλια οποτε σε μια ευκαιρια τιμης το τσιμπαμε

Επεξ/σία από postfire
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ένα xbox one s σε καλή προσφορά (πακετό με έξτρα πράγματα) αλλά που πήγα να το σετάρω χθες το ανεμιστηράκι κάνει αρκετό θόρυβο. Διάβασα ότι είναι γνωστό πρόβλημα της κονσόλας κ είναι λίγο τύχη αν θα σου κάτσει καλή ή όχι. Είχε κανένας τέτοιο θέμα; Λογικά θα επιστρέψω την κονσόλα πίσω κ θα δω τι θα γίνει (αλλαγή ή επισκευή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι ο μονος με το προβλημα.Πολλα s εχουν αυτο τον θορυβο.Παντως μη σε τρομαζει ο ανεμιστηρας δουλευει σωστα.Η επιστρεφεις πισω την κονσολα, η μιλας με το service της ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Revengeance είναι δυνατό αλλά το έχω σε δίσκο. Όπως είπε ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα τα παιχνίδια του 360 είναι καλύτερα από του One.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, yiankap είπε

Τα επιπλέον 100 € είναι όντως απαγορευτικό ποσό τώρα για εμένα (είμαι και γκαντέμης όταν μοίραζε στα 120 € XBOX o Γερμανός εγώ δεν είχα το κεφάλαιο !)

Όσο για τον δίσκο αυτός είναι 1 TB και το μηχάνημα πρέπει να είναι ελάχιστα δουλεμένο όπως μου είπε γιατί υπάρχει και η κούτα και όλα τα παρελκόμενα και ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι (ούτε στον σκληρό). Αν είχε παιχνίδια θα σήμαινε ότι δουλεύτηκε έστω και για λίγο, θα τα έβαζε μαζί με την κονσολα για να ανεβάσει την τιμή κιόλας.

Σε αυτή την περίπτωση χτύπα το και καλά παιχνίδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλε mail η Ubi Soft για το Beta του Division 2. Αλλά έτσι κι αλλιώς ήταν στο store. Το έβαλα να κατέβει γιατί θέλω να το δοκιμάσω αν και το πρώτο ήταν μάλλον απογοήτευση. Λένε ότι αυτό θα είναι κατά πολύ βελτιωμένο. Για να δούμε. Πάντως από shooter αυτό για μένα είχε την καλύτερη αίσθηση όταν πυροβολείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.Αξίζουν οι παρακάτω επιλογές;

1. watch dogs2 , apex legends ,witcher3 ,nfs payback ,for honor,Ryse: Son of Rome

2.Θελω να αγοράσω εξωτερικο για το xbox ,χωρητικοτητας στα 4tera.Με τροφοδοσια να παρώ ή χωρίς;Υπάρχει διαφορά στην ζωή ενός δίσκου αν θα έχει εξωτερική τροφοδοσία ή όχι;Για Wd ή seagate με βλεπω.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Ερώτηση.Αξίζουν οι παρακάτω επιλογές;

1. watch dogs2 , apex legends ,witcher3 ,nfs payback ,for honor,Ryse: Son of Rome

2.Θελω να αγοράσω εξωτερικο για το xbox ,χωρητικοτητας στα 4tera.Με τροφοδοσια να παρώ ή χωρίς;Υπάρχει διαφορά στην ζωή ενός δίσκου αν θα έχει εξωτερική τροφοδοσία ή όχι;Για Wd ή seagate με βλεπω.

Ευχαριστώ!

1. Witcher 3 και δεν θες κάτι άλλο.

2. Με τροφοδοσία (3.5'') θα πηγαίνει πιο γρήγορα, λόγο στροφών. Εσύ επιλέγεις. Όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Ερώτηση.Αξίζουν οι παρακάτω επιλογές;

1. watch dogs2 , apex legends ,witcher3 ,nfs payback ,for honor,Ryse: Son of Rome

2.Θελω να αγοράσω εξωτερικο για το xbox ,χωρητικοτητας στα 4tera.Με τροφοδοσια να παρώ ή χωρίς;Υπάρχει διαφορά στην ζωή ενός δίσκου αν θα έχει εξωτερική τροφοδοσία ή όχι;Για Wd ή seagate με βλεπω.

Ευχαριστώ!

Τα έχω όλα τα παραπάνω που ανέφερες είναι διαφορετικά μεταξύ τους 

Watch dogs 2 το ευχαριστήθηκα αρκετά μπορώ να πω είναι αξιόλογο παιχνίδι με αρκετά καλή διάρκεια. 

Apex legends δεν έπαιξα πολύ. 

Witcher 3 δεν το έχω τερματίσει αλλά είναι εξαιρετικό παιχνίδι και τεράστιο θα σε απασχολήσει μήνες. 

Nfs payback ωραίο παιχνίδι racing σχετικά μικρή διάρκεια. 

For honor ωραίο παιχνίδι για online περισσότερο το campaign είναι μικρό 

 

Ryse son of Rome το ευχαριστήθηκα αλλά πολύ μικρή διάρκεια σε 2 μέρες το έβγαλα. 

 

4 τέρα αξίζει να πας κι εγώ για 4 σκέφτομαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...