Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε συνέχεια από προηγούμενο ποστ ξήλωσα έναν ssd που έχω από ένα λαπτοπ αλλά η θήκη που έχω είναι usb2 και δεν με αφήνει να αποθηκεύσω παιχνίδια και saves. Οπότε μάλλον πρέπει να πάρω αλλη θήκη και επανέρχομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tigio13 είπε

Σε συνέχεια από προηγούμενο ποστ ξήλωσα έναν ssd που έχω από ένα λαπτοπ αλλά η θήκη που έχω είναι usb2 και δεν με αφήνει να αποθηκεύσω παιχνίδια και saves. Οπότε μάλλον πρέπει να πάρω αλλη θήκη και επανέρχομαι. 

Αν και δεν έχω δοκιμάσει, περίεργο να μην σε αφήνει για αυτό. Βέβαια με usb 2 δεν την θέλεις ούτε εσύ, οπότε έτσι και αλλιώς θέλεις άλλη θήκη. Δες eBay για orico και ugreen, αν θυμάμαι καλά. Πολύ ποιοτικές μάρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, non-serviam είπε

Αν και δεν έχω δοκιμάσει, περίεργο να μην σε αφήνει για αυτό. Βέβαια με usb 2 δεν την θέλεις ούτε εσύ, οπότε έτσι και αλλιώς θέλεις άλλη θήκη. Δες eBay για orico και ugreen, αν θυμάμαι καλά. Πολύ ποιοτικές μάρκες.

Καλά ebay, bangood και gearbest περιμένω πράγματα από Νοέμβρη οπότε πήγα σε ένα σκρουτζομαγαζο σήμερα και πήρα μια. 

Edit: Μόλις δοκίμασα τον ssd και τελικά έχει διαφορά με τον hdd. 

1ο φόρτωμα του παιχνιδιού με hdd απο 1,32 έως και 2,02 (έκανε και ένα στο 0,48 αλλα μάλλον τυχαίο ήταν :) )

Με ssd 0,47 εως 0,48.

Μεταφορά από camp σε camp με hdd 2 ήταν στο 0,39 και 0,47 και όλα τα υπόλοιπα από 1,16 έως 1,28. 

Με ssd 0,38 εως 0, 44.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι και ο hdd κάποιες φορές πιάνει τους χρόνους του ssd αλλά τις περισσότερες αργεί πολύ περισσότερο. Δεν μπορώ να καταλάβω υπό ποιες συνθήκες αλλάζουν οι χρόνοι του loading. 

O ssd από την άλλη είναι γρήγορος και οι διαφορές που έχει από loading σε loading είναι πολύ μικρές. 

Όλα αυτά στο rise of tomb rider. 

Επεξ/σία από Tigio13
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, elvor είπε

Παίζει καμιά προσφορά σε game pass; Έχω την συνδρομή του κουτιού η οποία λήγει σε μια εβδομάδα και ψάχνομαι.

https://www.g2play.net/category/45831/xbox-game-pass-3-months-xbox-one-cd-key/

Κατά καιρούς έχω δει στο συγκεκριμένο και στο cdkeys 6μηνη με 30€ που συμφέρει περισσότερο από τη συγκεκριμένη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "πριονοκορδέλα" σύστημα (X1X) ξαναχτυπάει: 

 

4K/30 Native στο One-X με καλύτερο performance κιόλας από το pro που παίζει στα 1440p. Ακόμα και το απλό one-S έχει καλύτερο performance από όλες σχεδόν τις εκδόσεις παρόλες τις παραχωρήσεις!

Προφανώς το game λόγω και RTX φτιάχτηκε με DX12 (DXR).

Enjoy! :) 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα από χθες έληξε η συνδρομή μου στο game pass αλλά σήμερα συνεχίζω να παίζω τα παιχνίδια που έχω κατεβάσει μέσω game pass. Ξέρει κανείς τι παίζει? Είχα κάνει τον 1ο μήνα συνδρομή με 1 €. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, Tigio13 said:

Καλησπέρα από χθες έληξε η συνδρομή μου στο game pass αλλά σήμερα συνεχίζω να παίζω τα παιχνίδια που έχω κατεβάσει μέσω game pass. Ξέρει κανείς τι παίζει? Είχα κάνει τον 1ο μήνα συνδρομή με 1 €. 

μηπως δεν εχει ιντερνετ η κονσολα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, barman_ είπε

μηπως δεν εχει ιντερνετ η κονσολα σου?

Έχω κάτι προβλήματα είναι η αλήθεια με το ίντερνετ τις τελευταίες μέρες. Όχι ότι δεν έχω καθόλου αλλά έχω πολλές αποσυνδέσεις. Αυτό είναι? Δηλαδή αν βγάλω τελείως το καλώδιο του ίντερνετ ότι παιχνίδι έχω κατεβάσει το έχω διαθέσιμο μέχρι να ξανά συνδεθώ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tigio13 είπε

Έχω κάτι προβλήματα είναι η αλήθεια με το ίντερνετ τις τελευταίες μέρες. Όχι ότι δεν έχω καθόλου αλλά έχω πολλές αποσυνδέσεις. Αυτό είναι? Δηλαδή αν βγάλω τελείως το καλώδιο του ίντερνετ ότι παιχνίδι έχω κατεβάσει το έχω διαθέσιμο μέχρι να ξανά συνδεθώ? 

Νομίζω κάποιες μέρες μετά,παίζεις ακόμα, έχει τύχει και σε μένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, barman_ είπε

Νομίζω ισχύει για όσο χρόνο έχεις πληρώσει άλλο τόσο? Κάπως έτσι αλλά τίποτα σίγουρο 

Καμία σχέση. Από όσο το έχω ψάξει και πίστεψε με τα του xbox τα ψάχνω όσο δεν πάει - στην καλύτερη είναι ένας μήνας από την ημέρα εγκατάστασης του παιχνιδιού και αυτό αν πεις ότι έβαλα ένα μήνα gamepass, κατέβασα ότι ήταν να κατεβάσω και ξήλωσα το καλώδιο και την πρίζα μαζί. Αν το συνέδεσες στο wifi την έκατσες :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Καμία σχέση. Από όσο το έχω ψάξει και πίστεψε με τα του xbox τα ψάχνω όσο δεν πάει - στην καλύτερη είναι ένας μήνας από την ημέρα εγκατάστασης του παιχνιδιού και αυτό αν πεις ότι έβαλα ένα μήνα gamepass, κατέβασα ότι ήταν να κατεβάσω και ξήλωσα το καλώδιο και την πρίζα μαζί. Αν το συνέδεσες στο wifi την έκατσες :P 

Επειδή δεν το κατάλαβα καλά τι εννοεις? Αν κατεβάσεις τα παιχνίδια και μετά τραβήξεις το καλώδιο όπως λες τι θα γίνει? Και αν συνδέσεις wifi η ethernet την έκατσες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Επειδή δεν το κατάλαβα καλά τι εννοεις? Αν κατεβάσεις τα παιχνίδια και μετά τραβήξεις το καλώδιο όπως λες τι θα γίνει? Και αν συνδέσεις wifi η ethernet την έκατσες? 

Γενικώς από ότι έχω διαβάσει, τα παιχνίδια του Game Pass είναι playable μέχρι και 1 μήνα αφότου τα κατέβασες - μετά θέλει πάλι έλεγχο αν είσαι συνδρομητής ή όχι και ανάλογα τρως Χ, αλλά και να είσαι συνδρομητής στον μήνα περίπου θα ζητήσουν νέο digital license - online φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...