Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
10 ώρες πριν, postfire είπε

η απαγωγη της στελλας

ταινιαρα!!!!!

ολη η ταινια 3 ηθοποιοι ολοι και ολοι  😂

Σου αρεσε? Υποψιάζομαι όχι, αλλά δεν είμαι σιγουρος. Εγω ηθελα να βαλω τα κλάματα απο τη σεναριακη βλακεια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, stormrain είπε

Σου αρεσε? Υποψιάζομαι όχι, αλλά δεν είμαι σιγουρος. Εγω ηθελα να βαλω τα κλάματα απο τη σεναριακη βλακεια :lol:

ειρωνικα τ ειπα ,ταινιαρα

για κλαματα ηταν 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^
Παίζει νά'ναι η μόνη ταινία του Tarantino που όντως μου άρεσε πολύ! (Οκ, και το Pulp Fiction μου άρεσε λιγάκι.)
Και πολύ καλό το cast του Inglourious Basterds, ένας κι ένας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, *nenya* είπε

^
Παίζει νά'ναι η μόνη ταινία του Tarantino που όντως μου άρεσε πολύ! 

Η μονη? Γουστα ειναι βεβαια αλλα ο ανθρωπος εχει βγαλει ταινιαρες αν και λιγες με μουσικαρες. To pulp fiction ειναι μακραν η καλυτερη του ταινια imho. To inglorious basterds δε θα το εβαζα ουτε top5

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, najinblue3 said:

Η μονη? Γουστα ειναι βεβαια αλλα ο ανθρωπος εχει βγαλει ταινιαρες αν και λιγες με μουσικαρες. To pulp fiction ειναι μακραν η καλυτερη του ταινια imho. To inglorious basterds δε θα το εβαζα ουτε top5

Γουστα φυσικα, ειναι υποκειμενικο το θεμα της τεχνης. Η σκηνοθεσια του Tarantino σχεδον παντα με ενοχλει. Το soundtrack είναι αλλο θεμα, εκεινο ειναι μια χαρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dumbo

 

To ειδα ελεω Tim Burton καθως το καλλιτεχνικο του υφος και η σκηνοθετικη του ματια παντα με συναρπαζει .

Εδω εχουμε  για μια ακομα φορα εκπληκτικα κοστουμια  και αξιζουν συγχαρητηρια στους ενδυματολογους ,εναν φανταστικο και ιδιαιτερο κοσμο που εχτισε ο Burton οπως συνηθως κανει στα εργα του που τον χαρακτηριζει και αντιστοιχο επιπεδο παραγωγης .Δυστυχως ομως δεν εχουμε αναλογη  εμβανθυνση των χαρακτηρων ,ξεχωριστες περσονες που αποτελουν ακορογωνιαιο λιθο του σκηνοθετη στις ταινιες του με αποτελεσμα να απευθυνεται αρχικα και να παραμενει  μεχρι το τελος  σε μικρες ηλικιες .

Ισως να ηταν  αυτο το  αποκλειστικο ζητουμενο απο την αρχη αλλα για εναν δημιουργο οπως ο Burton  αποτελει τροχοπεδη για την εξελιξη του .Ελπιζω να δουμε συντομα  το γνωστο του στυλ σε μια επομενη παραγωγη .

 

6,3/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Θεέ μου τι σου κάναμε 2 

Το ειδα σε θερινο.Μετρια προς κακη ταινια.Να ειχε 2 συνολικες στιγμες που γελασα.Το 1ο εννοειται πολυ καλυτερο.

ΜIB:International

Κακιστη ταινια .Σεναριο ανυπαρκτο οπως και η χημεια μεταξυ των 2 πρωταγωνιστων.Τραγικη επιλογη πραγματικα.Mακρυα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Captain marvel

Το είδα προχθές με χαμηλές προσδοκίες, αφού παλιότερα είχα διαβάσει εδώ κάποιες κακές κριτικές-γκρίνια, και μπορώ να πω ότι ήταν κάτι παραπάνω από καλή. Με κράτησε δυνατά ως το τέλος και με άφησε ικανοποιημένο, έτοιμο να δω με ανυπομονησία το end game! Άνετα ένα 8/10 από μένα. 

Μετά είπα να δω το Alita. Τι το θελα ακόμα κλαίω αυτές τις 2 ώρες από τη ζωή μου! Εστω να με έπαιρνε ο ύπνος και να νόμιζα ότι ήταν ένα κακό όνειρο. Μείνετε μακριά... 3/10 με πολλή επιείκεια 

Επεξ/σία από Symbad
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Symbad είπε

Captain marvel

Το είδα προχθές με χαμηλές προσδοκίες, αφού παλιότερα είχα διαβάσει εδώ κάποιες κακές κριτικές-γκρίνια, και μπορώ να πω ότι ήταν κάτι παραπάνω από καλή. Με κράτησε δυνατά ως το τέλος και με άφησε ικανοποιημένο, έτοιμο να δω με ανυπομονησία το end game! Άνετα ένα 8/10 από μένα. 

Μετά είπα να δω το Alita. Τι το θελα ακόμα κλαίω αυτές τις 2 ώρες από τη ζωή μου! Εστω να με έπαιρνε ο ύπνος και να νόμιζα ότι ήταν ένα κακό όνειρο. Μείνετε μακριά... 3/10 με πολλή επιείκεια 

Εγω ακριβως το αναποδο. Κλαιω για το captain marvel κ μετανιωσα που το ειδα σινεμα. Το Alita ηταν απο τις καλυτερες ταινιες που ειδα φετος, απορω τι δε σου αρεσε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Moλις ειδα το Pickpockets στο Netflix.

Μια πολυ συμπαθητικη ταινια που παρουσιαζει πολυ καλα την undergroundίλα της Μπογκοτα. Στο τελος γινεται λιγο περισσοτερο χαριτωμενη απ'οσο θα ηθελα, αλλα βλεπεται ευχαριστα, ειδικα αν το δεις και κοινωνικα το ολο θεμα.

6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Εγω ακριβως το αναποδο. Κλαιω για το captain marvel κ μετανιωσα που το ειδα σινεμα. Το Alita ηταν απο τις καλυτερες ταινιες που ειδα φετος, απορω τι δε σου αρεσε.

Να πω καταρχήν περί ορέξεως... Αλλά να σου πω. Αρχικά η ίδια η Alita μου φάνηκε πολύ ψεύτικη. Η ανάπτυξη των χαρακτήρων ήταν για μένα ρηχή και ατσαλη. Οι ερμηνείες ήταν κάτω του μετρίου, ειδικά η Κονελη απογοήτευση. Το όλο στόρι δεν με έπεισε σε κανένα σημειο, και γενικά είχα τη μόνιμη αίσθηση ότι έβλεπα b movie. Αυτά, imho. Αλλά να ρωτήσω με τη σειρά μου τι άρεσε σε εσένα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Symbad είπε

Να πω καταρχήν περί ορέξεως... Αλλά να σου πω. Αρχικά η ίδια η Alita μου φάνηκε πολύ ψεύτικη. Η ανάπτυξη των χαρακτήρων ήταν για μένα ρηχή και ατσαλη. Οι ερμηνείες ήταν κάτω του μετρίου, ειδικά η Κονελη απογοήτευση. Το όλο στόρι δεν με έπεισε σε κανένα σημειο, και γενικά είχα τη μόνιμη αίσθηση ότι έβλεπα b movie. Αυτά, imho. Αλλά να ρωτήσω με τη σειρά μου τι άρεσε σε εσένα; 

World Building, ολοι οι χαρακτηρες ειχαν κατι να πουν και δεν ηταν σχεδον κανεις απαρατηρητος, η μουσικη, η σκηνοθεσια, τα action scenes ηταν φοβερα. Οταν λες ψευτικη τι εννοεις? Ειναι καρμπον απο το manga, ειναι martian cyborg δε ξερω τι εννοεις "ψευτικη", για μενα ηταν πολυ καλη η απεικονιση της εκτος απο το voice acting που δεν μου αρεσε ιδιαιτερα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...