Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, armin είπε

Εγω προσωπικα που ανηκω στο ηλικιακο γκρουπ 18-30, δεν γνωριζω ουτε ενα πραγματικα θρησκευομενο συνομηλικο ατομο.

Δηλαδη αυτά τα ατομα που λες δε πανε εκκλησια κάθε Χριστουγεννα και Πασχα? Αν τους ρωτήσεις τι δηλωνουν, αθεοι?

 

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, rus είπε

Δηλαδη αυτά τα ατομα που λες δε πανε εκκλησια κάθε Χριστουγεννα και Πασχα? Αν τους ρωτήσεις τι δηλωνουν, αθεοι?

Ααααα αν για εσενα ενα θρησκευομενο ατομο ειναι και αυτο που θα παει μια δυο φορες το χρονο εκκλησια, οπου το μονο που θα κανει ειναι να μιλαει με γνωστους και οικογενεια για το πως ειναι ντυμενοι οι αλλοι συγχωριανοι.... τοτε νομιζω οτι απεχουν ΠΟΛΥ οι αντιληψεις μας περι θρησκειας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, armin είπε

Ααααα αν για εσενα ενα θρησκευομενο ατομο ειναι και αυτο που θα παει μια δυο φορες το χρονο εκκλησια, οπου το μονο που θα κανει ειναι να μιλαει με γνωστους και οικογενεια για το πως ειναι ντυμενοι οι αλλοι συγχωριανοι.... τοτε νομιζω οτι απεχουν ΠΟΛΥ οι αντιληψεις μας περι θρησκειας.

Φιλε μου ο αθεος δε παει ποτε εκκλησια. Απο κει και περα η... βαθμιδα θρησκευομενου δεν εχει σημασια.

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Bang Bang Club (2010)\

Η (βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα) μίας ομάδας φωτογράφων οι οποίοι απαθανατίζουν με τις μηχανές τους τα γεγονότα λίγο πριν το τέλος του Απαρτχάιντ στη Νότια Αφρική. Η ταινία έχει στοιχεία που ίσως είναι περιττά, αλλά εκεί που πρέπει είναι ρεαλιστική και ωμή.

Παρόλο που οι ερμηνείες των ηθοποιών δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο, ομολογώ ότι η ταινιά με έκανα να ψάξω το συγκεκριμένο ιστορικό γεγονός καθώς δεν γνώριζα και πολλά πράγματα. Κάποιες από τις φωτογραφίες που τραβάνε οι φωτογράφοι στην ταινία και τις οποίες βέβαια τράβηξαν οι πραγματικοί φωτογράφοι, είναι πραγματικά συγκλονιστικές.

7/10

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, firewalker είπε

Είναι κάποιος κανόνας της θρησκείας των άθεων;

Βεβαίως. Και εγώ που τον σπάω τακτικά, με κήρυηξαν ανάθεο και με διέγραψαν από το πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mαλιστα και μετα την κλασικη αερολογια  απο αργοσχολους οπως και σε πολλα αλλα θεματα ας πουμε και για καμμια ταινια ...

 

Us

 

Αλλη μια ανοησια ολκης απο το ειδος που παραγει της περισσοτερες μπουρδες στην βιομηχανια μαζι με τις κωμωδιες .

Ενδιαφερουσα κεντρικη ιδεα που κατεληξε σε  ομοβροντια βαρετων κλισε .Κριμα για τον χαμενο χρονο μου ,φυσικα δεν την ειδα μεχρι τελους .

 

5/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάρωσα λόγο cast και έκατσα να την δω.

Προσπάθεια του σκηνοθέτη να Αγκαθακριστίσει χωρίς όμως καλό αποτέλεσμα τελικά, Ανιστον και Σάντλερ απλά επαρκείς και διεκπερωτικοί.

 

6/10 από μένα  

Επεξ/σία από paiktaras69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

Ψάρωσα λόγο cast και έκατσα να την δω.

Προσπάθεια του σκηνοθέτη να Αγκαθακριστίσει χωρίς όμως καλό αποτέλεσμα τελικά, Ανιστον και Σάντλερ απλά επαρκείς και διεκπερωτικοί.

6/10 από μένα  

Κορυφαία ατάκα της ταινίας από Άνιστον όταν σκάει το έγκλημα μέσα στο γιώτ "αυτά δεν τα βλέπεις με το λεωφορείο"

Βλέπεται ευχάριστα όχι κάτι το φοβερό

Εμένα μου αρέσει ο Σάντλερ και σε όποια ταινία παίζει την βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Mαλιστα και μετα την κλασικη αερολογια  απο αργοσχολους οπως και σε πολλα αλλα θεματα ας πουμε και για καμμια ταινια ...

Ειναι καλο να εχει κανεις αυτογνωσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες ξανα ειδα τα αριστουργηματα Drishyam και Andhadhun και σημερα ισως δω το A Wednesday επισης Ινδικης παραγωγης με εξαιρετικες κριτικες. Δειτε τα.

6 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Mαλιστα και μετα την κλασικη αερολογια  απο αργοσχολους οπως και σε πολλα αλλα θεματα ας πουμε και για καμμια ταινια ...

Us

Αλλη μια ανοησια ολκης απο το ειδος που παραγει της περισσοτερες μπουρδες στην βιομηχανια μαζι με τις κωμωδιες .

Ενδιαφερουσα κεντρικη ιδεα που κατεληξε σε  ομοβροντια βαρετων κλισε .Κριμα για τον χαμενο χρονο μου ,φυσικα δεν την ειδα μεχρι τελους .

5/10

Δες το τελευταιο 5λεπτο ωστε να δεις το twist που θα σε κανει να δεις με αλλη ματια την ταινια. Το get out ηταν σιγουρα ανωτερο του ιδιου σκηνοθετη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Ψάρωσα λόγο cast και έκατσα να την δω.

Προσπάθεια του σκηνοθέτη να Αγκαθακριστίσει χωρίς όμως καλό αποτέλεσμα τελικά, Ανιστον και Σάντλερ απλά επαρκείς και διεκπερωτικοί.

6/10 από μένα  

😁😁😁 Χωρίς μα θέλω να αε προσβάλω αλλά αν μάθουν ο Adam Sandler κ η Jen Aniston ότι υπάρχει άτομο που ψαρώνει όταν τους βλέπει στο καστ παίζει να σου κάνουν τα εισιτήρια για δωρεάν διακοπές στο Hollywood . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Colossal (2016)

Τρία πράγματα μου συνέβησαν όσο έβλεπα τη συγκεκριμένη ταινία. Στην αρχή ήμουν γεμάτος απορία για το τι σχέση μπορεί να έχουν αυτά που έβλεπα με το θέμα της ταινίας το οποίο (όπως φαίνεται και από το poster της έχει να κάνει με κάποιο τέρας). Στη συνέχεια είχα μείνει άναυδος με το πόσες βλακείες μπορεί να σκεφτεί μαζεμένες ένας σεναριαγράφος. Από τη μέση και μετά απλά γελούσα με αυτά που έβλεπα. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση κάπου εκεί θα είχα κλείσει την ταινία, αλλά τη συγκεκριμένη την είδα μέχρι το τέλος για να δω τι θα σκαρφιστεί ο σεναριογράφος και σκηνοθέτης για να κλείσει το story.

Δεν ξέρω τι πίνει ο συγκεκριμένος αλλά πρέπει να είναι κάτι καλό.

3/10

Επεξ/σία από Arwindan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...