Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, armin είπε

Ποσα ακομα remake του perfect strangers θα βγαλουν σε διαφορετικες γλωσσες.... Θενξ για τη προταση παντως, ας δουμε και τη γαλλικη εκδοχη !

Το perfect strangers δεν το έχω δει, αν κρίνω από το τρέιλερ, είναι κόπυ-πάστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
10 λεπτά πριν, kirileman είπε

Το perfect strangers δεν το έχω δει, αν κρίνω από το τρέιλερ, είναι κόπυ-πάστε.

Ολα πρεπει να ειναι copy paste. Eιχα δει το ιταλικο perfetti sconosciuti, το οποιο με βαση το τρειλερ ειναι ιδιο με το γαλλικο. Που επισης με βαση το τρειλερ και καποιες σκηνες, ειναι ιδιο με το ελληνικο που επαιζε ο Αθεριδης. 
Πραγμα που μου κανει μεγαλη εντυπωση για ποιον λογο αντι να εμπνευστουν απο αυτο, ολοι εσπευσαν να το αντιγραψουν πιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θελετε να δειτε το perfetti σε... αλλη μια γλωσσα ριξτε μια ματια και σε αυτο , για μενα αξιζει τον κοπο

https://www.imdb.com/title/tt2179121/

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shoplifters ή Κλέφτες Καταστημάτων

Απλή ταινία σα βασική ιδέα, αλλά έχει κάποια πολύ δυνατά σημεία και σκηνές, ενώ παρουσιάζει μία διαφορετική πλευρά της Ιαπωνίας από εκείνη που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε σε ταινίες.

Τα μηνύματα που θέλει να περάσει τα περνάει διακριτικά και σε κάνει να αμφιβάλλεις για διάφορα στερεότυπα που έχεις στο κεφάλι σου.

Εξετάζει τους δεσμούς της "οικογένειας" και τα όρια αυτής.

Ωραίο δίωρο που σε βάζει σε σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ant-Man and the Wasp 3D

full

Απολαυστικη χωρις να κανει κοιλια σε κανενα σημειο. Πολυ εξυπνες οι μαχες με μερικες σκηνες αφθονου γελιου και πανεμορφα εφε μεσα στη κβαντοχωρα. Μετα το τελος η σκηνη κορυφη και τελειωνει ακριβως εκει που τελειωνει και το IF. Το 3D της ταινιας πολυ ξεκουραστο με πολυ βαθος και λιγα pop up. Απορω γιατι δεν βγαζουν πια τηλεορασεις με 3D και δινουν το αχρηστο 4K. 3D ταινιες βγαινουν και ολες ειναι μοναδικες σε 3D τηλεοραση. 7.5/10

 

It Comes at Night

h-HO00001432?width=1024&referenceScheme=

Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε. Καλη σκηνοθεσια και ατμοσφαιρα αλλα αλλιως περιμενεις να εξελιχθει και αλλιως κυλαει. Κυριως ψυχολογικο ειναι το εργο και ασχολειται κυριως με το πως αντιδραει καποιος σε δυσκολες καταστασεις. Θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη. 6/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Under The Silver Lake

Ειναι απο τις ταινιες που αν ειχαν γινει καποιες αλλαγες στο σεναριο και στην σκηνοθεσια θα μιλαγαμε για instant classic. Αντιγραφει το eyes wide shut στο μυστηριο και στην ροη. Εχει τα θεματα με το σεναριο αλλα την απολαυσα

 

Sorry To Bother You

Ειναι η ταινια που ειδα πριν αρκετους μηνες και εχει καταφερει να μου μεινει μεχρι σημερα. Ειναι ακραια, ειναι ακραια, ειναι ακραια. Εκτιμησα την δουλεια, το κονσεπτ, την σκηνοθεσια, την δημιουργικοτητα, το παθος, τα παντα σε αυτο το περιεργο διαμαντακι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα Nothing to hide Στο netflix. Γαλλική ταινιούλα, βλέπεται νερό αν και κάποια σημεία ήταν βαρετά και χωρίς ρυθμό. Σίγουρα μπορούσε να ήταν καλύτερη και το θέμα της είναι αρκετά ενδιαφέρον. Θα δώσω 6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Equalizer 2, όπως πάντα ο Denzel Washington εξαιρετικός!!!

Είδα επίσης και το Roman J. Israel, Esq., και ενώ η ερμηνεία του ήταν και πάλι φοβερή, το σενάριο όχι τόσο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bird Box

Αν και ειδα καποια σχολια εδω να λενε οτι ειναι καλο, το ειδα χθες με την κοπελα μου και ξενερωσαμε. Μεγαλη πατατα απο πολλες αποψεις!

 

-------------------------------------------------------------------------

 

Black Mirror Bandersnatch

 

Απο την αλλη πλευρα, η καινουρια διαδραστικη ταινια του νετφλιξ μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα. Νομιζω πρεπει να το κανει καποιος για να καταλαβει... 

Επεξ/σία από hellojim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Sisters Brothers

8/10 γιατί δεν ειναι η κλασσική αμερικανια-Western και δεν ξέρεις πότε ειναι αστείο και πότε σοβαρό
(ίσως να φταίει ο πρωταγωνιστής που τον έχουμε συνηθίσει σε κωμωδίες)

δείχνει την αγριότητα μιας χώρας χωρίς νόμους και πόσο δύνατα μπορούν να είναι τα αδέλφια ενωμένα.

SistersBrothers.jpg

Πολύ καλό, ειδικά αμα είστε φάν των Western.

 

Επεξ/σία από sokos1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Sisters Brothers είναι ο τίτλος της ταινίας. Το λέω γιατί την έψαχνα με τον τίτλο που έχεις βάλει και δεν την έβρισκα και μετά είδα την εικόνα. 

Επεξ/σία από Arwindan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2018 στις 10:23 ΜΜ, margaritagr είπε

Bachelor 3 aka η αρπαχτή της αρπαχτής. 

0/10, ενα σκουπίδι με τις περισσότερες διαφημισεις που έχω δει σε ταινία. 

Καλά, γιατί πήγες, δεν είχες δει τις 2 πρώτες που ήταν άθλιες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...