Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Me τα μάτια κλειστά ( Bird Box ) , παραγωγή του netflix. 
Ωραίο θρίλερ με πρωτότυπη ιστορία και με την Sandra Bullock να δείχνει ότι είναι μία πολύ καλή ηθοποιός. 
Δείτε την δεν θα κλάψετε τις 2 ώρες που αφιερώσατε σε αυτήν :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bird box (Netflix): θυμίζει The Happening , αλλά καλύτερο (λογικό, αφού εκείνο ήταν σκουπίδι). 6,5/10

 

Nothing to hide (Netflix): Αυτή ήταν όντως καλή και με μια πολύ δυνατή στιγμή στο τηλεφώνημα της κόρης (είχε κι άλλες). Να τη δείτε (με flight mode στα κινητά χεχε). 7,5/10

(Φαίνεται πως θα κόψω εντελώς τις αγγλόφωνες)

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Papillon 2017

4/10

Δεν μου αρεσαν ουτε οι ερμηνειες, ουτε η εμβάθυνση στους χαρακτηρες και η ταινια ηταν ασυνδετη σε πολλα σημεια.

Δεν εχω δει την παλια. Λογικα θα εχει καλυτερες ερμηνειες. Απο εκει και περα στα υπολοιπα σημεια δεν ξερω αν ειναι καλυτερη. Καποια στιγμη μαλλον θα την δω και αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστοί στην παράδοση που τους θέλει να βγάζουν μια καλή κωμωδία κάθε χρόνο (δυστυχώς μόνο μία ομως) και φέτος οι Γάλλοι. 

Tout le monde debout

Αρκετά καλός ρυθμός, 4-5 πραγματικά αστείες σκηνές, λίγο ρομάντζο αλλά χωρίς τα κλασσικά αμερικάνικα σαχλοκούδουνα.

O βαθμός στο Imdb την αδικεί. 7 απο μένα.

Επεξ/σία από paoad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Split (7/10)

Τρομερή ερμηνεία απο James McAvoy

Τρεις νεαρές φίλες απάγονται από έναν μυστηριώδη άντρα και φυλακίζονται σε ένα δωμάτιο. Προσπαθώντας να καταλάβουν τις προθέσεις του, διαπιστώνουν πως έχουν να κάνουν με κάποιον που πάσχει από σοβαρή διαταραχή πολλαπλής προσωπικότητας.

Επεξ/σία από Phoenix7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2018 στις 2:23 ΠΜ, paiktaras69 είπε

Me τα μάτια κλειστά ( Bird Box ) , παραγωγή του netflix. 
Ωραίο θρίλερ με πρωτότυπη ιστορία και με την Sandra Bullock να δείχνει ότι είναι μία πολύ καλή ηθοποιός. 
Δείτε την δεν θα κλάψετε τις 2 ώρες που αφιερώσατε σε αυτήν :) 

συμφωνω πολυ καλη ταινια που σε κραταει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2018 στις 8:10 ΠΜ, Eoin είπε

Incendies

Συγκλονιστική ιστορία, δοσμένη με τέτοιο τρόπο, που κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον απο την αρχή μέχρι το τέλος.

Συμφωνώ, μόνο με τις ηλικίες των πρωταγωνιστών τα έκανε ψιλομαντάρα ο συγγραφέας αλλά αυτό δεν χαλάει την ωραία αυτή ταινία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το Ρόμα τις προάλλες. Με πολύ λίγα λόγια θα έλεγα πως είναι καλή αλλά αρκετά υπερεκτιμημένη. Δυστυχώς μου θύμισε κάπως κάποιες ταινίες του Ταραντίνο, που βλέποντας τις δεν νιώθεις πως είδες ένα συγκροτημένο σύνολο αλλά πολλά μικρά κομμάτια. Συγκεκριμένα σε αυτή την περίπτωση ήταν σαν κλιπάκια από αξιομνημόνευτες στιγμές της παιδικής ζωής του Κουαρόν, και στις άκρες όλου αυτού οι σε γενικές γραμμές μάλλον αδίκως μονοδιάστατοι χαρακτήρες που όμως δικαίως ήθελε να υμνήσει. Πάντως μπορεί να είναι η καλύτερη νέα ταινία (γιατί βλέπω και παλιές) όσων αφορά την φωτογραφία της και τα πλάνα της που έχω δει τα τελευταία πολλά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα κ εγω το τελευταιο Halloween.. Ευτυχως που δν το ειδα σινεμα..! Μερικες φορες, βγαινουν καποιες ταινιες για να βγουν.. Ε αυτη ηταν μια τετοια ταινια.. Σεναριο 0 δυστυχως, αλλα τουλαχιστν δν ηταν βαρετη.. 6/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2018 στις 8:11 ΜΜ, kirileman είπε

Bird box (Netflix):

Από τις ταινίες που δε περίμενα να με καθηλώσουν έτσι! Thx για την πρόταση. Θα συμφωνήσω για ομοιότητες με " The Happening ", " A quiet place "

 Κάποιες λεπτομέρειες για μετά τη προβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2018 στις 8:11 ΜΜ, kirileman είπε

Nothing to hide (Netflix): Αυτή ήταν όντως καλή και με μια πολύ δυνατή στιγμή στο τηλεφώνημα της κόρης (είχε κι άλλες). Να τη δείτε (με flight mode στα κινητά χεχε). 7,5/10

(Φαίνεται πως θα κόψω εντελώς τις αγγλόφωνες)

Ποσα ακομα remake του perfect strangers θα βγαλουν σε διαφορετικες γλωσσες.... Θενξ για τη προταση παντως, ας δουμε και τη γαλλικη εκδοχη !

Shoplifters (2018)

Δεν μου αρεσε οσο περιμενα δυστυχως. Καλοφτιαγμενη με ομορφες ερμηνειες αλλα κατα τη γνωμη μου η ιστορια δεν ειχε να πει πολλα και το κλεισιμο με αφησε αρκετα κενο. Οι 2 ωρες διαρκεια δε δικαιολογουνται κατ'εμε. 

7/10

Girlhood (2014)

Σε καποιο σαιτ ειχα δει οτι η συγκεκριμενη θεωρουνταν μια απο τις καλυτερες ταινιες της τελευταιας δεκαετιας και ετσι ειπα να τσεκαρω αυτο το ''ψαγμενο διαμαντακι''. Εγω προσωπικα δεν τρελαθηκα αλλα πιστευω πως η ταινια βρηκε το κοινο της στο κοσμο που λατρευει το la haine του Κασοβιτς, με την οποια το girlhood μοιραζεται πολλα στοιχεια. 

6/10

Breathless (1983)Χωρίς Ανάσα Poster

Remake του θρυλικου ''Α Bout de Souffle''. Με πρωταγωνιστες, τον εξαιρετικο Richard Gere και την απογοητευτικη🙄 Valerie Kaprisky η ταινια κυλαει πολυ ομορφα και αρκετα διασκεδαστικα, ειδικα σε αυτους που εχουν δει το παλιο και αναγνωριζουν τις ομοιοτητες σε σκηνικα διαλογους πλοκη κ.α., που ειναι πασπαλισμενες καθολη τη διαρκεια του εργου. Περιμενα η ταινια να ηταν μια απλη εγχρωμη παρωδια της παλιας, με αρωμα Χολιγουντ για να την κανει πιο μαζικως αποδεκτη. Εξεπλαγην ευχαριστα.

8/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...