Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
20 ώρες πριν, GreekMonkey είπε

28 Weeks Later

spacer.png

Καταρχήν δεν ήξερα ότι είχε prequel η συγκεκριμένη. Θα το δω κάποια στιγμή. Κατά δεύτερον, είναι όντως καλή γιατί δεν είχα καμιά τρελή όρεξη για ταινία, την είδα και με αγγλικούς υπότιτλους και όμως με τράβηξε και την είδα όλη και μου άρεσε. Οπότε από εμένα ένα μεγάλο ναι. Πολύ καλή.

7.5/10

Πολυ καλη και αυτη αλλα και το 28 Days.

Αλλα δεν ειναι ακριβως prequel το 28 Days, γραμμικο ειναι, πρωτα βγηκε το Days, μετα το Weeks και τωρα αναμενουμε το Years :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 28 days ειναι το απολυτο καλτ και θα την εβαζα στις κλασικες ταινιες που ομοιες τους λιγες. Το 28 weeks later ηταν σε αρκετα πιο blockbuster και mainstream ευρος και με χαρα θα δουμε και το 28 years later. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What Josiah saw - 

https://www.imdb.com/title/tt3097396/?ref_=ext_shr

Τι έκπληξη ήταν αυτό το διαμάντι; Ούτε καν ακουστά το είχα. Από τις ταινίες που δείχνουν ενδιαφέρον και εν τέλη είναι. Είναι αργή ταινία οπότε δεν είναι για όλους. Εξαίρεση το τρίτο μέρος της ταινίας που βαράει 7000 στροφές και βαράει σκαστρες. Έχουμε τρεις χαρακτήρες που παρουσιάζονται διαδοχικά, ο καθένας με την δική του ιστορία μέχρι το τελευταίο μέρος της ταινίας όπου όλα έρχονται σε ένα για το τι συμβαίνει. Εξαιρετική σκηνοθεσία, φωτογραφία, μουσική και ηθοποιία. Είναι από τις horror ταινίες που ΔΕΝ περιμένεις να είναι έτσι. 

8/10 εύκολα από εμένα και θέλω να την ξαναδώ πιο προσεκτικά. Θα πρότεινα περισσότερο να την δείτε μόνοι σας αλλά αν υπάρχει ενδιαφέρον γιατί όχι και με παρέα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το blink twice ειναι απο τις πιο τίμιες σαβουροταινίες του 6-7imdb που ειδα τον τελευταίο καιρό. Δώστε του μια ευκαιρία. Οπως και το twisters. Σε κάτι πιο ποιοτικό θα πρότεινα το κορεατικο exhuma.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Lotof είπε

Το blink twice ειναι απο τις πιο τίμιες σαβουροταινίες του 6-7imdb που ειδα τον τελευταίο καιρό. Δώστε του μια ευκαιρία. Οπως και το twisters. Σε κάτι πιο ποιοτικό θα πρότεινα το κορεατικο exhuma.

Σε καλα αυτο το καιρο μονο το oddity και το creedy people, απο οσα ειδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...