Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, margaritagr είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

εγώ δεν τον λυπήθηκα στιγμή! Όταν στη ρεβάνς έπεσε κάτω πρώτη φορά ο Creed Ένας θεατής είπε δυνατά γαμησε τον τον πουστη και χειροκρότησαν οι υπόλοιποι αυθόρμητα

😛 . Θα περίμενα ίσως Ο Ροκυ με τον πατέρα Ντραγκο ν ανταλλάξουν καμία κουβέντα στο τέλος τύπου "συμφιλιωσης" αλλά μάλλον αυτό θα χάλαγε και τον μύθο..

 

Δεν το φώναξα εγω αλλα το σκεφτηκα απο μεσα μου.. :P 

 Στην προβολη που ημουν εγω παντως με το που εβγαλε το δαχτυλίδι φωναζαν "ΡΙΧΑΡΔΟΣ" αρκετοι. :P Αν το καλοσκεφτεις παντως ο μικρος Drago θυμα των καταστασεων ηταν, μεγαλωσε στη φτώχεια η μανα του τον παράτησε και ο πατερας του ηταν τερμα σκληρος, λογικο ειναι να θελει την αποδοχη τους και να εχει το box ως το μονο τροπο να αναδειχθεί, για αυτο λεω οτι ηθελε περισσοτερο character development. Συμφιλίωση δεν μπορει να υπάρξει θα χαλασει και ο μυθος και δεν γινεται με αυτο που εγινε στο 4.

Παντως ενταξει εκλεισε ωραια και οπως εμαθα ειναι και η τελευταια ταινια με τον Rocky μεσα, στα επομενα λογικα θα αλλαξει η φορμουλα εντελως. 

Επεξ/σία από ADHD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχεις δίκιο για Ντραγκο και φάνηκε άλλωστε και πολύ την ώρα που η μάνα του σηκώθηκε κι έφυγε, ο ίδιος είχε το βλέμμα της ματαιότητας... απλώς τη στιγμή που η ταινία είναι Creed νομίζω πως δε χωρούσε ανάπτυξη και του χαρακτήρα του Ντραγκο. Άλλωστε για το κοινό εκείνη η πλευρά ήταν πάντα η "κακη". Νομίζω θα στεκόταν μόνο αν αποφάσιζαν να κάνουν ταινία Drago αλλά λόγω αυτού που προανέφερα δεν ξέρω τι αποδοχή θα είχε..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Asevastos είπε

Πολύ ωραία ταινία, θα τη ξανά δω τώρα που μου τη θύμησες. Γενικά δε με τρελαίνει ο Ταραντίνο, αυτή και το Django μου άρεσαν κυρίως.

Το Django νομίζω είναι η αγαπημένη μου του Ταραντίνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 The ballad of buster scruggs σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη δουλεια των Κοεν αλλα καθε αλλο παρα ρηχη ηταν. Μιλαει για τον παραλογισμο και την αδικια της ζωης, την κυνικοτητα και μαυριλα της και οτι το μονο σιγουρο ειναι ο θανατος.

Το πρωτο κομματι στυλιστικα ηταν το καλυτερο αλλα μακραν το αγαπημενο μου ηταν αυτο με τον Λιαμ Νισον. Για αυτο που περναει και την υποκριτικη ικανοτητα του συμπρωταγωνιστη του και οτι περνει σαρκα και οστα η ουσια αυτης της ανθολογιας.

Επεξ/σία από speedy23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A Star is Born  2018    7/10

 
 
Άλαλα τα χείλη των ασεβών...
 
Ο κατηραμένος ο καπιταλισμός το ξαναέκανε το θάμα του.
Το καθε τσουτσέκι παίρνει μία κάμερα και τη Σούλα τη σερβιτόρα από το Μπουρνάζι, μισθώνει τραγουδοποιό 10 κλάσεις κάτω από τον Καρβέλα και σου καρφώνει στο πόδι σουξεδάρα και ταινία που γεμίζει μαρούλι το ταμείο.
Να τα λέμε αυτά σύντροφοι... Χάσαμε τον υπαρκτό σοσιαλισμό από ένα βρακί κι ένα καλσόν!
Για κάθε Ιντί ι Σματρί, σου πετάνε οι άλλοι δέκα Bodyguard, Notebook, Walk the line και A Star is Borne! Και για κάθε κομματικό ινστρούχτορα υπήρχαν 20 Μαντόνες, Lady Gaga και Led Zeppelin…
Πόσα Κεφάλαια να γράψει κι αυτός ο έρημος ο Μαρξ; Στον πρώτο τομο σταμάτησε….
 
Άμα σου πω τώρα ότι μέχρι χθες το βράδυ δεν ήξερα ποια ήτανε η Lady Gaga και ότι ο Μπράντλεΐ Κούπερ μπορεί να τραγουδήσει, θα σου φανεί υπερβολή. Αλλά άμα ακούσεις το Shallow και δεις πως έχουν γυρίσει τη σκηνή oι καλφάδες του Σκορτσέζε, μέχρι κι η Πάολα θα έβγαζε το καπέλο στην κοντοστούπα με τη μυτόνγκα, αλλά Μορφονιού.
 
Μια απλοϊκή επανάληψη της κλισεδιαρικής ιστορίας του Πυγμαλίωνα και της Γαλάτειάς του, με πολλά κενά στη ροή, σεναριακές ευκολίες και αδύναμες χρονικές μεταβάσεις, δίνει τελικά μια ευχάριστη ταινία που βλέπεται χαλαρά και αφήνει πίσω της ένα πολύ ωραίο σουξεδάκι. Καταξιωμένος τραγουδιστής σε ελεύθερη πτώση, να υποθέσω μείγμα Springsteen και Dylan, συναντάει τον έρωτα της ζωής του, ένα τσόκαρο με τσαγανό, σε παρακμιακό κωλάδικο για αναζητητές άλλων εμπειριών. Το τσόκαρο μεταμορφώνεται σε λιβελούλα ανάμεσα στις βουτιές του Πυγμαλίωνα σε κόκα και αλκοόλ κι απογειώνεται, όσο ο …Κατσιμίχας από την Αριζόνα αυτοκαταστρεφεται. Θα μπορούσα να στηλιτεύω για μισή ακόμα ώρα το τεχνικό κομμάτι της ταινίας και την αταλαντωσύνη της λαίδης στην ηθοποιία, αλλά δεν έχει και πολλή σημασία από τη στιγμή που καταφέρνει να σε βάλει στο τριπάκι και να τραγουδήσει αξιοπρεπώς. O Μπράντλει, πολύ καλός ως συνήθως και μεγάλη έκπληξη η ερμηνεία του.
 
Tell me something boy
Aren't you tired tryin' to fill that void?
Or do you need more?
Ain't it hard keeping it so hardcore?
 
 
Δυο χρόνια είχα να σε δω
και σε συνάντησα ξανά μια Κυριακή,
κερνούσες ούζα και κονιάκ στο καφενείο
και τα καλά σου φόραγες σαν να `τανε γιορτή...

star7.0.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Justice league

 

Η αλλιώς avengers από την DC. Συμπαθητικό ήταν, κλάσεις ανώτερο από το τραγικό Batman vs Superman. Ικανοποιητικό 3D, ωραία γραφικά και ήχος. Η Wonder Woman δεν παίζεται, μιλάμε για θεά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Film Stars Don't Die in Liverpool

 

Εξαιρετικη σκηνοθεσία για μια πολύ ωραια ταινια. Η Ανετ Μπενινγκ παρολο που δεν με πολυτρελαινει, ειναι κορυφαια στον ρολο της Gloria Grahame και ο συμπρωταγωνιστής της επισης. 

9/10

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Searching

Searching-Age-Rating-2018-Movie-Poster-I

Θα ελεγα οτι προκειται για ενα διαμαντι. Απο την αρχη μεχρι το τελος τα συναισθηματα η αγωνια η συγκινηση που σε κατακλυζουν ειναι απιστευτα. Εξαιρετικος και ο τροπος που εγινε η ταινια. Απλα δειτε την μην την χασει κανεις. 10/10

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Arkin είπε

Searching

Searching-Age-Rating-2018-Movie-Poster-I

Θα ελεγα οτι προκειται για ενα διαμαντι. Απο την αρχη μεχρι το τελος τα συναισθηματα η αγωνια η συγκινηση που σε κατακλυζουν ειναι απιστευτα. Εξαιρετικος και ο τροπος που εγινε η ταινια. Απλα δειτε την μην την χασει κανεις. 10/10

Από τι είδα στο trailer έχει μόνο σκηνές απο οθόνες υπολογιστών και social networks.Ετσι είναι όλη η ταινία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Από τι είδα στο trailer έχει μόνο σκηνές απο οθόνες υπολογιστών και social networks.Ετσι είναι όλη η ταινία?

Όχι αλλά στο 80% ναι. Μοναδική στο είδος της εξαιρετική η υλοποίηση της. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...