Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Traffik

maxresdefault.jpg

Μια ταινια που ξεκιναει με το θεμα που θελει να ασχοληθει το γυρναει σε κατι τελειως διαφορετικο και προς το τελος μπαινει σε αυτο που θελει να δειξει. Αληθινα γεγονοτα που αντιπροσωπεύουν ενα μικρος μερος στον πραγματικο βουρκο που ζουμε σε αυτο τον κοσμο. Στο τελος γραφει καποια στατιστικα με το ολο θεμα και πραγματικα ειναι πολυ λυπηρο σε τι σκατοκοσμο ζουμε και τι ανθρωποι υπαρχουν. 7/10

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O Chazelle του First man πάει απο το καλο στο καλυτερο και μπράβο του γιατι ειναι μόλις 33 και εχει ηδη 3 πολυ καλές ταινίες . 8/10 στο first man για τη φοβερή ατμόσφαιρα που εχει , τις ερμηνείες τη μουσική και φυσικά τη σκηνοθεσία . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο μα πόσο καλή ταινία ήταν το first man... Κλειστοφοβία στις pov σκηνές, φοβερός θόρυβος, φοβερή μουσική όπου έπρεπε, εξαιρετικός ο Gosling, σε κάνει να δακρύζεις (ίσως φταίει ότι έχει κόρες οπότε μπόρεσε να ταυτιστεί), φοβερή η σεκάνς της προσελήνωση, φοβερά τα κουστούμια, φοβερή η μεταφορά όλης της βιογραφίας. Μην την χάσετε. Αν έχετε πρόσβαση σε Atmos πάτε σε αυτή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, xavier said:

σε οποιον αρεσαν τα raid 1 - 2, να δει οπωσδηποτε το 

https://www.imdb.com/title/tt6116856/

Ταινιαρα με καταιγιστικη και πολυ ωμη δραση και βια. Απο τα πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το passengers. Περιμενα κατι διαφορετικο tbh, μου αρεσε αρκετα αλλα θα ηθελα να δω περισσοτερο απο τον χρονο που περασε μονος του ο Pratt. Αντιθετα ο χρονος της μοναξιας περασε πολυ γρηγορα. Για 2ωρη ταινια, μπορουσε να δειξει κ αλλα πραματακια. Γενικα ικανοποιημενος, ενα 7/10 το αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

First Man και από μένα. 8/10 εύκολα. Την είδα στα village. Χωρίς πολλά-πολλά ανούσια δράματα, διαλόγους κτλ. Καταπληκτική φωτογραφία αλλά ο ήχος στο σινεμά - όλα τα λεφτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Incredibles

DISNEY-THE-INCREDIBLES-LTD-EDITION-OSCAR

Μια τοσο καλη ταινια κινουμενων σχεδιων και δεν την ειχα δει. Εξαιρετικη με πολυ καλα εφε για τα δεδομενα του 2004 και κλασικη ταινια pixar με συναισθημα ποιοτικο γελιο και αρκετη δραση οταν πρεπει. Παμε κατευθειαν για το 2 τωρα που κυκλοφορησε αυτες τις μερες.8/10

 

Time Trap

TIME-TRAP-Gretchen-Banner-V06.jpg

Ενα sci-fi διαμαντακι που μπορει να μην περνει βραβειο ηθοποιων αλλα καταφερνει να κρατησει αμειωτο το ενδιαφερον καθολη τη διαρκεια και να λετε wtf συμβαινει τωρα. Μου θυμισε λιγο το υπεροχο the time machine του 1960. Σιγουρα μια ταινια οχι γνωστη στον κοσμο που θα προτεινα να την δειτε. 7.5/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, NewProject είπε

First Man και από μένα. 8/10 εύκολα. Την είδα στα village. Χωρίς πολλά-πολλά ανούσια δράματα, διαλόγους κτλ. Καταπληκτική φωτογραφία αλλά ο ήχος στο σινεμά - όλα τα λεφτά!

Συμφωνώ  το είδα και εγώ. Αν και ήμουν κουρασμένη και σε καποια σημεία... χασμουρήθηκα. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Arkin είπε

Time Trap

TIME-TRAP-Gretchen-Banner-V06.jpg

Ενα sci-fi διαμαντακι που μπορει να μην περνει βραβειο ηθοποιων αλλα καταφερνει να κρατησει αμειωτο το ενδιαφερον καθολη τη διαρκεια και να λετε wtf συμβαινει τωρα. Μου θυμισε λιγο το υπεροχο the time machine του 1960. Σιγουρα μια ταινια οχι γνωστη στον κοσμο που θα προτεινα να την δειτε. 7.5/10

Ενδιαφερον φαινεται, θα το τιμησω...

Εξαλλου για αξιοπρεπες sci-fi ψαχνουμε με το τουφεκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Shutter[2004]

shutter-british-poster.jpg

 

Μια απο τις πιο τρομακτικες ταινιες που εχω δει. Απο την αρχη μεχρι το τελος σε κραταει στην τσιτα εχει ενα πολυ καλο σεναριο και σιγουρα το καλυτερο τελος σε θριλερ. Ταϊλανδεζικο διαμαντακι. 8.5/10

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Shutter[2004]

Μια απο τις πιο τρομακτικες ταινιες που εχω δει. Απο την αρχη μεχρι το τελος σε κραταει στην τσιτα εχει ενα πολυ καλο σεναριο και σιγουρα το καλυτερο τελος σε θριλερ. Ταϊλανδεζικο διαμαντακι. 8.5/10

...και η εισαγωγή έχει ένα από τα πιο καλύτερα horror κομμάτια που έχω ακούσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδα Attack of the Clones. Η ταινια εχει αρκετα προβληματα οπως ειναι και γνωστο. Προβλημα ρυθμου, χαζοι διαλογοι ειναι τα πιο βαρβατα αρνητικα. Ο Ewan McGregor ειναι το καλυτερο performance με διαφορα απο ολους τους αλλους. Αν δεν ειχε μεσα εναν απο τους πιο αγαπημενους μου χαρακτηρες θα την εβλεπα με το ζορι, αλλα ειναι worthy οταν βλεπω εστω για λιγο πατερα-γιο Fett.

Εχει μουσικαρα ομως. Επειδη λατρευω τα παντα γυρω απο το Saga δε μπορω να βαλω αντικειμενικη βαθμολογια

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...