Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Voodooman είπε

The gray man

Υπερπράκτορες κυνηγιούνται ανά τον κόσμο.

Πολυδιαφημισμένη και με τεράστιο μπάτζετ, δεν μοιάζει με τις άλλες νετφλιξοταινίες και βλέπεται άνετα (μην πω καλύτερα) και στον κινηματογράφο. Έχω την αίσθηση ότι πραγματικά "έπρεπε" να ξοδέψουν τα 200 εκ. δολάρια που κόστισε, αλλιώς δεν καταλαβαίνω γιατί να γυρίστηκε σε τόσο πολλές χώρες και περιοχές, όταν κάποιες από αυτές τις βλέπαμε για πολύ λίγο. Εκτός και αν "γυρίστηκε" σε τόσο πολλές χώρες και περιοχές.

Μεγάλη σε διάρκεια, με πολλές έντονες σεκάνς, ξύλο, ατάκες, ύφος, αλλά με ένα σενάριο πιο απλό και από απλό. Ο Evans σίγουρα ήταν ο πιο καλός ερμηνευτικά και ο πιο ευχάριστος να βλέπεις, ο Gosling συνεχίζει το ίδιο παίξιμο για άλλη μια ταινία  (ας έχει χάρη που το κάνει τόσο καλά και του πάει) και η de Armas κουκλίτσα. Αρκετά καλή περιπέτεια, αλλά πολύ ακριβή ρε παιδί μου.

Σίγουρα μια υπερχορταστική περιπέτεια...που τα δίνει όλα (αν εξαιρέσουμε το γελοίο μουστάκι του Evans)
Προσωπική μου άποψη βλέποντας τις κριτικές είναι ότι έπεσε θύμα του Budget του....δλδ σε 120 λεπτά δώσαν ότι έχουμε δει σε 10 άλλες ταινίες  ... ίσως καλύτερα να επικεντρωνόταν σε 2-3 δυνατές σεκάνς και να ασχολιόταν λίγο περισσότερο με το στορυ και την πιθανή "αληθοφάνεια"

Επεξ/σία από masteripper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, masteripper είπε

Σίγουρα μια υπερχορταστική περιπέτεια...που τα δίνει όλα (αν εξαιρέσουμε το γελοίο μουστάκι του Evans)
Προσωπική μου άποψη βλέποντας τις κριτικές είναι ότι έπεσε θύμα του Budget του....δλδ σε 120 λεπτά δώσαν ότι έχουμε δει σε 10 άλλες ταινίες  ... ίσως καλύτερα να επικεντρωνόταν σε 2-3 δυνατές σεκάνς και να ασχολιόταν λίγο περισσότερο με το στορυ και την πιθανή "αληθοφάνεια"

Συμφωνώ, δεν χρειαζόταν τόσο πολύ πιστολίδι. Όταν έχεις τρεις τέτοιους πρωταγωνιστές, δεν τους χαραμίζεις με το να τρέχουν όλη την ώρα. Αλλά ποιος κάθεται να γράψει διαλόγους τις προκοπής τώρα...

Αλλά θα τα χαλάσουμε για το μουστάκι. Την ταινία θα την ξαναέβλεπα μόνο και μόνο για το μακιγιάζ και την γκαρνταρόμπα του Evans, ήταν τόσο αηδιαστικός, που καταντούσε γοητευτικός!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο λόγος που υπάρχει το MCU και που προφανώς δεν έχει καμία σχέση με τις σημερινές φλωριες. 
 

 

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά το πρώτο blade είναι κλαδική ταινία με βρυκόλακες. Την πρώτο είδα 8 9 χρόνων ακόμα θυμάμαι πόσο γούσταρα στην τελική μάχη και μου είχε μείνει και η σκηνή που τον Γουιστλερ στην καρέκλα που τον ξεσκισαν αλλά και τον χοντρό που τον έκαψε ο blade. Αρχική σεκάνς στο κλαμπ επίσης έπος. Οι επόμενες 2 συνέχειες ήταν αξιόλογες αλλά καμία σχέση με το πρώτο έπος η τρίτη ήταν η χειρότερη. 

Το mcu σύμπαν είναι σαν να βλέπεις μποπ ο μάστορα μπροστά στα blade. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να χαθειτε, θυμηθηκα τα παλια, καυλωσα και κατεβαζω 3λογια blade για μαραθωνιο την Κυριακη. Η γυναικα επικυρωσε και ξεκιναω με οτι ρεμουξ βρω.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα 2 ταινιες στο νετφλιξ αυτη τη βδομαδα, hustle & uncut gems, πολυ καλες και οι 2. Προτεινονται 100% σε οποιον δεν τις εχει τσεκαρει

Το uncut gems απορω πως μου ξεφυγε, δινει ρεσιταλ ο Σαντλερ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Ειδα 2 ταινιες στο νετφλιξ αυτη τη βδομαδα, hustle & uncut gems, πολυ καλες και οι 2. Προτεινονται 100% σε οποιον δεν τις εχει τσεκαρει

Το uncut gems απορω πως μου ξεφυγε, δινει ρεσιταλ ο Σαντλερ

Άργησες να το δεις πάρα πολύ καλή ταινία και από τις λίγες που δείχνει ότι ο Sadler μπορεί να παίξει πάρα πολύ καλά. Και ο πάτος της ξανθιάς απίστευτος όμως έτσι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Arkin είπε

Άργησες να το δεις πάρα πολύ καλή ταινία και από τις λίγες που δείχνει ότι ο Sadler μπορεί να παίξει πάρα πολύ καλά. Και ο πάτος της ξανθιάς απίστευτος όμως έτσι. 

Ο Adam Sandler θεωρώ είναι πιο καλός σε τέτοιες ταινίες παρά σε comedy. Όσο για τον πάτο της ξανθιάς, κ@λάρα!

Julia Fox

image.jpeg

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Glikos είπε

Ο Adam Sandler θεωρώ είναι πιο καλός σε τέτοιες ταινίες παρά σε comedy. Όσο για τον πάτο της ξανθιάς, κ@λάρα!

Julia Fox

 

image.jpeg

Με πείσατε να τη δω παλικάρια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/7/2022 στις 8:39 ΜΜ, hexenlord είπε

που να χαθειτε, θυμηθηκα τα παλια, καυλωσα και κατεβαζω 3λογια blade για μαραθωνιο την Κυριακη. Η γυναικα επικυρωσε και ξεκιναω με οτι ρεμουξ βρω.

76GB αρχειο 4K HDR να το αφησω? Δεν βρηκα κατι καλυτερο. Ξεκιναω και εγω θεαση της τριλογιας απο αυριο.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Glikos είπε

Ο Adam Sandler θεωρώ είναι πιο καλός σε τέτοιες ταινίες παρά σε comedy. Όσο για τον πάτο της ξανθιάς, κ@λάρα!

Julia Fox

 

image.jpeg

O West μη χάσει. Από πάτο σε πάτο…. 
 

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο ταινιάκι τελικά το ΄the black phone΄΄. 

Τα δύο αδέρφια όλα τα λεφτά , ιδίως η μικρή.....άκρως συμπαθητική και με μεστή για την ηλικία της ερμηνεια.

Εάν 7/10 από μένα εύκολα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...