Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, Arkin είπε

Είναι τέρμα απλοϊκό το σενάριο ναι εκεί με έχασε με κέρδισε με το Gore στο τέλος. Αυτή του 2008 ήταν πολύ καλύτερη λίγο πιο κάτω από την πρώτη που είναι μια σχολή μόνη της. 

Ακριβώς όπως τα λες..... αλλά εντάξει ήμαρτον

Spoiler

Δηλαδή στην σκηνή που υποτίθεται το καλυτερο εκπαιδευμένο κομμάντο τον πιάνουν "κώτσο" και τον περικυκλώνουν 100 ασχετοι νοματαίοι και ο Sly σαν αρχαία ικέτιδα παρακαλάει να του επιστρέψουν το κοριτσάκι δλδ το τερμάτισαν σε βλακεία....ας το γράφαν λίγο αλλιώς...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, masteripper είπε

Δηλαδή στην σκηνή που υποτίθεται το καλυτερο εκπαιδευμένο κομμάντο τον πιάνουν "κώτσο" και τον περικυκλώνουν 100 ασχετοι νοματαίοι

Oxι ασχετοι, μαχαιροβγαλτες σωματεμοποροι ηταν. Το δε κομμαντο ειναι πλεον 73 ετων, αλλοι σε αυτη την ηλικια ειναι στο ΚΑΠΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, rus είπε

Oxι ασχετοι, μαχαιροβγαλτες σωματεμοποροι ηταν. Το δε κομμαντο ειναι πλεον 73 ετων, αλλοι σε αυτη την ηλικια ειναι στο ΚΑΠΗ.

Καλά τώρα αυτό είναι υποτιμητικό για τον Sly...ντροπή... :)

μα εντάξει ούτε να κάνει μια κατοπτευση περιοχής..λίγο να το ψάξει απο εδώ
Πάντως το workout του νομίζω και 20ρηδες δεν το μπορούν εκτός απο μετρημένους στα δάχτυλα

 

Επεξ/σία από masteripper
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Turning Red[2022]

turning-red-shocked.webp

https://www.imdb.com/title/tt8097030

Guilty pleasure η ταινια την απολαυσα και ας ηταν με μικρα κοριτσακια που μπαινουν στην εφηβεια και αλλαζουν. Η μικρη Μειλιν μολις μπηκε στα 13 και μαζι με την εφηβεια ηρθε και το τεραστιο κοκκινο παντα μια καταρα/ευχη που ερχεται απο πολυ παλια στην οικογενεια της. Καθε φορα που εχει πολυ εντονα συναισθηματα μεταμορφωνεται σε ενα τεραστιο κοκκινο παντα το οποιο εχει και την dark του πλευρα. Μου αρεσε πολυ το νοημα που θελει να δωσει η ταινια στο τελος το animation τα χρωματα του 4K HDR τρομερα και η μικρη Μειλιν γλυκυτατη. Η ταινια εχει παθος εχει συναισθημα ειναι γρηγορη με δυνατο ταπεραμεντο απο τους βασικους χαρακτηρες μπορει να μην πιανει τις κλασικες της pixar ομως ειναι μια πολυ καλη επιλογη για το 2022. Τα παιδια θα την αγαπησουν το μονο σιγουρο οι μεγαλοι οπως ειπα το Guilty pleasure θα βαρεσει κοκκινο. 7.5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2022 στις 10:50 ΠΜ, ksessalonikios είπε

καλά δεν είπα ότι περίμενα να παίζει κι ο Πατσίνο, αλλά όχι κι αυτή η ξεπέτα. Λίγο καλύτερη φωτογραφία, σκηνικά, ερμηνεία ήθελα . Απορώ πώς έβαλε την υπογραφή του ο Γιάννης σ αυτό το πράγμα. Την ταινία για τις Γουιλιαμς την είδες; Άντε όχι κάτι τόσο ψηλά αλλά έστω να πλησιάζει. 

Αν θέλεις να δίνεις 8€ τον μήνα αλλά να έχεις απαίτηση  να βλέπεις ταινιάρες και υπερπαραγωγές τότε τα ζυγίζεις λάθος . Πρέπει ο κόσμος να καταλάβει οτι αυτη είναι η συνδρομητική . Στηρίξτε κινηματογράφο , αλλιώς τέτοια εργα θα βλέπετε .  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Attack[2022]

Attack-Part-1-Movie.webp

https://www.imdb.com/title/tt7529298

Ινδικος κινηματογραφος στα καλυτερα του. Οταν ενας στρατιωτης χασει τον ερωτα της ζωης του και μεινει τελειως παραλυτος σε μια τρομοκρατικη επιθεση ενα AI εξελιγμενο chipaki θα γινει ο δευτερος του εαυτος. Η λογικη της ταινιας παταει πανω στην εξαιρετικη ταινια upgrade για οσους δεν εχετε δει αλλα περνει μια τελειως διαφορετικη ιστορια αυτη ενος υπερστρατιωτη που παλευει για το καλο της χωρας του. Μου αρεσε αρκετα ως ενα blockbuster απο bollywood ποιοτικες σκηνες δρασης χωρις χωρους κτλ εχουμε και το splatter μας και η AI τρομερη σε συνδιασμο με τον πρωταγωνιστη που το εχει. Την παρασταση κλεβει η πανεμορφη Jacqueline Fernandez σε οσες σκηνες πρωταγωνιστει μου αρεσε το πως χειριστηκαν την AI στο upgrade ηταν κατι διαφορετικο. Πιαστε ποπ κορν δυναμωστε ηχο και απολαυστε την. 7.6/10

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

The Black Phone (2022)

 

Austin: Win Free Passes To An Advance Screening Of “The Black Phone”Austin:  Win Free Passes To An Advance Screening Of “The Black Phone” - Irish Film  Critic

 

 Γραμμένο από το γιο του Stephen King, Joe Hill. Ωραία ατμόσφαιρα 70s-80s παρόμοια με αυτή του IT και του Stranger Things. Η ιστορία ακολουθεί τον Φίνι, ένα 13χρονο αγόρι που γίνεται το 6ο θύμα σε μια σειρά από απαγωγές ανηλίκων, με την διαφορά όμως ότι τόσο ο ίδιος, όσο και η αδερφή του που τον αναζητά, έχουν κάποιο υπερφυσικό χάρισμα. Σε κρατάει να το παρακολουθήσεις μέχρι που τελειώνει και σου μένει μια αίσθηση ότι έπρεπε να εμβαθύνει λίγο παραπάνω. Δεν έχω διαβάσει το διήγημα για να ξέρω αν αυτά που θεωρώ ελλείψεις αναφέρονται, πάντως στην οθόνη δεν μεταφέρθηκαν. Ήταν ΟΚ για να περάσεις την ώρα ευχάριστα αλλά δεν νομίζω πως θα την ξαναέβλεπα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, masteripper είπε

Καλά τώρα αυτό είναι υποτιμητικό για τον Sly...ντροπή... :)

μα εντάξει ούτε να κάνει μια κατοπτευση περιοχής..λίγο να το ψάξει απο εδώ
Πάντως το workout του νομίζω και 20ρηδες δεν το μπορούν εκτός απο μετρημένους στα δάχτυλα

Για το χαρακτηρα του στη σειρα αυτη μιλαμε.

Δεν πηγε εκει για να προκαλεσει το συνηθες μακελειο, αοπλος ηταν. Αυτο συνεβη αργοτερα, στο χωρο του.

 

13 ώρες πριν, panoskatos είπε

Αν θέλεις να δίνεις 8€ τον μήνα αλλά να έχεις απαίτηση  να βλέπεις ταινιάρες και υπερπαραγωγές τότε τα ζυγίζεις λάθος . Πρέπει ο κόσμος να καταλάβει οτι αυτη είναι η συνδρομητική . Στηρίξτε κινηματογράφο , αλλιώς τέτοια εργα θα βλέπετε .  

Τηλεταινια ειναι το Rise?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Father[2020]

MV5-BYTE2-Zj-Ri-M2-Yt-MTA5-NS00-N2-Nm-LT

 

Μια τρομερα disturbing ταινια που ομως ισως ειναι η πιο ρεαλιστικη προσεγγιση της Νοσου Αλτσχαιμερ. Τρομακτικη γιατι ειναι κατι που μπορει να συμβει σε ολους μας οταν μεγαλωσουμε. Ο Anthony Hopkins δινει ακομα μια τρομερη ερμηνεια στα 83 του χρονια επαξια πηρε Οσκαρ. Λυπηρερη ταινια οταν καταλαβαινεις τι συμβαινει το μυαλο ειναι ισως απο τα πιο μυστηρια πραγματα στον κοσμο μπορει να φτιαξει δικους του κοσμους να σου αλλαξει ολη την πραγματικοτητα. Δειτε την οταν εχετε mood για κατι τετοιο. 8.3/10

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

The Father[2020]

 

 

Μια τρομερα disturbing ταινια που ομως ισως ειναι η πιο ρεαλιστικη προσεγγιση της Νοσου Αλτσχαιμερ. 

Η συγκεκριμένη ταινία βγήκε πέρσι περίπου τέτοια  εποχή . Δεν θα έλεγα όμως οτι είναι ρεαλιστική προσέγγιση της νόσου Αλτσχαιμερ , θίγει το θέμα αλλά είναι κινηματογραφική προσέγγιση και μάλιστα Χολιγουντιανή , το έχουν αυτο οι Αμερικάνοι και δεν εννοώ οτι είναι κακό . 

Η μόνη διαφωνία μου είναι η ρεαλιστική προσέγγιση που ανέφερες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Night of the Living Dead[1968][Criterion Collection]

O4mn7l-Xm-Aa-Czd-Lt-Um-Sq-BHAKHJBQW3-P-l

https://www.imdb.com/title/tt0063350

Ο τεραστιος George A. Romero στα 28 του χρονια επαναπροσδιοριζει το horror genre οπως μονο αυτος ξερει. Η ταινια σημερα μπορει να δειχνει τα χρονια της κυριως στα εφε αλλα προσωπικα την βρηκα να βλεπετε εξαιρετικα ευκολα και μπορει καποια απο τα εφε να μην πειθουν καποια αλλα ομως στεκονται ανετα ακομη και σημερα 54 χρονια μετα. Ο Romero χρησιμοποιει στο επακρο τα μεσα που εχει για την εποχη και καταφερνει να φτιαξει μια τρομερη ατμοσφαιρα και οπως στις περισσοτερες ταινιες εκεινης της εποχης παιζει αρκετα με τις εκφρασεις των ηθοποιων που νιωθεις τον τρομο στα ματια τους. Καποιες σκηνες οπως στο μπουντρουμι με το κοριτσακι προς το τελος μπορουν να φερουν αρκετες ανατριχιλες ακομη και σημερα. Το μονο που με χαλασε ηταν το τελος δεν περιμενα να εχει τετοια καταληξη. Φανταζομαι οσους το ειδαν τοτε που βγηκε πρεπει να ηταν μια τρομερη εμπειρια. Ο Romero εβγαλε ακομα 5 συνεχειες μεχρι το 2009 και εχουμε και 2 remake αυτης της ταινιας και του Dawn Of The Dead του 1978. 8.5/10

20 ώρες πριν, panoskatos είπε

Η συγκεκριμένη ταινία βγήκε πέρσι περίπου τέτοια  εποχή . Δεν θα έλεγα όμως οτι είναι ρεαλιστική προσέγγιση της νόσου Αλτσχαιμερ , θίγει το θέμα αλλά είναι κινηματογραφική προσέγγιση και μάλιστα Χολιγουντιανή , το έχουν αυτο οι Αμερικάνοι και δεν εννοώ οτι είναι κακό . 

Η μόνη διαφωνία μου είναι η ρεαλιστική προσέγγιση που ανέφερες .

Απο οτι γνωριζω καπως ετσι δουλευει το μυαλο οσων πασχουν απο αυτη τη νοσο στο πως μπορουν να αλλαξουν ολη την πραγματικοτητα με παλια γεγονοτα της ζωης τους. Δεν την βρηκα τοσο Χολιγουντιανή περνει το χρονο της για να δειξει καποια πραγματα ειναι αργη χωρις φανφαρες δεν τη θεωρω mainstream σε καμια περιπτωση. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMDb: : Crimes of the Future 

https://www.imdb.com/title/tt14549466/

 

Δυστυχώς απογοήτευση. Θα μπορούσε να πει πολλά όμως δεν το προχώρησαν. Έμεινε στάσιμο σε ένα μόνο σημείο και η ιστορία απλώς πήγαινε πέρα δώθε στο ίδιο σημείο. Δεν μπαίνω στον κόπο να σχολιάσω άλλα πράγματα, απλά κρίμα. 

4/10 από εμένα, ελάχιστα πράγματα μου άρεσαν. Δεν είναι σκουπίδι όμως δεν αξιοποίησαν αυτό που θα μπορούσαν και το αποτέλεσμα είναι κάτω του μετρίου. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Alita Battle Angel[2019]

MV5-BMTQz-YWYw-Yjct-Y2-Jh-ZS00-NTYz-LTll

https://www.imdb.com/title/tt0437086

Μια ταινια που κανει καποια πραγματα εξαιρετικα και σε καποια αλλα αποτυγχανει παταγωδως. Αρχικα η Alita μου αρεσε που την εκαναν σαν να βγηκε απο video game γλυκυτατη και οπως και ο κοσμος της ταινιας απο διαρρυθμιση στα παντα στους χαρακτηρες τοπ notch και μπραβο. Στην αντιπερα οχθη εχουμε ενα εξαιρετικα flat σεναριο πεπατημενο οι 2 ωρες δεν εφτασαν για να δωσουν τη χημεια που βλεπουμε προς το τελος της ταινιας στους βασικους χαρακτηρες ηταν πολυ ασυνδετες πολλες καταστασεις. Αναλωθηκαν παρα πολυ στα special effects και στη δραση. Παμε στο Zalem. Την ιπταμενη πολη που βλεπουμε απο την αρχη και περιμενουμε στο δευτερο μισο τουλαχιστον της ταινιας να την δουμε. Αμ δε στο θα μενει το ολο εγχειρημα η αναλωση του σεναριου ειναι τρομερα τυπικη ενω οι προοπτικες οταν ξεκινησε ηταν ατελειωτες. Θα βγαλουν 2? Μακαρι το potential του κοσμου και του lore ειναι μεγαλο ο χειρισμος ομως χωλαινει στη συγκεκριμενη ταινια. Στα τεραστια συν Jennifer Connelly μια σκηνη που θα μεινει χαραγμενη στο μυαλο μου μεχρι τα βαθια γεραματα. Η ταινια θα μπορουσε να ειναι ενα 8+ αλλα για τους λογους που ανεφερα για μενα ειναι ενα 7/10

 

Starship Troopers[1997]

MV5-BNWEx-Nzg3-Mm-Mt-Yjc3-MS00-Mz-Fl-LWJ

https://www.imdb.com/title/tt0120201

Την πρωτοειδα στο Filmnet 8 χρονων λιγους μηνες μετα απο την επισημη κυκλοφορια της και απο τοτε μου ειχαν μεινει τα τρομερα αληθοφανη εντομα και προφανως το ατελειωτο gore με τα διαμελισμενα πτωματα παντου. Με 100 εκατομμυρια budget ο Paul Verhoeven δημιουργος των Robocop Total Recall με Arni και Βασικο Ενστικτο οπως και πολλων αλλω καλων ταινιων κανει το καλυτερο που μπορει στη σκηνοθεσια με το σεναριο που εχει. Η ταινια δεν πηγε καλα στα box office φανταζομαι λογο του gore ηθελε σιγουρα γερο στομαχι αλλα και ισως γιατι εσκεμμενα πιστευω ηταν τερμα πατριωτικη με κλισε ατακες και χαρακτηρες εφοσον προσπερασετε αυτα τα θεματακια θα περασετε τελεια. Την εβαλε το Disney+ χθες οποτε ηταν ευκαιρια να την ξαναδω. Τρομερος Casper Van Dien ο οποιος ενω εχει παιξει σε παρα πολλες ταινιες απο τοτε δεν καταφερε να γινει πρωταγωνιστης επεσε αρκετα και τωρα ειδα οτι επαιξε και στο Atila δεν το καταλαβα καν οπως και στο Sleepy Hallow ηταν ο παιδαρος που ηθελε την κορασιδα. Την παρασταση κλεβουν Denise Richards κλασικα οπου παιζει μονοπωλει τη σκηνη αλλα και η πανεμορφη Dina Meyer η οποια ειναι αγνωστη στο ευρυ κοινο. Γενικα εχουμε ενα γερο καστ με Michael Ironside/Clancy Brown/Clancy Brown/Jake Busey τα εφε των εντομων ενταξει ειναι καπως ψευτικα τοτε μου φαινονταν οτι πιο αληθινο εχουν περασει και 25 χρονια το gore ομως παραμενει ρεαλιστικο και θελει στομαχι. Εχουμε ακομα 4 συνεχειες εχω δει το 2 και το 3 το 2 ηταν πολυ κακο το 3 κατι ελεγε την τελευταια του 2017 ουτε καν την ηξερα αλλα βλεπω εχει μια οκ βαθμολογια σε συγκριση με τις πολυ κακες που εχουν η δευτερη και η τριτη. Οσοι δεν την εχετε δει ποτε δειτε την παραμενει μοναδικη σε αυτο που προσπαθει να δωσει στον θεατη που δεν ειναι αλλο απο mindless σεναριο με γερες δοσεις δρασης δυνατο gore και κλισε χαρακτηρες που λογο του σεναριου δεν θα ενοχλησουν κανεναν. 7.5/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Arkin είπε

Alita Battle Angel[2019]

MV5-BMTQz-YWYw-Yjct-Y2-Jh-ZS00-NTYz-LTll

https://www.imdb.com/title/tt0437086

Μια ταινια που κανει καποια πραγματα εξαιρετικα και σε καποια αλλα αποτυγχανει παταγωδως. Αρχικα η Alita μου αρεσε που την εκαναν σαν να βγηκε απο video game γλυκυτατη και οπως και ο κοσμος της ταινιας απο διαρρυθμιση στα παντα στους χαρακτηρες τοπ notch και μπραβο. Στην αντιπερα οχθη εχουμε ενα εξαιρετικα flat σεναριο πεπατημενο οι 2 ωρες δεν εφτασαν για να δωσουν τη χημεια που βλεπουμε προς το τελος της ταινιας στους βασικους χαρακτηρες ηταν πολυ ασυνδετες πολλες καταστασεις. Αναλωθηκαν παρα πολυ στα special effects και στη δραση. Παμε στο Zalem. Την ιπταμενη πολη που βλεπουμε απο την αρχη και περιμενουμε στο δευτερο μισο τουλαχιστον της ταινιας να την δουμε. Αμ δε στο θα μενει το ολο εγχειρημα η αναλωση του σεναριου ειναι τρομερα τυπικη ενω οι προοπτικες οταν ξεκινησε ηταν ατελειωτες. Θα βγαλουν 2? Μακαρι το potential του κοσμου και του lore ειναι μεγαλο ο χειρισμος ομως χωλαινει στη συγκεκριμενη ταινια. Στα τεραστια συν Jennifer Connelly μια σκηνη που θα μεινει χαραγμενη στο μυαλο μου μεχρι τα βαθια γεραματα. Η ταινια θα μπορουσε να ειναι ενα 8+ αλλα για τους λογους που ανεφερα για μενα ειναι ενα 7/10

 

Starship Troopers[1997]

MV5-BNWEx-Nzg3-Mm-Mt-Yjc3-MS00-Mz-Fl-LWJ

https://www.imdb.com/title/tt0120201

Την πρωτοειδα στο Filmnet 8 χρονων λιγους μηνες μετα απο την επισημη κυκλοφορια της και απο τοτε μου ειχαν μεινει τα τρομερα αληθοφανη εντομα και προφανως το ατελειωτο gore με τα διαμελισμενα πτωματα παντου. Με 100 εκατομμυρια budget ο Paul Verhoeven δημιουργος των Robocop Total Recall με Arni και Βασικο Ενστικτο οπως και πολλων αλλω καλων ταινιων κανει το καλυτερο που μπορει στη σκηνοθεσια με το σεναριο που εχει. Η ταινια δεν πηγε καλα στα box office φανταζομαι λογο του gore ηθελε σιγουρα γερο στομαχι αλλα και ισως γιατι εσκεμμενα πιστευω ηταν τερμα πατριωτικη με κλισε ατακες και χαρακτηρες εφοσον προσπερασετε αυτα τα θεματακια θα περασετε τελεια. Την εβαλε το Disney+ χθες οποτε ηταν ευκαιρια να την ξαναδω. Τρομερος Casper Van Dien ο οποιος ενω εχει παιξει σε παρα πολλες ταινιες απο τοτε δεν καταφερε να γινει πρωταγωνιστης επεσε αρκετα και τωρα ειδα οτι επαιξε και στο Atila δεν το καταλαβα καν οπως και στο Sleepy Hallow ηταν ο παιδαρος που ηθελε την κορασιδα. Την παρασταση κλεβουν Denise Richards κλασικα οπου παιζει μονοπωλει τη σκηνη αλλα και η πανεμορφη Dina Meyer η οποια ειναι αγνωστη στο ευρυ κοινο. Γενικα εχουμε ενα γερο καστ με Michael Ironside/Clancy Brown/Clancy Brown/Jake Busey τα εφε των εντομων ενταξει ειναι καπως ψευτικα τοτε μου φαινονταν οτι πιο αληθινο εχουν περασει και 25 χρονια το gore ομως παραμενει ρεαλιστικο και θελει στομαχι. Εχουμε ακομα 4 συνεχειες εχω δει το 2 και το 3 το 2 ηταν πολυ κακο το 3 κατι ελεγε την τελευταια του 2017 ουτε καν την ηξερα αλλα βλεπω εχει μια οκ βαθμολογια σε συγκριση με τις πολυ κακες που εχουν η δευτερη και η τριτη. Οσοι δεν την εχετε δει ποτε δειτε την παραμενει μοναδικη σε αυτο που προσπαθει να δωσει στον θεατη που δεν ειναι αλλο απο mindless σεναριο με γερες δοσεις δρασης δυνατο gore και κλισε χαρακτηρες που λογο του σεναριου δεν θα ενοχλησουν κανεναν. 7.5/10

Fun fact, ο σκηνοθέτης επίτηδες διάλεξε ηθοποιούς Β' διαλογής στον ρόλο των νέων στρατιωτών για να δείξει ότι μόνο άνθρωποι Β' διαλογής πέφτουν σε τέτοιες προπαγανδιστικες λούμπες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...