Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; [Part III]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/3/2022 στις 5:48 ΜΜ, vaggos231 είπε

nuevo orden (2020) βαρυτατο και πολλη βια, αξιζε θα πω
https://www.imdb.com/title/tt12474056/

το ειχα δει στο σινεμα, βαρυ αλλα τιμιο, αξιζει να το δειτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ADAM PROJECT

😭 Δεν χρειάζεται να πω τίποτε άλλο.

4/10 και αν.

Απλώς μια ανίερη σύγκριση με το BACK TO THE FUTURE , ταινία που γυρίστηκε πριν σαράντα χρόνια περίπου τα λέει όλα. 

Zemeckis vs Levys (who the f* is Levys) 

Θλιβερό. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

ADAM PROJECT

😭 Δεν χρειάζεται να πω τίποτε άλλο.

4/10 και αν.

Απλώς μια ανίερη σύγκριση με το BACK TO THE FUTURE , ταινία που γυρίστηκε πριν σαράντα χρόνια περίπου τα λέει όλα. 

Zemeckis vs Levys (who the f* is Levys) 

Θλιβερό. 

Συμφωνώ. Το αγνοούσα επίτηδες μιας και το τρέιλερ δεν μου είχε πει κάτι. Όταν όμως διάβασα σχετικά θετικές κριτικές και είδα όλο και πιο πολλούς να λένε ότι πρόκειται για ένα BΤΤF του 2022 του έδωσα μια ευκαιρία. Δυστυχώς μια ακόμα ταινία ποιότητας straight to tv/video χωρίς αγωνία, χωρίς character building και με ένα πασπάλισμα comic relief και εύκολου συναισθήματος.

Ξεχάστηκε με το που εμφανίστηκαν τα end credits.

Σήμερα έχει Drive my car, είδα ότι στριμάρει στο HBO οπότε πιστεύω να έρθω στα ίσια μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Wind That Shakes the Barley - Ο άνεμος χορεύει το κριθάρι (σε σκηνοθεσία του Ken Loach).

Ο αγώνας ανεξαρτησίας του IRA ενάντια στη Μεγάλη Βρετανία και αργότερα ο εμφύλιος των Ιρλανδών.

Και επειδή η ιστορία επαναλαμβάνεται,  από το 1920  πολλά έχουν συμβεί που μας το θυμίζουν.

Τόσο ο 30χρονος τότε Cillian Murphy (Peaky Blinders) όσο και ο Padraic Delaney (The Tudors ) δίνουν ρεσιτάλ ηθοποιίας.

Από τα έργα που αξίζει κάποιος να δει.

Highly recommended.

 

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2022 στις 11:08 ΠΜ, Gogotsa είπε

Στη κατηγορια horror και οχι thriller και ειναι αρκετα καλο.

Συμφωνώ απόλυτα !

Μία απορία όμως 

Spoiler

πως έφτασε στα χερια της η 4η ασημένια σφαίρα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jackass Forever. Oυσιαστικα δεν ειναι καν ταινια, ενα ματσο αιωνιοι εφηβοι μονο οι οποιοι κανουν κακο στον εαυτο τους και γελανε με τις πραξεις τους. Προτεινεται μονο για οσους εχουν δει και τις προηγουμενες ταινιες τους. Παντως το Βad Grandpa μου αρεσε περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nightmare Alley.

Ισάξια με το απίστευτο cast που περιέχει.

Τόσους γνωστούς ηθοποιούς πρώτη φορά βλέπουμε λογικά μαζεμένους.

Για τον Bradley Cooper ότι και να πούμε είναι λίγο.

Αφήστε που σε κάποια φάση με την ενδυμασία Indiana Jones νομίζω είναι ο ιδανικότερος διάδοχος του Harrison Ford.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/3/2022 στις 10:19 ΠΜ, Sibyl είπε

Πάμε τώρα στην cult classic ταινία του Martin Scorsese, After Hours (1985).

Οι fans του είδους, σίγουρα θα την απολαύσουν.

After Hours (film) POSTER.jpg

 

για μένα η καλύτερη ταινία του!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

THE HUNT        NETFLIX

Πολλοί θέλουν να γίνουν Ταραντίνο, αλλά πρέπει να φάνε πάρα πολλά ψωμιά ακόμα. 

Από τα πιο ηλίθια σενάρια , από ηθοποιίες επίπεδο σχολικής παράστασης. 

5/10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shot Caller (2017)

Ειπα και γω να δω μια ταινια μετα απο τοσο καιρο και τελικα πεταξα 8€ στα σκουπιδια

Στο trailer ειδα να εχει φυλακες και ξυλικια και τελικα ηταν ενα ποτ πουρι με οτι ναναι σκηνες. Λιγες σκηνες ηταν εντος φυλακης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, firepc είπε

Shot Caller (2017)

Ειπα και γω να δω μια ταινια μετα απο τοσο καιρο και τελικα πεταξα 8€ στα σκουπιδια

Στο trailer ειδα να εχει φυλακες και ξυλικια και τελικα ηταν ενα ποτ πουρι με οτι ναναι σκηνες. Λιγες σκηνες ηταν εντος φυλακης

Λολ ρε μαν,  είχε και ξύλο και απ'όλα. Δεν έχω δει αρνητική κριτική για την συγκεκριμένη ταινία ξανά. Κατά γενική ομολογία είναι γαμάτη.

Αλλά οκ, σεβαστή η γνώμη σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Glikos είπε

Λολ ρε μαν,  είχε και ξύλο και απ'όλα. Δεν έχω δει αρνητική κριτική για την συγκεκριμένη ταινία ξανά. Κατά γενική ομολογία είναι γαμάτη.

Αλλά οκ, σεβαστή η γνώμη σου.

τι να σου πω φιλε, δεν μου αρεσε

Και δεν μου αρεσε που συνεχεια πηγαινε μπρος πισω, μπρος πισω. Αυτο με κουρασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Scream 2022

Είχα μέτριες προσδοκιες για την ταινια, κλασικα ενεκα remake κλπ, αλλα πραγματικά την βρηκα απολαυστικότατη. Μου αρεσε που αποδομουσε τον εαυτο της, χωρις να γίνεται γελοια όμως. 

Ειδαμε παλιους γνωστούς, που ηταν πολυ ωραιο, αλλα οχι ως cameo, που ηταν ακομα καλυτερο. Γενικα ηταν ενα πολυ τιμιο slasher.

Με επιασε βεβαια στο τελος ενα μικρό τσιμπηματακι οταν καταλαβα πως το original Scream βγηκε 25 χρονια πριν... 25.... χρονια.... πριν...

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The Core[2003][REMASTERED]

ece597ec-abd0-41ea-b12d-ab7ee9f01d53-1-c

https://www.imdb.com/title/tt0298814

Μια ταινια που ειχα δει πριν πολλα χρονια αλλα τωρα που βγηκε σε remastered ηταν ευκαιρια για μια δευτερη θεαση. Καταρχην να πουμε οτι ειναι Αμερικανια² μονο απο την υποθεση καταλαβαινουμε τι θα δουμε. Ο πυρηνας της γης σταματα και αρχιζουν οι καταστροφες πανω στη γη. Ενα εξαμελη group απο μεγαλους επιστημονες προσπαθει να σωσει τη γη απο την ολικη καταστροφη. Το καστ αποτελειται απο αξιολογους ηθοποιους οπως Swank Eckhart Lindo για το σεναριο που εχουν στα χερια τους δινουν τον καλυτερο τους εαυτο. Παρολο τα 115 εκατομμυρια budget τα εφε μεσα στη γη δεν ειναι καλα και δεν πειθουν θα επρεπε να ειναι πολυ καλυτερα με τετοιο budget. Η εικονα του remastered παντως εξαιρετικη και την ειδα πολυ ευχαριστα. Ειναι απο τις ταινιες που ξερεις οτι θα δεις Αμερικανια αλλα την βλεπεις ευχαριστα και περναει η ωρα νερακι. Στο ιδιο σακουλι βαζω και το 2012 το The Day After Tomorrow το Volcano σε πολυ καλυτερη μοιρα απο αποψη εφε και οι 3 προφανως ολες ομως βλεπονται ανετα. 6.5/10

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...