Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, mezger είπε

Αττική, ελαφρώς βόρεια προάστια

το φθηνοτερο που μπορω να σκεφθω, βγαινει στα 170€ με την τοποθετηση..

οποτε ειναι λιγο ακριβο το σπορ γ'αυτη την πορτα γενικα..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους.ειμαι σε φαση αναζητησης για πορτα ασφαλειας σε εισοδο διπλοκατοικιας(ιδιωκτιτο με την αδερφη μου) σιγουρα θελω εξωτερικη επενδυση αλουμινιου,τζαμωτη (κατα προτιμηση με inox καγκελο) διοτι ειναι πολυ σκοτεινη η εισοδος,καλο σετ κλειδαριας-αφαλου-defender, και τελος να ειναι διγλωση(να μην ανοιγει με ταυτοτητα)!!σκεφτομαι για cisa κλειδαρια-keso 8000 αφαλο και disec diamond για defender.εχετε να προτεινετε καποιον κατασκευαστη?budget εως 1600-1700 ευρω.

Mcleen επισης θελω αλλαγη αφαλου και defender στην πορτα του διαμερισματος μαλλον για evva 4ks-cisa rs3s-assa abloy protect σκεφτομαι??κλειδαρια και defender εχω cisa αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.μου την εβαλαν πακετο με την ανακαινηση)αλλα μπορει να την αλλαξω και την κλειδαρια.πες μου τι θεωρεις καλυτερο και τιμες.ευχαριστω

Επεξ/σία από andreas201083
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.Θελω να αλλάξω κλειδαριά για προφανείς λόγους.Πολυκατοικια στα νότια προάστια .Έχω μπερδευτεί πολύ.Τιμη έως 300€.Παρακαλω οποίος μπορεί να με συμβουλεύσει.Ευχαριστω πολύ!

IMG_1207.JPG

IMG_1209.JPG

IMG_1208.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Des1 είπε

Καλημέρα σε όλους.Θελω να αλλάξω κλειδαριά για προφανείς λόγους.Πολυκατοικια στα νότια προάστια .Έχω μπερδευτεί πολύ.Τιμη έως 300€.Παρακαλω οποίος μπορεί να με συμβουλεύσει.Ευχαριστω πολύ!

IMG_1207.JPG

IMG_1209.JPG

IMG_1208.JPG

Με αυτή την κλειδαριά ίσως πρέπει να ανεβάσεις το budget σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, andreas201083 είπε

Καλησπερα σε ολους.ειμαι σε φαση αναζητησης για πορτα ασφαλειας σε εισοδο διπλοκατοικιας(ιδιωκτιτο με την αδερφη μου) σιγουρα θελω εξωτερικη επενδυση αλουμινιου,τζαμωτη (κατα προτιμηση με inox καγκελο) διοτι ειναι πολυ σκοτεινη η εισοδος,καλο σετ κλειδαριας-αφαλου-defender, και τελος να ειναι διγλωση(να μην ανοιγει με ταυτοτητα)!!σκεφτομαι για cisa κλειδαρια-keso 8000 αφαλο και disec diamond για defender.εχετε να προτεινετε καποιον κατασκευαστη?budget εως 1600-1700 ευρω.

Mcleen επισης θελω αλλαγη αφαλου και defender στην πορτα του διαμερισματος μαλλον για evva 4ks-cisa rs3s-assa abloy protect σκεφτομαι??κλειδαρια και defender εχω cisa αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.μου την εβαλαν πακετο με την ανακαινηση)αλλα μπορει να την αλλαξω και την κλειδαρια.πες μου τι θεωρεις καλυτερο και τιμες.ευχαριστω

α) ειτε cisa ηλεκτρικη, ειτε οποιαδηποτε ηλεκτρομηχανικη, ειτε mottura ηλεκτρικη, ειτε δυο κλειδαριες με την κατω να ειναι βασικη & η επανω μονο για κλειδωμα.

β) τι αφαλος υφισταται αυτη τη στιγμη ; εαν ειναι καποιος tekno πχ, μπορεις να σκεφτεις και ενα μαγνητικο defender.

36 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Με αυτή την κλειδαριά ίσως πρέπει να ανεβάσεις το budget σου.

δε νομιζω. σκεφτομαι πολλες λυσεις (dck, n-tra, tekno pro, 9000 κλπ) που βγαινουν οριακα στα λεφτα ή/και πιο κατω.

59 λεπτά πριν, Des1 είπε

Καλημέρα σε όλους.Θελω να αλλάξω κλειδαριά για προφανείς λόγους.Πολυκατοικια στα νότια προάστια .Έχω μπερδευτεί πολύ.Τιμη έως 300€.Παρακαλω οποίος μπορεί να με συμβουλεύσει.Ευχαριστω πολύ!

IMG_1207.JPG

IMG_1209.JPG

IMG_1208.JPG

η κλειδαρια εχει κολλησει καποτε ; το σπιτι νοικιαζοταν ; ειναι σε αρκετα κακη κατασταση η κλειδαρια, τουλαχιστον απ'τις φωτογραφιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JMc7 είπε

δε νομιζω. σκεφτομαι πολλες λυσεις (dck, n-tra, tekno pro, 9000 κλπ) που βγαινουν οριακα στα λεφτα ή/και πιο κατω.

Η αντίστοιχη είχε βγει παραπάνω λόγω Evva;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Η αντίστοιχη είχε βγει παραπάνω λόγω Evva;

μεχρι ICS, το παλευει να βγει στα 300...με μικρη υποχωρηση απο τον εγκαταστατη :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και απο εδω..

Τα συγχαρητηρια μου στο Mclein (jmc7) για την πληροφορηση και κατευθυνσεις οσο αφορα την αντικατασταση κλειδαριας χρηματοκιβωτιου στον Πειραια.

Και δεν ειχε και παραθυρο προσβασης η πορτα στην κλειδαρια πραγμα το οποιο παιδεψε αρκετα.. Ολα κομπλε και το σετακι δουλευει ζαχαρη..

(επιλεχθηκε μεση λυση με cisa revo pro, bd200 & agb 9000)

Επεξ/σία από TheKing77
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2019 στις 4:30 ΜΜ, JMc7 είπε

δευτερη κλειδαρια κυλινδρου με ντιφεντερ ή ωμεγα εξαγωνο

http://www.lockitnow.gr/securemme-4.html         Securemme 2020 Κλειδαριά ασφαλείας τύπου χρηματοκιβωτίου

Αυτή μου πρότεινε στα 80 ευρώ με τοποθέτηση χωρίς φπα .Για την ωμέγα εξάγωνο μου είπα 170  αλλά δεν την προτείνει γιατί λέει είναι προβληματικές.

Μηπως να αλλάξω την υπάρχουσα κλειδαριά με κάτι καλύτερο μόνος μου ; Όπως κλειδαριά-αφαλό-defender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, calico είπε

http://www.lockitnow.gr/securemme-4.html         Securemme 2020 Κλειδαριά ασφαλείας τύπου χρηματοκιβωτίου

Αυτή μου πρότεινε στα 80 ευρώ με τοποθέτηση χωρίς φπα .Για την ωμέγα εξάγωνο μου είπα 170  αλλά δεν την προτείνει γιατί λέει είναι προβληματικές.

Μηπως να αλλάξω την υπάρχουσα κλειδαριά με κάτι καλύτερο μόνος μου ; Όπως κλειδαριά-αφαλό-defender

Στα 80+ΦΠΑ νομίζω παίζει σενάριο πρόσθετης κλειδαριάς αλλά κυλίνδρου, με defender. 

 

Γενικά πολλά λεφτά για ξύλινη πόρτα. Αν είναι να τα δώσεις, τουλάχιστον πάρε κλειδαριά κυλίνδρου με defender και έναν ΟΚ κύλινδρο για ξύλινη πόρτα (Cisa Astral S, AGB Scudo 9000) και όχι κλειδαριά χρηματοκιβωτίου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, swayback είπε

Στα 80+ΦΠΑ νομίζω παίζει σενάριο πρόσθετης κλειδαριάς αλλά κυλίνδρου, με defender. 

Γενικά πολλά λεφτά για ξύλινη πόρτα. Αν είναι να τα δώσεις, τουλάχιστον πάρε κλειδαριά κυλίνδρου με defender και έναν ΟΚ κύλινδρο για ξύλινη πόρτα (Cisa Astral S, AGB Scudo 9000) και όχι κλειδαριά χρηματοκιβωτίου.

Κάποια ολοκληρωμένη πρόταση;

Αν αλλάξω μόνο τον κύλινδρο με AGB Scudo 9000 π.χ. , θα είναι τρύπα στο νερό ;

https://www.skroutz.gr/c/1420/security_locks.html?keyphrase=AGB+Scudo+9000

Επεξ/σία από calico
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, calico είπε

Κάποια ολοκληρωμένη πρόταση;

Αν πιάνουν τα χέρια σου, προτείνω να αλλάξεις μόνος σου την κύρια (υπάρχουσα) κλειδαριά.

 

Δηλαδή θες:

- Κλειδαριά κυλίνδρου (πχ CISA 5C611)

- Defender (πχ Disec OR02)

- Κύλινδρο (πχ Cisa Astral S διάστασης 28-32 ή καλύτερα AGB Scudo 9000 διάστασης 30-30)

 

 

Με περίπου 80 τα παίρνεις αυτά τα 3. Με 100~110, λογικά στα τοποθετεί επαγγελματίας.

 

 

Αν θες πρόσθετη κλειδαριά, θα ήταν καλύτερα να την τοποθετήσει κάποιος που το έχει κάνει ξανά, ώστε να την τοποθετήσει καλά.

Προφανώς απευθύνεσαι σε άλλο κατάστημα γιατί όταν ζητάει 25 για την κλειδαριά και 55 για την τοποθέτηση, νομίζω δεν έχει νόημα να ζητήσεις προσφορά για πρόσθετη κλειδαριά κυλίνδρου από εκεί, εκτός κι αν σου βάλει πολύ φθηνό κύλινδρο(αφαλό).

 

 

Βάλε αν θες φωτό της υπάρχουσας κλειδαριάς (μέσα, έξω, πλάι από απόσταση μισού μέτρου) για να είμαι σίγουρος ότι αυτά που σου πρότεινα ταιριάζουν στην πόρτα σου.

Επεξ/σία από swayback
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνωμη που ρωταω εδω. Αλλα εχω ξυλινη πορτα με σαπιους μεντεσεδες.Ξερετε αν που μπορω να απευθυνθω για να  μου αλλαξει καποιος τους μεντεσεδες ; 

Επεξ/σία από artist1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, artist1 είπε

Συγνωμη που ρωταω εδω. Αλλα εχω ξυλινη πορτα με σαπιους μεντεσεδες.Ξερετε αν που μπορω να απευθυνθω για να  μου αλλαξει καποιος τους μεντεσεδες ; 

σε καποιον μαραγκο, ισως.

1 ώρα πριν, calico είπε

http://www.lockitnow.gr/securemme-4.html         Securemme 2020 Κλειδαριά ασφαλείας τύπου χρηματοκιβωτίου

Αυτή μου πρότεινε στα 80 ευρώ με τοποθέτηση χωρίς φπα .Για την ωμέγα εξάγωνο μου είπα 170  αλλά δεν την προτείνει γιατί λέει είναι προβληματικές.

Μηπως να αλλάξω την υπάρχουσα κλειδαριά με κάτι καλύτερο μόνος μου ; Όπως κλειδαριά-αφαλό-defender

κλειδαρια χρηματοκιβωτιου ; καλυτερα μη βαλεις τιποτα αλλα γενικα οι φυσιολογικες τιμες -> 

προσθετη σεκιουρεμ απο 50€ + φπα

προσθετη σιζα απο 70€ + φπα

προσθετη ομεγα απο 120€ + φπα

τωρα για τον κυλινδρο κλπ, παλι ειναι σα να μη κανεις τιποτα σε μια ξυλινη πορτα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...