Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, petasis είπε

Τι ισχύει όμως από όλα αυτά στην πράξη; Επειδή είχα αναρτήσει και βίντεο με τέτοια τοποθέτηση, από το βίντεο δεν προκύπτει ούτε ότι καλύπτονται οι βέργες (και πρέπει να "ψάξει" κάποιος), ούτε καν ότι θα δέσει το τσιμέντο με τον τοίχο (γιατί με την κάσα με τίποτα).

Δεν τιθενται τετοια θεματα στη χρηση του τσιμεντου σαν αυτα που αναφερεις .

Και στο τουβλο κολαει, και στη κασα, και στις βεργες  και  τα καλυπτει ολα αριστα.

Εξ αλλου ειναι φανερο οτι το τσιμεντο αποτελει το  σωστο δομικο στοιχειο που θα συμπληρωσει το κενο

μεταξυ πορτας και τοιχου.

Ειναι σιγουρα  η απολυτα ενδεδειγμενη και ασφαλης  λυση αλλα τρωει πολυ χρονο η εφαρμογη της.

Τα συνεργεια  βαζουν πολυουρεθανη (η και τιποτα) για ευνοητους λογους ταχυτητας.

 

Επεξ/σία από ringboy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, CptBill είπε

στο ευρος των 50 ευρω σε 40χ40 τι παιζει ως επιλογες;

σε κανα τριημερο που θα ειμαι εκει θα ξερω ακριβες μεγεθος

στειλε διασταση ακριβως & θα βρουμε να σου προτεινουμε :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, petasis είπε

Όπως έχει γραφτεί πολλές φορές στο νήμα, με μια πόρτα ασφαλείας κερδίζεις χρόνο. Αν ο άλλος έχει αρχίσει και ξηλώνει ξύλα, και έβγαλε σβουράκι και αρχίζει και κόβει μετόβεργες, ίσως ακούσεις κάτι και φωνάξεις την αστυνομία.

Σωστά! Άλλωστε και το τεστ (ΕΝ-1630:2011 ) για κατάταξη σε κλάση (Burglar Resistance Class) μιας πόρτας ασφαλείας, χρόνο αντίστασης σε διάρρηξη μετρά, π.χ. για Class 3 (RC3) η διάρκεια αντίστασης ορίζεται από 5’ minimum με το τεστ να σταματά στα 20’. Συνεργείο 2 ατόμων με συγκεκριμένα εργαλεία, (π.χ. στην Class 3 εκτός των άλλων περιλαμβάνεται λοστός, στην Class 4 (10’-30’) έχουν και τσεκούρι, ηλεκτρικό δράπανο, σφυρί κ.α.). Όλα τα έχουν σκεφτεί οι …κουτόφραγκοι. Το μόνο που δεν μπορούν να εκτιμήσουν είναι η στερέωση της κάσας στον τοίχο που επαφίεται στις οδηγίες του κατασκευαστή προς το μάστορα…

Δεν είμαι του χώρου, τα βρήκα στο web. Ψάχνω για πόρτα εισόδου πολ/κίας, έπεσα στο forum και ξεστραβώθηκα λιγάκι. Έχω πολλές απορίες και θα επανέλθω αφού δώ αν έχουν ήδη απαντηθεί…Ευχαριστώ 5/5 τους επαγγελματίες για τη βοήθεια!  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, να κάνω και εγώ μια ερώτηση μήπως ξέρετε, μένω κέντρο Αθήνας σε ενοίκιο , έχω μια παλιά ξύλινη πόρτα ( τελος των 70s) με δύο κλειδαριές ασφαλείας και defender κυρίως ανησυχώ μήπως σπάσουν την πόρτα με λοστό η κλοτσιά , έχω δει κάτι μέταλλα που μπαίνουν στο κούφωμα για να μην σπάει η πόρτα. Αξίζουν; Πως τα ζητάω; Κάτι άλλο που να αξίζει σε τέτοια πόρτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, JMc7 είπε

διπλης θωρακισης δεν μπορει, διπλου ονειρου ισως...

τουρκικος αφαλος = για πεταμα (και κολλαει στο 2μηνο & τον ανοιγουν οπως τους κ2, κ22, κ64)

η κλειδαρια ειναι securemme και η εκδοση που δεν εχει καταπελτη (λογικα 2στροφη ή 3στροφη / κλακ κλακ {κλακ})

το securemme defender δεν ειναι για πεταμα αλλα με πλαστικο που συγκρατει το ροτορα δεν πας για ξυλωμα κασας, το defender ειναι πιο απλο να κοπει.

καλο ειναι κι αυτο..

Γιατι να μην ειναι διπλης θωρακισης??? Η πορτα ειναι φθηνη επειδη οι κλειδαριες ειναι φθηνες. Ο αφαλος ειναι ιταλικος.Κι επισης εχει καταπελτη μου το ειπανε, το γραφει και η σελιδα τους. Να πω ονομα εταιριας? Επιτρεπεται?

Επεξ/σία από papajohnnnn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, papajohnnnn είπε

Γιατι να μην ειναι διπλης θωρακισης??? Η πορτα ειναι φθηνη επειδη οι κλειδαριες ειναι φθηνες. Ο αφαλος ειναι ιταλικος.Κι επισης εχει καταπελτη μου το ειπανε, το γραφει και η σελιδα τους. Να πω ονομα εταιριας? Επιτρεπεται?

αφου λες οτι ειναι, ενταξει. διπλης θωρακισης.

ο αφαλος ειναι ιταλικος οσο εγω ειμαι ο Γιωργος Κλούνεϊ.

αφου το γραψει η σελιδα τους, ετσι θα ειναι. ευχομαι να μη χρειαστει να μαθεις αν ειναι με καταπελτη.

φυσικα αν & οταν θα παιξει διαρρηξη δε θα χρειαστει. ο κυλινδρος σου ανοιγει με τα ματια.

υγ - μην κανεις κανενα λαθος και δωσεις πανω απο 5€ αν χρειαστεις αντικλειδια.

(ουτε καρτα χρειαζεσαι, ουτε τιποτα / απλα πας σ'ενα σοβαρο κλειδαρα & αντιγραφεις)

Επεξ/σία από JMc7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, JMc7 είπε

αφου λες οτι ειναι, ενταξει. διπλης θωρακισης.

ο αφαλος ειναι ιταλικος οσο εγω ειμαι ο Γιωργος Κλούνεϊ.

αφου το γραψει η σελιδα τους, ετσι θα ειναι. ευχομαι να μη χρειαστει να μαθεις αν ειναι με καταπελτη.

φυσικα αν & οταν θα παιξει διαρρηξη δε θα χρειαστει. ο κυλινδρος σου ανοιγει με τα ματια.

υγ - μην κανεις κανενα λαθος και δωσεις πανω απο 5€ αν χρειαστεις αντικλειδια.

(ουτε καρτα χρειαζεσαι, ουτε τιποτα / απλα πας σ'ενα σοβαρο κλειδαρα & αντιγραφεις)

τι να πω, δεν ξερω. Πως μπορω να το.εξακριβωσω? (περα απο διαρηξη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JMc7 είπε

ειναι 3 στροφων, τυπου κλακ-κλακ ;

4 φορες γυρναει το κλειδι, κανει αθορυβο κλειδωμα

4 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Αφού στο λέει ο ειδικός, τί άλλο να εξακριβώσεις?

Δεν αντιλεγω. Απλα θελω να ειμαι.σιγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papajohnnnn είπε

4 φορες γυρναει το κλειδι, κανει αθορυβο κλειδωμα

εισαι σιγουρος οτι ειναι securemme η κλειδαρια οπως ανεφερες ;

γιατι αυτο που περιγραφεις δεν μοιαζει για τετοια κλειδαρια.

μηπως εχεις καμια iseo ή καποια αλλη μαρκα ;

anyway, αν ειναι γραναζωτη τοτε εχεις καταπελτη επι του κυλινδρου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, JMc7 είπε

εισαι σιγουρος οτι ειναι securemme η κλειδαρια οπως ανεφερες ;

γιατι αυτο που περιγραφεις δεν μοιαζει για τετοια κλειδαρια.

μηπως εχεις καμια iseo ή καποια αλλη μαρκα ;

anyway, αν ειναι γραναζωτη τοτε εχεις καταπελτη επι του κυλινδρου.

αυτη εδω μου βαλανε https://kleidaras-thessaloniki.gr/e-shop/kylindroi/kylindroi-asfaleias/diamond-k3/

Επεξ/σία από papajohnnnn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papajohnnnn είπε

αυτο ειναι ο κυλινδρος που σου ειπα οτι ειναι για "πεταμα".

η κλειδαρια μας/σε ενδιαφερει αν εχει καταπελτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JMc7 είπε

αυτο ειναι ο κυλινδρος που σου ειπα οτι ειναι για "πεταμα".

η κλειδαρια μας/σε ενδιαφερει αν εχει καταπελτη.

Δυστηχως δε γραφει τιποτα 😕 . Μπορεις να μου προτεινεις ενα καλο κυλινδρο που να μην παραβιαζεται?

Ευχαριστω για τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...