Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, swayback είπε


Όσον αφορά το ερώτημα πολυουρεθάνη vs τσιμέντο, το εξηγεί εδώ ο alejandro. 

Τι ισχύει όμως από όλα αυτά στην πράξη; Επειδή είχα αναρτήσει και βίντεο με τέτοια τοποθέτηση, από το βίντεο δεν προκύπτει ούτε ότι καλύπτονται οι βέργες (και πρέπει να "ψάξει" κάποιος), ούτε καν ότι θα δέσει το τσιμέντο με τον τοίχο (γιατί με την κάσα με τίποτα).

Γενικά έχω απορία... 🙂

6 λεπτά πριν, papajohnnnn είπε

Ουτε μια ταπα δεν εχει. Μονο κολλα φανταζομαο

Εάν εκεί που μπαίνουν οι πίροι δεν σου έβαλαν κάτι πλαστικά μαύρα, μπορείς να κοιτάξεις και πιο εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, petasis είπε

Τι ισχύει όμως από όλα αυτά στην πράξη; Επειδή είχα αναρτήσει και βίντεο με τέτοια τοποθέτηση, από το βίντεο δεν προκύπτει ούτε ότι καλύπτονται οι βέργες (και πρέπει να "ψάξει" κάποιος), ούτε καν ότι θα δέσει το τσιμέντο με τον τοίχο (γιατί με την κάσα με τίποτα).

Γενικά έχω απορία... 🙂

Εάν εκεί που μπαίνουν οι πίροι δεν σου έβαλαν κάτι πλαστικά μαύρα, μπορείς να κοιτάξεις και πιο εύκολα.

Ναι ναι εχουν βαλει τα πλαστικα τα μαυρα. Αν θυμαμαι καλα ναι ειναι βιδωμενη απο μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papajohnnnn είπε

Ναι ναι εχουν βαλει τα πλαστικα τα μαυρα. Αν θυμαμαι καλα ναι ειναι βιδωμενη απο μεσα.

Οπότε, ακόμα και να γίνει το σενάριο που λες, να κόψουν τις μπετόβεργες από έξω, και πάλι πρέπει να βρουν ακόμα μερικές βίδες να κόψουν. Και αν τα κενά είναι μικρά, είναι και δυσκολάκι.

Ίσως σε αυτή την "αναζήτηση" ο αφρός να είναι καλύτερος, από λίγο τσιμέντο που "τοποθετήθηκε" με το χέρι και με μια σφυριά έφυγε όλο αποκαλύπτοντας την θέα...

Από την άλλη, μπορεί να μας διαβάζει κανένας διαρρήκτης και να έχει σκάσει στα γέλια... 🙂

(Πάντως και σε εμένα δεν έβαλαν τσιμέντο, πολυουρεθάνη έβαλαν. Εδώ διάβασα για τσιμέντο, το "έψαξα" αλλά με αυτά που βρήκα ακόμα δεν έχω πειστεί.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα τι να πω. Θεος φυλαξοι. Παντα πηγαινει το μυαλο μου στο ακραιο γιατι δεν ξερεις ο καθε κλεφτης ή εγκληματιας τι κουβαλαει στο μυαλο του. Μπορει να εχει σκοπο να μπουκαρει σε ενα διαμερισμα με τον οποιαδηποτε τροπο, να εκτελεσει τους ενοικους και μετα να πιστολιασει τα μυαλα του στον αερα. Τωρα λεω μπουρδες αλλα οκ. Βεβαια ποσα και ποσα διαμερισματα εχουνε κατι πορτες φλιδες με κλειδι παλαιολυθικο που τις σπαει κι ενα παιδι 10 χρονων μ' ενα κλωτσιδι. Ισως προτιμησουν αυτα. 

Επεξ/σία από papajohnnnn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχει γραφτεί πολλές φορές στο νήμα, με μια πόρτα ασφαλείας κερδίζεις χρόνο. Αν ο άλλος έχει αρχίσει και ξηλώνει ξύλα, και έβγαλε σβουράκι και αρχίζει και κόβει μετόβεργες, ίσως ακούσεις κάτι και φωνάξεις την αστυνομία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, petasis είπε

Οπότε, ακόμα και να γίνει το σενάριο που λες, να κόψουν τις μπετόβεργες από έξω, και πάλι πρέπει να βρουν ακόμα μερικές βίδες να κόψουν. Και αν τα κενά είναι μικρά, είναι και δυσκολάκι.

Ίσως σε αυτή την "αναζήτηση" ο αφρός να είναι καλύτερος, από λίγο τσιμέντο που "τοποθετήθηκε" με το χέρι και με μια σφυριά έφυγε όλο αποκαλύπτοντας την θέα...

Από την άλλη, μπορεί να μας διαβάζει κανένας διαρρήκτης και να έχει σκάσει στα γέλια... 🙂

(Πάντως και σε εμένα δεν έβαλαν τσιμέντο, πολυουρεθάνη έβαλαν. Εδώ διάβασα για τσιμέντο, το "έψαξα" αλλά με αυτά που βρήκα ακόμα δεν έχω πειστεί.)

Τι να πω δεν ξερω. Αφου δεν πεφτει ολη η πορτα μ ενα σπρωξιμο, παλι καλα να λεμε χαχα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/3/2019 στις 4:11 ΜΜ, JMc7 είπε

επισης, δαχτυλιδι + ρυθμιστης στην κασα. κατι που ο ανεκδιηγητος Σιαμος κ το σιναφι δε βαζουν ποτε = ανοιγμα με ταυτοτητα για ξεκλειδωτη πορτα.

Πέτυχα αυτό το ποστ. Αυτό εννοείς??

 

IMG_20190401_012803.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, papajohnnnn είπε

Καλησπερα σας. Εβαλα πορτα ασφαλειας με 480 διπλης θωρακισης κλπ κλπ χθες ΧΩΡΙΣ να βαλουνε τσιμεντο, μονο με αφρο πολυουθερανης, μου εκανε εντυπωση και τους λεω " καλα δε θα βαλετε τσιμεντο" και μου λενε " δεν μπαινει τσιμεντο, αφρος. Μου βαλανε κυλινδρο  secura diamond k3 με καρτα ιδιοκτησιας . Η κλειδαρια κυλινδρου εχει καταπελτη και defender (κι αυτη secura πρεπει να ειναι, δεν γραφει κατι).  Δεν ειναι επικινδυνο που δεν εχει τσιμεντο? Αμα θελει ο κλεφτης (χτυπα ξυλο), σπαει την κασα και ερχεται επαφη με την βεργες και τις κοβει και πεφτει ολη η κασα, σωστα?

διπλης θωρακισης δεν μπορει, διπλου ονειρου ισως...

τουρκικος αφαλος = για πεταμα (και κολλαει στο 2μηνο & τον ανοιγουν οπως τους κ2, κ22, κ64)

η κλειδαρια ειναι securemme και η εκδοση που δεν εχει καταπελτη (λογικα 2στροφη ή 3στροφη / κλακ κλακ {κλακ})

το securemme defender δεν ειναι για πεταμα αλλα με πλαστικο που συγκρατει το ροτορα δεν πας για ξυλωμα κασας, το defender ειναι πιο απλο να κοπει.

7 ώρες πριν, john_petrucci7 είπε

Πέτυχα αυτό το ποστ. Αυτό εννοείς??

IMG_20190401_012803.jpg

καλο ειναι κι αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, john_petrucci7 είπε

Πως το εννοεις το δαχτυλιδι εσυ??παιζει κανα παραδειγμα να εχουμε και μια εικονα???

εισαι περιεργος φιλε... :D  :P 

υγ - δεν εχω φωτο γιατι καθε φορα μου παιρνει 20' να ανοιξω μια τραβηχτη & τσατιζομαι.. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εξοχικη κατοικια καπου στην επαρχια υπαρχει αυτη η πορτα εγκατεστημενη η οποια οπως καταβαινω πρεπει να ειναι pvc.

Φανταζομαι οτι ως πορτα δεν προσφερει καμια ασφαλεια? Θα προτεινατε αλλαγη κλειδαριας με κατι συγκεκριμενο η ακομα καλυτερα, αλλαγη πορτας και εαν να εχετε καποιες προτασεις; (σημειωτεον οτι ειναι στο σημειο που ειναι η πορτα βρεχεται απο βροχη) .

IMG_20190313_123938.jpg.7f960299493e3747b1f7dbf957b3dc39.jpg

IMG_20190313_123835.jpg.68abc2261d5f823cc9d45bbda482ca86.jpg

IMG_20190313_123950.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, CptBill είπε

σε εξοχικη κατοικια καπου στην επαρχια υπαρχει αυτη η πορτα εγκατεστημενη η οποια οπως καταβαινω πρεπει να ειναι pvc.

Φανταζομαι οτι ως πορτα δεν προσφερει καμια ασφαλεια? Θα προτεινατε αλλαγη κλειδαριας με κατι συγκεκριμενο η ακομα καλυτερα, αλλαγη πορτας και εαν να εχετε καποιες προτασεις; (σημειωτεον οτι ειναι στο σημειο που ειναι η πορτα βρεχεται απο βροχη) .

IMG_20190313_123938.jpg.7f960299493e3747b1f7dbf957b3dc39.jpg

IMG_20190313_123835.jpg.68abc2261d5f823cc9d45bbda482ca86.jpg

IMG_20190313_123950.jpg

μονο εναν σοβαροτερο κυλινδρο γυρω στα 50-60 ευρω χρειαζεσαι.

γιατι ν'αλλαξεις μια αλουμινοπορτα με κλειδαρια 3-5 κλειδωματων ;

αν φυσικα περισσευει χρημα, προχωρας σε θωρακισμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, JMc7 είπε

μονο εναν σοβαροτερο κυλινδρο γυρω στα 50-60 ευρω χρειαζεσαι.

γιατι ν'αλλαξεις μια αλουμινοπορτα με κλειδαρια 3-5 κλειδωματων ;

αν φυσικα περισσευει χρημα, προχωρας σε θωρακισμενη.

thanks. Οχι, δεν υπαρχει η οικονομικη ανεσα για πορτα, οποτε προτιμω σε πρωτη φαση αλλαγη κλειδαριας.

μεγεθος κυλινδρου πως μπορω να καταλαβω; πρεπει να βγαλω τον υπαρχον κυλινδρο;

Προτασεις για νεο κυλινδρο (φανταζομαι εχουν χιλιοειπωθει στο παρελθον αλλα ας ρωτησω και εγω 😛 )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CptBill είπε

thanks. Οχι, δεν υπαρχει η οικονομικη ανεσα για πορτα, οποτε προτιμω σε πρωτη φαση αλλαγη κλειδαριας.

μεγεθος κυλινδρου πως μπορω να καταλαβω; πρεπει να βγαλω τον υπαρχον κυλινδρο;

Προτασεις για νεο κυλινδρο (φανταζομαι εχουν χιλιοειπωθει στο παρελθον αλλα ας ρωτησω και εγω 😛 )

40x40 τον βλεπω αλλα δεν ειμαι σιγουρος. ξεβιδωνεις τον κυλινδρο, τον βγαζεις & τον μετρας :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, JMc7 είπε

40x40 τον βλεπω αλλα δεν ειμαι σιγουρος. ξεβιδωνεις τον κυλινδρο, τον βγαζεις & τον μετρας :D 

στο ευρος των 50 ευρω σε 40χ40 τι παιζει ως επιλογες;

σε κανα τριημερο που θα ειμαι εκει θα ξερω ακριβες μεγεθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...