Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, JMc7 είπε

η iseo ομως πρεπει να βρεθει τιμιος κλειδαρας να περασει της νεας γενιας με το διπλο καταπελτη & η mottura παλι τη νεα σειρα με ολα τα γραναζια μεταλλικα.

Μιλούσα κυρίως για αυτούς που έχουν ήδη κάποια από τις 2 ή σε περίπτωση που η προσφορά που έχουν επιλέξει βάζει αναγκαστικά μια απ' τις 2. Δεν είναι τόσο αναγκαία θαρρώ η αλλαγή σε αυτές τις περιπτώσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, powerup είπε

Προτασεις για αγορες κυλινδρων

13 Φεβρουαρίου από swayback

 Προτείνω αυτούς (με αυτή τη σειρά προτίμησης: καλύτερος ->χειρότερος): EVVA 4KS, Abloy Protec 2. (περίεργη αίσθηση κατά την χρήση) , Kaba ExperT. Και Mul-T-Lock MT5+ 3+1+1έκδοση, αν σε ενδιαφέρει να μπορείς άμεσα να αλλάξεις τον συνδυασμό του κυλίνδρου, σε περίπτωση που χάσεις κάποιο κλειδί ή έχεις δώσει κλειδί σε "λάθος" άτομο. Δηλαδή μπορείς να ακυρώσεις μόνος σου τα παλιά κλειδιά και απλά μετά πληρώνεις για τα νέα αντίγραφα, χωρίς να χρειαστεί να αλλάξεις τον κύλινδρο.

Αν πήγαινα σε Cisa, θα επέλεγα τουλάχιστον Cisa Astral S. Ο Astral Tekno ουσιαστικά είναι ένας πατενταρισμένος Astral (με προστασία από ανεξέλεγκτη αναπαραγωγή κλειδιών) απλά ποιοτικά είναι κατώτερος από Astra S. Θα τον έβγαζα εκτός. Ο AGB Scudo 9000 είναι ανώτερος από Astral S και Astral Tekno. Τα μείον του είναι ότι δεν έχει προστασία αντιγραφής κλειδιών και ότι το κλειδί μπαίνει και βγαίνει λίγο δύσκολα γιατί έχει πολλές μπίλιες μέσα (έως 17 αν θυμάμαι καλά)

Επεξ/σία 13 Φεβρουαρίου από swayback

Καλή κλειδαριά:

Σενάριο Α:

  • Κλειδαριά Omega Plus (με πλάκα μαγγανίου οπωσδήποτε ή ιδανικά, με defender για Omega Plus).
    Σενάριο Β:
  • Κλειδαριά κυλίνδρου γραναζωτή με διπλό καταπέλτη: Cisa Revolution Pro ή Mul-T-Lock LOS
  • Κύλινδρο (με σειρά προτίμησης): Abloy Protec 2 ή EVVA 4KS ή Kaba ExperT ή Mul-T-Lock MT5+ ή EVVA ICS ή AGB Scudo DCK
  • Defender: Disec Monolito Rok (BD200) ή Disec Diamond (BKD250)

Επεξ/σία Τετάρτη στις 11:26 μμ από swayback

Είπα λοιπόν να δοκιμάσω να αλλάξω τον ρότορα, με έναν που αντί για σχισμή, έχει μία τρύπα στο κέντρο. Πειραματίστηκα αρχικά στην κλειδαριά ενός φίλου, που έχει Abloy Protec 2 Hardened και Disec Diamond BKD250. H διαφορά ήταν αισθητή. Το κλειδί γυρνάει αρκετά πιο άνετα. Βασικά, είναι σαν να μην έχει καν defender μιας και η τρύπα στον ρότορα, επιτρέπει στο κλειδί να γυρίζει, χωρίς να γυρίζει μαζί και ο ρότορας. Το δοκίμασα και σε μερικές ακόμα πόρτες ασφαλείας με πιο απλά defenders και είδα κι εκεί διαφορά.

Εξακολουθούν να υπάρχουν τα μικρά κολληματάκια αν γυρνάμε το κλειδί βιαστικά (κάτι που οφείλεται στον μηχανισμό του Abloy και τις ιδιομορφίες του), αλλά σίγουρα ο ρότορας με τρύπα βελτιώνει αρκετά την κατάσταση.

τις 12/2/2019 στις 11:10 ΜΜ, pintourikio είπε

Από τις τοπ επιλογές είναι οι εξής με τυχαία σειρά:

Mottura c48, abloy protec 2(περίεργη αίσθηση κατά την χρήση), agb scuddo dck, kaba expert, cisa rs3s (αρκετά ακριβά τα αντίγραφα), mul t lock mt5+, WinkHaus X-tra, evva ics, mauer new wave 5, iseo r90.

 

Στην τιμη περιξ των 50 € εχουμε τις εξης επιλογες  με βαση την αξιοπιστια

1) AGB scudo 9000μείονεκτημα  του είναι ότι δεν έχει προστασία αντιγραφής κλειδιών και ότι το κλειδί μπαίνει και βγαίνει λίγο δύσκολα γιατί έχει πολλές μπίλιες μέσα (έως 17 )

2) Evva Eps ( μειονεκτημα :δινει μονο 3 κλειδια )   

3) Cisa Astral S

Aν εχετε κι αλλες προτασεις ή εχουν καποια αλλα  μειωνεκτηματα ή διαφωνειται στη σειρα  μπορειτε να προτεινετε

20 ώρες πριν, powerup είπε

 

:

Επεξ/σία από powerup
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, powerup είπε

Στην τιμη περιξ των 50 € εχουμε τις εξης επιλογες  με βαση την αξιοπιστια

1) AGB scudo 9000μείονεκτημα  του είναι ότι δεν έχει προστασία αντιγραφής κλειδιών και ότι το κλειδί μπαίνει και βγαίνει λίγο δύσκολα γιατί έχει πολλές μπίλιες μέσα (έως 17 )

2) Evva Eps ( μειονεκτημα :δινει μονο 3 κλειδια )   

3) Cisa Astral S

Aν εχετε κι αλλες προτασεις ή εχουν καποια αλλα  μειωνεκτηματα ή διαφωνειται στη σειρα  μπορειτε να προτεινετε

:

2. δινει οσα κλειδια θελει ο πελατης ή ο επαγγελματιας που τον παραγγελνει απο τον αντιπροσωπο.

3. υπαρχουν 2 εκδοσεις & σπανια 3 / χωρις καμια πιστοποιηση, με πιστοποιηση bkp & με πιστοποιηση skg και με τα 2 μαζι.

13 ώρες πριν, pintourikio είπε

Μιλούσα κυρίως για αυτούς που έχουν ήδη κάποια από τις 2 ή σε περίπτωση που η προσφορά που έχουν επιλέξει βάζει αναγκαστικά μια απ' τις 2. Δεν είναι τόσο αναγκαία θαρρώ η αλλαγή σε αυτές τις περιπτώσεις. 

αν μιλαμε για ελλαδα, ναι :D 

κανενας λογος αλλαγης απο iseo / mottura σε κατι αλλο. επωνυμες κλειδαριες & αρκετα αξιοπιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

σε αναζητηση νεας πόρτας και εγώ πήρα τις εξής προσφορές σμρ και θα ήθελα την γνώμη σας:

1) Blokaport: Mod. Standard (κλασσης 4 από το ΕΜΠ μου είπε) με τα εξής βασικά χαρακτηριστικά
    εξωτερικά ηλεκτρογαλβανισμένο ατσάλι 10/10mm, 20/10mm πρόσθετη ατσάλινη πλάκα προστασίας της κλειδαριάς σε όλο το καθετο τμήμα της πόρτας, 6 σταθερά και 10 κινητά έμβολα, σύρτης περιορισμένου ανοίγματος.

Κλειδαριά κλπ: Mul-t-lock Los, iseo R50 και defender (δεν μου είπε ποιο, κάποιο απλό φαντάζομαι)

τιμή γύρω στα 750 με φπα μέσα και τοποθέτηση με τσιμεντάρισμα.

 

2) Portablock Rock με cisa revo pro, cisa ap4s, cisa defender, τσιμεντάρισμα . τιμή με φυσικό καπλαμά και όχι laminate 850+φπα τοποθετημένη

 

3) Paliouras, πόρτα dierre sparta 17 με κλειδαριά και κύλινδρο dierre new power νομίζω στα 600 τελική τιμη τοποθετημένη (αυτή η προσφορά παίζει στο site του)

 

θα ρωτήσω και αλλού φυσικά αλλά μεχρι τώρα η rock μου φάνηκε η πιο σοβαρή κατασκευή με το "μειονέκτημα" της τιμής αφού φτανει γυρω στα 950-1000 τελική

αν παίζει κάποιο ρόλο η περιοχή είναι χαλάνδρι-μαρούσι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, jim_nav είπε

Καλησπέρα παιδιά,

σε αναζητηση νεας πόρτας και εγώ πήρα τις εξής προσφορές σμρ και θα ήθελα την γνώμη σας:

1) Blokaport: Mod. Standard (κλασσης 4 από το ΕΜΠ μου είπε) με τα εξής βασικά χαρακτηριστικά
    εξωτερικά ηλεκτρογαλβανισμένο ατσάλι 10/10mm, 20/10mm πρόσθετη ατσάλινη πλάκα προστασίας της κλειδαριάς σε όλο το καθετο τμήμα της πόρτας, 6 σταθερά και 10 κινητά έμβολα, σύρτης περιορισμένου ανοίγματος.

Κλειδαριά κλπ: Mul-t-lock Los, iseo R50 και defender (δεν μου είπε ποιο, κάποιο απλό φαντάζομαι)

τιμή γύρω στα 750 με φπα μέσα και τοποθέτηση με τσιμεντάρισμα.

2) Portablock Rock με cisa revo pro, cisa ap4s, cisa defender, τσιμεντάρισμα . τιμή με φυσικό καπλαμά και όχι laminate 850+φπα τοποθετημένη

3) Paliouras, πόρτα dierre sparta 17 με κλειδαριά και κύλινδρο dierre new power νομίζω στα 600 τελική τιμη τοποθετημένη (αυτή η προσφορά παίζει στο site του)

θα ρωτήσω και αλλού φυσικά αλλά μεχρι τώρα η rock μου φάνηκε η πιο σοβαρή κατασκευή με το "μειονέκτημα" της τιμής αφού φτανει γυρω στα 950-1000 τελική

αν παίζει κάποιο ρόλο η περιοχή είναι χαλάνδρι-μαρούσι

Αν ενδιαφέρεσαι να πάρεις κ άλλη προσφορά, ρίξε και μια ματιά στη Porta Nova που είναι σχετικά κοντά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jim_nav είπε

Καλησπέρα παιδιά,

σε αναζητηση νεας πόρτας και εγώ πήρα τις εξής προσφορές σμρ και θα ήθελα την γνώμη σας:

1) Blokaport: Mod. Standard (κλασσης 4 από το ΕΜΠ μου είπε) με τα εξής βασικά χαρακτηριστικά
    εξωτερικά ηλεκτρογαλβανισμένο ατσάλι 10/10mm, 20/10mm πρόσθετη ατσάλινη πλάκα προστασίας της κλειδαριάς σε όλο το καθετο τμήμα της πόρτας, 6 σταθερά και 10 κινητά έμβολα, σύρτης περιορισμένου ανοίγματος.

Κλειδαριά κλπ: Mul-t-lock Los, iseo R50 και defender (δεν μου είπε ποιο, κάποιο απλό φαντάζομαι)

τιμή γύρω στα 750 με φπα μέσα και τοποθέτηση με τσιμεντάρισμα.

2) Portablock Rock με cisa revo pro, cisa ap4s, cisa defender, τσιμεντάρισμα . τιμή με φυσικό καπλαμά και όχι laminate 850+φπα τοποθετημένη

3) Paliouras, πόρτα dierre sparta 17 με κλειδαριά και κύλινδρο dierre new power νομίζω στα 600 τελική τιμη τοποθετημένη (αυτή η προσφορά παίζει στο site του)

θα ρωτήσω και αλλού φυσικά αλλά μεχρι τώρα η rock μου φάνηκε η πιο σοβαρή κατασκευή με το "μειονέκτημα" της τιμής αφού φτανει γυρω στα 950-1000 τελική

αν παίζει κάποιο ρόλο η περιοχή είναι χαλάνδρι-μαρούσι

1. Bloka Port Model Standard = Class 3, όχι 4. Μήπως σου είπε για το model Power;

Επίσης, απέφυγε τον Iseo R50. Έχουμε ήδη κρούσματα. Από αυτούς που έχει στο site, μη σου πω θα προτιμούσα τον ABUS Pfaffenhain σε σχέση με τον R50.

2. Η Rock της PortaBlock έχει την καλύτερη θωράκιση από τις 3 που ανέφερες. Έχω ένσταση για τον κύλινδρο και το defender. Θα απέφευγα τον Cisa AP4S γιατί έχει "φορεθεί" πάρα πολύ (έχει τοποθετηθεί σε πολλές πόρτες δηλαδή) και σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Συν ότι δεν έχει και κάτι ιδιαίτερο. Πάνω-κάτω ίδια χαρακτηριστικά ασφαλείας με τον Iseo R50 έχει. Και το defender είναι πολύ απλό και δεν ταιριάζει σε πόρτα των 900~950€. Καλή πόρτα κατά τα άλλα, ενισχυμένη και με καλή κλειδαριά.

3. Η Dierre Sparta 17 είναι απλή πόρτα. Το μόνο καλό στην περίπτωση της Dierre, είναι το χαμηλό κόστος που σου επιτρέπει να αγοράσεις και να της βάλεις έναν κορυφαίο κύλινδρο (120~150€). Ο οποίος θα είναι κλάσεις ανώτερος από Iseo R50, Cisa AP4S, Dierre New Power, κ.λπ..

 

Σαφώς υπάρχουν και καλύτερες πόρτες. Το θέμα είναι τί budget έχεις περίπου. Επίσης, θες πόρτα για δικό σου διαμέρισμα/σπίτι ή για σπίτι που νοικιάζεις;

Επεξ/σία από swayback
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pintourikio είπε

Αν ενδιαφέρεσαι να πάρεις κ άλλη προσφορά, ρίξε και μια ματιά στη Porta Nova που είναι σχετικά κοντά σου.

το έχω υπόψη μου να περάσω και απο εκεί

34 λεπτά πριν, swayback είπε

1. Bloka Port Model Standard = Class 3, όχι 4. Μήπως σου είπε για το model Power;

Επίσης, απέφυγε τον Iseo R50. Έχουμε ήδη κρούσματα. Από αυτούς που έχει στο site, μη σου πω θα προτιμούσα τον ABUS Pfaffenhain σε σχέση με τον R50.

2. Η Rock της PortaBlock έχει την καλύτερη θωράκιση από τις 3 που ανέφερες. Έχω ένσταση για τον κύλινδρο και το defender. Θα απέφευγα τον Cisa AP4S γιατί έχει "φορεθεί" πάρα πολύ (έχει τοποθετηθεί σε πολλές πόρτες δηλαδή) και σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Συν ότι δεν έχει και κάτι ιδιαίτερο. Πάνω-κάτω ίδια χαρακτηριστικά ασφαλείας με τον Iseo R50 έχει. Και το defender είναι πολύ απλό και δεν ταιριάζει σε πόρτα των 900~950€. Καλή πόρτα κατά τα άλλα, ενισχυμένη και με καλή κλειδαριά.

3. Η Dierre Sparta 17 είναι απλή πόρτα. Το μόνο καλό στην περίπτωση της Dierre, είναι το χαμηλό κόστος που σου επιτρέπει να αγοράσεις και να της βάλεις έναν κορυφαίο κύλινδρο (120~150€). Ο οποίος θα είναι κλάσεις ανώτερος από Iseo R50, Cisa AP4S, Dierre New Power, κ.λπ..

Σαφώς υπάρχουν και καλύτερες πόρτες. Το θέμα είναι τί budget έχεις περίπου. Επίσης, θες πόρτα για δικό σου διαμέρισμα/σπίτι ή για σπίτι που νοικιάζεις;

1.Το φυλλάδιο που μου έδωσε αναφέρει για το Standard μοντέλο κλάσση 4 και εμένα εντυπωση μου έκανε. Σχετικά με τον κύλινδρο όμως ήταν αρκετά ευέλικτος, μου είπε βάζουμε οτι θες. ρώτησα για RS3S ή ΜΤ5+ μου είπε +150 ευρώ περίπου αντι για +60 που δίνει τον R50. Επίσης για την κλειδαριά μου είπε οτι έχει και μια Fiamm με διπλό καταπέλτη στα ίδια λεφτά με την Los.

2. RS3S αντί για τον AP4S μου είπε +70Ε. Δεν βάζει κάποιον άλλο όμως μόνο αυτούς τους 2.

το budget είναι γύρω στα 700-750ευρώ με όλα μέσα. η πόρτα είναι για δικό μου διαμέρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jim_nav είπε

το έχω υπόψη μου να περάσω και απο εκεί

1.Το φυλλάδιο που μου έδωσε αναφέρει για το Standard μοντέλο κλάσση 4 και εμένα εντυπωση μου έκανε. Σχετικά με τον κύλινδρο όμως ήταν αρκετά ευέλικτος, μου είπε βάζουμε οτι θες. ρώτησα για RS3S ή ΜΤ5+ μου είπε +150 ευρώ περίπου αντι για +60 που δίνει τον R50. Επίσης για την κλειδαριά μου είπε οτι έχει και μια Fiamm με διπλό καταπέλτη στα ίδια λεφτά με την Los.

2. RS3S αντί για τον AP4S μου είπε +70Ε. Δεν βάζει κάποιον άλλο όμως μόνο αυτούς τους 2.

το budget είναι γύρω στα 700-750ευρώ με όλα μέσα. η πόρτα είναι για δικό μου διαμέρισμα

1. Άρα BlokaPort = 690 και μετά +60 για R50 ή +150 για RS3S ή MT5+. Αν και ξεπερνάς το budget σου κατά ~100€, είναι αρκετά καλή επιλογή στα ~850€ με RS3S/ΜΤ5+. Δεδομένου ότι είναι ευέλικτος, όπως λες, θα ρώταγα πόσα θέλει για να βάλει για defender το Disec Monolito Rok BD200 (defender των 40~50€). Βέβαια ανεβαίνει κι άλλο το budget έτσι, αλλά μετά θα είσαι σε πολύ καλό επίπεδο.
 

2. Δηλαδή πας στα 1140€ (με ΦΠΑ μέσα). Καμία σχέση με το budget σου. Και πάντα με απλό defender των 20~30€. Αν είναι να δώσεις τόσα, παίρνεις Παραγωγικό τύπο, του βάζεις και EVVA 4KS και είσαι σε άλλο επίπεδο μετά. 

Αν δεν θες να ασχοληθείς πολύ, η BlokaPort στα ~850€ με RS3S ή MT5+ (και ιδανικά με defender Disec BD200), είναι δυνατή επιλογή. 
 

Εναλλακτικά, μου έρχονται δύο σενάρια:

Α. Atros με κύλινδρο KESO 8000 = ~750€ (με ΦΠΑ μέσα)

Β. Atros = 560+ΦΠΑ = ~695€ (τόσο κάνει χωρίς KESO 8000). Μετά παίρνεις έναν EVVA 4KS ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ και βάζεις στη πόρτα. Τελικό κόστος = ~850€
 

Πέρνα και από PortaNova μπας και πάρεις καμιά ενδιαφέρουσα προσφορά. Έχουν 3 μοντέλα θωράκισης. Στα 700~750€ που δίνεις, μάλλον θα πάρεις προσφορά για Class 2 αλλά έτσι ίσως να έχεις περιθώριο επιλογής δυνατού κυλινδρου. Υπάρχει και το μοντέλο θωράκισης Class 3, αλλά εκεί δύσκολα παίρνεις και καλό κύλινδρο. Από κυλίνδρους, λογικά Iseo θα προσπαθήσουν να σπρώξουν κι αυτοί. Εσύ ρώτα ποιους Mottura βάζουν. Ιδανικά ρώτησε για Mottura C48 αλλά συγκράτησε και τους άλλους που θα σου προτείνουν.
 

Χαλάνδρι έχει κατάστημα SteelDoor αλλά δεν νομίζω έχει κάτι ενδιαφέρον στο budget σου. Στον αναφέρω όμως, μπας και σε ενδιαφέρει.
 

Συνοψίζοντας: 

Δεν θες να ασχοληθείς πολύ = πήγαινε BlokaPort με RS3S/MT5+ (και καλύτερο defender αν θες/μπορείς).

Αν θες να δεις και τι άλλο υπάρχει, δες και τις άλλες επιλογές που έγραψα (Siamo, PortaNova, SteelDoor).


Τέλος έχε υπόψη ότι κλειδιά για Cisa RS3S και Mottura C48, βγαίνουν κατόπιν παραγγελίας (σε 1-2 βδομάδες - ίσως και παραπάνω) γιατί βγαίνουν μόνο από το εργοστάσιο της εταιρείας στην Ιταλία και το κόστος ανά κλειδί είναι υψηλό. Για RS3S είναι 50+€/κλειδί. Πέραν του κόστους και του χρόνου έκδοσης κλειδιών, όλο αυτό είναι στα υπέρ (από άποψη ασφάλειας).

Επεξ/σία από swayback
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ψάχνω για αφαλό κλειδαριάς διπλής ενέργειας με προστασία αντιγραφής κλειδιών και να έχει 5 κλειδιά. Τώρα έχω mauer και την αλλάζω μόνο και μόνο για να βάλω διπλής ενέργειας. Έχω δει τα εξής: ABLOY Protect 2 και CISA RS3 S . Ποια πιστεύετε είναι καλύτερη  επιλογή ; Ανεξαρτήτως χρημάτων έχετε να προτείνετε κάτι άλλο, με κριτήριο μόνο την ασφάλεια και να είναι διπλής ενέργειας. Ευχαριστώ...

Επεξ/σία από cambo99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον abloy πήγαινε! Τοπ επιλογή.

Με τον cisa βγάζεις αντίγραφα μόνο στην Ιταλία. 40€ περίπου για ένα κλειδί και χρόνος 15 - 30 μέρες. ( Στην portablock μου είχαν πει για περιστατικό 40 ημερών) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, cambo99 είπε

Καλησπέρα ψάχνω για αφαλό κλειδαριάς διπλής ενέργειας με προστασία αντιγραφής κλειδιών και να έχει 5 κλειδιά. Τώρα έχω mauer και την αλλάζω μόνο και μόνο για να βάλω διπλής ενέργειας. Έχω δει τα εξής: ABLOY Protect 2 και CISA RS3 S . Ποια πιστεύετε είναι καλύτερη  επιλογή ; Ανεξαρτήτως χρημάτων έχετε να προτείνετε κάτι άλλο, με κριτήριο μόνο την ασφάλεια και να είναι διπλής ενέργειας. Ευχαριστώ...

evva eps, ics, 4ks

cisa tekno, ap4s, rs3s

abloy protec²

winkhaus n-tra, x-tra

ifam wx1000

ολα τα παραπανω ειναι διπλης ενεργειας & καλυτερα απο τον mauer που εχεις.

18 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Στον abloy πήγαινε! Τοπ επιλογή.

Με τον cisa βγάζεις αντίγραφα μόνο στην Ιταλία. 40€ περίπου για ένα κλειδί και χρόνος 15 - 30 μέρες. ( Στην portablock μου είχαν πει για περιστατικό 40 ημερών) 

30 εργασιμες. κοστος κλειδιου 60€

συμφωνω οτι ο abloy ειναι η καλυτερη λυση μαζι με τον 4ks. φυσικα ο abloy σε πολυ καλυτερη τιμη ακομη και με αλλαγη ροτορα στο defender.

Επεξ/σία από JMc7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, JMc7 said:

evva eps, ics, 4ks

cisa tekno, ap4s, rs3s

abloy protec²

winkhaus n-tra, x-tra

ifam wx1000

ολα τα παραπανω ειναι διπλης ενεργειας & καλυτερα απο τον mauer που εχεις.

30 εργασιμες. κοστος κλειδιου 60€

Σ'ευχαριστώ για τις προτάσεις. Θεωρείς τους evva πολύ καλύτερους από τον abloy ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cambo99 είπε

Σ'ευχαριστώ για τις προτάσεις. Θεωρείς τους evva πολύ καλύτερους από τον abloy ;

ειναι πιο ευχρηστος ο evva 4ks. oι eps / ics θεωρω πως ειναι ελαφρως κατωτεροι οποτε δε συζηταμε.

στα 120€ που παιζει ο abloy με 5 κλειδια + 5 καπελα νομιζω ειναι μονοδρομος. βαλε και 10€ για ενα ροτορακι να μη σε δυσκολεψει. 

ε, στα 130€ καταλαβαινεις δεν παιζει τιποτα καλυτερο για αλλα 10 χρονια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, JMc7 said:

ειναι πιο ευχρηστος ο evva 4ks. oι eps / ics θεωρω πως ειναι ελαφρως κατωτεροι οποτε δε συζηταμε.

στα 120€ που παιζει ο abloy με 5 κλειδια + 5 καπελα νομιζω ειναι μονοδρομος. βαλε και 10€ για ενα ροτορακι να μη σε δυσκολεψει. 

ε, στα 130€ καταλαβαινεις δεν παιζει τιποτα καλυτερο για αλλα 10 χρονια.

Οπότε μιλάμε κυρίως για evva 4ks vs abloy . Πάντως και στην τιμή δεν ξεφεύγει πολύ ο evva. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...