Προς το περιεχόμενο

Πόρτες ασφαλείας - Κλειδαριές Ασφαλείας (Να κλειδώνετε τις πόρτες ασφαλείας VOL. 2)


swayback

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, aggelos 2 είπε

Χαιρετω την παρεα.Ποια η γνωμη σας για τα συρομενα καγκελα ασφαλειας στα παραθυρα και στις μπαλκονοπορτες; Αξιζει η επενδυση; Εχετε καποιον αξιοπιστο επαγγελματια να μου δωσει προσφορα; Μενω Αθηνα, βορεια προαστια.Ευχαριστω.

ΥΓ Ο mclein που χαθηκε ρε παιδια;

Μέχρι να απαντήσουν κάποιοι πιό έμπειροι, εκτιμώ ότι είναι σαφώς καλύτερα από το καθόλου.

Αυτό που θέλω να ψάξω, είναι για τα μοντέλα που ανοίγουν κιόλας όταν ξεκλειδώσουν και μαζέψουν (σαν παντζούρια) προκειμένου να μην πιάνουν χώρο αριστερά-δεξιά, εάν θεωρούνται ίδιου βαθμού ασφαλείας με τα "Μόνο Συρρόμενα" ή εάν εξαιτίας τού πρόσθετου μηχανισμού με το άνοιγμα, έχουν γίνει πιό ευάλωτα...

Επεξ/σία από jajavax
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, aggelos 2 είπε

Χαιρετω την παρεα.Ποια η γνωμη σας για τα συρομενα καγκελα ασφαλειας στα παραθυρα και στις μπαλκονοπορτες; Αξιζει η επενδυση; Εχετε καποιον αξιοπιστο επαγγελματια να μου δωσει προσφορα; Μενω Αθηνα, βορεια προαστια.Ευχαριστω.

ΥΓ Ο mclein που χαθηκε ρε παιδια;

Οπως λεει και ο φιλος απο το τιποτα σιγουρα..ο mclein εδω ειναι απλα πρεπει να τον εντοπισεις κιολας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aggelos 2 είπε

Χαιρετω την παρεα.Ποια η γνωμη σας για τα συρομενα καγκελα ασφαλειας στα παραθυρα και στις μπαλκονοπορτες; Αξιζει η επενδυση; Εχετε καποιον αξιοπιστο επαγγελματια να μου δωσει προσφορα; Μενω Αθηνα, βορεια προαστια.Ευχαριστω.

ΥΓ Ο mclein που χαθηκε ρε παιδια;

δε συζητειται οτι ειναι απο τις καλυτερες λυσεις, αν δε σε ενοχλει το αισθητικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τ

4 λεπτά πριν, JMc7 είπε

δε συζητειται οτι ειναι απο τις καλυτερες λυσεις, αν δε σε ενοχλει το αισθητικο.

Το αισθητικο ειναι το τελευταιο που με νοιαζει. Κανα καλο μαστορα γνωριζει κανεις να παρω προσφορα; Κοιταξα λιγο στο google, αλλα ειναι τοσοι πολλοι που βαζουν καγκελα και δε ξερω ποιος αξιζει και ποιος οχι...

Επεξ/σία από aggelos 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλάμε για μπαλκονόπορτες.

Πέρα από την εταιρία, τι θα πρέπει να κοιτάξω σε μια πόρτα κουζίνας (οδηγεί σε μπαλκόνι πρώτου ορόφου); Τι κλειδαριά να έχει (κάπου είχα διαβάσει τριών σημείων);
Αν δεν κάνω λάθος ο alejandro έχει σχέση με κοθφώματα, οπότε μάλλον για τζάμια κτλ καλύτερα να ρωτήσουμε σε άλλο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, thodoris1985 είπε

Μιας και μιλάμε για μπαλκονόπορτες.

Πέρα από την εταιρία, τι θα πρέπει να κοιτάξω σε μια πόρτα κουζίνας (οδηγεί σε μπαλκόνι πρώτου ορόφου); Τι κλειδαριά να έχει (κάπου είχα διαβάσει τριών σημείων);
Αν δεν κάνω λάθος ο alejandro έχει σχέση με κοθφώματα, οπότε μάλλον για τζάμια κτλ καλύτερα να ρωτήσουμε σε άλλο θέμα;

3 τουλαχιστον σημειων (εξαρταται απο το προφιλ), με καλυτερη λυση τη στιγμη αυτη, τη γραναζωτη της Cisa που εχει κ καταπελτη σε περιπτωση που εχει καποιος δυναμη να σπασει τον κυλινδρο απ'εξω & αν υπαρχει χρημα, ενας ατσαλινος κυλινδρος τυπου agb9000 / cisa astral s/ evva eps.

οσο για τα τζαμια, καλο ειναι να ειναι τριπλεξ.

22 λεπτά πριν, aggelos 2 είπε

Τ

Το αισθητικο ειναι το τελευταιο που με νοιαζει. Κανα καλο μαστορα γνωριζει κανεις να παρω προσφορα; Κοιταξα λιγο στο google, αλλα ειναι τοσοι πολλοι που βαζουν καγκελα και δε ξερω ποιος αξιζει και ποιος οχι...

δυστυχως για καγκελα δε γνωριζω αλλα μου αρεσουν κ εχω κι εγω μια πατεντα σε μια συρομενη κατασκευη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα έναν ενδεικτικά και έπεσα πάνω στην αντιπάθειά μου : Τους μεντεσέδες γμτ !!! 

Οι συρρόμενες που ανοίγουν 180 μοίρες, φαίνεται  ότι έχουν τους μεντεσέδες απ' έξω : http://www.tsianakas.com.gr/ptisomena_kagkela.html

ptisomena_kagkela_5.jpg.6684d01d4523b908ac8967973ff3cdd4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, aggelos 2 είπε

ΥΓ Ο mclein που χαθηκε ρε παιδια;

Εδω ειναι.  Αλλαξε ελαφρως το nickname  σε JMc7 🙂

Επεξ/σία από ringboy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, ringboy είπε

Εδω ειναι.  Αλλαξε ελαφρως το nickname  σε JMc7 🙂

Thanks! Kαλα το ειχα ψιλιαστει...😜

Κακα τα ψεματα, αυτο το νημα χωρις mclein θα ηταν αναπηρο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια... εχω κλειδωθεί απέξω. Εχω την  omega plus και εχθές ζοριζε να μπει το κλειδί, έριξα wd40 ελπίζοντας να γλιστράει αλλά σήμερα φεύγοντας από το σπίτι ούτε μπορώ να κλείδωσω ούτε να ξεκλειδώσω....θα χρειαστώ νέα κλειδαρια; pls help

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Antonis31 είπε

Παιδιά βοήθεια... εχω κλειδωθεί απέξω. Εχω την  omega plus και εχθές ζοριζε να μπει το κλειδί, έριξα wd40 ελπίζοντας να γλιστράει αλλά σήμερα φεύγοντας από το σπίτι ούτε μπορώ να κλείδωσω ούτε να ξεκλειδώσω....θα χρειαστώ νέα κλειδαρια; pls help

Δες αν στο αυλάκι που έχει το κλειδί, μήπως έχει μαζέψει χνούδι, σκουπιδάκια, κ.λπ., και εμποδίζουν το κλειδί να μπει στην κλειδαριά.

Επίσης, έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα άλλα κλειδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, swayback είπε

Δες αν στο αυλάκι που έχει το κλειδί, μήπως έχει μαζέψει χνούδι, σκουπιδάκια, κ.λπ., και εμποδίζουν το κλειδί να μπει στην κλειδαριά.

Επίσης, έχεις δοκιμάσει κάποιο από τα άλλα κλειδιά;

Μπαίνει στην κλειδαριά όμως δεν γυρίζει το κλειδί δεξιά αριστερά 

Μόλις τώρα, Antonis31 είπε

Μπαίνει στην κλειδαριά όμως δεν γυρίζει το κλειδί δεξιά αριστερά 

Επίσης δοκίμασα 3 κλειδιά, κανένα δεν δούλεψε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Antonis31 είπε

Μπαίνει στην κλειδαριά όμως δεν γυρίζει το κλειδί δεξιά αριστερά 

Επίσης δοκίμασα 3 κλειδιά, κανένα δεν δούλεψε 

αναγκαστικα θα βαλεις το κιτρινο κλειδι ΜΗΠΩΣ και σωσεις την κατασταση.

επισης, ΟΙ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΔΕΝ ΛΙΠΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ WD-40....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...