Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

52 minutes ago, vasim said:

Έχω και εγώ πολλές απορίες σαν χρήστης εδώ και 1 χρόνο:
Τσιγαρίσια είναι η MTL?

υπάρχει ενδιάμεση με την MTL Και την πνευμονική; RDL τι είναι; 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα MTL με 0.3 αντίσταση γιατί όπως έχω πει πνευμονική που με οδήγησε κάποιος να κάνω πνίγηκα.  Θα το δοκιμάσω να δω τι θα λέει. Ελπίζω να μην τραβήξω καμένο (αφού λογικά τα βατ θα τα πάω ψηλότερα από 0.6Ω - 23W που κάνω σήμερα)..Heeeelp  

Τσιγαρίσια ναι MTL είναι (MTL= Mouth To Lung)

Η RDL είναι αυτο που είπες. Ενδιάμεσο. (RDL = Restricted Direct Lung. Δηλαδή ημιπνευμονικό)

Με τις πνευμονικές αντιστάσεις επειδή παίζεις σε πιο ψηλά Βατ, θες χαμηλότερη νικοτίνη. Αλλιώς πνίγεσαι όπως λες. Ή αν έχεις συνηθίσει με τσιγαρίσια.

Η κάθε αντίσταση έχει διαφορετικό εύρος λειτουργίας που ορίζει η εταιρία για να παίξει "σωστά" (βάση εργαστηριακών δοκιμών που κάνει). Εσύ αν δουλεύεις σε αυτό το εύρος δε θα φας καμμένη τζούρα. Υπόψιν ότι θέλει την σωστή προετοιμασία όπως όλες οι αντιστάσεις (θα γεμίσεις τη δεξαμενή με υγρό και θα αφήσεις την καινούργια αντίσταση να ποτίσει 10' τουλάχιστον πριν κάνεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 hours ago, michalis412 said:

Καλημερα προταση για mtl/rta επισκευασιμους ατμοποιητες τωρα χρησιμοποιω τον brunhilde

Alberich II, Dead Rabbit MTL, FEV κλώνο (εκτός αν βαστάει η τσέπη σου) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giannisopc είπε

kalhspera paides kseroume tpt gi auto to site www.ewsale.com ?

 

 

ελληνικα παρακαλω απαγορευονται τα γκρικλις, κριμα να διαγραφτει το σχολιο σου, κανε μια επεξεργασια. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια ατμιστής με επισκευάσιμους ατμοποιητές και απο το καλοκαιρι και μετα εμπλεξα με τα pod με προγεμισμενες καψουλες. Εχω το veev one και και το vuse pro λεω να παρω και τριτο κι ειμαι αναμεσα σε myblu2.0 ή Isson III της nobacco. Εχει καποιος αποψη για αυτα τα δυο σε σχεση με τα αλλα που εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Kos+@s said:

Χρόνια ατμιστής με επισκευάσιμους ατμοποιητές και απο το καλοκαιρι και μετα εμπλεξα με τα pod με προγεμισμενες καψουλες. Εχω το veev one και και το vuse pro λεω να παρω και τριτο κι ειμαι αναμεσα σε myblu2.0 ή Isson III της nobacco. Εχει καποιος αποψη για αυτα τα δυο σε σχεση με τα αλλα που εχω

Από όλα καλύτερο είναι το Isson αλλά και παλι καμία σχέση με αυτά που έκανες. Όλο διαρροές, δεν μπορείς να συνδυάσεις νικοτίνες με γεύσεις, χαλασμένες κάψουλες και τι να πρωτοπεις.. Καλύτερα πήγαινε σε pods τύπου Aspire G-Slim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Kos+@s said:

Τα εχω ολα αυτα αλλα τα βαρεθηκα! Με διαφορα το καλυτερο ειναι το νεο kiwi sparx

Ακόμα και αυτό? Τότε είχα από όλα αυτά δοκιμάσει τα πάντα και το μόνο που ήταν αξιοπρεπές ήταν το isson. Τα άλλα πραγματικά είναι δράμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Kos+@s said:

Τα εχω ολα αυτα αλλα τα βαρεθηκα! Με διαφορα το καλυτερο ειναι το νεο kiwi sparx

πήγα στο κατάστημα που αγοράζω υγρά και παρελκόμενα εδώ και χρόνια. Και το παιδί που το έχει με ρώτησε, ακόμα παιδεύεσαι να στήνεις αντιστάσεις ;( κάτοχος Brunhilde και Berserker V3) και του λέω τι να κάνω. Και μου πρότεινε το KIWI αυτό που είναι μαζί με το powerbank κοντά στα 60-65 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vassilis018 Αν θες την γνωμη μου.μην πεταξεις τοσα λεφτα για το power bank. Παρε με 18€ το απλο το στυλο που εχει μεγαλη μπαταρια 700mah και κατα την γνωμη μου καλυτερες αντιστασεις. Το kiwi με το power bank μονιμως προβληματα ειχε. Kiwi Sparx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, Kos+@s said:

@vassilis018 Αν θες την γνωμη μου.μην πεταξεις τοσα λεφτα για το power bank. Παρε με 18€ το απλο το στυλο που εχει μεγαλη μπαταρια 700mah και κατα την γνωμη μου καλυτερες αντιστασεις. Το kiwi με το power bank μονιμως προβληματα ειχε. Kiwi Sparx

Εννοείς να πάρω το Kiwi Spark ; Είναι ίδια η ποιότητα με το άλλο ; Και είναι refillable το tank ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vassilis018 είπε

πήγα στο κατάστημα που αγοράζω υγρά και παρελκόμενα εδώ και χρόνια. Και το παιδί που το έχει με ρώτησε, ακόμα παιδεύεσαι να στήνεις αντιστάσεις ;

Μια χαρα ειναι να στηνεις αντιστάσεις και να φτιάχνεις μονος σου τα υγρά σου, βγαίνει πολυ οικονομικά .☺️ Αυτο κανω και εγω τα τελευταία 7 χρονιά που ατμιζω. Επισης παίρνω τα σύρματα απο το εξωτερικό, βγαίνει ποιο φθηνα, βάσεις απο το φαρμακείο και για τις νικοτίνες επίσης αν το ψάξεις βρίσκεις οικονομικές. Αν θελεις "ανέσεις" τοτε φιλε μου θα τις πληρώσεις. Ετσι πάει. 🤷‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδια ποσοτητα και refillable tank. Ισχυει οι ετοιμες αντιστασεις ειναι οικονομικοτερες αλλα και απολαυστικοτερες! Παιρνεις καλυτερη γευση την φτιαχνεις οπως θες αλλα εχει ταλαιπωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...