Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, w95chris είπε

Θέλει προσοχή γιατί μπορεί σαν δοκιμή να σου αρέσουν οι γλυκές/φρουτώδες γεύσεις αλλά όταν ξεκινήσεις να δεις ότι τελικά δεν. Αυτό μόνο με δοκιμές το βρίσκεις.

Τώρα παίζει μεγάλο ρόλο τι θέλεις εσύ. Εγώ προτείνω το Aspire Veynom EX με αποσπώμενη μπαταρία και μεγάλη ποικιλία από αντιστάσεις. 

Θα σου βγει 40-45€ το κιτ και άλλα 10-12€ μπαταρία (προτείνω Molicel P45B. Γιατί στην αγορά κυκλοφορούν πολλές μαϊμού που είναι απαράδεκτες). 

Άρα με 70€ σου περισσεύουν για έξτρα ανιστάσεις και γεύση.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Οι αντιστάσεις θέλουν κι αυτές από,τι κατάλαβα δοκίμες μέχρι να βρεις πόσα ωμ σε καλύπτουν, σωστά;

Με τα watt πώς είναι η κατάσταση; Όσο περισσότερα watt τόσο περισσότερος καπνός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 minutes ago, zen3gr said:

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Οι αντιστάσεις θέλουν κι αυτές από,τι κατάλαβα δοκίμες μέχρι να βρεις πόσα ωμ σε καλύπτουν, σωστά;

Με τα watt πώς είναι η κατάσταση; Όσο περισσότερα watt τόσο περισσότερος καπνός;

Αν επιλέξεις αυτό που σου είπα έχεις αρκετές επιλογές να βρεις τι σου ταιριάζει. Από τσιγαρίσιες, μέχρι πνευμονικές.

Και όσο πιο πολλά watt, τόσο περισσότερος ατμός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, zen3gr said:

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Οι αντιστάσεις θέλουν κι αυτές από,τι κατάλαβα δοκίμες μέχρι να βρεις πόσα ωμ σε καλύπτουν, σωστά;

Με τα watt πώς είναι η κατάσταση; Όσο περισσότερα watt τόσο περισσότερος καπνός;

Επίσης μια πολύ καλή συσκευή που την έχω τώρα εδώ και 2 μήνες είναι η VooPoo Drag X2. Υποστηρίζει πνευμονικές και mtl τζούρες. Εκεί πάλι όλα μαζί στα 35 ευρώ + μπαταρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vasim είπε

Επίσης μια πολύ καλή συσκευή που την έχω τώρα εδώ και 2 μήνες είναι η VooPoo Drag X2. Υποστηρίζει πνευμονικές και mtl τζούρες. Εκεί πάλι όλα μαζί στα 35 ευρώ + μπαταρία

Καλή εναλλακτική και αυτή, ευχαριστώ, θα το κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή συσκευή το Drag X2 αλλά όχι για (κυρίως) πνευμονική χρήση.

Διότι θα θες τουλάχιστον έξτρα 2 μπαταρίες.

Συν ότι για τσιγαρίσια τζούρα ιδανικά θα θες την αντίστοιχη δεξαμενή με το πιο λεπτό στόμιο (για εμένα τεράστιο συν ότι χωράνε και οι δυο 5ml σε αντίθεση με το αρχικό Drag X).

Τέτοιες συσκευές με 18650 μπαταρία δεν αντέχουν πολλά watt με την έννοια ότι το φορτίο της μπαταρίας δε φτάνει για ολοήμερη χρήση με τίποτα.

Αλλά μιλάμε για πνευμονική χρήση. Δηλαδή 60+ watt.

Τουλάχιστον το βελτίωσαν και δε χάνει πλέον (τουλάχιστον όχι τόσο) υγρά.

Με το προηγούμενο Drag (και το H80s) ήθελες ένα πακέτο χαρτομάντηλα και μια αλλαξιά ρούχα γιατί γινόσουν χάλια.

Συν ότι το X2 έχει για εμένα καλύτερη γεύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, w95chris said:

Καλή συσκευή το Drag X2 αλλά όχι για (κυρίως) πνευμονική χρήση.

Διότι θα θες τουλάχιστον έξτρα 2 μπαταρίες.

Συν ότι για τσιγαρίσια τζούρα ιδανικά θα θες την αντίστοιχη δεξαμενή με το πιο λεπτό στόμιο (για εμένα τεράστιο συν ότι χωράνε και οι δυο 5ml σε αντίθεση με το αρχικό Drag X).

Τέτοιες συσκευές με 18650 μπαταρία δεν αντέχουν πολλά watt με την έννοια ότι το φορτίο της μπαταρίας δε φτάνει για ολοήμερη χρήση με τίποτα.

Αλλά μιλάμε για πνευμονική χρήση. Δηλαδή 60+ watt.

Τουλάχιστον το βελτίωσαν και δε χάνει πλέον (τουλάχιστον όχι τόσο) υγρά.

Με το προηγούμενο Drag (και το H80s) ήθελες ένα πακέτο χαρτομάντηλα και μια αλλαξιά ρούχα γιατί γινόσουν χάλια.

Συν ότι το X2 έχει για εμένα καλύτερη γεύση.

Εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει για πνευμονικές, άσε που δεν τις ξέρω κιόλας. Πάντως θεωρώ από όσο το βλέπω με τις MTL έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα Drag X της Voopoo και χρησιμοποιώ αντίσταση 0.3 σε τσιγαρίσια τζούρα, αλλά θέλω να πάρω κάτι καλύτερο γιατί αυτό μου στάζει υγρό από κάτω.

Τι έχετε να προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο Drag X2. Αυτά δεν χάνουν υγρά σε τέτοιο τρομερό βαθμό.

Γενικά να ξέρεις ότι σχεδόν όλα αυτού του τύπου χάνουν υγρά. Δεν το γλυτώνεις.

Αν θες να πας σε κάτι εντελώς διαφορετικό -κιτ δηλαδή από την αρχή- τότε υπάρχουν λύσεις.

Γενικά να ξέρεις μη πιστεύεις πολύ τις εταιρίες που διαφημίζουν 100% leakproof γιατί είναι μάρκετινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, w95chris είπε

Πήγαινε στο Drag X2. Αυτά δεν χάνουν υγρά σε τέτοιο τρομερό βαθμό.

Γενικά να ξέρεις ότι σχεδόν όλα αυτού του τύπου χάνουν υγρά. Δεν το γλυτώνεις.

Αν θες να πας σε κάτι εντελώς διαφορετικό -κιτ δηλαδή από την αρχή- τότε υπάρχουν λύσεις.

Γενικά να ξέρεις μη πιστεύεις πολύ τις εταιρίες που διαφημίζουν 100% leakproof γιατί είναι μάρκετινγκ.

Αυτό θέλω να μη χάνει γιατί όλο καθαρίζω. Τι έχεις να προτείνεις;

Επεξ/σία από inetien12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, inetien12 said:

Αυτο θελω να μη χανει γιατι ολο καθαριζω . Τι εχεις να προτινεις ?

Αναλόγως το πόσα θες να δώσεις. Γιατί αν μου πεις πχ δίνω 20€ μαξ ε καταλαβαίνεις σε κανένα pod θα σε πάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, w95chris είπε

Αναλόγως το πόσα θες να δώσεις. Γιατί αν μου πεις πχ δίνω 20€ μαξ ε καταλαβαίνεις σε κανένα pod θα σε πάω

Σκεφτόμουν 50-100, νομίζω παραπάνω δεν υπάρχει λόγος. Τι λες;

Επεξ/σία από inetien12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, inetien12 said:

Σκεφτόμουν 50-100, νομίζω παραπάνω δεν υπάρχει λόγος. Τι λες;

Drag X2 που έχει τις λιγότερες διαρροές από όσο έχω δει. Μη φανταστείς μηδέν. Λίγες ωστόσο. Πρόσεχέ μη το κρατάς ανάποδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, inetien12 said:

Σκεφτόμουν 50-100, νομίζω παραπάνω δεν υπάρχει λόγος. Τι λες;

Εγώ σου λέω μια χαρά είναι αυτά τα λεφτά. 

Κοίτα αν δε πας στο Drag X2 (μιας και είχες συνηθίσει το πρώτο)  και θες κάτι από το κουτί έτοιμο, προτείνω το Aspire Huracan EX κιτ.

Που έχει μεγάλη ποικιλία αντιστάσεις να βρεις τη τζούρα. Συν ότι έχεις την ίδια μπαταρία που έβαζες στο δικό σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, inetien12 said:

Σκεφτόμουν 50-100, νομίζω παραπάνω δεν υπάρχει λόγος. Τι λες;

Drag X2 που έχει τις λιγότερες διαρροές από όσο έχω δει. Μη φανταστείς μηδέν. Λίγες ωστόσο. Πρόσεχέ μη το κρατάς ανάποδα. 

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο τους ειδήμονες επειδή δεν το έχω δοκιμάσει. MTL με 0.3 μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοίτα η 0.3 δε θεωρείται MTL. (Πάντα για την PnP 0.3 μιλάμε). Θεωρείται ημι-πνευμονική να το πω έτσι.

Το αν εννοείς να βάλεις λεπτό στόμιο πχ, οκ γιατί όχι; Όπως βολεύει τον καθένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...