Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)Τι είναι ατμιστήρι; Και τι εννοείς μηχανάκι; Υπάρχει VooPoo Drag X2 μηχανάκι; Έλα ρε! Πόσα κυβικά;

2) Πάρε την 0.8 να παίζεις τόσα. Η κάθε αντίσταση είναι διαφορετική, δεν παίζουν μόνο ρολο τα Ωμ και τα Βατ. Απλά δοκιμάζεις και βλέπεις τι σου κάθεται καλύτερα

3)Όχι απαραίτητα. Απλά για να έχεις φουλ γεύση από την καινούργια πρέπει να το αδειάζεις και να το πλένεις με νερό ή/και σαπούνι (χωρίς την αντίσταση). 

4) Δεν είπε και κάτι λάθος. Γενικά η VooPoo ειναι περίεργη. Ή θα σου τύχει κάτι πολύ καλό ή κάτι πολύ κακό. Μπορεί να κρατάνε παραπάνω, μπορεί και όχι. Ανάλογα τη χρήση και το υγρό. Ένα καπνικό υγρό δεν αφήνει τα ίδια κατάλυπα με ένα γλυκό υγρό για παράδειγμα. Σε καπνικά υγρά 30ml οκ υποθέτω μιας και αρκετά -και όχι όλα- είναι καθαρά υγρά (δεν αφήνουν δηλαδή κατάλοιπα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 hours ago, w95chris said:

1)Τι είναι ατμιστήρι; Και τι εννοείς μηχανάκι; Υπάρχει VooPoo Drag X2 μηχανάκι; Έλα ρε! Πόσα κυβικά;

 

Έλα ρε συ έτσι τα λέμε τα pods mods μεταξύ μας στις παρέες. Υπάρχει και μάλιστα είναι πολύ καλό. Τελικά κατέβασα τα βατ και πάει καλύτερα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, vasim said:

Έλα ρε συ έτσι τα λέμε τα pods mods μεταξύ μας στις παρέες. Υπάρχει και μάλιστα είναι πολύ καλό. Τελικά κατέβασα τα βατ και πάει καλύτερα τώρα.

Δεν έχει να κάνει πως το λέτε. Σαν να μου λες εγώ τα λεμόνια τα λέω στρογγυλή μπανάνα επειδή και τα δύο είναι κίτρινα.

Αν έχεις σκοπό να ατμίσεις, μάθε τουλάχιστον τις ορολογίες. Pod Mod λέγεται. Αν δε σου βγαίνει, το λες και συσκευή ηλεκτρονικού τσιγάρου.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Μια γρήγορη απορία. Εμένα μου έκατσε μου κόλλησε τεσπα η γεύση liqua extreme drink. Για κάποιο λόγο τα διάφορα μαγαζιά δεν φέρνουν νέες παρτίδες του συγκεκριμένου . Βρήκα σε κάποια στο σκρουτζ ότι έχουν ακόμα απόθεμα. Πήρα τηλ και ο ένας μου λέει ότι έχει άλλα υπάρχει περίπτωση να έληξε καθώς η συγκεκριμένη εταιρεία αναγράφει ημερομηνία παραγωγής 1.08. 2022 δήλ είναι άνω δύο ετών. 

 

Το άλλο κατάστημα είχε επίσης την ίδια παρτίδα με ημερομηνία παραγωγής 1.08. 2022 αλλά μου είπε πως είναι ένας νόμος της Τσεχίας ότι έπρεπε να αναγράφουν ημερομηνία για να κάνουν εξαγωγή καί ότι τα υγρά δεν λήγουν. 

 

Τελικά τι ισχύει? Παίζει να έληξε η όχι? Αν όχι ας πούμε μετά τα 2 έτη αλλάζει η σύσταση και δεν κάνει η κάτι τέτοιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, costacurta said:

Παίδες καλησπέρα. Μια γρήγορη απορία. Εμένα μου έκατσε μου κόλλησε τεσπα η γεύση liqua extreme drink. Για κάποιο λόγο τα διάφορα μαγαζιά δεν φέρνουν νέες παρτίδες του συγκεκριμένου . Βρήκα σε κάποια στο σκρουτζ ότι έχουν ακόμα απόθεμα. Πήρα τηλ και ο ένας μου λέει ότι έχει άλλα υπάρχει περίπτωση να έληξε καθώς η συγκεκριμένη εταιρεία αναγράφει ημερομηνία παραγωγής 1.08. 2022 δήλ είναι άνω δύο ετών. 

 

Το άλλο κατάστημα είχε επίσης την ίδια παρτίδα με ημερομηνία παραγωγής 1.08. 2022 αλλά μου είπε πως είναι ένας νόμος της Τσεχίας ότι έπρεπε να αναγράφουν ημερομηνία για να κάνουν εξαγωγή καί ότι τα υγρά δεν λήγουν. 

 

Τελικά τι ισχύει? Παίζει να έληξε η όχι? Αν όχι ας πούμε μετά τα 2 έτη αλλάζει η σύσταση και δεν κάνει η κάτι τέτοιο? 

Τα υγρά αναγράφουν την ημερομηνία παραγωγής. Από εκεί και πέρα, λόγω νομοθεσίας, το Best Before Date (και όχι Expiration Date) είναι 2 έτη από την ημερομηνία παραγωγής. Best Before, σημαίνει ότι ο κατασκευαστείς μπορεί να εγγυηθεί ότι μέχρι εκείνη την ημερομηνία το προϊόν θα έχει τα χαρακτηριστικά του όπως όταν παρασκευάστηκε. Μπορεί να υποστεί αλλοιώσεις, να ατονίσει η γεύση του, εάν έχει ήδη νικοτίνη μέσα να βγάζει μια γεύση "πιπερίλας", αλλά κανένα από τα συστατικά του δεν "χαλάει" με την κλασική έννοια που έχουμε στο μυαλό μας. 

Προσωπικά έχω ατμίσει υγρό που είχε "λήξει" χρόνια και δεν έπαθα τίποτα. Γενικά δεν το προτιμώ, αλλά ήταν ένα παλιό καλό 30μελο Lemon Tart της Dinner Lady που είχα φυλαγμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση ακόμα έχω για τα mods pods τύπου Drag X και Drag X 2 (αλλά και άλλες μάρκες) 

Όταν θέλω να αλλάξω αντίσταση για να βάλω νέο υγρό μέσα, πως καθαρίζω το tank από το παλιό υγρό; Για να μην πάρει γεύσεις από αυτό; Η αντίσταση όπως είπα πιο πάνω θα είναι ποτισμένη στο νέο υγρό. Τι να κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasim είπε

Μία ερώτηση ακόμα έχω για τα mods pods τύπου Drag X και Drag X 2 (αλλά και άλλες μάρκες) 

Όταν θέλω να αλλάξω αντίσταση για να βάλω νέο υγρό μέσα, πως καθαρίζω το tank από το παλιό υγρό; Για να μην πάρει γεύσεις από αυτό; Η αντίσταση όπως είπα πιο πάνω θα είναι ποτισμένη στο νέο υγρό. Τι να κάνω; 

Το καλύτερο είναι με νεράκι και αβα. Απλά, θέλει και λίγο υπομονή για να στεγνώσει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, markos9 said:

Το καλύτερο είναι με νεράκι και αβα. Απλά, θέλει και λίγο υπομονή για να στεγνώσει. 

Το tank δεν έχει μέσα ηλεκτρονικά να χαλάσει κάτι; Δεν ξέρω τη δομή του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vasim είπε

Το tank δεν έχει μέσα ηλεκτρονικά να χαλάσει κάτι; Δεν ξέρω τη δομή του...

Όχι, δεν έχει κάτι μέσα. Ένας λόγο (υποθέτω) που είναι και αποσπώμενο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, vasim said:

Μία ερώτηση ακόμα έχω για τα mods pods τύπου Drag X και Drag X 2 (αλλά και άλλες μάρκες) 

Όταν θέλω να αλλάξω αντίσταση για να βάλω νέο υγρό μέσα, πως καθαρίζω το tank από το παλιό υγρό; Για να μην πάρει γεύσεις από αυτό; Η αντίσταση όπως είπα πιο πάνω θα είναι ποτισμένη στο νέο υγρό. Τι να κάνω; 

Αν η αλλαγή που θα κάνεις δεν είναι δραματική, πχ από φρούτο σε καπνικό, δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτό. Καλό είναι μία στο τόσο να το καθαρίζεις αλλά μην τρελαίνεσαι.

Φρόντιζε να κρατάς το επιστόμιο καθαρό, για να αποφύγεις μικρομολύνσεις στο στόμα και είσαι κομπλέ. Επίσης, κάποια πλαστικά τανκ δεν τα πάνε καλά με όξινα υγρά, πχ λεμόνια, οπότε έχε κι αυτό στο νου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasim είπε

Μία ερώτηση ακόμα έχω για τα mods pods τύπου Drag X και Drag X 2 (αλλά και άλλες μάρκες) 

Όταν θέλω να αλλάξω αντίσταση για να βάλω νέο υγρό μέσα, πως καθαρίζω το tank από το παλιό υγρό; Για να μην πάρει γεύσεις από αυτό; Η αντίσταση όπως είπα πιο πάνω θα είναι ποτισμένη στο νέο υγρό. Τι να κάνω; 

Χλιαρό νεράκι και υγρο πιάτων. επίσης μπορείς να βάλεις και λίγο λευκό ξίδι μέσα για να "πάρει" ολες τις μυρωδιές απο το παλαιό υγρο. Επίσης αλλο καλο και δοκιμασμένο κόλπο που έκανα στους ατμο μου ηταν οι ταμπλέτες "corega" τους άφηνα ολο το βράδυ ετσι και καθαρίζανε τελεία και χωρίς καμιά μυρωδιά απο το παλαιό υγρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, clampro said:

Αν η αλλαγή που θα κάνεις δεν είναι δραματική, πχ από φρούτο σε καπνικό, δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτό. Καλό είναι μία στο τόσο να το καθαρίζεις αλλά μην τρελαίνεσαι.

Φρόντιζε να κρατάς το επιστόμιο καθαρό, για να αποφύγεις μικρομολύνσεις στο στόμα και είσαι κομπλέ. Επίσης, κάποια πλαστικά τανκ δεν τα πάνε καλά με όξινα υγρά, πχ λεμόνια, οπότε έχε κι αυτό στο νου σου.

Δεν είναι δραματική καθόλου, άλλαξα την Ursula cream καπνική σε Caravela Omertà καπνικό. Το επιστόμιο το πλένο κάθε 2 μέρες όπως λες και έχεις δίκιο για τη βρώμα που θα πιάνει. Επειδή έκανα την αλλαγή βιαστικά θα το καθαρίσω στο επόμενο 60άρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Χαιρετώ παίδες,

Ψήνομαι να μεταβώ σε ΑΙΟ με boro tank. Έχω βάλει στο μάτι το Blaze AIO, και (εκτός από τo blaze boro tank) θέλω να δοκιμάσω και το shift boro tank, με εργοστασιακές αντιστάσεις. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για της συγκεκριμένες αλλά δεν ξέρω αν το shift tank θα παίζει στο Blaze AIO. Έχει κανείς ιδέα να μας πει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, παιδιά,

Εντελώς άσχετος εδώ, καπνιστής συμβατικού τσιγάρου και σκέφτηκα να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο για να μειώσω το συμβατικό. Από γεύσεις νομίζω δεν ενδιαφέρομαι για τις τάχα τσιγαρισιες αλλά πιο πολύ για τις "νόστιμες", τσιχλόφουσκες κτλ.

Έχω δανειστεί ένα από έναν φίλο μου, είναι το geek vape aegis.

 

Έχω χαθεί με όλες τις επιλογές για αντιστάσεις, πνευμονικό ή τσιγαρίσιο, συνδυασμός γεύσεων κτλ

 

Τί θα μου προτείνατε για να ξεκινήσω; 

 

Πόσο που διαθέτω μέχρι 60-70€ για τον εξοπλισμό (μηχάνημα δηλαδή και μπαταρίες, θα ήθελα να έχει αφαιρούμενες μπαταρίες για να κουβαλάω καβατζα)

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, zen3gr said:

Καλησπέρα, παιδιά,

Εντελώς άσχετος εδώ, καπνιστής συμβατικού τσιγάρου και σκέφτηκα να δοκιμάσω το ηλεκτρονικό τσιγάρο για να μειώσω το συμβατικό. Από γεύσεις νομίζω δεν ενδιαφέρομαι για τις τάχα τσιγαρισιες αλλά πιο πολύ για τις "νόστιμες", τσιχλόφουσκες κτλ.

Έχω δανειστεί ένα από έναν φίλο μου, είναι το geek vape aegis.

 

Έχω χαθεί με όλες τις επιλογές για αντιστάσεις, πνευμονικό ή τσιγαρίσιο, συνδυασμός γεύσεων κτλ

 

Τί θα μου προτείνατε για να ξεκινήσω; 

 

Πόσο που διαθέτω μέχρι 60-70€ για τον εξοπλισμό (μηχάνημα δηλαδή και μπαταρίες, θα ήθελα να έχει αφαιρούμενες μπαταρίες για να κουβαλάω καβατζα)

 

Ευχαριστώ.

Θέλει προσοχή γιατί μπορεί σαν δοκιμή να σου αρέσουν οι γλυκές/φρουτώδες γεύσεις αλλά όταν ξεκινήσεις να δεις ότι τελικά δεν. Αυτό μόνο με δοκιμές το βρίσκεις.

Τώρα παίζει μεγάλο ρόλο τι θέλεις εσύ. Εγώ προτείνω το Aspire Veynom EX με αποσπώμενη μπαταρία και μεγάλη ποικιλία από αντιστάσεις. 

Θα σου βγει 40-45€ το κιτ και άλλα 10-12€ μπαταρία (προτείνω Molicel P45B. Γιατί στην αγορά κυκλοφορούν πολλές μαϊμού που είναι απαράδεκτες). 

Άρα με 70€ σου περισσεύουν για έξτρα ανιστάσεις και γεύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...