Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για δώστε μια βοήθεια,

Θέλω να πάρω 2 ηλεκτρονικά τσιγάρα, 1 για μένα και 1 για συγγενικό προσωπο.

Θα μπορούσαν να είναι τα ίδια η και διαφορετικά,

Απλά θέλω το 1 για το συγγενικό πρόσωπο(καπνίζει καπνό old holborn lights /βδομάδα)να είναι default χωρίς ρυθμίσεις (δλδη πατάς το κουμπί και βγαίνει καπνός χωρίς επιλογές watt/οθονες κτλ)

Το 2 που θα είναι για μένα(καπνίζω 1 καπνό Karelia κάθε 2-3ημερο) εάν αξίζει να πάω σε  κάτι πιο σύνθετο δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα.

Και στα 2 να μπορούμε να βρούμε ανταλλακτικα εάν χρειαστεί.

Για πείτε.

Επίσης εάν έχετε κάποιο input και για τα υγρά (ποια/πόσο) θα ήταν καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά στο 2 που θα είναι για σένα (για το 1 δεν έχω ιδέα ίσως μπορούν να σε βοηθήσουν εδώ τα παιδιά), και εγώ κάπνιζα στριφτό Καρέλια και golden Virginia το πράσινο και μετά το κίτρινο και το ηλεκτρονικό το ξεκινησα με ενα Pico και εναν Κ3 aspire. Αυτά πριν απο 6-7 χρόνια. Τώρα έχουν αλλάξει τα ηλ.τσιγάρα βέβαια. Όσο για τα υγρά, ψάχνεις για έτοιμα καπνικά υγρά των 10ml με την ανάλογη νικοτίνη ή αν δεν θέλεις καθόλου γεύσεις δεν είναι υποχρεωτικό να χρησιμοποιήσεις γέυσεις αλλά σκέτα μπουστεράκια αραιωμένα με βάσεις. Πάντα για αρχή είναι καλύτερα να δεις από κοντά σε ένα κατάστημα τι σου αρέσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, @topos είπε

Για δώστε μια βοήθεια,

Θέλω να πάρω 2 ηλεκτρονικά τσιγάρα, 1 για μένα και 1 για συγγενικό προσωπο.

Θα μπορούσαν να είναι τα ίδια η και διαφορετικά,

Απλά θέλω το 1 για το συγγενικό πρόσωπο(καπνίζει καπνό old holborn lights /βδομάδα)να είναι default χωρίς ρυθμίσεις (δλδη πατάς το κουμπί και βγαίνει καπνός χωρίς επιλογές watt/οθονες κτλ)

Το 2 που θα είναι για μένα(καπνίζω 1 καπνό Karelia κάθε 2-3ημερο) εάν αξίζει να πάω σε  κάτι πιο σύνθετο δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα.

Και στα 2 να μπορούμε να βρούμε ανταλλακτικα εάν χρειαστεί.

Για πείτε.

Επίσης εάν έχετε κάποιο input και για τα υγρά (ποια/πόσο) θα ήταν καλοδεχούμενη.

Ξεκινήστε και οι δύο με Aspire Vilter Pod Kit για να μην ξοδέψετε πολλά χρήματα και για μετά το βλέπετε. 

Όσο αφορά τα υγρά προτείνω τα Montreal που είναι καπνικά χωρίς πολλά πολλά και πιστεύω θα σας καλύψουν στην αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TheGreenManalishi είπε

Ξεκινήστε και οι δύο με Aspire Vilter Pod Kit για να μην ξοδέψετε πολλά χρήματα και για μετά το βλέπετε. 

Όσο αφορά τα υγρά προτείνω τα Montreal που είναι καπνικά χωρίς πολλά πολλά και πιστεύω θα σας καλύψουν στην αρχή.

Έψαξα λίγο χθες το βράδυ και είδα ότι έχουν βγει τα "pods".

Νομίζω ότι μάλλον είναι ιδανικό για το συγγενικό πρόσωπο (εντελώς απλά,χωρίς κουμπιά κτλ) αλλά μιας και η τιμή είναι πολύ χαμηλή πήρα κ για μένα ένα ίδιο.

Μόνο που βιάστηκα και παραγγειλα 2 oby αντί του vilter που μου προτείνετε εσείς -ειδα κάτι reviews αλλά δεν κατάλαβα τι διαφορές είχαν ακριβως- κυρίος λόγο λιιιγο μεγαλύτερης μπαταρίας.

Από υγρό πήρα 2 Liqua New Traditional Tobacco 10ml (ένα 6mg κ ένα 12mg νικοτίνη) για αρχή κ βλέπω.

 

Υ.γ Εάν το vilter- είναι καλύτερο ίσως προλαβαίνω να αλλάξω την παραγγελία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα oby μια χαρά είναι, το vilter τα προτείνω επειδή έχεις ακόμη την αίσθηση του τσιγάρου λόγω του φίλτρου και δεν σε ξεκόβει άμεσα. Τα υγρά είναι εντελώς υποκειμενικά και θα πρέπει να πειραματιστείτε με το τι θα σας αρέσει τελικά.

Υπάρχουν άνθρωποι που έκοψαν το τσιγάρο με φρουτένια υγρά και άλλοι με γκουρμέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, TheGreenManalishi είπε

Και τα oby μια χαρά είναι, το vilter τα προτείνω επειδή έχεις ακόμη την αίσθηση του τσιγάρου λόγω του φίλτρου και δεν σε ξεκόβει άμεσα. Τα υγρά είναι εντελώς υποκειμενικά και θα πρέπει να πειραματιστείτε με το τι θα σας αρέσει τελικά.

Για να δεις πόσο υποκειμενικά είναι αυτά τα πράγματα, εγώ όταν ξεκίνησα δεν ήθελα τίποτα που να θυμίζει τσιγάρο. Βλέπω τώρα αυτά τα pod με το φιλτράκι και μου γυρνάνε τα άντερα να καταλάβεις. Το θέμα είναι τι ταιριάζει στον κάθε ένα.

 

 

15 ώρες πριν, @topos είπε

Από υγρό πήρα 2 Liqua New Traditional Tobacco 10ml (ένα 6mg κ ένα 12mg νικοτίνη) για αρχή κ βλέπω.

Σε περίπτωση που το 12άρι σου φαίνεται πολύ βαρύ και το 6άρι δεν σε καλύπτει, να ξέρεις ότι αν ανακατέψεις τα 2 μαζί παίρνεις 9άρι υγρό που είναι στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2023 στις 9:53 ΠΜ, clampro είπε

Για να δεις πόσο υποκειμενικά είναι αυτά τα πράγματα, εγώ όταν ξεκίνησα δεν ήθελα τίποτα που να θυμίζει τσιγάρο. Βλέπω τώρα αυτά τα pod με το φιλτράκι και μου γυρνάνε τα άντερα να καταλάβεις. Το θέμα είναι τι ταιριάζει στον κάθε ένα.

 

 

Σε περίπτωση που το 12άρι σου φαίνεται πολύ βαρύ και το 6άρι δεν σε καλύπτει, να ξέρεις ότι αν ανακατέψεις τα 2 μαζί παίρνεις 9άρι υγρό που είναι στη μέση.

Παρέλαβα τα oby προχθες.

Μια χαρά για το 10ευρω, ιδανικά θα ήθελα πιο "σφιχτη" τζούρα (εάν το λέω καλά).Κλείνω με το δάχτυλο τις 2 τρύπες για τον αέρα (οποτε το θυμηθώ) και είμαι οκ.

Τα υγρά ποσό σας κρατάνε?Εγώ τελείωσα  10ml (έκανα διάφορους συνδιασμούς 6/9/12mg) σε 2 μέρες.

Πιθανότατα να ήθελα και περισσότερη νικοτίνη(τουλάχιστον τώρα στην αρχή).

Υ.γ Μεγαλύτερα υγρά από 10ml υπάρχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, @topos είπε

Υ.γ Μεγαλύτερα υγρά από 10ml υπάρχουν?

Έτοιμα όχι, απαγορεύεται λόγω TPD. Υπάρχουν όμως τα λεγόμενα shake n vape που ουσιαστικά αγοράζεις ένα μπουκάλι που περιέχει μόνο το άρωμα και συμπληρώνεις τη νικοτίνη που θες καθώς και σκέτη βάση. Αυτά βγαίνουν σε ποσότητες τελικού υγρού 60 και 120 ml συνήθως.

Αν θέλεις να μάθεις να φτιάχνεις τα δικά σου πολύ ευχαρίστως να σου πούμε, όμως τα περισσότερα καταστήματα προσφέρουν αυτή την ευκολία και στα φτιάχνουν εκεί. Εσύ θα πληρώσεις τα υλικά (άρωμα, μπουστεράκια νικοτίνης) και θα φύγεις με ένα έτοιμο υγρό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, clampro είπε

Έτοιμα όχι, απαγορεύεται λόγω TPD. Υπάρχουν όμως τα λεγόμενα shake n vape που ουσιαστικά αγοράζεις ένα μπουκάλι που περιέχει μόνο το άρωμα και συμπληρώνεις τη νικοτίνη που θες καθώς και σκέτη βάση. Αυτά βγαίνουν σε ποσότητες τελικού υγρού 60 και 120 ml συνήθως.

Αν θέλεις να μάθεις να φτιάχνεις τα δικά σου πολύ ευχαρίστως να σου πούμε, όμως τα περισσότερα καταστήματα προσφέρουν αυτή την ευκολία και στα φτιάχνουν εκεί. Εσύ θα πληρώσεις τα υλικά (άρωμα, μπουστεράκια νικοτίνης) και θα φύγεις με ένα έτοιμο υγρό.

Αυτά πάνε σε τιμή περίπου όπως τα μικρά μπουκαλάκια( 10ml)*6 για τα 60ml?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, @topos είπε

Αυτά πάνε σε τιμή περίπου όπως τα μικρά μπουκαλάκια( 10ml)*6 για τα 60ml?

Τα αρώματα έχουν διάφορες τιμές, ανάλογα την εταιρεία και τα συστατικά που έχουν. Μπορείς να βρεις από 7-8 ευρώ μέχρι 20+ Μία μέση τιμή είναι τα 10,90

Τα μπουστεράκια νικοτίνης στα περισσότερα καταστήματα είναι γύρω στα 4 ευρώ.

Για να φτιάξεις λοιπόν 6άρι υγρό σε μπουκάλι 60ml θα χρειαστείς δύο μπουστεράκια 20άρας νικοτίνης και θα πληρώσεις 10,90 + 4 + 4 = 18,90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, clampro είπε

Τα αρώματα έχουν διάφορες τιμές, ανάλογα την εταιρεία και τα συστατικά που έχουν. Μπορείς να βρεις από 7-8 ευρώ μέχρι 20+ Μία μέση τιμή είναι τα 10,90

Τα μπουστεράκια νικοτίνης στα περισσότερα καταστήματα είναι γύρω στα 4 ευρώ.

Για να φτιάξεις λοιπόν 6άρι υγρό σε μπουκάλι 60ml θα χρειαστείς δύο μπουστεράκια 20άρας νικοτίνης και θα πληρώσεις 10,90 + 4 + 4 = 18,90

Ησουν κατατοπιστικοτατος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθε να τα φτιάχνεις μόνος σου.

Δεν είναι επιστήμη.

Έτσι θα γλυτωσεις νταβαντζιλικια-χρεωσεις για να σου κάνουν μια απλή ανάμιξη. Και θα έχεις πιο πολλές επιλογές σε boosters. Έχω δει διαφορές 20-30% πιο κάτω από την μέρα που αποφάσισα Νάντα φτιάχνω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosvlass είπε

Έτσι θα γλυτωσεις νταβαντζιλικια-χρεωσεις για να σου κάνουν μια απλή ανάμιξη. Και θα έχεις πιο πολλές επιλογές σε boosters. Έχω δει διαφορές 20-30% πιο κάτω από την μέρα που αποφάσισα Νάντα φτιάχνω μόνος μου.

Καλά, προφανώς είναι πολύ καλύτερο να τα φτιάχνεις μόνος σου, γιατί βάζεις ό,τι μπουστεράκια θέλεις εσύ και όχι ό,τι έχει το μαγαζί, αλλά πραγματικά που σε χρεώνουν για να σου φτιάξουν υγρό; Όσα μαγαζιά ξέρω εγώ, μόνο τα υλικά πληρώνεις.

Λογικά η διαφορά που έχεις δει είναι γιατί ψωνίζεις πιο φθηνα μπουστεράκια από αυτά που έχει το μαγαζί, όχι γιατί σε χρέωσαν την ανάμειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...