Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, g10rg0s είπε

Εχω παρει τον Geek Vape Zeus X Mesh RTA  ... δεν εχω βρει ακομα την ιδανικη ποσοτητα στο βαμβακι με αποτελεσμα ή να εχω υπερτροφοδοσια ή να τρωω καμμενο ... μου εχει σπασει τα νευρα ... δεν μπορει να ειναι τοσο δυσκολο το στησιμο του

Πάρε βαμβάκι σε κορδόνι να κάνεις τη δουλειά σου. Προτείνω Steam Crave Mesh Cotton.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα 

Εχει κάνεις να προτείνει κανένα υγρο που να ταιριάζει με τον καφέ? Έχω τώρα ένα με μπισκότο αλλά δεν μου αρέσει η γεύσει που αφήνει  όταν πίνω καφέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bayern είπε

Καλημέρα 

Εχει κάνεις να προτείνει κανένα υγρο που να ταιριάζει με τον καφέ? Έχω τώρα ένα με μπισκότο αλλά δεν μου αρέσει η γεύσει που αφήνει  όταν πίνω καφέ. 

Δοκίμασε το Relax της e-Liquid France. Μου άρεσε πολύ με καφέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα :)

εγω αγοράσει τον Wotofo Profile X RTA και ενώ στα πρώτα 2 στησίματα πήγαν όλα καλά τώρα στηνω κάνω μια δυο τζουρες και μετά καίγεται (παίρνει φωτιά δεν κάνω πλάκα έχω και βίντεο...)

τι λάθος κάνω γμτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, dalan2007 είπε

Καλησπέρα :)

εγω αγοράσει τον Wotofo Profile X RTA και ενώ στα πρώτα 2 στησίματα πήγαν όλα καλά τώρα στηνω κάνω μια δυο τζουρες και μετά καίγεται (παίρνει φωτιά δεν κάνω πλάκα έχω και βίντεο...)

τι λάθος κάνω γμτ?

Τι στήσιμο κάνεις; Με mesh ή με κανονικές αντιστάσεις; Αν πραγματικά παίρνει φωτιά, κάτι πολύ λάθος κάνεις. Γενικά έχεις ασχοληθεί με επισκευάσιμο πιο πριν ή είσα "αέρα πατέρα";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τις mesh το παθαινω..ναι εχω εμπειρια αλλα ειμαι και κατσαπλιας..νομιζω παντως επειδη τον εστησα παλι και παιζει τωρα οτι μπουκωνε απο το βαμβακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Ξέρετε αν το συγκεκριμένο όντως βγάζει γεύση μπίρας; https://captainvape.gr/product/mad-juice-mad-dog-flavour-shot-beer-bacco-15ml-60ml/

 

Υπάρχει κάτι άλλο σε γεύση μπίρας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, dalan2007 είπε

με τις mesh το παθαινω..ναι εχω εμπειρια αλλα ειμαι και κατσαπλιας..νομιζω παντως επειδη τον εστησα παλι και παιζει τωρα οτι μπουκωνε απο το βαμβακι...

Κοίτα εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα προτιμούσα Mesh Cotton (δηλαδή βαμβάκι σε κορδόνι ειδικά για Mesh) να είσαι σίγουρος. Γιατί οι Mesh είναι αρκετά ιδιαίτεροι στο στήσιμο.
Το σύρμα για mesh δεν πρέπει να το λυγίσεις πολύ. Ίσα ίσα να κάνει μια καμπύλη και προσοχή μετά μη το στραβώσεις

Επίσης επειδή έγινε ότι έγινε, πάντα να στήνεις σε mod με πλακέτα ώστε να είσαι 100% safe

Επεξ/σία από w95chris
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2023 στις 3:03 ΠΜ, giorgos147 είπε

Ρε σεις, πήρα τις προάλλες ένα Argus XT. Μαζί του πήρα και μία 21700.

Ανέφερα χθες σε έναν φίλο μου για την 21700 και καθώς την έβγαλα μου λέει "μυρίζει". Και όντως, μύριζε αυτή τη "μεταλλική" μυρωδιά καινούριου (π.χ. τοστιέρας ξερωγω). Έλα όμως που μυρίζει πιο έντονα και ο πόλος μέσα στο mod. Δοκίμασα και με μια 18650 μετά αλλά και πάλι μύριζαν το ίδιο και τα δύο (να μένει τόσο έντονη η μυρωδιά και μετά από ώρα;), οπότε μάλλον είναι το mod.

Το κρίνετε επικίνδυνο; Τόσα μοντάκια έχω αλλάξει, αυτό το θέμα της μυρωδιάς μου τυχαίνει πρώτη φορά.

Θενκς!

* Δε μπορώ να πω ότι μυρίζει σαν βραχυκύκλωμα, αλλά προς τα εκεί τείνει. Καθόλου φυσιολογικό, σωστά;

Τελικά μας άφησε χρόνους το μοντάκι. Οκ, λειτουργεί ακόμη, αλλά το κουμπί πάνω από το power νομίζει ότι είναι συνέχεια στη θέση Locked, με αποτέλεσμα να μου ζητάει να το κάνω unlock για να δώσει ρεύμα. Με (πολύ) ζόρισμα που και που παίζει για ελάχιστο χρόνο, ίσα να μην καπνίσω κάνα Α4, αλλά κατά τα άλλα, δεν.

Έχουμε καμία τίμια πρόταση με καλά ρεύματα; Όχι πάνω από 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgos147 είπε

Τελικά μας άφησε χρόνους το μοντάκι. Οκ, λειτουργεί ακόμη, αλλά το κουμπί πάνω από το power νομίζει ότι είναι συνέχεια στη θέση Locked, με αποτέλεσμα να μου ζητάει να το κάνω unlock για να δώσει ρεύμα. Με (πολύ) ζόρισμα που και που παίζει για ελάχιστο χρόνο, ίσα να μην καπνίσω κάνα Α4, αλλά κατά τα άλλα, δεν.

Έχουμε καμία τίμια πρόταση με καλά ρεύματα; Όχι πάνω από 50.

Με προϋπόθεση ότι έχεις κάτι εφεδρικό να στήνεις τις αντιστάσεις σου, δεν έχω πιο τίμιο από αυτό εδώ. Δύο 18650, ποτενσιόμετρο και μέχρι στιγμής και τα δύο που έχω δουλεύουν άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, clampro είπε

Με προϋπόθεση ότι έχεις κάτι εφεδρικό να στήνεις τις αντιστάσεις σου, δεν έχω πιο τίμιο από αυτό εδώ. Δύο 18650, ποτενσιόμετρο και μέχρι στιγμής και τα δύο που έχω δουλεύουν άψογα.

Μμ, όχι. Θα ήθελα οθονίτσα. Αν και όντως και στα, έστω λίγα, σχόλια στο skroutz, φαίνεται να είναι τίμιο. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Εν τω μεταξύ στο δικό μου, δοκίμασα τώρα να βγάλω τη μπαταρία, να βάλω στη μέση αυτό το κουμπί που έχει θέμα και να την βάλω ξανά (πατώντας όλα τα κουμπιά, σε φάση reset). Όντως, δουλεύει. Προς το παρόν τουλάχιστον. Τυχαίο γεγονός; Πριν στα 5 δεύτερα ξερωγώ ξανακλείδωνε και δεν καταλάβαινε σε ποια θέση το είχα, ενώ τώρα τις καταλαβαίνει. Για να δούμε. Γράψ'τε λάθος. Άδικα χάρηκα.

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giorgos147 είπε

Τελικά μας άφησε χρόνους το μοντάκι. Οκ, λειτουργεί ακόμη, αλλά το κουμπί πάνω από το power νομίζει ότι είναι συνέχεια στη θέση Locked, με αποτέλεσμα να μου ζητάει να το κάνω unlock για να δώσει ρεύμα. Με (πολύ) ζόρισμα που και που παίζει για ελάχιστο χρόνο, ίσα να μην καπνίσω κάνα Α4, αλλά κατά τα άλλα, δεν.

Έχουμε καμία τίμια πρόταση με καλά ρεύματα; Όχι πάνω από 50.

https://www.e-cig.gr/hlektronika-tsigara/mods/mod-set/eleaf-istick-pico-2-mod-75w

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, giorgos147 είπε

Μμ, όχι. Θα ήθελα οθονίτσα. Αν και όντως και στα, έστω λίγα, σχόλια στο skroutz, φαίνεται να είναι τίμιο. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Τα Pico είναι όντως σκυλιά. Αν ψάχνεις κάτι σε 2μπάταρο ρίξε μια ματιά στο Vaporesso Target 200. Το έχω πάρει στη γυναίκα μου που το κακομεταχειρίζεται και μέχρι στιγμής αντέχει. Διαβάζει σωστά αντιστάσεις, οκ τα ρεύματά του δεν είναι ό,τι πιο εντυπωσιακό θα δεις, αλλά είναι πάρα πολύ βολικό στο χέρι, μαζεμένο και σε σχέση με το Argus νομίζω θα σε καλύψει. Είναι βέβαια ελάχιστα πάνω από το budget σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...