Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο V2


nrkmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Bayern είπε

Καλησπέρα 

Στο άτμισμα μου έρχεται λίγο υγρό. 

Ξέρεις κανείς πως λύνεται αυτό το πρόβλημα? Ανέβασα στο μέγιστο τα βατ που αντέχει η αντίσταση αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε και ο ατμός ήταν και λίγο ζεστός παραπάνω.. 

 

Τα υγρό τι αναλογία pg/vg είναι; Πολύ πιθανών να πρέπει να αυξήσεις της vg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, fernw_thn_souvla είπε

Τα υγρό τι αναλογία pg/vg είναι; Πολύ πιθανών να πρέπει να αυξήσεις της vg.

Δεν ξέρω. Από εκεί που το αγόρασα μου το ετοίμασε  και δεν ασχολήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω τζαμακια για τους παρακατω ατμοποιητες (αν ειναι απο ελλαδα...)

 

1/ themis (οχι το bubble αλλα το κλασσικο)

2/ JeggerKnot v2

υπαρχει πουθενα καινουργιο ή και μεταχειρισμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fernw_thn_souvla είπε

Τα υγρό τι αναλογία pg/vg είναι; Πολύ πιθανών να πρέπει να αυξήσεις της vg.

 

6 ώρες πριν, Bayern είπε

Δεν ξέρω. Από εκεί που το αγόρασα μου το ετοίμασε  και δεν ασχολήθηκα.

Λογικά 70/30 θα είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτό το aspire oby τι θαύμα είναι; 1.2 ομ και έχει φουλ γεύση. Μικρο μέγεθος και καθόλου χωρίς διαρροές σε αντίθεση με ακριβά pod. Πολυ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Bayern είπε

Δεν ξέρω. Από εκεί που το αγόρασα μου το ετοίμασε  και δεν ασχολήθηκα.

Εγώ πιστεύω ότι το υγρό σου έχει λάθος σύσταση. Π.χ. ένα υγρό 50% vg - 50% pg σε αεράτο ατμοποιητη με εργοστασιακές αντιστάσεις μπορεί να οδηγήσει σε υπερτροφοδοτηση του ατμοποιητή. Αν την αναλογία 50%vg - 50% pg την έκανε με το μάτι ( έχω δει υπαλλήλους σε καταστήματα να το κάνουν) τότε εύκολα γίνεται και 60%pg.

Αν θές, αγόρασε ένα έτοιμο υγρό εμπορίου 70%vg-30%pg (~5ευρω) για να δείς αν φταίει το υγρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σεις, πήρα τις προάλλες ένα Argus XT. Μαζί του πήρα και μία 21700.

Ανέφερα χθες σε έναν φίλο μου για την 21700 και καθώς την έβγαλα μου λέει "μυρίζει". Και όντως, μύριζε αυτή τη "μεταλλική" μυρωδιά καινούριου (π.χ. τοστιέρας ξερωγω). Έλα όμως που μυρίζει πιο έντονα και ο πόλος μέσα στο mod. Δοκίμασα και με μια 18650 μετά αλλά και πάλι μύριζαν το ίδιο και τα δύο (να μένει τόσο έντονη η μυρωδιά και μετά από ώρα;), οπότε μάλλον είναι το mod.

Το κρίνετε επικίνδυνο; Τόσα μοντάκια έχω αλλάξει, αυτό το θέμα της μυρωδιάς μου τυχαίνει πρώτη φορά.

Θενκς!

* Δε μπορώ να πω ότι μυρίζει σαν βραχυκύκλωμα, αλλά προς τα εκεί τείνει. Καθόλου φυσιολογικό, σωστά;

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, giorgos147 είπε

Το κρίνετε επικίνδυνο; Τόσα μοντάκια έχω αλλάξει, αυτό το θέμα της μυρωδιάς μου τυχαίνει πρώτη φορά.

Δεν μου έχει τύχει ποτέ. Εγώ προσωπικά θα επικοινωνούσα με το κατάστημα. Μπορεί να είναι ελαττωματικό το mod. Για την επικινδυνότητα δεν ξέρω τι να σου πω, το πιθανότερο είναι κάποια στιγμή να λιώσει κάτι και να σταματήσει να δουλεύει, αλλά οι μπαταρίες αυτές δίνουν γενικά πολύ ρεύμα, δεν είναι να παίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην ομάδα, έχει κανείς αγοράσει απο atmise.com? 'Εχει πολύ ενδιαφέρουσες νικοτίνες εκεί που δεν βρίσκεις σε άλλα μαγαζιά συν δίνει τη δυνατότητα αντικαταβολής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2023 στις 2:30 ΜΜ, fanis18557 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα, έχει κανείς αγοράσει απο atmise.com? 'Εχει πολύ ενδιαφέρουσες νικοτίνες εκεί που δεν βρίσκεις σε άλλα μαγαζιά συν δίνει τη δυνατότητα αντικαταβολής

Αν και έχω ακούσει καλά λόγια για τις Chemnovatic, είναι ακριβές. Εχθές παρέλαβα νικοτίνη 1lt στα 100mg PG με 100€ από αλλού.

Το συσκεκριμένο κατάστημα πάντως δεν το είχα ήξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/1/2023 στις 3:03 ΠΜ, giorgos147 είπε

Ρε σεις, πήρα τις προάλλες ένα Argus XT. Μαζί του πήρα και μία 21700.

Ανέφερα χθες σε έναν φίλο μου για την 21700 και καθώς την έβγαλα μου λέει "μυρίζει". Και όντως, μύριζε αυτή τη "μεταλλική" μυρωδιά καινούριου (π.χ. τοστιέρας ξερωγω). Έλα όμως που μυρίζει πιο έντονα και ο πόλος μέσα στο mod. Δοκίμασα και με μια 18650 μετά αλλά και πάλι μύριζαν το ίδιο και τα δύο (να μένει τόσο έντονη η μυρωδιά και μετά από ώρα;), οπότε μάλλον είναι το mod.

Το κρίνετε επικίνδυνο; Τόσα μοντάκια έχω αλλάξει, αυτό το θέμα της μυρωδιάς μου τυχαίνει πρώτη φορά.

Θενκς!

* Δε μπορώ να πω ότι μυρίζει σαν βραχυκύκλωμα, αλλά προς τα εκεί τείνει. Καθόλου φυσιολογικό, σωστά;

Δεν είναι φυσιολογικό, ενημέρωσε το κατάστημα.
Είχα το ίδιο θέμα παλιότερα με ένα vstiking vk530 μέχρι που άρχισε να βγάζει λίγο καπνό μια φορά ξαφνικά, όταν το άνοιξα μετά από ημέρες είχε λιώσει η ένωση πλακέτας/οθόνης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ατμιστης από το 2009. Χρόνια ψωνίζω υγρά από Βουλγαρία (chosen few) και μπαταρίες από nkon. Θα χρειαστώ και από τα δύο και ρωτάω μήπως έχετε υπόψη σας κάτι άλλο πιο συμφέρον σε ποιότητα - τιμή. Κάνω μηδενική και παίρνω μόνο άρωμα. Τα υπόλοιπα από φαρμακείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Καλημερα!!! Μετά από χρόνια χρήσης iqos θα ήθελα να ξαναγυρίσω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά αυτή τη φορά να το κάνω σωστά! 
μια μπορούσατε να με βοηθήσετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, panosvlass είπε

Φίλε τι εννοείς να γυρίσεις σωστά???

Εννοώ αν το αρχίσω πάλι το ηλεκτρονικό να το κάνω σωστά. Στα μέτρα τα δικά μου ώστε να μην μου λείπει ούτε το iqos ούτε το κανονικό τσιγάρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...