Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 3]


billdanos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/9/2019 στις 1:08 ΠΜ, jonkyr είπε

Καλησπέρα. Κάνω εκκαθάριση, αλλά πριν τον κύριο όγκο (ίσως άχρηστων) αντικειμένων που θα προσφέρω, θέλω να ξεκινήσω με τα παρακάτω βιβλία.

Πρόκειται για μία σειρά εξαιρετικών εκπαιδευτικών βιβλίων για παιδιά, που δεν μπορούν να γίνουν outdated. Θα προτιμούσα να πάνε σε κάποιο σχολείο και όχι απλώς στα χέρια ιδιώτη -σε πρώτη φάση- ώστε να φτάσει η πληροφορία σε όσο το δυνατόν περισσότερα χέρια/μάτια/μυαλά γίνεται.

Έκανα μία προσπάθεια με διάφορα σχολεία και βιβλιοθήκες, από το χωριό μου μέχρι τυχαίες σχολές, αλλά δεν υπήρξε ανταπόκριση. Αν κάποιος συμφορουμίτης έχει πρόσβαση σε κάποιο σχολείο και υπάρξει ενδιαφέρον, με χαρά θα τα δώσω.

Εφόσον περάσει καμία εβδομάδα και δεν έχουμε ανταπόκριση, θα τα πάρει όποιος ιδιώτης ενδιαφερθεί πρώτος (με μνμ εδώ και πμ). Μπορούμε να κανονίσουμε κάποια συνάντηση στα βόρεια (Κηφισιά/Κεφαλάρι κλπ) τις καθημερινές και στα νότια (Νέα Σμύρνη/Καλλιθέα κλπ) τα ΣΚ.
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

e3OF7lAqtiKkJDlpN6JzO9eIbG1KtrfanAlTiPe81ihrhDsg06tdu5QQVBPf0eoKJv7JIITssOu96P01

Πέρασε καιρός, το επαναφέρω μήπως και ενδιαφερθεί κάποιος.

Καλησπέρα σε όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Πέρασε καιρός, το επαναφέρω μήπως και ενδιαφερθεί κάποιος.

Καλησπέρα σε όλους.

Γεια σας, 

Καλησπέρα.

Θα με ενδιέφεραν, στέλνω pm.

Μπράβο σας όπως και να'χει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριζονται παλια περιοδικα.

ΜΑΣΤΟΡΕΜΑΤΑ περιπου 30 τευχη

ΠΤΗΣΗ και ΔΙΑΣΤΗΜΑ περιπου 30 τευχη

ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ περιπου 30 τευχη

ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ περιπου 30 τευχη

¨Ολα μαζι ή χωριστα...Μεχρι Κυριακη Βραδυ ωρα 23:00.

Περιοχες Κερατσινι , Πειραιας, Ελευσινα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, divo είπε

Θελω να δωσω μια παλια εγκυκλοπαιδια 24 τομοι ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗ εκδοσεις ΝΙΚΑΣ (σε καθαρεύουσα) εχει κανεις καποια ιδεα που θα μπορουσα να το δωσω χωρις να παει για χαρτι?

Νομίζω ότι σε αυτό το thread είναι καλά. Δώσε περισσότερες πληροφορίες και όλο και κάποιος θα ενδιαφερθεί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, divo είπε

τι περισσοτερες πληροφοριες? Οτι εγραψα και παραπανω  εγκυκλοπαιδια 24 τομοι ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗ εκδοσεις ΝΙΚΑΣ (σε καθαρεύουσα) 

Καλά είναι αυτά, εννοούσα περιοχή. Κάποιοι θέλουν αποστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, divo είπε

εχει κανεις καποια ιδεα που θα μπορουσα να το δωσω χωρις να παει για χαρτι?

Ναι   εχω   μια   ιδεα.....:unsure:

Στελνω   ΠΜ.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2019 στις 10:04 ΜΜ, f2bnp είπε

Η retro μητρική και ο επεξεργαστής δόθηκαν, αλλά έχω κάτι που ίσως ενδιαφέρει παραπάνω κόσμο. Χαρίζεται ο εικονιζόμενος καναπές-κρεβάτι. Μέτρησα πρόχειρα τις διαστάσεις και είναι οι εξής:

Μήκος: ~1.48m
Πλάτος: ~98cm
Ύψος: ~87cm

Μαζί θα δοθεί το κάλυμμα του και τα μαξιλαράκια, προειδοποιώ πως είναι αρκετά βρώμικα καθώς έχει να χρησιμοποιηθεί τουλάχιστον 1.5 χρόνο και δεν έχει καθαριστεί έκτοτε. Έρχεστε και παραλαμβάνετε από τον χώρο μου στο Ν.Ηράκλειο στην Αθήνα. Θεωρώ πως χρειάζεται 2 άτομα για την μετακίνηση του, ενώ φυσικά είστε υπεύθυνοι για την μεταφορά του από εκεί και ύστερα :).

1EB686E3-EFB4-4A9C-8300-0D1E08788116.png


Ο καναπές-κρεβάτι παραμένει διαθέσιμος! Επιπλέον, χαρίζονται τα εξής:

- 2x ψύκτρες για socket 370 (https://zeppelincomputers.com/wp-content/uploads/2017/03/Intel-COOLER-For-SOCKET-370.png)
- 1 ψύκτρα για socket 478 (https://esaitech.scdn6.secure.raxcdn.com/media/catalog/product/cache/e4d64343b1bc593f1c5348fe05efa4a6/I/n/Intel_Pentium-4_Socket-478_12VDC_Heat_Sink_Cooling_Fan_(C28085-001).jpg)

- 1 μητρική socket 370, ASUS CUV4X-E σε εξαιρετική κατάσταση (https://the620guy.com/wp-content/uploads/2017/04/20170318-Asus_CUV4X-E_R1.05_P3_866MHz_256MB_NO_IO_3.jpg)

Παραλαβή από τον χώρο μου στα Νέο Ηράκλειο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, divo είπε

Θελω να δωσω μια παλια εγκυκλοπαιδια 24 τομοι ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗ εκδοσεις ΝΙΚΑΣ (σε καθαρεύουσα) εχει κανεις καποια ιδεα που θα μπορουσα να το δωσω χωρις να παει για χαρτι?

Το κατάστημα είναι στο κέντρο, το πως θα πάνε εκεί τα βιβλία είναι άλλο θέμα.

http://www.karavani.gr/index.php/h-drasi-mas/to-deutero-xeri

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, divo είπε

τι περισσοτερες πληροφοριες? Οτι εγραψα και παραπανω  εγκυκλοπαιδια 24 τομοι ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗ εκδοσεις ΝΙΚΑΣ (σε καθαρεύουσα) 

το μπλε ειναι χαρτι προστατευτικο και απο κατω ειναι κανονικά το εξωφύλλου της

Συμπλήρωμα: Παραλαβή από Κερατσίνι.

IMG_20190929_110400.jpg

IMG_20190929_110406.jpg

IMG_20190929_110415.jpg

Σε δημοτική βιβλιοθήκη νομίζω θα έπιανε τόπο. Αν θέλεις πες μου να τους ρωτήσω σχετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, OneWaySystem είπε

Είναι κανείς απο Λουτράκι να του χαρίσω Relax Strom  στρώμα μονό, καθαρό, σε άριστη κατάσταση? το εχω 5 χρόνια αλλά ειναι ζήτημα να έχουν κοιμηθεί πάνω 5 φορές !

Τέλος βδομάδας θα είμαι εκει και εαν δεν βρεθεί κάποιος να το πάρει θα κατέβει στον καδο.

Θα με ενδιέφερε αν και έχω πολύ σφικτό πρόγραμμα αυτές τις μέρες. στέλνω πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kokoviosR είπε

Χαριζονται παλια περιοδικα.

ΜΑΣΤΟΡΕΜΑΤΑ περιπου 30 τευχη

ΠΤΗΣΗ και ΔΙΑΣΤΗΜΑ περιπου 30 τευχη

ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ περιπου 30 τευχη

ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ περιπου 30 τευχη

¨Ολα μαζι ή χωριστα...Μεχρι Κυριακη Βραδυ ωρα 23:00.

Περιοχες Κερατσινι , Πειραιας, Ελευσινα.

Καλησπέρα σας. Θά ἤθελα, νά ἐκδηλώσω τό ἐνδιαφέρον μου γιά τά περιοδικά. Εὐχαριστῶ.

3 ώρες πριν, divo είπε

Θελω να δωσω μια παλια εγκυκλοπαιδια 24 τομοι ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗ εκδοσεις ΝΙΚΑΣ (σε καθαρεύουσα) εχει κανεις καποια ιδεα που θα μπορουσα να το δωσω χωρις να παει για χαρτι?

Καλησπέρα σας. Θά ἤθελα, νά ἐκδηλώσω τό ἐνδιαφέρον μου γιά τήν ἐγκυκλοπαίδεια . Εὐχαριστῶ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...