Προς το περιεχόμενο

Instant camera με "οικονομικά" film


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

ενόψει κουμπαριάς και αναζήτησης πρωτότυπου δώρου, και μιας και το ζεύγος είχε εκφράσει επιθυμία ύπαρξης photo booth (που τελικά δε γινόταν λόγω κόστους) ώστε οι καλεσμένοι να βγάζουν 1 φωτό που θα την κολλάνε στο βιβλίο ευχών μαζί με τις ευχές,  έπεσε η ιδέα για αγορά μίας Instant camera, τύπου Polaroid για αυτή τη δουλειά.

Νομίζω χρήσιμο θα είναι να έχει και οθόνη LCD ώστε να βλέπουμε τη φωτό πριν την τυπώσουμε. Πολύ βασικό επίσης είναι να είναι τα film σε νορμάλ τιμές. και όχι 25 € η 8άδα που έχει στις κλασσικές αναλογικές.

Έχω καταλήξει στην Polaroid snaptouch στα 168 €, ενώ για φιλμ έχω βρει αυτά . Τι λέτε? Έχετε κάποια εναλλακτική να προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να φτιαξεις και αυτοσχεδιο φωτομπουθ.

Με κινητο η καποια μηχανη που εχει ασυρματη συνδεση, και να κοτσαρεις πανω εναν εκτυπωτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή ιδέα, απλά η μηχανή θα τους μείνει κιόλας και είναι κάτι που τους αρέσει σαν προϊόν, οπότε ψάχνω για κάποια λύση σαν αυτή που περιέγραψα

Επεξ/σία από s2117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας τετοιος μικρος φορητος εκτυπωτης θα σας κανει αψογα την δουλεια που θελεις. Τυπωνει και σαν αυτοκολλητα τις φωτο σας. Σιγουρα πιο οικονομικη εκτυπωση και σιγουρα πιο χρησιμος για μετα.

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/printing-consumables/printers/183585-hp-sprocket-plus-white?nosto=productpage-nosto-2

Υπαρχει και σε μικροτερο μεγεθος

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/printing-consumables/printers/176489-hp-sprocket-photo-white

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...