Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι αισιοδοξία σας προκαλεί το παρακάτω καθοδικό κανάλι; Κάθε φορά που κουτουλάει η τιμή στα 70K κάνει χαμηλότερα χαμηλά. Αν δεν πάει η τιμή 38-45K δεν το αγοράζω 😐

image.png.09862d27f698b88b2cafbe18eede5262.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 minutes ago, NiKoSmile said:

Τι αισιοδοξία σας προκαλεί το παρακάτω καθοδικό κανάλι; Κάθε φορά που κουτουλάει η τιμή στα 70K κάνει χαμηλότερα χαμηλά. Αν δεν πάει η τιμή 38-45K δεν το αγοράζω 😐

 

Κανάλια, τεχνικές αναλύσεις κτλ προσωπικά μου μοιάζουν με ωροσκόπιο. Αν κοιτάω κάτι είναι το realized price

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Τι αισιοδοξία σας προκαλεί το παρακάτω καθοδικό κανάλι; Κάθε φορά που κουτουλάει η τιμή στα 70K κάνει χαμηλότερα χαμηλά. Αν δεν πάει η τιμή 38-45K δεν το αγοράζω 😐

Κοιτα κατι αντιστοιχο πιστευω με τον snot..Ναι οκ υπαρχει το συναισθημα που επηρεαζει την αγορα συν αν πεις οτι ολοι ακολουθουν τις ιδιες αναλυσεις αλλα απο εκει και περα που να ξερεις τι ξημερωνει ειδικα αν δεν εχεις μηχανη του χρονου. Παντοτε 2 πραγματα θα συμβαινουν ειτε θα πηγαινουμε πανω ειτε κατω.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο που ηδη ειπες, να τηρησεις το πλανο που εχεις στο κεφαλι σου.

Παντως με μαθηματικους ορους εγω το θεωρω αστειο να ασχολεισαι και να περιμενεις να φτασει 38-45κ οταν εφτασε 49κ.Δηλαδη σιγα ποση διαφορα θα κανει το να αγορασεις 5κ πανω οταν μιλαμε οτι δεν θα μπεις με μεγαλο ποσο.

Δηλαδη αντε και αγορασες 500$ στα 50k δηλαδη αγορασες 0.01btc η διαφορα στα 45κ ειναι οτι θα παρεις σε btc 0.01111111.. Ετσι για την ευκολια θα στο στρογγυλοποιησω προς τα πανω 0.0112 με λιγα λογια αν το btc των 500$ που αγορασες στα 45κ παει στα 50κ τοτε η αξια του ειναι 560$ δηλαδη ολη αυτη η φασαρια για να παρεις 60$ περισσοτερο?Και αντε να δεχτω οτι θα παρεις περισσοτερα απο 60 αν πουλησεις οταν η τιμη παει ακομη πιο πανω.Με απλα μαθηματικα και στο καλυτερο σεναριο να παει το btc 150k δηλαδη θα κανεις ενα χ3 το παραπανω κερδος που θα βγαλεις ειναι 180$.  0.01χ150000=1500 και 0.0112χ150000=1680.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αυτο το πραγμα αξιζει να το κανεις αν μπαινεις με σαφως μεγαλυτερα κεφαλαια, σε τετοια ποσα δεν θα δεις τρελες διαφορες οποτε δεν αξιζει να ασχολεισαι ιδιαιτερα αν αγορασες 5 πανω 5 κατω.

Αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη καθαρα βαση λογικης και απλων μαθηματικων.

 

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, icenex είπε

Κοιτα κατι αντιστοιχο πιστευω με τον snot..Ναι οκ υπαρχει το συναισθημα που επηρεαζει την αγορα συν αν πεις οτι ολοι ακολουθουν τις ιδιες αναλυσεις αλλα απο εκει και περα που να ξερεις τι ξημερωνει ειδικα αν δεν εχεις μηχανη του χρονου. Παντοτε 2 πραγματα θα συμβαινουν ειτε θα πηγαινουμε πανω ειτε κατω.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο που ηδη ειπες, να τηρησεις το πλανο που εχεις στο κεφαλι σου.

Παντως με μαθηματικους ορους εγω το θεωρω αστειο να ασχολεισαι και να περιμενεις να φτασει 38-45κ οταν εφτασε 49κ.Δηλαδη σιγα ποση διαφορα θα κανει το να αγορασεις 5κ πανω οταν μιλαμε οτι δεν θα μπεις με μεγαλο ποσο.

Δηλαδη αντε και αγορασες 500$ στα 50k δηλαδη αγορασες 0.01btc η διαφορα στα 45κ ειναι οτι θα παρεις σε btc 0.01111111.. Ετσι για την ευκολια θα στο στρογγυλοποιησω προς τα πανω 0.0112 με λιγα λογια αν το btc των 500$ που αγορασες στα 45κ παει στα 50κ τοτε η αξια του ειναι 560$ δηλαδη ολη αυτη η φασαρια για να παρεις 60$ περισσοτερο?Και αντε να δεχτω οτι θα παρεις περισσοτερα απο 60 αν πουλησεις οταν η τιμη παει ακομη πιο πανω.Με απλα μαθηματικα και στο καλυτερο σεναριο να παει το btc 150k δηλαδη θα κανεις ενα χ3 το παραπανω κερδος που θα βγαλεις ειναι 180$.  0.01χ150000=1500 και 0.0112χ150000=1680.

Αυτο που θελω να πω οτι αυτο το πραγμα αξιζει να το κανεις αν μπαινει με σαφως μεγαλυτερα κεφαλαια σε τετοια ποσα δεν θα δεις τρελες διαφορες οποτε δεν αξιζει να προσπαθεις να μαντεψεις που θα παει η αγορα.

Αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη καθαρα βαση λογικης και απλων μαθηματικων.

Επειδή είμαι μέσα από τα 16-25K. Θεωρώ πολύ ακριβά τα 50Κ για να ενυσχύσω τις θέσεις μου .  Αν πήγαινε στα 120Κ που θα τα πούλαγα εννοείται θα αγόραζα και στα 50Κ. Είναι και η εμπειρία που μου λέει μην αγοράζεις το πρώτο dip θα έρθει ένα χειρότερο, πάντα έρχετε το χειρότερο :lol:.

1 ώρα πριν, snot είπε

Κανάλια, τεχνικές αναλύσεις κτλ προσωπικά μου μοιάζουν με ωροσκόπιο. Αν κοιτάω κάτι είναι το realized price

Όλα δουλεύουν εκτός από το ωροσκόπιο. Εσύ είσαι πιο αρκούδα από μένα με το realized price 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Επειδή είμαι μέσα από τα 16-25K. Θεωρώ πολύ ακριβά τα 50Κ για να ενυσχύσω τις θέσεις μου .  Αν πήγαινε στα 120Κ που θα τα πούλαγα εννοείται θα αγόραζα και στα 50Κ. Είναι και η εμπειρία που μου λέει μην αγοράζεις το πρώτο dip θα έρθει ένα χειρότερο, πάντα έρχετε το χειρότερο :lol:.

Εγω παντως που μπηκα 15-20κ καθομαι στα αυγα μου και δεν ασχολουμαι.Ετσι οπως ειναι η περιπτωση σου για μενα δεν ασχολεισαι εκτος αν θες να βγαλεις κανενα ψιλο με αυτα τα σκαμπανεβασματα.Προσωπικα αυτο εκανα με τα link που αγορασα χθες, αν απο τα 8.5€ κανει 1Χ θα τα στειλω οσα αγορασα για ενα καλο μεροκαματο.Εδωσα γυρω στα 350€ και θα βγαλω αλλα τοσα.Η το πολυ πολυ πουλαω τα μισα και παιρνω πισω το αρχικο κεφαλαιο μου και τα αλλα τα πουλαω πιο μετα στο bullrun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, NiKoSmile said:

Όλα δουλεύουν εκτός από το ωροσκόπιο. Εσύ είσαι πιο αρκούδα από μένα με το realized price 😂

Δεν είμαι αρκούδα, το realized price ανεβαίνει οπότε θεωρώ ότι είμαστε εντάξει. Γενικά ξεκινάω ένα πολύ χαλαρό dca όταν το btc πέφτει κάτω από 1.5 του realized και όσο πιο πολύ πέφτει τόσο πιο πολύ το αυξάνω. Exit strategy δεν έχω 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, petreus είπε

Κάτι άλλες πονηρές φορολογήσεις τις περνάνε παραμονές των δηλώσεων. Εδώ συστήσανε και 16μελής επιτροπή τρομάρα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, tcktcktck είπε

Καθόλου καλό αυτό 

Διαφωνώ, όσα λιγότερα κυβερνητικά regulations, τόσο το καλύτερο.

Μιλάω δεδομένου των διεφθαρμένων και ανίκανων ελληνικών κυβερνήσεων, με καλή κυβέρνηση προφανώς τα regulations έχουν potential να είναι θετικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από τα πρώτα σταθερά νομίσματα του EURO που ρυθμίζονται από τον MiCA είναι στην Binance

https://www.binance.com/en/research/analysis/eurite

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...