Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/5/2022 στις 7:05 ΠΜ, M A T R I X είπε

Και στο χρηματιστήριο έτσι γίνεται. Τι πάει να πει αυτό; 

Αν γίνει, δεν θα γίνει επειδή χάθηκαν πολλά λεφτά σε μία νύχτα αλλά γιατί τους δίκασε το ίδιο το ίντερνετ κάτι το οποίο δεν περίμεναν να τους σκάσει με αυτόν τον τρόπο. 

Τι σημαίνει τι πάει να πει αυτό? Καταρχήν δεν είναι το ίδιο πράγμα. Κατέρρευσε ένα ολόκληρο οικοσύστημα με ζημιά πάνω από 60δις, ναι αυτό είναι δεδομένο. Και κανένας δεν θα βάλει από την τσέπη του λεφτά για αποζημιώσεις. Η βασική διαφορά με το χρηματιστήριο είναι ότι εδώ πρέπει να γίνει διαχειρίσιμη η κατάσταση χωρίς κρατική παρέμβαση και βοήθεια, γιατί απλά δεν υπάρχει κάποιο θεσμικό πλαίσιο και υποτίθεται ότι το σύστημα είναι αποκεντρωμένο. Αλλά δεδομένου ότι θα υπάρξει παρέμβαση από τρίτους, όποιοι και να είναι αυτοι, το σημαντικό για εμένα είναι να μην πληγεί η αξιοπιστία ( ήδη η ζημιά για την αξιοπιστία των stable coins είναι μεγάλη).

Οπότε οι κινήσεις που θα γίνουν από εδώ και πέρα είναι καθοριστικές. Και διάσπαρτες αυτόνομες πρωτοβουλίες και ανακοινώσεις δεξιά και αριστερά σε διάφορα sites δεν είναι η λύση. Μέχρι τελευταία στιγμή παίζονται κερδοσκοπικά παιχνίδια και αυτό για εμένα δεν ξέρω αν είναι καλό signal.  

FB_IMG_1653860591971.jpg

Επεξ/σία από zananiro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Μπήκε κανείς στο Luna 2???

Προσωπικα ειχα airdrop και τα αφηνω και τα 2 αν παρουν καμια σοβαρη αξια..Απο οτι βλεπω το luna 1 μια χαρα κραταει αν κανει κανα καλο run σιγουρα θα τσιμπησω κερδος τωρα ειμαι με λιγη χασουρα αλλα δεν βαριεσαι.Νομιζω και τα 2 θα πανε καλα ειδικα αν αρχισει να pumparei το bitcoin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα κρατησει μια μικρη καβα BUSD να δω τι θα γινει στο νεο ξεκινημα και ξαναμπηκα στο "classic" αλλα θα τα αφησω εκει μεσα κι ο,τι γινει.Δεν εχω χρονο και ορεξη να ειμαι παλι πανω απο την οθονη.

Το πολυ πολυ αν δω τιποτα κουλαμαρες να τα γυρισω κι αυτα σε cardano οπως εκανα με τα κερδη πριν 15 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Εγώ σκέφτομαι αν διόρθωσαν στο Luna 2 το πρόβλημα το οποίο έφερε το Luna εκεί που είναι , σε φάση μήπως πάει και αυτό κάνα 80$ +++

Εγω παλι ειναι το τελευταιο που σκεφτομαι.

Το πρωτο ειναι μηπως κανει κανενα x5 το classic και βγαλουμε κανενα σπασμενο.Αλλιως καλη καρδια  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Εγώ σκέφτομαι αν διόρθωσαν στο Luna 2 το πρόβλημα το οποίο έφερε το Luna εκεί που είναι , σε φάση μήπως πάει και αυτό κάνα 80$ +++

Δεν είχε κάποιο πρόβλημα το Luna που να μπορεί να "φτιαχτεί" . Δεν είχε bug δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NobodyRankXV είπε

Εγώ σκέφτομαι αν διόρθωσαν στο Luna 2 το πρόβλημα το οποίο έφερε το Luna εκεί που είναι , σε φάση μήπως πάει και αυτό κάνα 80$ +++

Δεν πρόκειται να επανέλθει ποτέ σε αυτήν την τιμή, αλλά αν συμβεί, θα σας στείλω μερικά εκατομμύρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα airdrop πως ακριβως δινονται; Γινεται υπολογισμος αναλογα με τα ποσα luna εχεις; Ή ποσα ειχες αγορασει συνολικα; Παιζει ρολο η τιμη;

Ρωταω γιατι πηρα 11 luna2 με 2.5μυρια luna στη binance.

Απο την αλλη ειχα αγορασει 250 luna με 500 ευρω, οταν ειχε 2 και μετα τα 500 εγιναν 5. Βεβαια τα πουλησα και αγορασα κατι αλλο τοτε, δεν γνωριζα για το luna2 και το airdrop. 

Αλλα μιλωντας υποθετικα, εαν τα κρατουσα αυτα τα 250 luna, θα επαιρνα παραπανω luna2 ή οχι; Δλδ κοιτανε το ποσα luna εχεις στο συνολο ή σε τι τιμη τα ειχες αγορασει και ποσα λεφτα εχασες;

Επισης για να πηρα 11 luna2 με 2.5μυρια, αυτο σημαινει οτι οταν ειχα 25μυρια και τα κρατουσα, τωρα θα μου εδινε 111 luna2; Και ολα αυτα τα ειχα παρει με 80 ευρω σε τιμη 0.0000015 στο περιπου και τα πουλησα στα 1500 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα, οσοι ειχαν Λουνα αγορασμενα κοντα στο 0,000015 μετα το κρασ, ουσιαστικα αυτη τη στιγμη εχουν 8πλασιασει τα λεφτα τους;

https://coinquora.com/luna-airdrop-eligibility-dependent-on-variety-of-factors/image.png.40cb15955fd6210c7c6a4d31bc634c03.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα τα εστειλα σημερα στο 0.00012 τα lunc μου γιατι απο χθες παρατηρω οτι δεν υπαρχουν πολλοι αγοραστες και σιγα σιγα ολοι ψαχνουν την πορτα της εξοδου ηδη παιζει στα 0.000115.Κριμα που δεν τα εστειλα χθες που ηταν πιο ψηλα νομιζα θα κανει ενα καλο Pump αλλα δεν το βλεπω.Θεωρω οτι οι φαλαινες πλεον βγαλανε οτι κερδη βγαλανε και εμειναν οι retail επενδυτες.Μακαρι να πεφτω εξω για οσους ειναι ακομη μεσα,επειδη ομως εγω ειχα βαλει ενα καλο κεφαλαιο προτιμησα να βγω με λιγη χασουρα και να την ανεκτησω σε βαθος χρονου απο τα airdrop luna.

Αν ολα πανε καλα και το luna2 μεσα σε βαθος 2 χρονων που ειναι να παρουμε ολο το airdrop αν θεωρητικα ως τοτε παρει καμια αξια τυπου 20-30$ θα βγαλουμε και καλο κερδος.

Επισης το κεφαλαιο που εβγαλα απο το Luna1 το επενδυσα σε 3 αλλα coins που τα πιστευω οποτε υπαρχει και απο εκει δυνατοτητα να ανακτησουμε την χασουρα οταν pumparoun αυτα.

Προσθεσα λιγα ada στο πορτοφολι, αρκετα harmony και μπολικα vet.Αν πιασουμε στο επομενο bullrun καινουργιο ath και στα 3 θα βγει καλο μεροκαματο.

Προτιμησα να βγω απο το luna γιατι πραγματικα κοντεψα να βγαλω τον καρκινο με τοσα σκαμπανεβασματα αλλα το χειροτερο απο ολα ειναι οτι ακομη και οι δημιουργοι του το εχουν παρατησει στο ελεος του κρυπτοθεου.Οποτε για μενα καλυτερα να εχω ενα νομισμα που οντως κανει κατι και υπαρχει υποστηριξη και βηματα εξελιξης παρα να ξερω στα σιγουρα οτι αν Pumparei θα ειναι καθαρα απο Meme.

Μια απορια εχω, δεν πιστευω επειδη εστειλα τα luna1 να μην μου δωσουν τα υπολοιπα airdrop.Να φανταστω εχουν δρομολογηθει το τι θα παρει ο καθενας μας τις προηγουμενες μερες που κοιτουσαν τι θα δωσουν στο καθενα.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, rallistas είπε

Σα να διαβαζω τον εαυτο μου.Περιμενα να δω πως θα τσουλησει η νυχτα και το πρωι τα εβαλα στο Cardano να ησυχασει το κεφαλι μου.

 

Ε ναι ρε φιλε δεν πηγαινε αλλο, τωρα θα τα βαλω στο staking και αγιος ο θεος θα περιμενουμε το επομενο ραν.

Εντωμεταξυ κοιταω στο lunc και οι αγοραστες πραγματικα παιζει να ειναι μονο το 1/3 σε σχεση με αυτους που πουλανε.

Το βλεπω σιγα σιγα να παει στον ταφο του..

Καταγραφή.JPG

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...