Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v2


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

To νήμα προορίζεται για την ενημέρωση της κοινότητας σχετικά με τρέχουσες προσφορές και μόνο.

Επίσης, για μηνύματα τα οποία διευκρινίζουν το πλαίσιο μιας προσφοράς (διαθεσιμότητα, χρονική διάρκεια) ή αντιπροτείνουν μια τυχόν καλύτερη τρέχουσα προσφορά.

Προκειμένου να κρατάμε το νήμα κατά το δυνατόν λιτό για την ταχύτερη ενημέρωση της κοινότητας, τα μηνύματα που δημοσιεύονται εδώ πρέπει να περιορίζονται στην ενημέρωση.

Oι απολύτως καλοδεχούμενες και θεμιτές συζητήσεις σχετικά με γνώμες και απόψεις για το αν ένας προσφερόμενος τίτλος είναι αξιόλογος κτλ. πρέπει να γίνονται στα αντίστοιχα νήματα των παιχνιδιών.

Εφόσον δεν υπάρχει αντίστοιχο νήμα ή η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από ένα πακέτο τίτλων, η συζήτηση μπορεί να γίνει σε κάποιο από τα γενικά νήματα για το gaming ή τα καταστήματα/sites που προσφέρουν το πακέτο.

 

Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Συνιστάται πάντα να ελέγχετε οι ίδιοι την αξιοπιστία των καταστημάτων που επιλέγετε για αγορές, ανεξάρτητα από το πώς εμφανίζονται ή δηλώνονται σε sites αναζήτησης ή συγκέντρωσης ανακοινώσεων προσφορών!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ιστορικό χαμηλό στο Steam για το Griftlands στα €6,71.

Πάντοτε δίνει καλές δουλειές η Klei (Oxygen Not Included, Don't Starve, Invisible Inc. μεταξύ άλλων), το συγκεκριμένο είχε μια παράξενη πορεία, καθώς για αλλού ξεκίνησε (πιο RPG/adventure) και αλλού κατέληξε, όμως είναι ένα έξυπνο deckbuilding roguelite, με ιδιαίτερη αισθητική και αρκετούς διαφορετικούς χαρακτήρες ώστε να έχει συμπαθητικό replay value. 

Ιστορικό χαμηλό στο GOG για το Stelar Tactics στα €8,39.

Πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα, ένα παιχνίδι εξερεύνησης στο διάστημα, με arcade μάχες μεταξύ διαστημοπλοίων και, όταν φτάνει κανείς σε σταθμό, κλασικό tbt, με διαχείριση ομάδας και κάποια RPG στοιχεία. Σε αέναο Early Access (πρέπει να είναι δουλειά ενός-δύο ατόμων όλο αυτό το θηρίο) αλλά είναι στρωτό, με μπόλικο υλικό. Σε αυτά τα χρήματα νομίζω πως αξίζει να του δώσει κανείς μια ευκαιρία. 

Iστορικό χαμηλό στο Steam για το Fallen Aces, στα €9,72 για λίγες ώρες ακόμη (8 μ.μ λήγει)

Το είδα σε stream και, παρότι τα FPS δεν είναι του γούστου μου, όπως θα ξέρουν όσοι παρακολουθούν τις προτάσεις μου, το συγκεκριμένο, εκτός του ό,τι έχει διθυραμβικές κριτικές με σημαντικό αριθμό συμμετοχών (97% σε 1000+ κριτικές για τίτλο που έχει λίγες μέρες που κυκλοφόρησε) μου έκανε εντύπωση για την εξαιρετική αισθητική του: καρτούν νουάρ, με μπόλικη δράση, καλό κλίμα. Το αναφέρω εδώ για τους φίλους του είδους, ίσως αξίζει να του δώσετε μια ευκαιρία, προσωπικά δεν το είχα υπόψη καθόλου (και είναι από τις φορές που δεν μπορώ να αδικήσω τον αλγόριθμο του Steam που δεν μου το εμφάνισε).

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

37 λεπτά πριν, Snoob είπε

Ιστορικό χαμηλό στο Steam για το Griftlands στα €6,71.

Πάντοτε δίνει καλές δουλειές η Klei (Oxygen Not Included, Don't Starve, Invisible Inc. μεταξύ άλλων), το συγκεκριμένο είχε μια παράξενη πορεία, καθώς για αλλού ξεκίνησε (πιο RPG/adventure) και αλλού κατέληξε, όμως είναι ένα έξυπνο deckbuilding roguelite, με ιδιαίτερη αισθητική και αρκετούς διαφορετικούς χαρακτήρες ώστε να έχει συμπαθητικό replay value. 

Ιστορικό χαμηλό στο GOG για το Stelar Tactics στα €8,39.

Πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα, ένα παιχνίδι εξερεύνησης στο διάστημα, με arcade μάχες μεταξύ διαστημοπλοίων και, όταν φτάνει κανείς σε σταθμό, κλασικό tbt, με διαχείριση ομάδας και κάποια RPG στοιχεία. Σε αέναο Early Access (πρέπει να είναι δουλειά ενός-δύο ατόμων όλο αυτό το θηρίο) αλλά είναι στρωτό, με μπόλικο υλικό. Σε αυτά τα χρήματα νομίζω πως αξίζει να του δώσει κανείς μια ευκαιρία. 

Iστορικό χαμηλό στο Steam για το Fallen Aces, στα €9,72 για λίγες ώρες ακόμη (8 μ.μ λήγει)

Το είδα σε stream και, παρότι τα FPS δεν είναι του γούστου μου, όπως θα ξέρουν όσοι παρακολουθούν τις προτάσεις μου, το συγκεκριμένο, εκτός του ό,τι έχει διθυραμβικές κριτικές με σημαντικό αριθμό συμμετοχών (97% σε 1000+ κριτικές για τίτλο που έχει λίγες μέρες που κυκλοφόρησε) μου έκανε εντύπωση για την εξαιρετική αισθητική του: καρτούν νουάρ, με μπόλικη δράση, καλό κλίμα. Το αναφέρω εδώ για τους φίλους του είδους, ίσως αξίζει να του δώσετε μια ευκαιρία, προσωπικά δεν το είχα υπόψη καθόλου (και είναι από τις φορές που δεν μπορώ να αδικήσω τον αλγόριθμο του Steam που δεν μου το εμφάνισε).

Δειχνει οντως ενδιαφερον το Fallen Aces..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shadow Tactics μαζί με όλα τα DLC και χωρίς DRM σε εξαιρετική τιμή:

https://www.gog.com/en/game/shadow_tactics_anniversary_bundle

Δυνατό πακέτο στο Fanatical:

https://www.fanatical.com/en/pick-and-mix/diamond-collection-build-your-own-bundle

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενόψει Prime Days (16-17/7), το Amazon Prime δίνει τα παρακάτω παιχνίδια από σήμερα μέχρι 16/7.

https://primegaming.blog/celebrate-the-lead-up-to-prime-day-2024-with-15-games-including-star-wars-knights-of-the-old-628f02d0f5aa

  • Deceive Inc. [Epic Games Store] - 24/6
  • Tearstone: Thieves of the Heart [Legacy Games Code] - 24/6
  • The Invisible Hand [Amazon Games App] - 24/6
  • Call of Juarez [GOG Code] - 24/6
  • Forager [GOG Code] – 27/6
  • Card Shark [Epic Games Store] – 27/6
  • Heaven Dust 2 [Amazon Games App] – 27/6
  • Soulstice [Epic Games Store] – 27/6
  • Wall World [Amazon Games App] – 3/7
  • Hitman Absolution [GOG Code] – 3/7
  • Call of Juarez: Bound in Blood [GOG Code] – 3/7
  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge [Epic Games Store] – 11/7
  • STAR WARS: Knights of the Old Republic II — The Sith Lords [Amazon Games App] – 11/7
  • Alex Kidd in Miracle World DX [Epic Games Store] – 11/7
  • Samurai Bringer [Amazon Games App] – 11/7
Επεξ/σία από Despotas
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερη τιμη για το forza horizon 4. Να πω οτι θα γινει delist 15 Δεκεμβριου οποτε μετα δεν θα υπαρχει τροπος αγορας του οπως εγινε και με το Forza horizon 3 στο game pass. Προτεινω την ultimate εχει κανα χρονο που την πηρα στα 35 ευρω και το 20αρικο ειναι απλα οτι καλυτερο προσφερει κοντα 200 ωρες παιχνιδιου για να ξεψαχνισετε καθε γωνια του χαρτη και των DLC. 

 

Screenshot_5.png

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τρομερη τιμη για το forza horizon 4. Να πω οτι θα γινει delist 15 Δεκεμβριου οποτε μετα δεν θα υπαρχει τροπος αγορας του οπως εγινε και με το Forza horizon 3 στο game pass. Προτεινω την ultimate εχει κανα χρονο που την πηρα στα 35 ευρω και το 20αρικο ειναι απλα οτι καλυτερο προσφερει κοντα 200 ωρες παιχνιδιου για να ξεψαχνισετε καθε γωνια του χαρτη και των DLC. 

 

Screenshot_5.png

Έχω το main στο ms store και κάθε τόσο έχω θέμα με το Xbox account , αξίζει το 20αρικο αν έχω τελειώσει το main? Ζητάει ms account η έκδοση του steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Έχω το main στο ms store και κάθε τόσο έχω θέμα με το Xbox account , αξίζει το 20αρικο αν έχω τελειώσει το main? Ζητάει ms account η έκδοση του steam?

Ζηταει οπως ειπε ο fulgore και ναι αξιζει η εκδοση ultimate ειδικα σε αυτη την τιμη. Εγω θα το τρεξω οσο μπορω απο σημερα το νεo festival μεχρι τις 22 Αυγουστου μπας και καταφερω να κανω τα 5 achievements που πανε μαζι με το festival γιατι μετα τις 22 Αυγουστου δεν θα γινονται ειναι η τελευταια ευκαιρια δηλαδη μετα ολα τα αλλα θα δουλευουν κανονικα αλλα δεν θα υπαρχει festival playlist καθολου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετική τιμή, αγοράστε κατευθείαν την Ultimate που τα έχει όλα.

Έχω πάνω από 400 ώρες στο παιχνίδι, αξίζει με τα χίλια.

Τα 2 DLC είναι πολύ καλά, ειδικά το LEGO τα σπάει.

Θα γίνει όντως delist στις 15/12:

https://www.eurogamer.net/forza-horizon-4-to-be-delisted-on-xbox-and-pc

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Despotas είπε

Εξαιρετική τιμή, αγοράστε κατευθείαν την Ultimate που τα έχει όλα.

Έχω πάνω από 400 ώρες στο παιχνίδι, αξίζει με τα χίλια.

Τα 2 DLC είναι πολύ καλά, ειδικά το LEGO τα σπάει.

Θα γίνει όντως delist στις 15/12:

https://www.eurogamer.net/forza-horizon-4-to-be-delisted-on-xbox-and-pc

Το Lego προσωπικά το βρήκα καλύτερο από το main 🤣 έκαψα άπειρες ώρες εκεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...