Προς το περιεχόμενο

Προσφορές παιχνιδιών v2


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

To νήμα προορίζεται για την ενημέρωση της κοινότητας σχετικά με τρέχουσες προσφορές και μόνο.

Επίσης, για μηνύματα τα οποία διευκρινίζουν το πλαίσιο μιας προσφοράς (διαθεσιμότητα, χρονική διάρκεια) ή αντιπροτείνουν μια τυχόν καλύτερη τρέχουσα προσφορά.

Προκειμένου να κρατάμε το νήμα κατά το δυνατόν λιτό για την ταχύτερη ενημέρωση της κοινότητας, τα μηνύματα που δημοσιεύονται εδώ πρέπει να περιορίζονται στην ενημέρωση.

Oι απολύτως καλοδεχούμενες και θεμιτές συζητήσεις σχετικά με γνώμες και απόψεις για το αν ένας προσφερόμενος τίτλος είναι αξιόλογος κτλ. πρέπει να γίνονται στα αντίστοιχα νήματα των παιχνιδιών.

Εφόσον δεν υπάρχει αντίστοιχο νήμα ή η συζήτηση περιστρέφεται γύρω από ένα πακέτο τίτλων, η συζήτηση μπορεί να γίνει σε κάποιο από τα γενικά νήματα για το gaming ή τα καταστήματα/sites που προσφέρουν το πακέτο.

 

Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Συνιστάται πάντα να ελέγχετε οι ίδιοι την αξιοπιστία των καταστημάτων που επιλέγετε για αγορές, ανεξάρτητα από το πώς εμφανίζονται ή δηλώνονται σε sites αναζήτησης ή συγκέντρωσης ανακοινώσεων προσφορών!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκπτώσεις και στο GOG. Σε γενικές γραμμές αρκετά συμπαθητικές και τίμιες, αλλά όχι και να σκίσεις τα ρούχα σου και να τρέχεις ουρλιάζοντας στο δρόμο. Ξεχωρίζω τα παρακάτω.

Jazz Jackrabbit 1+2 -90%. Τα αγόρασα αβλεπί, link για το 2

ELEX -67% - το πήρα λίγες μέρες πριν με ειδικό κουπόνι -72%

Bloodstained: Ritual of the Night -25% (καλή προσφορά για νέα κυκλοφορία)

WarHammer 40K: Mechanicus -50% (για τους τεχνολάγνους που γουστάρουν cyberdongs μουεχεχεχε)

Mutant: Year Zero -40% (σε πακέτα με ή χωρίς expansions)

Graveyard Keeper -60% (μουεχεχεχε πρέπει να έχει πλάκα, Stardew Valley σε μεσαιωνικό κεκροταφείο)

Into The Breach -50% (που κακώς το προσπερνάμε σαν παιχνίδι)

Hollow Knight -50% (σπάνια παίζει χαμηλά)

Katana Zero -35% (μικρή έκπτωση για νέο τίτλο που αξίζει πολύ)

Battle Brothers -50% ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ ΤΡΕΞΑΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΟΛΑ ΤΑ EXPANSIONS

Battletech -66% (και τα expansions -50%, παραμένει αλμυρούτσικο αλλά τα πακέτα είναι πολλά)

Crossroads -10% (δεν είναι σοβαρή προσφορά αλλά πολύ μου αρέσει η ιδέα του να γίνω χανιτζής)

Darkest Dungeon -70%, εκεί που του αξίζει πλέον

Shadow Tactics: Blade of the Shogun -75% (σκότωμα)

Iratus: Lord of the Dead -25% (σε ανάπτυξη, παρόμοιο με Darkest Dungeon, γενικά δε μου κάνει κλικ σαν παιχνίδι)

Underrail -50% που κάποτε θα το πάρω

Syberia 3 -80% (για να κλείσει η συλλογή)

Spellforce 3 -67% (προσωπικά αγαπημένη σειρά)

Avernum 3 -50% (σχετικά νέα κυκλοφορία για πολύ ιδιαίτερη και απαιτητική σειρά RPG που φαίνεται να βρίσκει το δρόμο της και άνοιγμα στο ευρύ κοινό, αν σκεφτούμε πως ξεκίνησε από το τίποτα. Πολύ χαίρομαι.)

Observer -75%

Kingdom Come: Deliverance -50% (και αντίστοιχες προσφορές στα DLC)

Frostpunk -55%

Ken Follet's Pillars of the Earth -67% (πολύ καλό adventure αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τα επεισόδια, η μίνι σειρά ήταν πολύ υψηλού επιπέδου)

Τυπικές εκτώσεις -70  -80% σε Stellaris, Homeworld, Grim Dawn, Dragon's Dogma, Dungeons 1-2-3 και λοιπούς συνήθεις υπόπτους

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπτώσεις και στο Fanatical, που ενδέχεται να γίνει το σημείο αγοράς παιχνιδιών για Steam τώρα που μου τέλειωσαν τα χρήματα που είχα βγάλει από πώληση καρτών μια φορά κι έναν καιρό. Λογικά θα είναι ελάχιστα (όσα δε βγαίνουν στο GOG) αλλά ακόμα έχω άχτι το Gabe και τη γκανιότα του κλπ κλπ.

Με κουπόνι BLACK10 επιπλέον 10% σε όλα.

Two-Point Hospital -67% (Doctor requiiired in Geee Peee's offiiice!! Τρεχάτε χωριανοί!)

Tomb Raider -85% (βγαίνει φραγκοδίφραγκα)

Total War: Warhammer II -68% (και αντίστοιχες προσφορές σε DLC και πακέτα, επιτέλους η τιμή του γίνεται ανθρώπινη)

The Talos Principle -85% (από τις χαμηλότερες τιμές που θυμάμαι)

Bloodstained: Ritual of the Night -33% (λίγο καλύτερη από του GOG αλλά παραμένω πιστός στους Πολωνούς)

Endless Space 2 -77% (και σημαντικές προσφορές σε DLC)

Distant Worlds: Universe -75% (εξαιρετικό στο είδος του)

Resident Evil HD Remaster -60% (δε θυμάμαι αν έχει την υπερκάλτ αυθεντική εισαγωγή)

Dishonored Complete Pack -71% (πολύ καλό πακέτο με τρία παιχνίδια)

Warhammer: Vermintide 2 -75%

Asseto Corsa Ultimate Edition -67% (δεν ξέρω, ακούω πως είναι κορυφή)

Strider -70% (καλτίλα)

XCOM 2 Collection -70% (παραμένει αρκετά ακριβό αλλά τουλάχιστον είναι πλήρες)

Banner Saga 1 και 2  -80% (σπεύσατε) (το 3 σε -50%)

Okami -52% (συνηθισμένη έκπτωση)

The Red Strings Club -66% (για τους τολμηρούς)

The Dark Eye Universe -90% (κυρίως για τα κορυφαία adventures Chains of Satinav και Memoria)

Μικρές προσφορές σε Football Manager 2020 και Darksiders Genesis

Kingdom Come: Deliverance και Frostpunk -50%, Ken Follet's Pillars of the Earth -67% (link για GOG στο προηγούμενο post μου, μουαχαχαχα)

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2019 στις 2:38 ΜΜ, Arkin είπε

Έτσι όπως είναι το παιχνίδι ούτε με προσφορά :P Πάντως για όποιον το θέλει και του αρέσει καλή προσφορά πέρα από την πλάκα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2019 στις 4:30 ΜΜ, Tobajara είπε

Jazz Jackrabbit 1+2 -90%. Τα αγόρασα αβλεπί, link για το 2

 

Είναι φανταστικό το JJ2 για LAN play. Πραγματικά διασκεδαστικό :D Και η τιμή, χάρισμα! THanx! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

GTA V Premium Online edition στα 9,89€ μέσω του Rockstar Games Launcher ή εδώ:

https://www.rockstarwarehouse.com/store/rsg/en_AU/pd/productID.5285217600

Μέχρι 3/12.

Shadow Warrior 2 ιστορικό χαμηλό για 3 ημέρες ακόμη:

https://www.gamebillet.com/shadow-warrior-2

 

Επεξ/σία από Despotas
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Tobajara είπε

Εκπτώσεις και στο Fanatical, που ενδέχεται να γίνει το σημείο αγοράς παιχνιδιών για Steam τώρα που μου τέλειωσαν τα χρήματα που είχα βγάλει από πώληση καρτών μια φορά κι έναν καιρό. Λογικά θα είναι ελάχιστα (όσα δε βγαίνουν στο GOG) αλλά ακόμα έχω άχτι το Gabe και τη γκανιότα του κλπ κλπ.

Με κουπόνι BLACK10 επιπλέον 10% σε όλα.

Two-Point Hospital -67% (Doctor requiiired in Geee Peee's offiiice!! Τρεχάτε χωριανοί!)

Tomb Raider -85% (βγαίνει φραγκοδίφραγκα)

Total War: Warhammer II -68% (και αντίστοιχες προσφορές σε DLC και πακέτα, επιτέλους η τιμή του γίνεται ανθρώπινη)

The Talos Principle -85% (από τις χαμηλότερες τιμές που θυμάμαι)

Bloodstained: Ritual of the Night -33% (λίγο καλύτερη από του GOG αλλά παραμένω πιστός στους Πολωνούς)

Endless Space 2 -77% (και σημαντικές προσφορές σε DLC)

Distant Worlds: Universe -75% (εξαιρετικό στο είδος του)

Resident Evil HD Remaster -60% (δε θυμάμαι αν έχει την υπερκάλτ αυθεντική εισαγωγή)

Dishonored Complete Pack -71% (πολύ καλό πακέτο με τρία παιχνίδια)

Warhammer: Vermintide 2 -75%

Asseto Corsa Ultimate Edition -67% (δεν ξέρω, ακούω πως είναι κορυφή)

Strider -70% (καλτίλα)

XCOM 2 Collection -70% (παραμένει αρκετά ακριβό αλλά τουλάχιστον είναι πλήρες)

Banner Saga 1 και 2  -80% (σπεύσατε) (το 3 σε -50%)

Okami -52% (συνηθισμένη έκπτωση)

The Red Strings Club -66% (για τους τολμηρούς)

The Dark Eye Universe -90% (κυρίως για τα κορυφαία adventures Chains of Satinav και Memoria)

Μικρές προσφορές σε Football Manager 2020 και Darksiders Genesis

Kingdom Come: Deliverance και Frostpunk -50%, Ken Follet's Pillars of the Earth -67% (link για GOG στο προηγούμενο post μου, μουαχαχαχα)

Για το Assetto Corsa Ultimate Edition να σημειώσω ότι στο Steam τρέχει προσφορά -86% (λόγω auttumn sales). Η τελική τιμή βγαίνει στα 11,05 ευρώ. Το αναφέρω διότι το αγόρασα και από ψαχτήρι που έκανα είδα ότι δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή πουθενά αλλού φθηνότερα (εκτός αν μου ξέφυγε κανένα υποχθόνιο site 😂).

OFF-TOPIC: Όντως το παιχνίδι είναι εξαιρετικό για τους λάτρεις των sim racing.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μικρό και αστείο Life Goes On: Done to Death για 2 βδομάδες ακόμα στο steam όσο μια μεγάλη σακούλα πατατάκια (1,49€)

Ενώ το Just Cause 3 για μια βδομάδα στο Fanatical όσο ένας καφές και μια τυρόπιτα (2,99€), ίσως historical low;

Eίναι παιχνίδια πενταετίας αλλά καλή ευκαιρία για να εμπλουτιστεί η συλλογή.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Ylands έγινε F2P - μπορείτε να το κάνετε install εδώ, αφού συνδεθείτε με το steam account σας (ναι είναι ασφαλές το site)

Δωρεάν το Touring Karts - για να το αποκτήσετε, πρέπει να κάνετε install το demo στο steam και να κερδίσετε 3 αγώνες στη σειρά. Αν κερδίσετε 5 αγώνες στη σειρά παίρνετε και extra κλειδί για κάποιον φίλο - Επίσημη πηγή (μέχρι 22/12/19)

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Δωρεάν το Ylands - μπορείτε να το κάνετε install εδώ, αφού συνδεθείτε με το steam account σας (ναι είναι ασφαλές το site)

Δωρεάν το Touring Karts - για να το αποκτήσετε, πρέπει να κάνετε install το demo στο steam και να κερδίσετε 3 αγώνες στη σειρά. Αν κερδίσετε 5 αγώνες στη σειρά παίρνετε και extra κλειδί για κάποιον φίλο - Επίσημη πηγή (μέχρι 22/12/19)

Το πρώτο είναι f2p.

Το δεύτερο είναι VR game αν και παίζει και χωρίς vr. Επίσης είναι mp game. HF trying to win 3 in a row με όλους τους tryhard τζαμπατζήδες που θα παίζουν εκεί. Αν το θέλετε πραγματικά πληρώστε το ή κάντε ένα smurf steam account και τσιτάρετε ασύστολα ξέρω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...