Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε πόσο παραπάνω από το 2020 να τις κρατήσουν τις τωρινές; Νοέμβρη του 19 να ανακοινωθεί και στις γιορτές να αρχίσουν να μαζεύουν χρήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάλτε τα μηνύματα να έρχονται μόνο από φίλους (ή και καθόλου) 😛

 

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 minutes ago, Grim Ripper said:

Βάλτε τα μηνύματα να έρχονται μόνο από φίλους (ή και καθόλου) 😛

Σοβαρή λύση από ένα σοβαρό support πολυεθνικής δισεκατομμυρίων.

Επόμενο βήμα είναι να μας πουν «βγάλτε τις κονσόλες από την πρίζα για να μην σας τις χακάρουν».

Μπράβο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να τους είπε το support τι να κάνουν.

Όπως και να έχει πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που ένα μήνυμα κρασάρει κάποια συσκευή (γενικά μιλάω, όχι μόνο για το ps4).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαζω κ εδω γιατι θελω να βρω λυση.. 

Ρε παιδια, ειχα νοικιασει το fifa.. Τωρα αγορασα αλλο κ μου εκανε εκ νεου εγκατάσταση.. Κ τωρα εχω 2 fifa.. Γιατι??? Εχασα την προοδο στα παντα, εκτος απο το online ευτυχως.. Τωρα αμα σβησω το παλιο fifa, παιζει να σβηστει κ η προοδος στο online?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, kostiger είπε

Τι ελεεινο bug ειναι αυτο; Την online προοδο σου δεν βλεπω να την χανεις πάντως..

Δεν είναι bug αυτό, σε πολλά παιχνίδια το έχω αντιμετωπίσει αυτό. Ας πούμε την δεύτερη φορά που νοίκιασα το Spiderman μου έδωσε άλλη κόπια και είχα παρόμοιο θέμα, το γύρισα πίσω μου έδωσε αυτό που είχα στην αρχή και επεζε κανονικά. Το έχω δει και σε άλλα games πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Giannis_kan είπε

Δεν είναι bug αυτό, σε πολλά παιχνίδια το έχω αντιμετωπίσει αυτό. Ας πούμε την δεύτερη φορά που νοίκιασα το Spiderman μου έδωσε άλλη κόπια και είχα παρόμοιο θέμα, το γύρισα πίσω μου έδωσε αυτό που είχα στην αρχή και επεζε κανονικά. Το έχω δει και σε άλλα games πάντως. 

Εαν δεν ειναι bug τοτε ειναι feature :) Σαν τις βλακειες της Microsoft που δεν μπορουσα να φτιαξουν διαφορα και λεγαν οτι ετσι το θελαμε γιατι... και λεγαν κατι γελοιες δικαιολογιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Malthador είπε

Σοβαρή λύση από ένα σοβαρό support πολυεθνικής δισεκατομμυρίων.

Επόμενο βήμα είναι να μας πουν «βγάλτε τις κονσόλες από την πρίζα για να μην σας τις χακάρουν».

Μπράβο τους.

Προχτές έλαβα ένα περίεργο μύνημα το οποίο έκανα delete πριν το διαβάσω...

Το νου σας....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω εχει να κανει με τις cusa codes που ειναι ουσιαστικα αν θυμαμαι καλα κωδικοι ανα region. Γιατι εχω ειχα βαλει πχ το horizon το απλο ειχα παιξει λιγο κ επειδη καθοταν το παιχνιδι το πουλησα και λεω θα το τσιμπησω παλι οταν βγει η complete edition. Και ετσι εκανα τελικα κ οταν το εβαλα παλι το παιχνιδι επαιζαν τα saves απο το αλλο δισκακι.Προφανως ειχαν ιδιο κωδικο τωρα μπορει να λεω και μ@λακιες αλλα εγω αυτο το συμπερασμα εβγαλα.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony έχει δηλώσει ότι είναι στη μέση της δημιουργίας της συνέχειας στο PlayStation 4. Σε  συνέντευξή του στους Financial Times, δήλωσε ο πρόεδρος της εταιρείας κ. Kenichiro Yoshida, “σε αυτό το σημείο, αυτό που μπορώ να πω είναι ότι είναι απαραίτητο να έχουμε ένα επόμενο- γενναιόδωρο υλικό “, αλλά δεν ανέφερε ότι πρόκειται για ένα PlayStation 5 βρίσκεται σε εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω το έχουν αναφέρει και παλιότερα όσο αφορά τα save οποιουδήποτε παιχνιδιού ps4.

An έχουμε ήδη ξεκινήσει το οποιοδήποτε παιχνίδι και υπάρχει save στη κονσόλα αν δεν έχουμε το δισκάκι του παιχνιδιού τότε  πολύ απλά κάνουμε extract αυτό το save σε ένα usb flash disc το συνδέσουμε με υπολογιστή και βλέπουμε τι νούμερο έχει ο φάκελος cusa..... στο φλασακι ώστε να φροντίσουμε το επόμενο δισκάκι παιχνιδιού που θα πάρουμε  - νοικιάσουμε από βίντεο κλαμπ να έχει το ίδιο cusa γιατί αν έχει άλλο θα κάνει αυτό που λέτε δηλαδή θα το εγκαταστήσει σαν νέο παιχνίδι με νεο save.

Εναλλακτικά σε κάθε παιχνίδι πλάγια στη θήκη του φαίνεται το νούμερο cusa..... που έχει το κάθε παιχνίδι ανάλογα το region και το πιο παιχνίδι είναι.

3 ώρες πριν, icenex είπε

Νομιζω εχει να κανει με τις cusa codes που ειναι ουσιαστικα αν θυμαμαι καλα κωδικοι ανα region. Γιατι εχω ειχα βαλει πχ το horizon το απλο ειχα παιξει λιγο κ επειδη καθοταν το παιχνιδι το πουλησα και λεω θα το τσιμπησω παλι οταν βγει η complete edition. Και ετσι εκανα τελικα κ οταν το εβαλα παλι το παιχνιδι επαιζαν τα saves απο το αλλο δισκακι.Προφανως ειχαν ιδιο κωδικο τωρα μπορει να λεω και μ@λακιες αλλα εγω αυτο το συμπερασμα εβγαλα.

Όχι το horizon zero dawn complete edition είναι η εξαίρεση και αυτό γιατί  έχει ανακοινώσει η ίδια η Guierrila games πια έκδοση παιχνιδιού πρέπει να πάρεις ανάλογα με το πια είχες για να μπορέσεις να συνεχίσεις το save σου.

 

HORIZON ZERO DAWN: COMPLETE EDITION

Please note: This FAQ may contain spoilers!


Are save games from Horizon Zero Dawn compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition?

Save games from Horizon Zero Dawn are compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition, but only if both games are from the same region. The exception is Latin America – save games from the Latin American edition of Horizon Zero Dawn are not guaranteed to be compatible with Horizon Zero Dawn: Complete Edition in every Latin American country.

Below is a list of title IDs for the standard edition of Horizon Zero Dawn and the corresponding compatible title ID for Horizon Zero Dawn: Complete Edition, broken down by region. You can find the title ID on the disc or on the side of the packaging; it starts with ‘CUSA’ followed by five numbers.

Europe:

  • Standard Edition: CUSA01021 > Complete Edition: CUSA10211
  • Standard Edition: CUSA07319 > Complete Edition: CUSA10212
  • Standard Edition: CUSA07320 > Complete Edition: CUSA10213

Asia:

  • Standard Edition: CUSA05682 (manufacturing ID: PCAS-02043, PCKS-92029, PCAS-02050, PCKS-92033) > Complete Edition: CUSA10218 (manufacturing ID: PCAS-05046 / PCKS-10029)

Japan:

  • Standard Edition: CUSA05661 (manufacturing ID: PCJS53022 or PCJS53019) > Complete Edition: CUSA10234 (manufacturing ID: PCJS66013)

America:

  • Standard Edition: CUSA01967 > Complete Edition: CUSA10237
  • Standard Edition: CUSA07326 > Complete Edition: CUSA10237*

(*Latin American title ID. May not work in every country.)

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η επιλογη "play it online" σε ορισμενα παιχνιδια στο plus δινει τη δυνατοτητα να παιζεις φρι για οσο εισαι συνδρομητης? δλδ τα κατεβαζει και εαν τυχον ληξει η συνδρομη τα κλειδωνει προσωρινα?

Επεξ/σία από kekopis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Συνδρομητής σε τ?

Αν εννοείς το psn now τότε αυτό σε Ελληνικα psn id δεν υπάρχει μόνο σε Αμερικάνικα, Ασιάτικα κ.τ.λ. psn id.

εννοω την επιλογη σε καποια games oπου μπορες να τα παιξεις εαν εισαι συνδρομητης στο plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...