Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, GReeZ είπε

Γεια σας ενδιαφέρομαι να πάρω κονσολα ps4 κυρίως αλλά και one δεν θα με χάλαγε πιστεύεται αξίζει αυτήν την χρονική στιγμή να αγοράσει κάποιος η θα βγει ps5 και xbox 2 το 19.Επίσης να περιμένω Black Friday μήπως το πσ4 πάει 200 250 το slim?Ευχαριστώ πολύ 

Τις νέες κονσόλες θα τις ανακοινώσουν τέλος του 2019 και θα κυκλοφορήσουν αρχές του 2020 αυτό είναι από τα λίγα σίγουρα.

Και οι τιμές ακόμα είναι γνώστες κοντά στα 300-500 ευρώ θα κοστίζουν όλες σχεδόν οι εκδόσεις τους γιατί θα βγάλουν νομίζω 2 με 3 κονσόλες η κάθε εταιρία με την δυνατή να κοστίζει κοντά στα 500 ευρώ.

Τώρα με όλα αυτά μπορείς να διαλέξεις μόνος σου αν είναι νωρίς ή όχι για να πάρεις κονσόλα απλά να σε ενημερώσω ότι οι νέες κονσόλες θα παίζουν όλα τα παιχνίδια των τωρινών κονσολών λίγο έως πολύ καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

οι νέες κονσόλες θα παίζουν όλα τα παιχνίδια των τωρινών κονσολών λίγο έως πολύ καλύτερα.

Αυτο εχει ανακοινωθει καπου επισημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ είναι σίγουρο δηλαδή ότι τελος 19 με αρχές του 20 βγαίνουν οι next gen η είναι απλά rumors?

Για να ξέρω ρωτάω μην δώσω 250 τωρα και σε 1 χρόνο βγει νέα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Αυτο εχει ανακοινωθει καπου επισημα?

H Sony τουλάχιστον στην ουσία ανακοίνωσε - διέρρευσε μια πατέντα που θα μπορεί μέσω emulation να παίζει όλα τα ps4 παιχνίδια λίγο καλύτερα κάτι σαν αυτό που κάνει τώρα το xbox one x με παιχνίδια του xbox360 & xbox one classic

9 λεπτά πριν, GReeZ είπε

Ευχαριστώ είναι σίγουρο δηλαδή ότι τελος 19 με αρχές του 20 βγαίνουν οι next gen η είναι απλά rumors?

Για να ξέρω ρωτάω μην δώσω 250 τωρα και σε 1 χρόνο βγει νέα :(

Κανονικά επίσημα δεν έχουν ανακοινώσει τίποτα καμιά από τις 2 εταιρίες γιατί αν το κάνανε θα σταματάγανε τις πωλήσεις των τωρινών κονσολών τους.

Σε κάθε γενιά κονσολών τελευταία στιγμή δεν μαθαίνεις για την νεότερη?

Αλλά είναι σαν σίγουρο στην ουσία μετά το 2020 δεν πρόκειται να μείνουν στα ps4 & xbox one

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω μείνει με ένα ps3 από το μακρινό 2010 και θέλω να πάρω μια κονσολα αλλά αν είναι έτσι ίσως περιμένω μεχρι να βγουν το 19.Αν και απο τι κοίταξα αυτά περί 2019 μόνο εδώ στην Ελλάδα το λένε και οι Unboxholics σε ξενα site είδα μετά το 20 άντε να βγάλεις άκρη τωρα.. πάντως σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν διάβασες καλά τι έγραψα ποιο πάνω.

Διάβασε λίγο καλύτερα τι έγραψα ποιο πάνω.

 

Δεν έγραψα ποτέ ότι θα βγουν νέες κονσόλες το 2019 απλά θα τις ανακοινώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, GReeZ said:

Γεια σας ενδιαφέρομαι να πάρω κονσολα ps4 κυρίως αλλά και one δεν θα με χάλαγε πιστεύεται αξίζει αυτήν την χρονική στιγμή να αγοράσει κάποιος η θα βγει ps5 και xbox 2 το 19.Επίσης να περιμένω Black Friday μήπως το πσ4 πάει 200 250 το slim?Ευχαριστώ πολύ 

προσφατα υπηρχαν ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΓΙΑ PS4 σε ολα τα μεγαλα καταστηματα, ριξε μια ματια αν σου αρεσει κανενα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, GReeZ είπε

Ευχαριστώ είναι σίγουρο δηλαδή ότι τελος 19 με αρχές του 20 βγαίνουν οι next gen η είναι απλά rumors?

Για να ξέρω ρωτάω μην δώσω 250 τωρα και σε 1 χρόνο βγει νέα :(

Και να βγουν τελη 19 ή αρχες του 20, υπαρχει εντονη φημολογια σχετικα ειναι η αληθεια, σε πρωτη φαση θα χωλαινουν σε νεους τιτλους οπως παραδοσιακα συμβαινει στις αρχες της εκαστοτε νεας γενιας, συν το γεγονος οτι θα στοιχιζουν μεταξυ 400 με 500 ευρω. Ο μοναδικος αποτρεπτικος παραγοντας κατα τη γνωμη μου θα ειναι σε ισχυ εφοσον επιβεβαιωθουν οι φημες που προβλεπουν enhanced backwards compatibility στα συστηματα νεας γενιας..

Σε καθε περιπτωση η Black Friday ειναι κοντα, το προ γινεται 2 χρονων το Νοεμβριο ενω και το σλιμ θα πεσει ισως και κατω απο 200 ευρω. Αυτα..

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, kostiger είπε

Και να βγουν τελη 19 ή αρχες του 20, υπαρχει εντονη φημολογια σχετικα ειναι η αληθεια, σε πρωτη φαση θα χωλαινουν σε νεους τιτλους οπως παραδοσιακα συμβαινει στις αρχες της εκαστοτε νεας γενιας, συν το γεγονος οτι θα στοιχιζουν μεταξυ 400 με 500 ευρω. Ο μοναδικος αποτρεπτικος παραγοντας κατα τη γνωμη μου θα ειναι σε ισχυ εφοσον επιβεβαιωθουν οι φημες που προβλεπουν enhanced backwards compatibility στα συστηματα νεας γενιας..

Σε καθε περιπτωση η Black Friday ειναι κοντα, το προ γινεται 2 χρονων το Νοεμβριο ενω και το σλιμ θα πεσει ισως και κατω απο 200 ευρω. Αυτα..

Αν θυμαμαι καλα ειχε 450 το ps4 day one  στην Ελλαδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Αν θυμαμαι καλα ειχε 450 το ps4 day one  στην Ελλαδα 

Οχι. 410 ειχε..

Με ενα καπελο 10 ευρω εναντι του εξωτερικου κυκλοφορησε κοινως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, GReeZ said:

Ευχαριστώ είναι σίγουρο δηλαδή ότι τελος 19 με αρχές του 20 βγαίνουν οι next gen η είναι απλά rumors?

Για να ξέρω ρωτάω μην δώσω 250 τωρα και σε 1 χρόνο βγει νέα :(

Πιο είναι το πρόβλημά σου να πάρεις τώρα PS4 και σε έναν χρόνο να βγει νέα; Τα παιχνίδια σου θα τα παίξεις όπως και αν έχει. Γιατί για να παίρνεις τώρα PS4 δεν σε κόβω και για πολύ ενθουσιώδη(δεν είναι κακό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τώρα έτυχε να έχω ένα ποσό που μπορώ να πάρω μακάρι Black Friday να πέσει στα 200 το σλιμ για να πάρω και κάνα παιχνίδι.Το γλυκοκοιταζα εδώ και 2 χρόνια αλλά πάντα γινόταν κάποια στραβή και δεν έπαιρνα λογο προβλημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα παρακαλέσω το τοπικ αν κάποιος εντοπίσει οπουδήποτε στην Αθήνα κάποιο πακέτο ps4pro που να έχει το νέο μοντέλο cuh-7215b ας με ενημερώσει γιατί ενδιαφέρομαι να βρω αυτό να αγοράσω και αν το βρω και σε άσπρο χρώμα ακόμα καλύτερα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διέρρευσε και μια αγγελία από την IW (Call of duty) που ζητάει άτομα για Next Gen τίτλο. Άρα είναι σίγουρο ότι η νέα γενιά είναι πολύ κοντά, αν έπρεπε να κάνω μια πρόβλεψη θα έλεγα ότι το αργότερο μέχρι το 2020 θα έχουν κυκλοφορήσει.

Δεν είναι τυχαίο που η Microsoft σε αυτήν την Ε3 έκλεισε ανακοινώνοντας ότι δουλεύουν πάνω στο επόμενο Xbox.

14 ώρες πριν, GReeZ είπε

Απλά τώρα έτυχε να έχω ένα ποσό που μπορώ να πάρω μακάρι Black Friday να πέσει στα 200 το σλιμ για να πάρω και κάνα παιχνίδι.Το γλυκοκοιταζα εδώ και 2 χρόνια αλλά πάντα γινόταν κάποια στραβή και δεν έπαιρνα λογο προβλημάτων.

Και να βγουν (που θα βγουν) σύντομα νέες κονσόλες, είναι σίγουρο ότι θα ξεκινήσουν χλιαρά με ελάχιστους σοβαρούς τίτλους και σιγά σιγά θα αρχίσουν να παίρνουν μπροστά. Άρα και τώρα να πάρεις Ps4 αξίζει μιας και εκτός του ότι το βρίσκεις πολύ φτηνά, είναι τίγκα στα "διαμάντια" που θα σε κρατήσουν για πολύ καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...