Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
52 minutes ago, PDS13 said:

Kαι η κωλοτουμπα σε καποιο βαθμο ειναι θεμιτη. Αυτο θα ελειπε να μην αλλαζουμε αποψεις. Οταν γινεται κανονας το 2 μετρα και 2 σταθμα ειναι το προβλημα.

Εξαρτάται την κωλοτούμπα. Αν έχεις γενικά μια Χ άποψη και την αλλάξεις με κάποια άλλη, φυσικά και δεν είναι κάτι κακό.

Αν έχεις την άποψη ότι κάτι που κάνει μια εταιρεία είναι κακό/αχρείαστο και μόλις κάνει το ίδιο πράγμα η εταιρεία που υποστηρίζεις, ε είναι λίγο γραφικό/σαχλό.

Και ειδικά όταν μιλάμε για κάτι καταφανώς θετικότατο για μια -αρκετά μεγάλη- μερίδα της userbase, έτσι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θυμαμαι χαρακτηριστικα ατακες του στυλ ελα μωρε τωρα ποιος θα ασχοληθει με παιχνιδια προηγουμενης γενιας τωρα κλπ κλπ, απλως δεν θυμαμαι απο ποιους ειχαν διατυπωθει και επιμενω σε αυτο γιατι ειμαι σοβαρα αλλεργικος στο στειρο οπαδισμο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Και ειδικά όταν μιλάμε για κάτι καταφανώς θετικότατο για μια -αρκετά μεγάλη- μερίδα της userbase, έτσι.

 

δεν μπορει να ειναι αρνητικο το BC, αντε να δεχτω οτι για καποιους ειναι αδιαφορο.

Εμενα παντως με εμποδισε απο να παρω το PS4 day one. Ενα-εναμιση χρονο μετα περιπου το πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ok, αρκετά με το κυνήγι μαγισσών. Δεν αφορά αυτό το thread ποιος είπε τι πριν από πέντε χρόνια, ειδικά όταν απλά οδηγεί σε καβγά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 ώρες πριν, kostiger είπε

Θυμαμαι χαρακτηριστικα ατακες του στυλ ελα μωρε τωρα ποιος θα ασχοληθει με παιχνιδια προηγουμενης γενιας τωρα κλπ κλπ, απλως δεν θυμαμαι απο ποιους ειχαν διατυπωθει και επιμενω σε αυτο γιατι ειμαι σοβαρα αλλεργικος στο στειρο οπαδισμο..

Έχω ξαναπεί ότι ένας από τους δύο λόγους που αγόρασα Χ1 είναι ότι ήθελα να παίξω το πρώτο RDR σαν άνθρωπος, μιας και δεν είχα ποτέ μου X360 και στο PS3 ήταν ένα χάλι μαύρο (ο άλλος λόγος ήταν τα exvlusives της MS που δεν είχα παίξει στην προηγούμενη και στην τωρινή γενιά).

Πραγματικά θλιβομαι για όποιον δεν μπορεί να παίξει αυτό το έπος σήμερα επειδή έχει 720p ανάλυση και απαρχαιωμένα assets. Χάνει ένα από τα καλύτερα φινάλε και ένα από τα πιο ***  gameplay που έχει δημιουργήσει άνθρωπος. Τα καλά games δεν παύουν ποτέ να είναι καλά, όσα χρόνια και να περάσουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, PDS13 said:

δεν μπορει να ειναι αρνητικο το BC, αντε να δεχτω οτι για καποιους ειναι αδιαφορο.

Εμενα παντως με εμποδισε απο να παρω το PS4 day one. Ενα-εναμιση χρονο μετα περιπου το πηρα.

Η αλήθεια είναι ότι όποιος είχε PS3 δεν είχε λόγο να πάρει PS4, παρά 2-3 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. Κι εγώ πέρυσι πήρα PS4, για τον ίδιο λόγο, επειδή είχα PS3.

Αν το PS5 έχει BC με το PS4, δεν θα έχω λόγο να μην ξεφορτωθώ το PS4 μου το συντομότερο δυνατόν και να πάρω PS5, αφού θα έχω έτοιμη ολόκληρη library με games.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η αλήθεια είναι ότι όποιος είχε PS3 δεν είχε λόγο να πάρει PS4, παρά 2-3 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. Κι εγώ πέρυσι πήρα PS4, για τον ίδιο λόγο, επειδή είχα PS3.

Κι εγώ στην ίδια κατάσταση ήμουν, τώρα σκεφτόμουν να πάρω το ps4 το απλό τα Χριστούγεννα(ή στην BF, αν προκύψει κάποια καλή ευκαιρία), αν πλησιάζει όμως τόσο πολύ η κυκλοφορία του ps5, ίσως το προσπεράσω και πάω κατευθείαν στο 5...

Επεξ/σία από Vassilis_24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αν το PS5 έχει BC με το PS4, δεν θα έχω λόγο να μην ξεφορτωθώ το PS4 μου το συντομότερο δυνατόν και να πάρω PS5, αφού θα έχω έτοιμη ολόκληρη library με games.

 

Ειναι βολικο. Τα εχεις ολα μπροστα σου τα παιχνιδια που δεν εχεις τελειωσει απο την προηγουμενη γενια. Βεβαια BC για το Ps3 θα ειναι λιγο δυσκολο αλλα μακαρι.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η αλήθεια είναι ότι όποιος είχε PS3 δεν είχε λόγο να πάρει PS4, παρά 2-3 χρόνια μετά την κυκλοφορία του. Κι εγώ πέρυσι πήρα PS4, για τον ίδιο λόγο, επειδή είχα PS3.

Και αυτο σχετικο ειναι. Εγω που το πηρα στους 7 μηνες δεν με χαλασε, αλλά σαφως αν υπηρχε το εν λογω χαρακτηριστικο θα ηταν ακομα καλυτερα..

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Κι εγώ στην ίδια κατάσταση ήμουν, τώρα σκεφτόμουν να πάρω το ps4 το απλό τα Χριστούγεννα(ή στην BF, αν προκύψει κάποια καλή ευκαιρία), αν πλησιάζει όμως τόσο πολύ η κυκλοφορία του ps5, ίσως το προσπεράσω και πάω κατευθείαν στο 5...

 

Παρε ενα φθηνο μεταχειρισμενο να σου βγαλει 2 χρονια και αν εχει BC το PS5 πας εκει. Προτιμησε να παιξεις αυτα τα 2 χρονια τα games που δεν εχουν pro patch(σιγουρα θα παιξεις και καποια που εχουν).

Εγω αυτο θα εκανα δεν θα περιμενα.:)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Παρε ενα φθηνο μεταχειρισμενο να σου βγαλει 2 χρονια και αν εχει BC το PS5 πας εκει. Προτιμησε να παιξεις αυτα τα 2 χρονια τα games που δεν εχουν pro patch(σιγουρα θα παιξεις και καποια που εχουν).

Εγω αυτο θα εκανα δεν θα περιμενα.:)

Βασικά πιστεύω ότι τώρα που άρχισαν σιγά σιγά οι φήμες για το 5, ίσως παίξει καμιά καλή έκπτωση ή μια καλή προσφορά στην BF, τότε μπορεί και να δελεαστώ, δύσκολα θα εμπιστευτώ να πάρω μεταχειρισμένο.
Με το pro patch τι παίζει και γιατί θα πρέπει να το αποφύγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Vassilis_24 είπε

Βασικά πιστεύω ότι τώρα που άρχισαν σιγά σιγά οι φήμες για το 5, ίσως παίξει καμιά καλή έκπτωση ή μια καλή προσφορά στην BF, τότε μπορεί και να δελεαστώ, δύσκολα θα εμπιστευτώ να πάρω μεταχειρισμένο.
Με το pro patch τι παίζει και γιατί θα πρέπει να το αποφύγω;

Αν εχει bc το ps5 και σκοπευεις να το αγορασεις, δεν θα σου χρειαστει για πανω απο 2 χρονια το ps4.

Δεν εχουν ολα τα παιχνιδια ''ps4 pro patch'' οποτε τρεχουν οπως και στο απλο ps4(χαμηλοτερη αναλυση) περιπου. Aν παρεις PS5 και εχει BC πιθανον να δειχνουν καλυτερα στο PS5 αυτα με το pro patch οποτε μπορεις να τα αφησεις για μετα. Αυτα ειναι υποθεσεις βεβαια δεν ξερουμε αν θα γινει ετσι ακριβως ή αν θα υπαρχει BC στο PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, kostiger είπε

Θυμαμαι χαρακτηριστικα ατακες του στυλ ελα μωρε τωρα ποιος θα ασχοληθει με παιχνιδια προηγουμενης γενιας τωρα κλπ κλπ, απλως δεν θυμαμαι απο ποιους ειχαν διατυπωθει και επιμενω σε αυτο γιατι ειμαι σοβαρα αλλεργικος στο στειρο οπαδισμο..

Αν δεν βαριεσαι μπορεις να κοιταξεις κυριως στις πρωτες σελιδες απο το προηγουμενο θεμα που ειχε ανοιχτει.Θα πετυχεις μεσα σιγουρα σχολια για το BC οπως και για το online επι πληρωμη.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που πριν 5-9 χρονια ελεγα δεν παιρνω το ps3 ουτε το ps4 ειχα  μεχρι Ps2 Καλα είμαι, και τωρα θελω ps4 οσο τιποτα είναι καλη κολοτουμπα? xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Εγω που πριν 5-9 χρονια ελεγα δεν παιρνω το ps3 ουτε το ps4 ειχα  μεχρι Ps2 Καλα είμαι, και τωρα θελω ps4 οσο τιποτα είναι καλη κολοτουμπα? xD 

κι εγώ είχα ξενερώσει με το ps3 και το πήδηξα τελείως, αλλά στο ps4 είδα πραγματάκια και πήγα και το πήρα και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου από τις πιο καλές αγορές μου γενικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...