Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Bourdoulas said:

Ένα τελευταίο γιατί προφανώς μιλάω στον τοίχο 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_games

6 παιχνίδια της Nintendo στα πιο μοσχοπουλημενα παιχνίδια όλων των εποχών. 

super mario bros 1985

mario kart 2008

Pokmon, 1996

wii resoirt 2006.

Και η λίστα συνεχίζεται. Πούλησε μια φορά και ένα καιρό, 15+ χρόνια πριν. Βρε λες μήπως και έχουν αλλάξει κάπως οι εποχές;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η μαγική μου μπάλα λέει ότι το ps5 θα είναι συμβατό, αλλά όλα τα παιχνίδια θα έχουν patch HD-κάτι με πληρωμή, για να απολαύσεις μια πιο Pro κατάσταση. 

Δεν με χαλάει πάντως κατι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Παντα γινεται afaik, αντιγραφει data απο το δισκακι στο σκληρο

Ναι αλλα μπορει να γινοταν καπως "background" γιατι δεν περιμενα ποτε.. Εβαζα το δισκακι κ αν δεν ειχε update επαιζα αμεσως.. Τωρα περιμενω.. 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως αν εχει σιγουρα θα κανω την αναβαθμιση αν και εφοσον αυτο σημαινει να υποστηριξουν (patches) τιτλους του 4 ωστε να παιρνουν πχ περισσοτερα καρε σε τιτλους που ακομη και το Pro ζοριζεται.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, firepc είπε

Δεν λεω οτι θα βγει ή οτι δεν θα βγει.

Απλα πολλα ακουγονται για τις streaming υπηρεσιες των μεγαλων εταιριων, γι αυτο λεω

το streaming δεν πιστεύω ότι θα γίνει ποτέ μαζικό, δεν είναι τόσο διαδεδομένες οι γρήγορες συνδέσεις (ακόμα και στον πολιτισμένο κόσμο)

 

και ειδικά σε επόμενη γενιά που θα μιλάμε στάνταρ για 4Κ.. ποιο streaming; επίσης δεν βρίσκω και πραγματικό λόγο να συμφέρει τις εταιρείες.. 

 

αν πάντως έχει bc εγώ αγοράζω ps5 από την πρώτη μέρα και ας ψιλοαργήσει να βγάλει σοβαρά exclusives για το 5 , απλά θα έχω την υπάρχουσα βιβλιοθήκη μου με βελτιωμένα γραφικά και αυτό μια χαρά αναβάθμιση είναι (από τη στιγμή μάλιστα που προσπέρασα το pro) 

 

είμαι 99% βέβαιος ότι έτσι θα γίνει, δεν γίνεται διαφορετικά 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

το streaming δεν πιστεύω ότι θα γίνει ποτέ μαζικό, δεν είναι τόσο διαδεδομένες οι γρήγορες συνδέσεις (ακόμα και στον πολιτισμένο κόσμο)

και ειδικά σε επόμενη γενιά που θα μιλάμε στάνταρ για 4Κ.. ποιο streaming; επίσης δεν βρίσκω και πραγματικό λόγο να συμφέρει τις εταιρείες.. 

αν πάντως έχει bc εγώ αγοράζω ps5 από την πρώτη μέρα και ας ψιλοαργήσει να βγάλει σοβαρά exclusives για το 5 , απλά θα έχω την υπάρχουσα βιβλιοθήκη μου με βελτιωμένα γραφικά και αυτό μια χαρά αναβάθμιση είναι (από τη στιγμή μάλιστα που προσπέρασα το pro) 

είμαι 99% βέβαιος ότι έτσι θα γίνει, δεν γίνεται διαφορετικά 

THIS IS SONY!
Αν μπορεί να σε βάλει αγοράσεις remaster του remaster γιατί να μην το κάνει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, comfuzio είπε

THIS IS SONY!
Αν μπορεί να σε βάλει αγοράσεις remaster του remaster γιατί να μην το κάνει; 

νομίζω ότι πλέον δεεεεν περνάει αυτή η τακτική 

 

και αν έχουν και ελάχιστο μυαλό, θα καταλάβουν ότι η επικράτηση στην κάθε γενιά δεν είναι δεδομένη και θα ήταν τρέλα να τα αρχίσουν πάλι από την αρχη ενώ η ms πλέον ίσως δεν έχει ξεκάθαρες γενιές, απλά κάνει αναβαθμίσεις σε στυλ pc

 

αν έχουν bc θα κερδίσουν στην επόμενη γενιά το momentum που έχουν από το ps4 , επίσης πολλοί θα αγοράσουν (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) μηχανάκια χωρίς καν να υπάρχει ουσιαστικό  αποκλειστικό περιεχόμενο για τη κονσόλα και δεν θα αργήσουν να πάρουν οι πωλήσεις τα πάνω τους όπως έγινε με το 4

 

τι καλύτερο δηλαδή; 

 

έχεις διπλάσια βάση χρηστών από τον ανταγωνιστή σου ήδη και θα την πετάξεις στα σκουπίδια επειδή βαριέσαι να γράψεις κώδικα; (πολύ ή λίγο δεν έχει σημασία) όποιο και να είναι το κόστος για το bc σίγουρα είναι πολύ λιγότερο από τη χασούρα  που θα έχεις αν αρχίσεις ξανά από το μηδέν.

η κοινή γνώμη έχει ήδη διαμορφώσει άποψη, δεν έχουν άλλη λύση αυτή τη φορά και η ms δεν θα ξανακάνει τα λάθη που έκανε με exclusive τίτλους ξανά.. θα τους σκίσει αν κάνουν λάθος 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βαση προσφατες καταχωρησεις πατεντων φαινεται οτι θα ακολουθησει τη ΜΣ στην ενσωματωση BC. Σε αλλα νεα:

 

https://www.eurogamer.net/articles/2018-10-09-sony-finally-goes-on-the-record-to-say-its-working-on-a-ps4-successor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...