Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν είναι τέτοιου είδους games τα Mario ή τα J-RPG's, σε αυτά δεν παίζει ρόλο ο γραφικός τομέας

 

Για μενα παιζουν ρολο τα γραφικα σε αυτα τα παιχνιδια. Το Μαριο ειναι πανεμορφο για αυτο που θελει να προσφερει και πχ το FF το ιδιο.

Το Mario 64 δεν θα ηταν ποτε Mario 64 αν ειχε βγει στο SNES.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 minutes ago, Malthador said:

 αλλά την κρατάνε κάτι FIFA, CoD, AC που βγάζουν κι από ένα reskinned τίτλο κάθε χρόνο... 

, κακό είναι να ειρωνεύεσαι το γούστο των άλλων, πράγμα στο οποίο τα καταφέρνεις καλά ομολογώ.

Η επανάληψή δεν είναι κακό. Όταν ένα παιχνίδι έχει υψηλό κόστος παραγωγής δεν μπορεί να περιμένεις κάθε χρόνο δραματικές βελτιώσεις. Είναι μικροτερα βήματα που όμως θέλουν χρόνο κόπο και λεφτά να αναπτυχθούν. Και στο τέλος κάτι πρέπει να έχουμε να παίξουμε κάθε χρόνο. 

Εδώ τόσα χρόνια ο mario δεν λέει τίποτα άλλο το its me mario,hooo. Ούτε καν κόπο να βάλουν κάνα Online. Και τιμές ΑΑΑ. 

Όσο για την ειρωνια. Ενώ μας είπες πόσο κακοί είναι αυτοί του metacritic, πόσο άσχετοι αυτοί που παίζουν cod και fifa κτλ, παραξηγησε με τον χαρακτηρισμό πεπα το γουρουνάκια για τα γραφικά της nintendo. Μάλιστα .

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα δεν με νοιάζουν ούτε τα γραφικά πέπα, αρκεί να δεθώ με το παιχνίδι

 

και πολλές φορές μπορεί να δεθώ διαβάζοντας κατεβατά, πατώντας το Χ χιλιάδες φορές κανένα πρόβλημα 

 

το gaming είναι ένα φοβερό μέσο που έχει πολλούς τρόπους διάδρασης, και αυτό είναι που τελικά αρέσει σε όλους μας  ασχέτως επιμέρους γούστου , ότι κάποιος από αυτούς τους τρόπους θα "μιλήσει" στον καθένα από εμάς

 

τώρα το αν θες να δείξεις την αξία σου έναντι άλλων ή αν θα κάτσεις μόνος σου ώρες να δεις μια ωραία ιστορία είναι τελικά θέμα γούστου, ο καθένας όπως τη βρίσκει 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, PDS13 said:

Για μενα παιζουν ρολο τα γραφικα σε αυτα τα παιχνιδια. Το Μαριο ειναι πανεμορφο για αυτο που θελει να προσφερει και πχ το FF το ιδιο.

Το Mario 64 δεν θα ηταν ποτε Mario 64 αν ειχε βγει στο SNES.

Ναι βρε, παίζουν ρόλο τα γραφικά και σε αυτά τα games, αλλά μέχρι το σημείο που τους αναλογεί. Αυτή τη στιγμή για εμένα το game που έχει τα καλύτερα γραφικά της γενιάς είναι το GoW, το οποίο προσωπικά το θεωρώ το καλύτερο game του PS4 αυτή τη στιγμή. Αλλά και γραφικά της περασμένης γενιάς να είχε, πάλι θα το θεωρούσα το καλύτερο game του PS4, γιατί δεν είναι αυτό το critical σημείο που το καθιστά το καλύτερο game αυτή τη στιγμή. Είναι και αυτό εννοείται, αλλά όχι στο βαθμό που του αναλογεί ώστε να του δώσει ή να του πάρει τα σκήπτρα. Δεν μπορώ να σου δώσω να το κατανοήσεις πιο περιγραφικά το point που θέλω να κάνω.

1 hour ago, guy_threepwood said:

Η επανάληψή δεν είναι κακό. Όταν ένα παιχνίδι έχει υψηλό κόστος παραγωγής δεν μπορεί να περιμένεις κάθε χρόνο δραματικές βελτιώσεις. Είναι μικροτερα βήματα που όμως θέλουν χρόνο κόπο και λεφτά να αναπτυχθούν. Και στο τέλος κάτι πρέπει να έχουμε να παίξουμε κάθε χρόνο.

Η επανάληψη δεν είναι κακό, εκτός κι αν μιλάμε για την Nintendo, τότε είναι κάτι κακό.😁

Κατά τ' άλλα διαφωνώ ΕΝΤΕΛΩΣ με όλα τα υπόλοιπα που γράφεις (με αποκορύφωμα το «κάτι πρέπει να έχουμε να παίξουμε», εξαιρετικό θα το σημειώσω για μελλοντική χρήση), που δεν έχει καν νόημα να μπω σε αντιπαράθεση. Έχεις τις απόψεις σου, έχω τις δικές μου και η ζωή συνεχίζεται.

1 hour ago, guy_threepwood said:

Όσο για την ειρωνια. Ενώ μας είπες πόσο κακοί είναι αυτοί του metacritic, πόσο άσχετοι αυτοί που παίζουν cod και fifa κτλ, παραξηγησε με τον χαρακτηρισμό πεπα το γουρουνάκια για τα γραφικά της nintendo. Μάλιστα .

Μάλλον διαβάζεις φαντάσματα, δεν είπα ΠΟΤΕ ότι είναι κακοί οι reviewers, ούτε ότι είναι άσχετοι αυτοί που παίζουν κωλοντούτι και φίφα. Μάλλον σε κάποιον άλλο αναφέρεσαι, μπορείς να ψάξεις τα posts μου να το διαπιστώσεις μόνος σου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Malthador said:

 

Η επανάληψη δεν είναι κακό, εκτός κι αν μιλάμε για την Nintendo, τότε είναι κάτι κακό.😁

Κατά τ' άλλα διαφωνώ ΕΝΤΕΛΩΣ με όλα τα υπόλοιπα που γράφεις (με αποκορύφωμα το «κάτι πρέπει να έχουμε να παίξουμε», εξαιρετικό θα το σημειώσω για μελλοντική χρήση), που δεν έχει καν νόημα να μπω σε αντιπαράθεση. Έχεις τις απόψεις σου, έχω τις δικές μου και η ζωή συνεχίζεται.

Η επανάληψη δεν είναι κακή, αρκεί να υπάρχει βελτίωση. Σε κάθε cod βάζουν κάτι νέο. Η Nintendo αρνείται να βάλει καν ομιλία ή ένα χορτάρι με κάποια υφή πιο πολύπλοκη από ένα απλό πράσινο επίπεδο. Λυπάμαι η σύγκριση με κάθε άλλο ΑΑΑ προγραμματιστη είναι εκτός τόπου. 

Ευτυχώς που υπάρχουν κάθε χρόνο επαναλήψεις cod, fifa, assassins creed, Forza. Εσύ μείνε να περιμένεις το επόμενο zelda. 

Επεξ/σία από guy_threepwood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αυτο που κανει αντιγραφη εφαρμογης ειναι καινουριο?? 

Παλια δεν μου το εκανε.. Τωρα οποτε βαζω καποιο παιχνιδι, μου λεει αντιγραφη εφαρμογης κ περιμενω κανα 10λεπτο... Συμβαινει σ ολους?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Ρε παιδια αυτο που κανει αντιγραφη εφαρμογης ειναι καινουριο?? 

Παλια δεν μου το εκανε.. Τωρα οποτε βαζω καποιο παιχνιδι, μου λεει αντιγραφη εφαρμογης κ περιμενω κανα 10λεπτο... Συμβαινει σ ολους?? 

Παντα γινεται afaik, αντιγραφει data απο το δισκακι στο σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, guy_threepwood είπε

Η επανάληψη δεν είναι κακή, αρκεί να υπάρχει βελτίωση. Σε κάθε cod βάζουν κάτι νέο. Η Nintendo αρνείται να βάλει καν ομιλία ή ένα χορτάρι με κάποια υφή πιο πολύπλοκη από ένα απλό πράσινο επίπεδο. Λυπάμαι η σύγκριση με κάθε άλλο ΑΑΑ προγραμματιστη είναι εκτός τόπου. 

Ευτυχώς που υπάρχουν κάθε χρόνο επαναλήψεις cod, fifa, assassins creed, Forza. Εσύ μείνε να περιμένεις το επόμενο zelda. 

Ενώ έχεις δίκιο όσον αφορά τους ετήσιους τίτλους, πας και τα ισοπεδώνεις όλα. Σχεδόν κάθε Μάριο που κυκλοφορεί (ειδικά σε κάθε νέα γενιά) είναι η επιτομή του - όχι απλά - game of the year, αλλά και game of the... decade (υπερβάλω οκ). Ναι αυτό το Μάριο με το... επίπεδο χορτάρι.

Εσένα μπορεί να μην σε καλύπτει, αλλά καλύπτει το σύνολο του ειδικού τύπου και των gamers. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Bourdoulas said:

Ενώ έχεις δίκιο όσον αφορά τους ετήσιους τίτλους, πας και τα ισοπεδώνεις όλα. Σχεδόν κάθε Μάριο που κυκλοφορεί (ειδικά σε κάθε νέα γενιά) είναι η επιτομή του - όχι απλά - game of the year, αλλά και game of the... decade (υπερβάλω οκ). Ναι αυτό το Μάριο με το... επίπεδο χορτάρι.

 Εσένα μπορεί να μην σε καλύπτει, αλλά καλύπτει το σύνολο του ειδικού τύπου και των gamers. 

Το σύνολο των gamers δεν το καλύπτει σίγουρα. Απόδειξη οι πωλήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, guy_threepwood είπε

Το σύνολο των gamers δεν το καλύπτει σίγουρα. Απόδειξη οι πωλήσεις. 

http://nintendo.wikia.com/wiki/List_of_best-selling_Mario_games

Δεν πουλάνε καθόλου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Bourdoulas said:

http://nintendo.wikia.com/wiki/List_of_best-selling_Mario_games

Δεν πουλάνε καθόλου. 

Να δούμε πόσα πουλάει το fifa ή cod; Κάθε χρόνο.

the best-selling games of the year 2017, here's the top ten list:

  1. Call of Duty: WWII
  2. NBA 2K18
  3. Destiny 2^
  4. Madden NFL 18
  5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild**
  6. Grand Theft Auto V
  7. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
  8. Star Wars: Battlefront II 2017^
  9. Super Mario Odyssey**
  10. Mario Kart 8**
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, guy_threepwood είπε

Να δούμε πόσα πουλάει το fifa ή cod; Κάθε χρόνο.

the best-selling games of the year 2017, here's the top ten list:

  1. Call of Duty: WWII
  2. NBA 2K18
  3. Destiny 2^
  4. Madden NFL 18
  5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild**
  6. Grand Theft Auto V
  7. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
  8. Star Wars: Battlefront II 2017^
  9. Super Mario Odyssey**
  10. Mario Kart 8**

Ένα τελευταίο γιατί προφανώς μιλάω στον τοίχο 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_video_games

6 παιχνίδια της Nintendo στα πιο μοσχοπουλημενα παιχνίδια όλων των εποχών. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...